Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 12:59:50 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 Δραχμες 1970  (Αναγνώστηκε 10304 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 15, 2016, 09:13:15 πμ »

 Αναποφασιστικότητα Στο πλάι να περάσει.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 15, 2016, 09:16:09 πμ »

Δεν θεωρω οτι την εχω πατηση και σε προκαλω οτι σου αγοραζω οσα εχεις με 300 ευρω το κομματι, αλλα στην κατασταση που ειναι το δικο μου.
Δεν έχω .έχω 2 ms 66 67 .αλλά  αφού σε τρώει  ο κ###ς  σου θα βρεις κι αλλά  σίγουρα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ianis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 162



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 15, 2016, 09:23:02 πμ »

Γιατι ρε να μην πληρωσω 90 ευρω πανω απο το σποτ για ενα κομματι με τιραζ 20000 κομματια, εσυ μπορει να εχεις ενεχυροδανειστηριο και να τα αγοραζεις σποτ, αλλα να ξερεις οτι βρηκες τον πελατη, ανυπομονω.
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 15, 2016, 09:32:33 πμ »

Γιατι ρε να μην πληρωσω 90 ευρω πανω απο το σποτ για ενα κομματι με τιραζ 20000 κομματια, εσυ μπορει να εχεις ενεχυροδανειστηριο και να τα αγοραζεις σποτ, αλλα να ξερεις οτι βρηκες τον πελατη, ανυπομονω.
Καλημερα ianis,ζητησες απο μονος σου γνωμες για το αποκτημα σου (καλοριζικο,οπως και ναχει)...πηρες καποιες απαντησεις,απο κει και περα κανεις δε σε παλκωσε κανεις....
Δεν ειναι κατ εμε απαντησεις αυτες,σε μελος που μπηκε στον κοπο να απαντησει σε δικη σου ανοιχτη (προς ολους) ερωτηση...
Καταγράφηκε
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 15, 2016, 09:34:36 πμ »

πολύ ωραίο είναι συνάδελφε και θα το χαρείς στα σίγουρα.
όπως λέμε συνέχεια, οι τιμές είναι σχετικές.
Καταγράφηκε
ianis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 162



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 15, 2016, 09:38:26 πμ »

Με 350 λιγο δυσκολο αλλα και 50 ευρώ ειναι διαφορα και στην τελικη ειναι αλλιως να το εχεις στο χερη. Νομισματικη εκθεση στη Ρουμανια και σου βγαινει μπροστα ο στρατιωτης καβαλα στο πουλι με 3 κατοσταρικα. Τι θα κανατε στην θεση μου;;;
Προσωπικά  θα το προσπερνά χωρίς  σκέψη


και ειναι απαντησεις χαλκινου μελους το 'σε τρωει ο κολος σου' ;;;
Καταγράφηκε
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 15, 2016, 09:43:21 πμ »

βρε παιδιά πρωί-πρωί σας τρώει ο ποπός σας;
μερικοί αισθάνονται σαν να μιλάνε σε μια καφετέρια ή σε ένα καφενείο, με φίλους και γνωστούς.
με οικειότητα, δεν είναι προσβλητικό και ούτε πρέπει να είναι παρεξηγήσιμο.
σιγά.. μια παρέα είμαστε..
Καταγράφηκε
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 15, 2016, 09:46:44 πμ »

Με 350 λιγο δυσκολο αλλα και 50 ευρώ ειναι διαφορα και στην τελικη ειναι αλλιως να το εχεις στο χερη. Νομισματικη εκθεση στη Ρουμανια και σου βγαινει μπροστα ο στρατιωτης καβαλα στο πουλι με 3 κατοσταρικα. Τι θα κανατε στην θεση μου;;;
Προσωπικά  θα το προσπερνά χωρίς  σκέψη


και ειναι απαντησεις χαλκινου μελους το 'σε τρωει ο κολος σου' ;;;
ΡΕ μεγάλε  καλοποροαιτα το είπα! !!Αφού εισα  σίγουρος  για την αγορά  σου γιατί  ζητάς γνώμες? Για να εε προστατέψω  απάντησα μην πάρεις άλλο  παρόμοιο.
Και δεν έχω ενεχυροδανειστηριο.....οδηγός  λεωφορείου  είμαι και ένα τέτοιο  νόμισμα  για εμένα  είναι  μισό μισθός.αντέ καλορίζικο  και να το ζευγαρωσεις !!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 15, 2016, 09:47:26 πμ »

Με 350 λιγο δυσκολο αλλα και 50 ευρώ ειναι διαφορα και στην τελικη ειναι αλλιως να το εχεις στο χερη. Νομισματικη εκθεση στη Ρουμανια και σου βγαινει μπροστα ο στρατιωτης καβαλα στο πουλι με 3 κατοσταρικα. Τι θα κανατε στην θεση μου;;;
Προσωπικά  θα το προσπερνά χωρίς  σκέψη


και ειναι απαντησεις χαλκινου μελους το 'σε τρωει ο κολος σου' ;;;
Σαφως και δεν ειναι πρεπων απαντηση αυτη,αλλα και το σαραφης ειναι ακομα βαρυτερο σε "δημοσιο" λογο...
Καταγράφηκε
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 15, 2016, 10:12:17 πμ »

Χάσαμε  την ουσία  κι ασχολούμαστε  με ανούσια  πράγματα  .πριν 2 μήνες ο κύριος  ποδαρας  έδωσε ένα μσ 67 στα 420  ευρώ .εγώ πήρα το 66 στα 370 οπότε  300 είτε θέλουμε  είτε  όχι  είναι πολλά  για το συγκεκριμένο  αν λάβουμε  υπ όψιν  ότι  η πιστοποίηση  έχει  50 ευρώ  και  εισα  και σίγουρος  πως  είναι  γνήσιο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 15, 2016, 10:14:41 πμ »

Πολλες οι κοπιές στα αναμνηστικα της Επαναστασεως αλλα αναφερονται πιο πολυ στα 100αρικα χρυσα.Το συγκεκριμενο νομισμα δεν εχει προβλημα σε καποια γνωστα σημεια των πλαστων οπως το ονομα του χαρακτη και το εξεργο της ημερομηνιας ''21 Απριλιου 1967'' .Με προβληματιζει ομως το πεδιο...

Βασικα σε πλαστο εικοσαρικο που ειχα δει ειχε εντονο το κιτρινο χρωμα.Σε αντιθεση με τα γνησια που ειναι κατακοκκινα!!Απο αυτη την φωτο λιγο δυσκολο να εντοπιστει αυτο.Μονο στο χερι.

Παντως να ξερετε οτι νομισμα της επαναστασεως που ΔΕΝ ειναι κατακοκκινο δεν το ακουμπαμε.

Αν το συγκεκριμενο ειναι γνησιο η γνωμη μου ειναι τα 300 ευρω θεωρειται μια καλη αγορα.Απλα η κριση τα εχει ισοπεδωσει ολα.Το 2010 θυμαμαι εβρισκα κατι χρεπια με τιποτα κατω απο 400 ευρω! Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 15, 2016, 10:19:13 πμ »

Γιάννη  πριν 4 χρόνια έπαιρνα  1700 τώρα 1000 χωρις  δώρα. ...Όταν μιλάμε  για τιμές μιλάμε για το παρόν. ..εσύ θα  έδινες  300 γι αυτό? Απορία?
Καταγράφηκε
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 15, 2016, 10:21:49 πμ »

Επίσης  το mintage  δεν είναι  20000 αλλά  πολύ  λιγότερα  αφού  δεν πουλήθηκαν  όλα  !
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 15, 2016, 10:21:56 πμ »

Γιάννη  πριν 4 χρόνια έπαιρνα  1700 τώρα 1000 χωρις  δώρα. ...Όταν μιλάμε  για τιμές μιλάμε για το παρόν. ..εσύ θα  έδινες  300 γι αυτό? Απορία?

Μιχαλη εχεις δικιο τι να πω.Και το δικο μου το 67αρι 420 το εχω παρει.Απλα προσπαθω να παω κοντρα στο πνευμα των καιρων...που εχουν ισοπεδωθει ολα.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 15, 2016, 10:26:57 πμ »

Όχι Γιάννη δεν είναι  θέμα  ισοπεδωσης.δεν διαμορφωνται  η τιμή   αγοράς ενός  νομίσματος   από μια υπερτιμολογημενη αγοροπωλησια .ένα αναμνηστικό  είναι  στο κάτω κάτω  που βρίσκεται  εύκολα σε ψηλές καταστάσεις.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences