Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 08:28:41 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Δραχμο Γεωργιος Α' 1876  (Αναγνώστηκε 3865 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« στις: Μάιος 26, 2016, 02:04:49 μμ »

Μια εκτιμηση σε αυτο το καμαρι  Σαρκασμός Σαρκασμός











« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 26, 2016, 02:15:35 μμ από Vassilis_26 » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 26, 2016, 05:23:33 μμ »

Πολυ καλες λεπτομεριες αλλα και αυτο καθαρισμενο-γυαλισμενο...για μενα σε εκτιμηση "κουτιου" au details-cleaned..για τιμη,αναλογα τα γουστα...κανα 70-80 το υπολογιζω.αν δεν ηταν καθαρισμενο ξεπερνουσε το 100αρικο..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 26, 2016, 06:00:27 μμ »

δεν ειναι καθαρισμενο απ οσο γνωριζω και πιστευω..
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 26, 2016, 08:52:54 μμ »

au details cleaned αλλα με πολυ δυνατες λεπτομερειες ,κριμα να ειναι καθαρισμενο,αν ο κατοχος τοσα χρονια το ειχε φυλαξει σε βελουδο τωρα θα μιλουσαμε για ενα πολυ δυνατο πενταδραχμο,Βασιλη σορρυ που θα στο πω αλλα οχι καθαρισμενο αλλα καρακαθαρισμενο ειναι,ευτυχως βεβαια χωρις αλλοιωσεις (χερλαινς-σοβαρα κατεβασματα κτλ)
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 26, 2016, 09:01:59 μμ »

Αν και δεν είμαι τόσο ειδικός, νομίζω πως για "AU details-cleaned " το 70-80 είναι πολύ χαμηλή τιμή..
Καταγράφηκε
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 26, 2016, 09:24:32 μμ »

επειδη τωρα μαθαινω εφοσον δεν εχει αλλοιωσεις και εχει δυνατες λεπτομερειες ακομα και αν ειναι καθαρισμενο γιατι χανει σημαντικα στην τιμη?
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 26, 2016, 09:36:15 μμ »

Βασιλη και εγω μαθαινω φιλε ακομα αλλα πρωτευον μα πρωτευον ειναι μια λεξη μαγικη =ΛΟΥΣΤΡΟ
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 26, 2016, 10:08:53 μμ »

Βασιλη καλησπερα θα σου πω την αποψη μου αφου ζητας εκτιμησεις, το νομισμα ειναι γυαλισμενο λουστρο δεν υπαρχει! Ειναι μαλιστα ασχημα γυαλισμενο με υγρα-αλοιφες, δεν ειναι αυ φυσικα! Τα χρηματα που το κοστολογω ειναι κατω απο 50 ευρω! Ουτε φυσικα να σκεφτεις να το πιστοποιησεις πεταμενα χρηματα 100%

Βασιλη και εγω μαθαινω φιλε ακομα αλλα πρωτευον μα πρωτευον ειναι μια λεξη μαγικη =ΛΟΥΣΤΡΟ


Μαρκο το λουστρο ειναι η στιλπναδα που δημιουργειται με την μεγαλη πιεση της πρεσσας επανω στο νομισμα για να τυπωθει! Με την κυκλοφορια του νομισματος αυτο εξαφανιζεται! Επισης το γυαλισμα του κανει ζημια σε αυτην την επιφανεια και στη συγκεκριμενη περιπτωση αυτο που βλεπουμε ειναι γυαλαδα οχι λουστρο!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Vassilis_26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 466



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 26, 2016, 10:17:31 μμ »

Nομιζω γενικα πως πρεπει να καταληξετε καπου ολοι μαζι να βγαλω κι εγω ενα νοημα γιατι μπερδευομαι..  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 26, 2016, 11:07:39 μμ »

ανεβασέ το στο ιμπέι και θα πιάσει πάνω απο 100  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 26, 2016, 11:17:10 μμ »

Nομιζω γενικα πως πρεπει να καταληξετε καπου ολοι μαζι να βγαλω κι εγω ενα νοημα γιατι μπερδευομαι..  Σαρκασμός Σαρκασμός
φιλε Βασιλη να στρωθεις και να διαβαζεις ,εδω μεσα εχει τεραστιο αρχειο που θα μαθεις πολλα,μην τα περιμενεις ολα με το κουταλακι στο στομα.
Στελιο δεν εγραψα πουθενα παραπανω οτι εχει λουστρο,τουναντιον εγραψα οτι ειαι καθαρισμενο και απαντησα στον Βασιλη τι θα ηταν αυτο που θα του εδινε κατι παραπανω,κατα τα αλλα συμφωνω ως προς την μη αποστολη για πιστοποιηση αλλα εγω βλεπω ενα au δω εστω και καθαρισμενο
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 26, 2016, 11:19:01 μμ »

ανεβασέ το στο ιμπέι και θα πιάσει πάνω απο 100  Σαρκασμός
φιλε μιλαμε για συλλεκτισμο η εμποριο για να καταλαβαινομαστε,μπορει και να πουληθει 100ε που λες τι παει να πει αυτο;;θα το εβαζες εσυ στην συλλογη σου ;;
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 26, 2016, 11:21:50 μμ »

ανεβασέ το στο ιμπέι και θα πιάσει πάνω απο 100  Σαρκασμός
φιλε μιλαμε για συλλεκτισμο η εμποριο για να καταλαβαινομαστε,μπορει και να πουληθει 100ε που λες τι παει να πει αυτο;;θα το εβαζες εσυ στην συλλογη σου ;;
Αν δε κάνω λάθος ο φίλος εκτίμηση ζήτησε, εγώ δεν είμαι ειδικός όπως είπα να εκτιμήσω αλλα ειμαι σχεδόν σίγουρος πως το νόμισμα θα πιάσει καλή τιμή.. έχω δει άλωστε σε χειρότερη κατάσταση με άσχημα hairlines να πιάνουν μεγαλύτερες τιμές απο τα 100 ευρώ
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 26, 2016, 11:28:55 μμ »

Παντως το δικο μου που το εβαλα σε δημοπρασια εδω μεσα και ηταν πολυ καλυτερο απο αυτο πιστοποιημενο NGC AU DETAILS επιασε με το ζορι τα 90 ευρα αν αυτο λεει κατι...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 26, 2016, 11:31:23 μμ »

Βασιλη μια ερωτηση και αν θες απαντας βεβαια,το συγκεκριμενο ηταν στην παρτιδα με την σοδα;;και απλα το ξεπλυνες με σαπουνι και νερο;;
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences