Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:31:10 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αξιοπιστοι εμποροι χρυσου/ασημιου στην Ελλαδα  (Αναγνώστηκε 29513 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Giwrgos.K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 31, 2016, 06:17:48 μμ »

Γεια σας, παιδες. :-)

Χιλια συγνωμη αν το θεμα αυτο ειναι "εκτος οριων".

Ενδιαφερομαι να διαθεσω ενα αρκετα σοβαρο ποσο για αγορα χρυσων λιρων (ισως και ασημιου).

Μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιον αξιοπιστο επαγγελματια με τον οποιο θα μπορουσα να κανω ενα τετοιο νταραβερι?

Εννοω να μην προσπαθησει να μου δωσει καλπικο πραμα, ουτε να κανει αλλου ειδους "κολπα."

Εχω στο νου μου το εξης: Κανουμε την δοσοληψια, χερι με χερι. Μενουμε και οι δυο ικακοποιημενοι απο τη συναλλαγη και ξανασυνεργαζομαστε πολλες φορες στο μελλον.

Υπαρχει καποια "λιστα" με τετοιους αξιοπιστους εμπορους? Νοιωθω πως πολλα μελη του φορουμ θα μπορουσαν να ωφεληθουν απο κατι τετοιο, και να αποφυγουν ενα σωρο παγιδες.

Ευχαριστω!

Γιωργος
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 31, 2016, 07:41:32 μμ »

Να μην σου δώσουν κάλπικες υπάρχουν πολλοί, αλλά με την ευρεία έννοια (άλλου είδους κόλπα) δυστυχώς δεν υπάρχει λίστα αξιόπιστων.
Η ταχτική των επαναλαμβανόμενων μικρών συναλλαγών καθώς και η συχνή εναλλαγή των συνεργατών θα περιορίσει το μέγεθος μιας ενδεχόμενης ζημιάς  
Στην αγορά η κατάσταση παλεύεται, όλο χαμόγελα θα συναντάς όταν δίνεις τα ωραία σου λεφτά. Που να δεις τι σωρο παγιδες θα συναντήσεις στην πώληση  Σαρκασμός
Τι θα σου βγει ο συνεργάτης θα το δείξει το μέλλον
Σου εύχομαι πάντως να αποφύγεις τον υπόκοσμο του χρυσού και να συνεργαστείς μόνο με πωλητές που τελικά αποδεικτούν αξιόπιστοι  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 31, 2016, 07:47:24 μμ »

Ο χιλιοστός που θα κάνει αυτή την ερώτηση, τι δώρο κερδίζει;
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 348


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 31, 2016, 07:53:37 μμ »

Ο χιλιοστός που θα κάνει αυτή την ερώτηση, τι δώρο κερδίζει;
Πές το ακριβέστερα: O χιλιοστός που θα κάνει την ερώτηση και ΔΕΝ θα πληρώσει ακριβά μαθήματα,τι δώρο κερδίζει?Χαμόγελο
Παρεπιπτόντως +1000 για την τοποθέτηση του miou.
Αργά ,χωρίς βιασύνες ,και με έναν γνώστη εμπιστοσύνης αγκαζέ.
Καλή υπομονή και τύχη,Γιώργο.
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 31, 2016, 07:56:21 μμ »

Όποιος προτείνει, αναλαμβάνει και την όποια ευθύνη;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 31, 2016, 08:17:26 μμ »

Ο χιλιοστός που θα κάνει αυτή την ερώτηση, τι δώρο κερδίζει;
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 31, 2016, 09:21:34 μμ »

Φίλε μου ... κάπως αντιστροφα ... δουλευουν τα πραματα  Χαμόγελο

Θα πρεπει να φροντισεις δηλαδη να αποκτήσεις εσυ ο ιδιος τις απαραίτητες γνωσεις
ωστε να εισαι σε θεση να ελεγχεις την αξιοπιστία αυτού με τον οποιόν κανεις συναλλαγή!
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 31, 2016, 10:03:22 μμ »

Ψάξου να αγοράσεις από το εξωτερικό Γιώργο, αν μπορείς και θέλεις να στέλνεις εμβάσματα.
1000€ τον μήνα ανά τράπεζα μπορείς .

Αν θες μόνο αγορά με μετρητά πρέπει να κάνεις ταξιδάκι , με τον περιορισμό να φύγεις από εδώ με 2000 ή να το ρισκάρεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2016, 10:21:35 μμ από acal » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 31, 2016, 10:32:14 μμ »

Ο χιλιοστός που θα κάνει αυτή την ερώτηση, τι δώρο κερδίζει;
Πές το ακριβέστερα: O χιλιοστός που θα κάνει την ερώτηση και ΔΕΝ θα πληρώσει ακριβά μαθήματα,τι δώρο κερδίζει?Χαμόγελο

Τότε να αρχίσω να ρωτάω κι εγώ τα ίδια και τα ίδια:

Τι είναι slab;
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 01, 2016, 10:22:42 πμ »

Ο χιλιοστός που θα κάνει αυτή την ερώτηση, τι δώρο κερδίζει;
αχαχχααχχαχαχα γιωργο εχεις δικιο αλλα χρειαζονται την βοηθειας μας κ αυτοι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός πιστευω οτι ολοι μας καποια στιγμη εχουμε νιωσει αυτην την αναγκη να μας πουν που θα βρουν σωστα νομισματα
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 01, 2016, 10:28:00 πμ »

Ψάξου να αγοράσεις από το εξωτερικό Γιώργο, αν μπορείς και θέλεις να στέλνεις εμβάσματα.
1000€ τον μήνα ανά τράπεζα μπορείς .

Αν θες μόνο αγορά με μετρητά πρέπει να κάνεις ταξιδάκι , με τον περιορισμό να φύγεις από εδώ με 2000 ή να το ρισκάρεις....
μπορει κ με πιστωτικη να κανει ανετα αγορα οσο ειναι το οριο αυτης 100% με ασφαλεια..να προτιματε την πιστωτικη σε περιπτωση μην παραλαβης καταγγελεις την εταιρια κουριερ η την εταιρια μπουλιον κ περνεις τα λεφτα πισω..κ οταν ανοιγει καποιος πακετο με νομισματα απο τετοια εταιρια να το τραβατε βιντεο ωστε αν σου στειλουν πετρες κ οχι νομισμα να το χρησιμοποιησετε στο τμημα απατων στην τραπεζα σαν πειστηριο..προσοχη το βιντεο να ειναι συνεχες διχως αλλαγη πλανων.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 01, 2016, 10:39:20 πμ »

Γεια σας, παιδες. :-)

Χιλια συγνωμη αν το θεμα αυτο ειναι "εκτος οριων".

Ενδιαφερομαι να διαθεσω ενα αρκετα σοβαρο ποσο για αγορα χρυσων λιρων (ισως και ασημιου).

Μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιον αξιοπιστο επαγγελματια με τον οποιο θα μπορουσα να κανω ενα τετοιο νταραβερι?

Εννοω να μην προσπαθησει να μου δωσει καλπικο πραμα, ουτε να κανει αλλου ειδους "κολπα."

Εχω στο νου μου το εξης: Κανουμε την δοσοληψια, χερι με χερι. Μενουμε και οι δυο ικακοποιημενοι απο τη συναλλαγη και ξανασυνεργαζομαστε πολλες φορες στο μελλον.

Υπαρχει καποια "λιστα" με τετοιους αξιοπιστους εμπορους? Νοιωθω πως πολλα μελη του φορουμ θα μπορουσαν να ωφεληθουν απο κατι τετοιο, και να αποφυγουν ενα σωρο παγιδες.

Ευχαριστω!

Γιωργος

σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα διαβασε το γιωργο..ειναι νεος για αυτο του λεω να το δει το πμ γιατι ισως δεν εχει την πειρα να το δει μην φωναζετε.. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 01, 2016, 01:00:27 μμ »

Ψάξου να αγοράσεις από το εξωτερικό Γιώργο, αν μπορείς και θέλεις να στέλνεις εμβάσματα.
1000€ τον μήνα ανά τράπεζα μπορείς .

Αν θες μόνο αγορά με μετρητά πρέπει να κάνεις ταξιδάκι , με τον περιορισμό να φύγεις από εδώ με 2000 ή να το ρισκάρεις....
μπορει κ με πιστωτικη να κανει ανετα αγορα οσο ειναι το οριο αυτης 100% με ασφαλεια..
Απλα να συμπληρώσω ότι η πληρωμή με πιστωτικη εχει συνήθως παραπάνω χρεώσεις .
Δεν ξέρω αν περνάνε φυσικά οι ελληνικές πιστωτικές λόγω capital controls .
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 01, 2016, 10:56:26 μμ »

Οι πιστωτικές μας περνάνε αέρα..ναι έχει χρέωση 2% όσο πληρώνει η εταιρία στην τράπεζα σαν προμήθεια..αυτό γίνεται σε όλες τις πιστωτικές του κόσμου..μην ξεχνάτε πληρώνεις χρήμα κ περνεις χρήμα δηλαδή χρυσό είναι αυτονόητη η χρέωση στον πελάτη όσο κ η προμήθεια της τράπεζας προς την εταιρία χρυσου
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 01, 2016, 11:07:39 μμ »

Okay Μανό , ειχα την εντύπωση οτι αγορές online , χωρίς την φυσική παρουσία της κάρτας στο εξωτερικό , για αγορές χρυσού , δεν πέρναγαν .
Περσυ τέτοια εποχή που ειχα δοκιμάσει αγορά απο coininvest , δεν γινόταν δεκτή με ελληνική κάρτα και την έκανα με άλλη που εκδόθηκε στο εξωτερικό .
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences