Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 07:47:11 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Συλλογές Γραμματοσήμων....  (Αναγνώστηκε 7485 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 26, 2016, 03:06:34 μμ »

Η ολη κουβεντα δεν ειναι να μετρησουμε τις ηθικες αξιες μας γιατι ο καθενας βαζει τα δικα του ορια. Εμενα αυτο που δε μ αρεσε στην κουβεντα ειναι οτι αν μας διαβασει εδω ενας νεος συλλεκτης θα αποκτησει την εντυπωση οτι οσοι αγοραζουν μεσω δημοπρασιων και καταστηματων ειναι οι χαζοι και οσοι εχουν γνωση και το κανουν με τον αλλο τροπο ειναι οι εξυπνοι. Κραταω ομως τις αποψεις που ακουστηκαν και βγαζω τα δικα μου συμπερασματα, αυτη η κυνικοτητα παντως γυριζει μπουμεραγκ στο ματαιο τουτο κοσμο και ευχομαι να μη βρεθει κανεις στην αντιπερα οχθη του ποταμου για να δει τη γλυκα. Η γνωση -κατα την ταπεινη μου αποψη παντα- σκοπο εχει να μας κανει σοφοτερους και καλυτερους συλλεκτες ,το να μας κανει πλουσιοτερους συλλεκτες εκει θα με βρειτε αντιθετο.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:05:15 μμ »

Μ αρεσει που καποιος μπορει να διορθωσει το κειμενο του αφου δει τις παρακατω απαντησεις και αλλαξει το νοημα του γραπτου του. Ας κανει γι αυτο το θεμα κατι η διαχειριση του φορουμ. Αν καποιος θελει να κανει τετοιου ειδους διορθωσεις καλο θα ειναι να τις δημοσιευει πιο κατω απο τις επομενες απαντησεις για ευνοητους λογους. Θετω το θεμα στη διαχειριση αν με διαβαζουν τωρα και περιμενω μια απαντηση.


Αυτο ισχυει σε πολλα φορουμ, μπλοκ κλπ. Στο στεκι εχεις απο τη στιγμη που ποσταρεις το δικαιωμα εντος 6-8 ωρων (δε θυμαμαι ακριβως) να τροποποιησεις το μηνυμα σου για οποιο λογο νομιζεις η να το διαγραψεις τελειως.  Η διαχειριση δεν μπορει να απαγορευσει σε καποιον να το κανει αυτο αφου υπαρχει ως επιλογη η οποια φαινεται ομως οταν χρησιμοποιειται. Καταλαβαινω Δημητρη τον προβληματισμο σου, αλλα αν καποιος μετα απο απαντηση τροποποιει το προηγουμενο μηνυμα του για να καλυψει κατι λαθος που ειπε αφορα εκεινον και φυσικα η κινηση αυτη κρινεται απο το καθε μελος. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι παραθεση το μηνυμα η μερος αυτου για να απαντας στοχευμενα σε αυτο που θελεις.


Υγ Το μηνυμα σου αυτο φαινεται τροποποιημενο απο μενα χωρις ομως να εχω πειραξει τιποτα. Ηθελα να πατησω παραθεση και πατησα αλλη επιλογη απο το πινακακι μου κατα λαθος! Συγνωμη γιαυτο σε ενα ποστ σου που αφορα τροποποιησεις! Το μηνυμα σου παντως ειναι ακεραιο!

Στελιος
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 26, 2016, 08:12:39 μμ »

Ευχαριστω για τις διευκρινησεις Στελιο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 26, 2016, 10:28:51 μμ »

Heretic έχεις μπερδέψει τον αγράμματο πατέρα και την κακομοίρα την μάνα του με τους φιλοτελιστές και την καλή αγορά ενός αντικειμένου με την απάτη για να μην πω και το σώβρακο με την γραβάτα !
Κοίτα... όταν αγοράζω κάτι πρέπει να με συμφέρει για να το αγοράσω αλλά το πρόβλημα στο μυαλό σου δεν είναι εκεί... κοίτα που είναι....
Αν αγοράσω κάτι φτηνά είμαι απατεώνας ως προς τον πωλητή και αν πάω να πουλήσω κάτι ακριβά είμαι κλέφτης ως προς τον αγοραστή !
Οκ τότε να μην υπάρχουν έμποροι να μην υπάρχουν πωλητές και αγοραστές και μόνο καλοί άνθρωποι που επειδή κάποιος έγραψε σε κάποιον κατάλογο ότι αυτό κάνει 1000 ευρό να πουλάνε και να αγοράζουν σε αυτή την τιμή.
ΥΓ: Έχεις να φας πλαστό εσύ που θα πάει γόνος φιλαράκι  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 27, 2016, 12:27:38 πμ »

Φιλαρακι ξεφορτωνε λιγο..
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
mpalarina
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78



Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 27, 2016, 05:14:36 μμ »

Οι μοναδικες επίσημες τιμές των νομισμάτων, χαρτονομισμάτων γραμματοσήμων κλπ είναι οι τιμές ονομαστικής αξίας που αναγράφονται επάνω στα ίδια τα αντικείμενα και αφορούν τις τιμές αγοράς του αντικειμένου όταν αυτό βρίσκεται σε νόμιμη κυκλοφορία απο τις αρχές που το εκδίδουν.
Οι τιμές που αργότερα διαμορφώνονται στο εμπόριο για τα αντικείμενα αυτά, ως συλλεκτικά είδη πλέον, διαμορφώνονται ελεύθερα και βάσει συμφωνίας απο τους ενδιαφερόμενους. Κοινώς, η τιμή στην συλλεκτική αγορά ενός αντικειμένου είναι αυτή που γουστάρει να το πουλήσει αυτός που το κατέχει, την στιγμή που βρίσκεται αγοραστής που γουστάρει να πληρώσει το ποσό αυτό που ο πωλητής ζητάει.

Εδώ συμφωνώ. Μαγκιά σου να πάρεις κάτι φτηνά αν μπορείς, μαγκιά σου να μπορείς να δίνεις όσα αντέχεις για κάτι που θες. Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι.Κι είναι ωραίο! Μην προσπαθείτε να βάλετε όρια και καλούπια σε αυτά τα πράματα. Απλά δε γίνεται. Αν τώρα κάποιος εκμεταλλεύεται ή όχι θα φανεί. Και αδαείς δεν υπάρχουν. Τουλάχιστον όχι για πολύ. Οποιοσδήποτε με λίγη υπομονή καταλαβαίνει τι παίζει σε αυτά. Τώρα εξαιρέσεις υπάρχουν, όπως παντού. Αν σε κόβει λιγάκι δεν την πατάς όμως, τουλάχιστον χοντρά!

Προσωπικά δεν μπαίνω καν στη διαδικασία σχολιασμού των τροποποιήσεων posts. Φευ!
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 27, 2016, 07:48:53 μμ »

Όποιος πάει να κοροϊδέψει  αδαείς να του καεί το  Σολφερίνο.   
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences