Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 06:12:24 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πιαστρα Ινδοκινας 1895  (Αναγνώστηκε 6267 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 24, 2016, 12:48:02 πμ »

Νεο αποκτημα λιγο δημοφιλες νομισμα για Γαλλους συλλεκτες...

Καταγράφηκε
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 24, 2016, 12:49:07 πμ »

Ποια γνωμη σας?
Ευχαριστω
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 24, 2016, 08:19:51 πμ »

Λιγο ή πολυ??

ωραιο κερμα xf περιπου, απο τις ζορικες πιαστρες η συγκεκριμενη..η φωτο δεν βοηθαει για να σου πω αν ειναι καθαρισμενο αλλα μαλλον ειναι.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 24, 2016, 09:05:59 πμ »

Ωραία νομίσματα και δύσκολη του 95. Από λεπτομέρεια νομίζω ότι είναι AU, Το ψηλότερο σημείο είναι η μύτη η οποία πέφτει κατευθείαν και δείχνει το πρόσωπο σαν κεφάλι πουλιού... για καθαρό βαθμό δεν ξέρω. Όπως και να έχει εξαιρετική προσθήκη σε οποιαδήποτε συλλογή. Καλορίζικο...

BARRE από τους δημοφιλέστερους και πολυπράγμονες χαράκτες...

Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 24, 2016, 09:09:24 πμ »

Τριανταφυλλε καλημερα
στο νομισμα που ανεβασες δε θα αναφερθω καθολου αφου με εχεις στεναχωρεσει αρκετα.
Παραθετω τα γραφομενα σου απο το greekcoinsforum που θεωρω ιδιαιτερα αξιολογο φορουμ και παρακολουθω παραλληλα με το στεκι:
Καλημερα Μια εκτιμηση παρακαλω για αυτο το γερμανικο 5 Μαρκο του 1909.Βρισκεται σε δημοπρασια σε γνωστο site της Σουηδιας

Εβαλα αυτο το νομισμα σε αλλο σαιτ και τους ευχαριστω πολυ για την καμια απαντηση Περα απο λιρες και οθωνες και τα περιξ της Βρετανικης αυτοκρατοριες δεν εχουν αποψη για το παγκοσμιο νομισμα.Θεωρω οτι δικαια εχουν το πρωσονυμιο ΛΙΡΟΣΑΙΤ.
Ευχαριστω προκαταβολικως για την βοηθεια
γιατι λοιπον συνεχιζεις να αναζητας απαντησεις απο ενα φορουμ που ''δικαια εχουν το πρωσονυμιο ΛΙΡΟΣΑΙΤ'' οπως απαξιωτικα αναφερεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2016, 09:47:53 πμ από epop » Καταγράφηκε
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 24, 2016, 09:53:49 πμ »

Εκπληκτος απο την προσωπικη επιθεση.Αυτη ειναι η γνωμη μου.Απαξιωτικους χαρακτηρισμους εχω κατα  καιρους δεχθει μεχρι και απειλες ,απο διαφορους που εκμεταλευτηκαν αυτο εδω το φορουμ για κατιδιαν κερδος.εδωσα τοπο στην οργη Εγω απλως εδωσα καταφατικη απαντηση για το προσωνυμιο Λιροσαιτ.Δεν αναφερα ομως που ειχα βαλει εν προκειμενω  το δημοσιευμα μουΕδω γραφω γιατι παρα τα εμποδια,υπαρχουν καποιοι με τους οποιους συναλλασωμαι συλλεκτικα οχι με βαση το κερδος απο την πλευρα μου.Ας απολογηθουν αλλοι για τα πακτολα των κερδων που συναψαν υπο την ανεχεια καποιων πουλοντας  amsel crowns και οχι εγω ενα απλος συλλεκτης.Αν νομιζετε οτι δεν πληρω τους ορους του φορουμ απλα μπορειτε να με διαγραψετε.Δυστυχως δεν θα μπορεσω να σας κανω να με συμπαθησετε ολους.Θα μπορουσες Αναργυρε ομως να μου το πεις επι προσωπικου ωστε να κινησω τις διαδικασιες για την διαγραφη του ,διοτι ειχα μια καποια αναγνωριση προς το προσωπο σου.Το σαιτ εχει ενα προσωνυμιο και καλα θα κανεις να αναρωτηθεις γιατι το  εχει και οχι με κακοβουλες επιθεσεις.Η αληθεια ειναι οτι ισως ειναι καλα να δωσω χωρο στους εμποροσυλλεκτες να συνεχιζουν απροσκοπα το εργο τους και να ανασκουμπωθω,ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο εβαλετω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2016, 10:14:23 πμ από filpolis » Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:01:19 πμ »

Φίλε Τριαντάφυλλε , με όλη την καλή διάθεση απέναντι σου, θα σου πω τα εξής...

Τις προάλλες ανέβασα μερικά νομίσματα για εκτίμηση και ελάχιστες απαντήσεις πήρα και με χρονική υστέρηση ενώ σε άλλες εκτιμήσεις είδα να υπάρχει μεγαλύτερη προθυμία. Σκέφτηκα ότι ίσως να είναι τα νομίσματα που δεν ενδιαφέρουν τόσο πολύ, ίσως το γεγονός ότι κάποιοι μπορεί να θεωρούν ότι ένας με λιγότερη πείρα έχει μεγαλύτερη ανάγκη μιας δεύτερης γνώμης από εμένα ή και για άλλους λόγους.

Παρόλα αυτά, αναγνωρίζω ότι όταν προσφέρει κάποιος κάτι εδώ μέσα από γνώσεις και γνώμες ,το κάνει σε μια εθελοντική βάση και στα πλαίσια του ελεύθερου χρόνου του και της διάθεσης του. Δεν μπορώ να ζητήσω κάτι περισσότερο από αυτό, ούτε να κατηγορήσω κανέναν. Για ότι παίρνω είμαι ευγνώμων. Και εγώ πολλές φορές δεν έχω τον χρόνο ή την διάθεση να μπω στην διαδικασία σχολιασμού ή εκτιμήσεων, θα πρέπει κάποιος να μου ζητήσει τον λόγο και να απολογηθώ?

Για αυτό το λόγο πιστεύω ότι ίσως χρειάζεται να κατεβάσεις λίγο τον πήχη των προσδοκιών σου και να κάνεις την ζωή σου ευκολότερη, θα δεις ότι έτσι θα κερδίσεις περισσότερα από αυτήν την διαδραστική σχέση με το στέκι και κάθε άλλο φόρουμ.

Μην κατηγορείς το στέκι, είναι σαν να κατηγορείς τον εαυτό σου.

Πάντα φιλικά,
Ανδρέας
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2016, 10:16:27 πμ από lucky_louk » Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:16:58 πμ »

Εκπληκτος απο την προσωπικη επιθεση.Αυτη ειναι η γνωμη μου.Απαξιωτικους χαρακτηρισμους εχω κατα  καιρους δεχθει εγω προσωπικα απο διαφορους που εκμεταλευτηκαν αυτο εδω το φορουμ για κατιδιαν κερδος.εδωσα τοπο στην οργη Εγω απλως εδωσα καταφατικη απαντηση για το προσωνυμιο.
Εδω γραφω γιατι παρα τα εμποδια υπαρχουν καποιοι με τους οποιους συναλλασωμαι συλλεκτικα οχι με βαση το κερδος απο την πλευρα μου.Ας απολογηθουν αλλοι για τα πακτολα των κερδων που συναψαν υπο α την ανεχεια καποιων πουλοντασ amsel crowns και οχι εγω ενα απλος συλλεκτης.Αν νομιζετε οτι δεν πληρω τους ορους του φορουμ απλα μπορειτε να με διαγραψετε.Δυστυχως δεν θα μπορεσω να σας κανω να με συμπαθησετε ολους.Θα μπορουσες Αναργυρε ομως να μου το πεις επι προσωπικου ωστε να κινησω τις διαδικασιες για την διαγραφη του ,διοτι ειχα μια καποια αναγνωριση προς το προσωπο σου.Το σαιτ εχει ενα προσωνυμιο και καλα θα κανεις να αναρωτηθεις γιατι το  εχει και οχι με κακοβουλες επιθεσεις.Η αληθεια ειναι οτι ισως ειναι καλα να δωσω χωρο στους εμποροσυλλεκτες να συνεχιζουν απροσκοπα το εργο τους και να ανασκουμπωθω,ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο εβαλετω.
αδυνατω να ακολουθησω νοητικα τους συνειρμους σου Τριανταφυλλε. Εγω παραθετω απλως τα γραφωμενα σου με τα οποια απαξιωνεις τα μελη-απο τα οποια εσυ ζητας τη γνωμη τους(αντιφατικο αυτο) -και απο την αλλη εσυ μου γραφεις για πακτωλους κερδων και  amsel crowns (αναθεμα με και αν καταλαβα τι ειναι αυτο) πετωντας την μπαλα στην εξεδρα. Εαν εχεις υπονοιες αισχροκερδειας απο μελη εις βαρος αλλων μελων μπορεις να ανοιξεις ενα θεμα και με ονοματα να αναφερθεις για να εχεις και τις τυχον συνεπειες των γραφομενων σου.



Το αν θα γραφεις ή οχι στο μελλον στο Στεκι με αφηνει εμενα προσωπικα παγερα αδιαφορο,αλλωστε τα γραφομενα σου τιποτα δεν προσφεραν μεχρι σημερα περα απο ερωτησεις απο το ποσο κανει αυτο ή το αλλο. Aυτο για να σου δειξω οτι η απαξιωτικη  γνωμη που εχουμε για καποιον πολλες φορες ειναι αμφιδρομη. Να σε διαγραψουμε ωστοσο απο το στεκι γιατι εχεις κακη γνωμη για εμας δεν γινεται. Ειμαστε αρκετα δημοκρατικοι  για να υπερασπιζομαστε την ελευθερια της αποψης του καθενα.! γιατι οπως λενε και οι αμερικανοι φιλοι μας opinions are like ....
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:17:15 πμ »

 Εδω ειμαστε τελειως ασχετοι απο world coins, αλλωστε ο μισθος που παιρνουμε για τις εκτιμησεις δεν φτανει, θελουμε και bonus.
 Η συνδρομη που πληρωνουν τα μελη παει στραφι, τα πινει μπυρες ο ιδιοκτητης του σαιτ.
 Ασε που υπαρχουν και στυγνοι εμποροσυλλεκτες που εκμεταλλευονται την ανεχεια και πουλανε Amstel Crowns σε τιμη μπυρας ΦΙΞ.
 Εχεις αναρωτηθει ποτε μηπως η αμετροεπεια που χαρακτηριζει τα ποσταρισματα σου, χαρακτηριστικο παραδειγμα  το παραπανω, ειναι η αιτια που δεν σπευδουν ολοι σε χρονο dt να απαντησουν στις οποιες ερωτησεις σου?
 Γιατι, αν δεν με απατα η μνημη μου, πολλες φορες σου εχουν απαντησει στο παρελθον σε διαφορες αποριες σου, και εγω προσωπικα και αλλα μελη.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:36:13 πμ »

Το να αποδίδουν στο Στέκι, τον χαρακτηρισμό "λιροσάϊτ" ουδόλως με ενοχλεί ακόμα και αν τον αποδίδουν τρόπον τινά απαξιωτικά για να δείξουν ντεμέκ και καλά κάποιο επίπεδο, το επίπεδό τους το βλέπουμε καθημερινά οπότε είναι ορατός ο λόγος που τους κάνει να αμολάνε δηλητήριο και απαντιέται με την λαϊκή παροιμία 'όσα δεν φτάνει η αλεπού κλπ κλπ, η συσσώρευση γνώσης πάνω σε αυτά τα νομίσματα μέσα στο Στέκι είναι παραπάνω από εμφανής και κάποιοι δεν μπορούν να το καταπιούν εύκολα αυτό.... από κει και πέρα θα πρέπει άλλα να μας ενοχλούν και εύχομαι κάποτε προσωπικά εγώ να δω κάποιους επιτέλους να θέτουν τον δάκτυλον επί τον τύπον των ήλων.....  Άνεση


ΥΓ Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν αναφέρομαι στον φίλο filpolis  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2016, 10:47:55 πμ από orop » Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:44:26 πμ »

Αναργυρε παρε ενα συλλεκτικομετρο και μετρα την προσφορα του καθενος με τα δικα σου μετρα και σταθμα.Ποσως με ενδιαφερει και τα αισθηματα σου προς το προσωπου μου. Αν ο ρολος σας ειναι ο ρολος του Σοβιετικου κατηγορου ,ελπιζω να σας κανει τουλαχιστον να νιωθετε καλα.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 24, 2016, 10:58:04 πμ »

Ειμαι ο Αναργυρος και νιωθω καλα!
οσο για το σοβιετικος κατηγορος δεν μου ταιριαζει. Μαλλον επιτροπη αντικου#####στικου αγωνα -Χουβερ μια και απο μικρος μου αρεσε η coca-cola και τα jeans. Kαι οι αμερικανοι και οι γερμανοι ειναι φιλοι μας το ειπε ο παμμεγιστος Δημος Σταρενιος.

Οσο για 5 μαρκο 1909 Sachsen - Albertine Aναμνηστικο  για τα 500 χρονια Πανεπιστημιο Ιενας το εχω στη συλλογη μου και το μελετησα καμμια 5ετια πριν το αποκτησω φετος στην τιμη και την κατασταση που το ηθελα. Ειναι δημοσιευμενο και στο NGC registry set μου για την Σαξωνια. Βλεπεις οτι εκτος απο το να κατηγορω αναιτια
συνανθρωπους μου ειμαι και επιδειξιομανης. Θα το εξομολογηθω ομως στον πνευματικο μου τωρα το Πασχα.

Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 24, 2016, 11:08:04 πμ »

Αρχικα να πω πως μου επεσε η μασελα στο πατωμα με το νομισμα σου Αναργυρε και χρησιμοποιησα ολο το πακετο με τις χαρτοπετσετες για να σκουπισω τα σαλια που μου τρεχουν.
Κατα δευτερον θα ηθελα να πω και σε σενα και τον Τριανταφυλλο να κλεισει εδω αυτη η αντιπαραθεση που δεν οδηγει πουθενα και που αν συνεχιστει μονο ασχημες κουβεντες και χαρακτηρισμοι θα μεινουν στο τελος της ημερας.
Εχουμε ξαναπει περισσοτερα ειναι αυτα που μας ενωνουν παρα αυτα που μας χωριζουν
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 24, 2016, 11:19:58 πμ »

Epop, ban για 30 ημερες, για να μαθεις να μην σηκωνεις νομισματα που μας προκαλουν σεξουαλικη υπερδιεγερση.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 24, 2016, 11:35:10 πμ »

Ανάργυρε αν δεν σου κάνει κόπο, ανέβασε λινκ με το registry set... Να πάρουμε λίγο μάτι ακόμα. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences