Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:38:21 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ποικιλιες στην σειρα 1973  (Αναγνώστηκε 18659 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 25, 2016, 08:24:21 μμ »

Καπου το εχω ξαναπαρητηρησει Γιωργο ,θα κοιταξω τα δικα μου και θα αναρτησω αν το εχω,θελουν πολυ παρατηριτικοτητα γενικα ολα του 73.Μιμη εισαι αρχοντας μπραβο φιλε,εγω επισης συμβουλευομαι και του Κωστα τον καταλογο ο οποιος εχει πολλες ποικιλιες και επεξηγησεις και επι την ευκαιρια καποια που δεν τα εχει φωτο Μιμη καλο θα ηταν να τα εδινες να μπουν και εκει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 25, 2016, 08:38:17 μμ »

Μπράβο Μίμη, θα κοιτάξω και τα δικά μου να δουμε...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 25, 2016, 08:56:52 μμ »

Ωραια παρουσιαση!αυτα ειναι ολα?καπου ειχα διαβασει για ποικιλιες σε πολλες αξιες σε σχεση με χοντρο-λεπτο περιθωριο..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 25, 2016, 08:57:17 μμ »

ενα μεγαλο μπραβο για την δουλεια τους στον φιλο κωστη και τον συνονοματο μιμη  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο ... εξαιρετικη προσπαθεια και πολλη καλη δουλεια ... και παλι μπραβο σας ...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 25, 2016, 09:26:36 μμ »

γενικα γινεται χαμος με την 1973!! δε ντα εχω ολα... φυσικα.. αλλα υπαρχουν και συνδιασμοι ποικιλιων... αλλα εχω δει και μια ακομα ποικιλια στα 20ρικα... αν προσεξεται στη χαιτη του αλογου, εχει γραμμες που ειναι... οι τριχες της χαιτης..... σε καποια πανε μεχρι κατω... αλλα σε καποια πανε μεχρι την μεση και η υπολοιπη χαιτη ειναι αδεια!

δυστυχως δεν εχω φωτο.. αλλα ελεγξτε τα 20ρικα σας... πιθανον να βρειτε... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 25, 2016, 09:45:32 μμ »

Καπου το εχω ξαναπαρητηρησει Γιωργο ,θα κοιταξω τα δικα μου και θα αναρτησω αν το εχω,θελουν πολυ παρατηριτικοτητα γενικα ολα του 73.Μιμη εισαι αρχοντας μπραβο φιλε,εγω επισης συμβουλευομαι και του Κωστα τον καταλογο ο οποιος εχει πολλες ποικιλιες και επεξηγησεις και επι την ευκαιρια καποια που δεν τα εχει φωτο Μιμη καλο θα ηταν να τα εδινες να μπουν και εκει Κλείσιμο ματιού

Τον κατάλογο του Κώστα  τον έχω πρώτο πρώτο στον σελιδοδείκτη, είναι ο πιο ενημερωμένος ( από όσους έχω δει εγώ ε ) σε ποικιλίες. Όσο για φώτο το έχω ξανά πει , ελεύθερα και μεγάλη μου τιμή και ευχαρίστηση συνχρονος, να βλέπω ενα νόμισμα δικό μου σε ένα τέτοιον κατάλογο!!!
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:25:11 πμ »

γενικα γινεται χαμος με την 1973!! δε ντα εχω ολα... φυσικα.. αλλα υπαρχουν και συνδιασμοι ποικιλιων... αλλα εχω δει και μια ακομα ποικιλια στα 20ρικα... αν προσεξεται στη χαιτη του αλογου, εχει γραμμες που ειναι... οι τριχες της χαιτης..... σε καποια πανε μεχρι κατω... αλλα σε καποια πανε μεχρι την μεση και η υπολοιπη χαιτη ειναι αδεια!

δυστυχως δεν εχω φωτο.. αλλα ελεγξτε τα 20ρικα σας... πιθανον να βρειτε... Κλείσιμο ματιού
Ησυχία έχει και έριχναν μια ματιά σε παλιά ποστ. Αυτό με την χαίτη έχει κάποια σχέσει με αυτό στην φωτο?. Σημειωτέον οτι έχω γράψει ανάποδα το Α και το Β ( είναι η δυο παραλλαγές στο κομμένο κύμα ). Η ολόκληρη είναι στο Α και η μίση στο Β.
Καταγράφηκε
vaggos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 342


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:31:35 πμ »

γενικα γινεται χαμος με την 1973!! δε ντα εχω ολα... φυσικα.. αλλα υπαρχουν και συνδιασμοι ποικιλιων... αλλα εχω δει και μια ακομα ποικιλια στα 20ρικα... αν προσεξεται στη χαιτη του αλογου, εχει γραμμες που ειναι... οι τριχες της χαιτης..... σε καποια πανε μεχρι κατω... αλλα σε καποια πανε μεχρι την μεση και η υπολοιπη χαιτη ειναι αδεια!

δυστυχως δεν εχω φωτο.. αλλα ελεγξτε τα 20ρικα σας... πιθανον να βρειτε... Κλείσιμο ματιού
Ησυχία έχει και έριχναν μια ματιά σε παλιά ποστ. Αυτό με την χαίτη έχει κάποια σχέσει με αυτό στην φωτο?. Σημειωτέον οτι έχω γράψει ανάποδα το Α και το Β ( είναι η δυο παραλλαγές στο κομμένο κύμα ). Η ολόκληρη είναι στο Α και η μίση στο Β.

Αυτό είναι!!
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 28, 2016, 09:55:14 πμ »

γενικα γινεται χαμος με την 1973!! δε ντα εχω ολα... φυσικα.. αλλα υπαρχουν και συνδιασμοι ποικιλιων... αλλα εχω δει και μια ακομα ποικιλια στα 20ρικα... αν προσεξεται στη χαιτη του αλογου, εχει γραμμες που ειναι... οι τριχες της χαιτης..... σε καποια πανε μεχρι κατω... αλλα σε καποια πανε μεχρι την μεση και η υπολοιπη χαιτη ειναι αδεια!

δυστυχως δεν εχω φωτο.. αλλα ελεγξτε τα 20ρικα σας... πιθανον να βρειτε... Κλείσιμο ματιού
Ησυχία έχει και έριχναν μια ματιά σε παλιά ποστ. Αυτό με την χαίτη έχει κάποια σχέσει με αυτό στην φωτο?. Σημειωτέον οτι έχω γράψει ανάποδα το Α και το Β ( είναι η δυο παραλλαγές στο κομμένο κύμα ). Η ολόκληρη είναι στο Α και η μίση στο Β.

Αυτό είναι!!

το έχω δει μόνο στο κομμένο κύμα, δεν ξέρω αν υπάρχει και σε άλλα..αν έχει κάποιος ας ανεβάσει μια φωτο.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 28, 2016, 10:00:15 πμ »

Εχω κομμάτια που φαινεται καθαρα η αλλιωση της μητρας στο κομμάτι της χαίτης θα σας τα δείξω αργότερα.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 28, 2016, 10:17:11 πμ »

Τέλεια Χαμόγελο , να αρχίσουμε να ψάχνουμε  Άνεση..
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 29, 2016, 10:38:44 μμ »

Ανεβάζω 2 εικοσάρικα για να δείτε την ποικιλια που χάνεται η λεπτομέρεια στο τέλος της χαίτης του Αλόγου.



Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 29, 2016, 10:52:43 μμ »

Αν παρατηρήσετε καλά θα δείτε ότι η χρονολογία είναι διπλοχτυπημενη και το κάτω μέρος του 9 βουλωμενο.

Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 29, 2016, 11:20:24 μμ »

 Ειναι μικρό και μεγάλο κύμα. Ειναι ποικιλία και ειναι απο διαφορετικες μήτρες.
 Δες στην μύτη του δελφινιου ειναι το πιο εύκολο σημείο.
 Στο μικρό δεν αγγίζει το κύμα, στο μεγάλο το αντίθετο.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 29, 2016, 11:23:58 μμ »

Γιώργο το ξέρω αυτό για να προςεχθει άλλο σημείο ανέβασα τις φωτογραφίες
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences