Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 05:22:21 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1833 10 Lepta ......Φωτιά !!!  (Αναγνώστηκε 14941 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:18:16 μμ »

Μια φωτο χιλιες λεξεις,συγχαρητηρια πανεμορφο Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:40:59 μμ »

 Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Επιτέλους σταμάτα να μας σκίζεις!!!... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο δεν φτάνει που μας έχεις πετάξει τα μάτια... όξω με τις φωτογραφίες σου, μας Π...ς και με τα κομμάτια!!!...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ΕΥΓΕ!!!
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:59:15 μμ »

Απίστευτο κομμάτι.Μπράβο Παναγιωτη.Να το χαίρεσαι. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:25:56 μμ »

Να το χαίρεσαι. Τρομερή κατάσταση. Σε εύχομαι πάντα τέτοια και να τα μοιράζεσαι μαζί μας.
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:45:51 μμ »

Ομορφο.
Απο τα κοματια που πρωτα τα παιρνεις επειδη δεν μπορεις να αντισταθεις, και μετα βαζεις στοχους για συμπληρωμα σετ κλπ,κλπ Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Το παθαινω και εγω.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 05, 2016, 05:50:52 μμ »

Καλοριζικο Πανο,τελεια κατασταση.
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 05, 2016, 06:10:02 μμ »

Μας έφτιαξες όλους με το νόμισμα και με τη φωτογραφία Φιλί! Εύγε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2016, 06:47:19 μμ από nikos11 » Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 05, 2016, 06:16:14 μμ »

Απίθανο κόκκινο της φωτιάς. Μπράβο και να το χαίρεσαι φίλε Πάνο!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 05, 2016, 08:19:13 μμ »

Παναγιωτη καλησπερα, θα σου πω δυο λογια αλλα οχι καλοριζικα, συγχαρητηρια και πανεμορφο... Γνωριζωμαστε μεσα απο τη συντονιστικη ομαδα και ξερεις το πως μιλαω και φυσικα το θαρρος της αποψης μου στα διαφορα θεματα που εχουμε αντιμετωπισει οποτε ειμαι σιγουρος οτι δεν θα στραβωσεις,

Επειδη σαν ατομο σε παω με 1000 ημουν αναμεσα στο να σου στειλω μηνυμα, να σε παρω τηλεφωνο η να γραψω δημοσια. Προτιμησα το δημοσιο για πολλους λογους.

Το νομισμα σου το θεωρω πλαστο ψευτικο αλλα οχι απο αυτα που εφταχναν οι κηβδηλοποιοι την περιοδο της κυκλοφοριας, αλλα απο αυτα που φτιαχτηκαν εχθες για να εξαπατησουν συλλεκτες.

Σου ανεβαζω φωτο ενα δεκαλεπτο απο την ιστοσελιδα της πνε για συγκρισεις. Κοιτα καταρχην τα φανερα οπως τον αριθμο 1 στο 1833 που δεν εχει την κατω γραμμη. Οι αριθμοι δεν ειναι στοιχισμενοι καν, αλλος πανω αλλος κατω. Παντελης ελειψη καρπων και ενος πολυ υποπτου πατηματος (ελαφριου) στον οπισθοτυπο. Κοιτα το σχεδιο των φυλλων. Κοιταξε το δεσιμο της κορδελας που δενει τα φυλλα προσεκτικα, καμια σχεση με το προτοτυπο σχεδιο. Κοιτα στον εμπροσθοτυπο την κατω πλευρα του θυραιου λειπει μια γραμμη. Επισης κοιτα το ριμ στον οπισθοτυπο σαν χαλασμενο, ανυπαρκτο χτυπημενο δεν ξερω. Οι δεκαρες του οθων εχουν ενα παχυ ριμ γενικα, στο δικο σου ειναι κατι αλλο.

Ελπιζω να μη σε στεναχωρησα με την αποψη μου, απλα ηθελα να σου πω τον προβληματισμο μου σαν φιλος και μονο,

Στελιος
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 05, 2016, 08:39:35 μμ »

Στέλιο μου κανένα πρόβλημα .
Η δεκάρα προέρχεται απο συλλογή ομογενή Έλληνα , πολλά κομμάτια αγοράστηκαν απο γνωστό Έλληνα έμπορο γνώστη του Ελληνικού Νομίσματος .
Η συλλογή είχε νομίσματα κ χαρτονομίσματα που κόβουν την ανάσα , αγορασμένα απο Baldwin δεκαετίες πίσω .
Μερικά banknotes θα προβάρουν σε διεθνής δημοπρασίες .
Με συγχωρείς αλλά δεν συμμερίζομαι την άποψη σου για ψεύτικο του χθές που με τόση άνεση έγραψες δημόσια .

Φιλικά ,
Παναγιώτης .
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:25:17 μμ »

Κοίταξε και την BD012

http://www.mycoins.gr/
Καταγράφηκε

nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:34:36 μμ »

Σεβαστή η γνώμη του Στέλιου, αλλά εμένα τα χαρακτηριστικά που αναφέρει ο Στέλιος, δεν μου φαίνονται επαρκή για να χαρακτηρίσω το νόμισμα ως πλαστό. Αντίθετα, επειδή έχει τύχει να το δω από κοντά, το θεωρώ γνήσιο και με πάρα πολύ ωραίο κόκκινο χρώμα. Είναι γεγονός ότι έχει ελαφρύ πάτημα, οι δε διαφοροποιήσεις σε καρπούς, κάτω γραμμές κλπ, θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα διαφορετικών μητρών που χρησιμοποιήθηκαν.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 05, 2016, 09:56:02 μμ »

Σεβαστή η γνώμη του Στέλιου, αλλά εμένα τα χαρακτηριστικά που αναφέρει ο Στέλιος, δεν μου φαίνονται επαρκή για να χαρακτηρίσω το νόμισμα ως πλαστό. Αντίθετα, επειδή έχει τύχει να το δω από κοντά, το θεωρώ γνήσιο και με πάρα πολύ ωραίο κόκκινο χρώμα. Είναι γεγονός ότι έχει ελαφρύ πάτημα, οι δε διαφοροποιήσεις σε καρπούς, κάτω γραμμές κλπ, θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα διαφορετικών μητρών που χρησιμοποιήθηκαν.
+1
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 05, 2016, 10:07:55 μμ »

θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα διαφορετικών μητρών που χρησιμοποιήθηκαν.
Τυγχανει να εχω πιασει και πιστοποιησει και αυτή την περιπτωση και το κυματισμο στο θυρεο.
Εγραψαν 63 και 62 ..BN..οχι Rb..γιατι είχαμε μια συζητηση τοτε εδώ ..ότι όλα γραφουν rb κτλ..αρα
είναι "υποπτο" κτλ..και δεν το κρυβω ότι αρχικα ειχα ενδοιασμούς.
Εν πασει περιπτωσει αυτό δεν αποδυκνυει   κατι...αλλα ηταν απολυτα σωστα στο βαρος..ακομα πιο σημαντικο
απολυτα ΟΚ οδοντωση...σημαντικο-τατο
-Επισης κοιταζοντας το (αν εχει καποια σημασια αυτό).."δεν ενιωσα" ουτε για λιγο ..ότι πρόκειται
για κοπια ...τιποτα "αφυσικο"....σαν αισθηση.
Αυτά μου "κατηργησαν" τους ενδοιασμούς που παλιοτερα ειχα...
Αυτά σαν προσωπικη μαρτυρια αποψη
Υγ..δεν τα εχω ποια ..και εκει που πηγαν τους ειχα πει ολη την ιστορια ..ετσι για την συζητηση
Καταγράφηκε
Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 05, 2016, 10:17:30 μμ »

Στέλιο χωρίς να σε γνωρίζω και χωρίς να έχουμε μιλήσει ποτέ και έχοντας διαβάσει πολλά απο τα κείμενα σου θεωρώ λάθος απο μέρους σου ατεκμηρίωτα να αναφέρεις ότι το κομμάτι είναι πλαστό. Όπως είδες με μια έρευνα 2 λεπτών (ίσως να λέω και πολύ) βρέθηκε η ποικιλία στο mycoins και αν ψάξουμε και αλλο πιθανόν να βρεθούν και αλλά νόμισματα με τα ίδια χαρακτηριστικά γεγονός που απο μόνο του χαρακτηρίζει βιαστική την αναφορά σου. Δεν λέω δικαίωμα του καθενός είναι να εκφέρει την γνώμη του αλλά θεωρώ ότι όταν έχει να κάνει με κάποιο τόσο σοβαρό θέμα θα μπορούσες να κανείς ένα τηλέφωνο ή να στείλεις πμ στον Παναγιώτη.
Φιλικά πάντα,
Θοδωρής

Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences