Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 09:07:28 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΔΡΑΧΜΗ 1851 (ΜΙΚΡΟ ΚΕΦΑΛΙ)  (Αναγνώστηκε 24746 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 10, 2012, 05:29:19 μμ »

Σωστα λεει ο Vilee_Valo οτι δεν κοροιδεψε. Οταν ομως εγω εγραψα οτι καλα κανει και κοροιδευει, αναφερομουν στα λογια του LTZORTZAK ετσι οπως μας εξηγει εδω οτι το καταλαβαινει.

οκ γραψε λαθος

εγω το βλεπω για πληρη κοροιδια σε ενα νομισμα που το εχει μονο ενασ δυο απο εδω μεσα

αν θελει και καποιοσ αλλοσ να μασ πει τι γνωμη του αν ειναι προκλητικο η οχι

Αφου το χετε δει εσεις στη λεσχη το νομισμα και λετε οτι γνησιο, κατι θα ξερετε παραπανω που το χετε δει απο κοντα και δεν εχω λογο να αμφιβαλω για το πορισμα σας. Απο τις φωτογραφιες εμενα δεν μου αρεσει.


Και να μην ξερει, καλα κανει και το κοροιδευει, ακομα και αν δεχθουμε οτι ειναι γνησιο

περνεις θεση ενω δεν ξερεις αν ειναι γνησιο η το ηξερες>?
Αντε να συνεννοηθουμε εδω τωρα! Αλλα ας το κανω λιανα να το καταλαβεις. Θα ελεγα με αλλα λογια, ακομα και αν ειναι γνησιο, πραγμα που δεν μπορω να καταλαβω απο τις φωτογραφιες, καλα κανει και το κοροιδευει, ετσι οπως το εννοεις εσυ, γιατι η τιμη ειναι υπερβολικη. Ναι ειναι υπερβολικη η τιμη, ακομα και αν νομιζεις εσυ οτι εκανε εκπτωση απο τα 15 χιλιαρικα στα 11!!! Γραφει και για 15 περιπου κομματια που εχουν βγει. Απο που εχουν βγει αραγε?


αν? ισως ενα ,απο τα σπανιωτερα νεοελληνικα δοκιμια,κανει καλα που το κοροιδευει,μπορεις να μας εξηγησεις τους λογους?δηλαδη και η πενταρα του 1921!!!το κορωνακι του 1889,του γεωργιου τα χρυσα του 1875!!!ειναι και αυτα για δουλεμα!!!εγω πιστευω,οτι αμα τα ειχε,θα μας ειχε ζαλισει τον ερωτα!!!εδω μια κοινη αντιστροφη αγκυρα,και τοσα αλλα, που τα θεωρουν μερικοι σπανιωτητες!!!!τι επρεπε να κανουν!!!λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.αλλο να μην μας ενδιαφερουν σαν συλλεκτικο θεμα!!!και αλλο να τα κοριδευουμε?αγαπητοι οψιμοι!!! σβορωνοι,χαιρετω ταπεινα, ενας αμαθης,με εφεση για γνωση.γιαννηςτ.
Η παραπανω απαντηση απευθυνεται και σε σενα giannist. Κανενας δεν μιλησε για τα υπολοιπα νομισματα που αναφερεις ουτε τετοιες συγκρισεις εγιναν. Ακριβως λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει και το ποιος ειναι οψιμος σβορωνος ασε και φαινεται ηδη αμαθη με εφεση για γνωση γιαννηςτ.
Μπορω να καταλαβω απο οσα εχω διαβασει γιατι αντιδρατε ετσι με τον Vilee_Valo. Αλλα αλλο αυτο και οι οποιες δοσοληψιες σας και αλλο το θεμα για τη δραχμη που ανοιξε. Αν εσεις θεωρειτε οτι ειναι τρελλη ευκαιρια αυτο το νομισμα δεν εχετε παρα να το δηλωσετε. Εγω θα το ξαναπω οτι η τιμη ειναι στα υψη! ΣΙγα μην σας παρει και την αδεια ο οποιοσδηποτε νεος η παλιος για να πει τη γνωμη του για τις τιμες η ο τι αλλο του κατεβει.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 10, 2012, 06:00:19 μμ »

σπυκατ αν ηταν τρελη ευκαιρια θα το ειχε εξαφανισει καποιος πολυ ποιο πριν το δει ο ανδρεας
εγω δεν εχω καμια δοσολιψεια μαζι του και μαλιστα καποια προταση που μου εκανε για να κατεβασω κατι απο το εβαυ την απορρηψα  μπορει να στο επιβεβαιωσει και ο ιδιος 

δεν λεω σε κανεναν τι θεμα ανεβαζει αλλα σαν μελοσ τησ σελιδασ εχω καθε δικαιωμα να απαντω και να λεω αυτο που πιστευω
 
οσο για την τιμη ναι πιστευω οτι ειναι υψηλη αλλα το νομισμα ειναι γνησιοτατο και σπανιοτατο
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 10, 2012, 08:47:00 μμ »

 Στριφογύρισμα ματιών

Nikos Deja Vu - Eimaste mia oraia atmosfera eimaste!!!
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 10, 2012, 09:07:18 μμ »

τι να λεμε,με αριθμο κοπης 10-15 κομματια,γνησιο,ποσο πρεπει να κανει!!!μερικοι που το απαξιωνουν,αν το ειχαν, θα ειχαν αναρτησει θεμα,πανω απο δεκα φυλλα,για την ομορφια,σπανιωτητα,κλπ.μια παροιμια λεει ,οσα δεν φανει η αλεπου,βαζει σκαλα....και η πενταρα του 1836, εχει κοπει σε χιλια κομματια,βρειτε μου μια f-vf? (πραγμα αδυνατον)και θα δειτε ποιος θα μιλησει? αν ειναι χαμηλης καταστασης!!!αγαπητε spycat,μια που καταλαβες γιατι αντιδρουμε ετσι στον κυριο,μπορεις να μας εξηγησεις,γιατι μονο σε αυτον,και οχι σε ολα τα παιδια που εχουν ζητησει βοηθεια?και ενταξει εμεις?αλλα δυο ιστοσελιδες τα βαζουν με το κακομοιρο παιδακι!!!!!!μου θυμιζει ταινια ξανθοπουλου.ταπεινος και καταφρονεμενος,και θα βαλω τα κλαμματα!!!ειναι ο μονος,που μπηκε,ζηταγε αλλα αντ"αλλων,χωρις χρηματα,πιστοπιοιημενα?οθωνες,βιβλια ,διστηλα,μπαινει με διαφορετικα ονοματα,κλπ.πραγματα παιδικα η μαλλον κουτοπονηρα,και οχι αντρικια!!!αν εχω βοηθησει νεους,θα το διαβαζεις,οταν μια εποχη,μονο εγω και ο αναργυρος,απαντουσαμε σε ολους,οτι ωρα ηθελαν!!!λες να μην εχω κατι αλλο να κανω,σου απηντησαν οι φιλοι,και τους ευχαριστω,αν εχω βοηθησει,με το κυριο τι εχουμε να χωρισουμε?τα χωραφια?αλλα ειναι νεοελληνας,κουτοπονηρος,και ξερολας!!!ηθελα μεχρι τελευταια στιγμη να τον βοηθησω,αλλα αυτος αντι να μου ζητησει κατι, των δυναμεων του!!!ηθελε να μου φαει το μσ-68!!!!αυτο τον ενδιεφερε μονο!!!μετα απο τοσα που εχει ακουσει,απο τρεις ιστοσελιδες!!!!μακαρι να ημουν ο μονος.δεν βαζει μυαλο!!!! θελει χωρις ταλαντο,να το παιξει ειδημων,δεν γινεται!!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 10, 2012, 09:19:52 μμ »

Παιδια μισο λεπτο να βγαλω το σκυλο βολτα Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 10, 2012, 09:29:36 μμ »

Παιδια μισο λεπτο να βγαλω το σκυλο βολτα Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Δωσε του ενα πενηνταρικο να παει μονος του οπου θελει και κατσε εδω!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 10, 2012, 09:42:24 μμ »

Προπερσι τον ειχα παει βολτα στον τσουτσουρο και τον εψαχνα ενα απογευμα τον βρηκα να σαλιαριζει με μια γκομενα ευτιχος δεν φαγαμε ξυλο απο τον ιδιοκτητη
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 10, 2012, 09:44:12 μμ »

Η κοπή είναι πιο κοντά στο 200.  Αλλα τα ελιωσαν, αλλα τα τρυπησαν (έχω δει μερικά τρυπια) και αλλα βρίσκονται ακέραια.  Είναι σπάνιο νόμισμα αλλα λίγο πιο κοινό απο δραχμή 1845-47.  Η τιμη σε αυτή την κατάσταση, στην σημερινή αγορά είναι 3.000 για μένα.  Όσο για τον φίλο μου τον Vilariba-Vilabaho έχω να πω ότι όλοι μας υπηρξαμε καινουριοι αλλα δεν κάναμε έτσι! ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ!!!!

Φιλικά

Δημήτρης
Καταγράφηκε

AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 10, 2012, 09:49:06 μμ »

Η κοπή είναι πιο κοντά στο 200.  Αλλα τα ελιωσαν, αλλα τα τρυπησαν (έχω δει μερικά τρυπια) και αλλα βρίσκονται ακέραια.  Είναι σπάνιο νόμισμα αλλα λίγο πιο κοινό απο δραχμή 1845-47.  Η τιμη σε αυτή την κατάσταση, στην σημερινή αγορά είναι 3.000 για μένα.  Όσο για τον φίλο μου τον Vilariba-Vilabaho έχω να πω ότι όλοι μας υπηρξαμε καινουριοι αλλα δεν κάναμε έτσι! ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ!!!!

Φιλικά

Δημήτρης


το ονομα μου ειναι Ανδρεας φιλε ποδαρα Χαμόγελο Mr ποδαρα η οπως σε λεεν και απευθυνθηκα μηπως σε εσενα και δεν το ξερω?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 10, 2012, 09:51:10 μμ »

ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ!!!!

Στρογγυλα ή μακροστενα??  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 10, 2012, 09:52:20 μμ »

Γιατί που είδες να απευθύνομαι σε εσενα?
Καταγράφηκε

StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 10, 2012, 09:53:33 μμ »

zikos malwneis re?
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 10, 2012, 09:54:40 μμ »

Απο αυτά τα στρογγυλά.  Δεν άντεχα άλλο, με συγχωρείτε για το σχόλιο.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 10, 2012, 09:57:28 μμ »

Λοιπον αγαπητοι φιλοι μεταξυ σοβαρου και αστειου εχω μια υποψια,
οτι :
Αν ο Αντρεα πεισμωσει και δεν ξαναγραψει τιποτα, οι μισοι απο εδω μεσα
θα παθετε καταθλιψη  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 10, 2012, 09:59:01 μμ »

ΕΓΕΡΘΗΤΟ Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences