Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 07:39:43 πμ
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δίευρα 2017  (Αναγνώστηκε 105617 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 31, 2017, 01:40:56 μμ »

Και οι φωτογραφίες με το αναμνηστικό του Αγίου Μαρίνου.
Σχεδιαστής ο Καναδός καλλιτέχνης Andrew Lewis
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
chronos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 274


Προφίλ
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 05, 2017, 11:58:49 μμ »

Λοιπόν κοιτάξτε τι έκανα με το δεύτερο αναμνηστικό τού Αγίου Μαρίνου: Την Παρασκευή που μας πέρασε, μπήκα στο e-shop τους, έκανα παραγγελία με το νόμισμα, διαλέγοντας πληρωμή με κάρτα, ωστόσο όταν πήγα να πληρώσω, το σύστημα δεν με προωθούσε με τίποτα στη φόρμα όπου θα μπορούσα να βάλω τα στοιχεία τής κάρτας μου για να γίνει η χρέωση! Η παραγγελία είχε πάρει ένδειξη "inserted" (έλαβα μάλιστα και σχετικό mail), αλλά κάθε φορά που πατούσα το εικονίδιο με τις κάρτες (υποτίθεται το λινκ που σε πάει στη φόρμα όπου βάζεις τα στοιχεία τής κάρτας σου), το μόνο που μου έβγαζε ήταν ένα κόκκινο "Χ" με την ένδειξη η συναλλαγή δεν είναι δυνατή (στα ιταλικά). Περίμενα μερικές ώρες μήπως φτιαχτεί το σύστημα, αλλά αντιθέτως, μετά από λίγο εξαφανίστηκε τελείως το λινκ που οδηγούσε στη φόρμα πληρωμής από την καρτέλα τής παραγγελίας μου (η οποία εξακολουθούσε να έχει ένδειξη "inserted")! Για κάποιο περίεργο λόγο, η παραγγελία μου είχε μπλοκάρει! Επιπλέον, στην καρτέλα τής παραγγελίας δεν υπήρχε κάποιος τρόπος να την ακυρώσω από μόνος μου ή να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής. Δοκιμάζω, λοιπόν, να ξανακάνω καινούρια παραγγελία, θέλοντας να εγκαταλείψω αυτή την μπλοκαρισμένη, αλλά δυστυχώς κάθε φορά που επιχειρούσα να βάλω το νόμισμα στο καλάθι, έβγαινε η ένδειξη "έχετε εξαντλήσει το μέγιστο αριθμό παραγγελιών ανά πελάτη για το συγκεκριμένο προϊόν"!

Φοβούμενος, λοιπόν, ότι το νόμισμα θα εξαντληθεί γρήγορά, πριν προλάβω να λύσω το πρόβλημα, έστειλα αμέσως mail στο φιλοτελιστικό κατάστημα του Αγίου Μαρίνου, εξηγώντας τους πλήρως το πρόβλημα, με όλα τα στοιχεία τής παραγγελίας και ζητώντας τους να με βοηθήσουν εγκαίρως, πριν την εξάντληση του νομίσματος, είτε δίνοντάς μου άλλο τρόπο πληρωμής είτε διαγράφοντας την ήδη υπάρχουσα, μπλοκαρισμένη, παραγγελία, ώστε το σύστημα να μου επιτρέψει να το ξαναπαραγγείλω από την αρχή.

Ωστόσο, περάσανε μέρες και δεν έπαιρνα απάντηση! Ούτε έβλεπα να αλλάζει κάτι στην κατάσταση της παραγγελίας μου! Το πρόβλημα εξακολουθούσε να υπάρχει και αυτοί "σιγή ιχθύος"!

Έτσι λοιπόν, προκειμένου να μην εξαντληθεί το νόμισμα, έπιασα και δημιούργησα καινούριο λογαριασμό πελάτη, με άλλο e-mail, όμως με το ίδιο ονοματεπώνυμο και την ίδια διεύθυνση αποστολής. Ξαναέκανα παραγγελία με το νόμισμα, το σύστημα με άφησε κανονικά και η παραγγελία πήρε πάλι ένδειξη "inserted". Αυτή τη φορά, όμως, το λινκ πληρωμής εμφανίστηκε κανονικά και δούλευε!  Με προώθησε στη φόρμα εισαγωγής των στοιχείων τής κάρτας και η πληρωμή έγινε κανονικά (έβαλα ξένη κάρτα φυσικά). Μετά από λίγο, η παραγγελία πήρε ένδειξη "paid" (έλαβα και σχετικό mail ότι η πληρωμή έγινε κανονικά).

Ελπίζω να μην μου κάνουν νερά και μου ακυρώσουν τη πληρωμένη παραγγελία, με το πρόσχημα ότι υπήρχε ήδη μία σε εξέλιξη, με άλλο e-mail, αλλά με τα ίδια στοιχεία πελάτη, δεδομένου ότι δίνουν πάντα ένα νόμισμα ανά πελάτη! Όμως, όπως θα τους εξηγήσω, αν μου ζητήσουν το λόγο, δεν είχα άλλη επιλογή! Τους είχα ζητήσει βοήθεια εδώ και μέρες, για να μην αναγκαστώ να κάνω αυτό, αλλά εκείνοι με αγνοούσαν, ενώ τους είχα προειδοποιήσει ότι το συγκεκριμένο νόμισμα έχει μεγάλη ζήτηση και υπάρχει κίνδυνος να εξαντληθεί γρήγορα! Άλλωστε πλέον δεν έχω σκοπό να πληρώσω για την πρώτη παραγγελία, ακόμα και αν ξεμπλοκάρει κάποια στιγμή, αφού ήδη έχω πληρώσει για τη δεύτερη παραγγελία. Και αν μου ζητήσουν το λόγο, θα τους πω να διαγράψουν την πρώτη, μπλοκαρισμένη, παραγγελία και να εκτελέσουν τη δεύτερη, που είναι πληρωμένη. Όμως όταν οι άλλοι παίζουν χωρίς κανόνες, σε αναγκάζουν κι εσένα να παίξεις χωρίς κανόνες!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2017, 12:08:30 πμ από chronos » Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 06, 2017, 06:54:52 πμ »

Το είδαμε και αυτό.
Αναμνηστικό 2 ευρώ Αγίου Μαρίνου στα αζήτητα.
Και μόλις 70.500 τεμάχια.
Μα καλά πού πήγαν όλοι;
Μάλλον συλλέγουν 3ευρα αντί για 2 ευρα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ. Άσχετο με το θέμα: Σήμερα μια ακόμη μεγάλη μέρα, για να δούμε.
Καταγράφηκε

teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 01:46:21 μμ »

Το είδαμε και αυτό.
Αναμνηστικό 2 ευρώ Αγίου Μαρίνου στα αζήτητα.
Και μόλις 70.500 τεμάχια.
Μα καλά πού πήγαν όλοι;
Μάλλον συλλέγουν 3ευρα αντί για 2 ευρα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ. Άσχετο με το θέμα: Σήμερα μια ακόμη μεγάλη μέρα, για να δούμε.
΄

Επιτέλους εξαντλήθηκε, τρόμαξε αλλά το κατάφερε

Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά καμαρώστε το δεύτερο Φινλανδικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2017, 01:47:54 μμ από teutates » Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 03:30:16 μμ »

Το έχουμε συζητήσει, Διονύση στη σελίδα 20. Το νέο είναι η ημερομηνία έκδοσης.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 03:42:33 μμ »

Το έχουμε συζητήσει, Διονύση στη σελίδα 20. Το νέο είναι η ημερομηνία έκδοσης.

Και το ότι μπορείς να το παραγγείλεις από τώρα με μόνο 20 ευρώ ταχυδρομικά  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 03:45:54 μμ »

Περίπου τόσα θέλουν οι δικοί μας για αποστολή Ελλάδα. Αυτοί τουλάχιστον στο εσωτερικό στέλνουν με 7€  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 04:05:01 μμ »

Περίπου τόσα θέλουν οι δικοί μας για αποστολή Ελλάδα. Αυτοί τουλάχιστον στο εσωτερικό στέλνουν με 7€  Σαρκασμός

15 θέλουν αλλά η ελληνική συσκευασία είναι εντελώς άχρηστη , ένας απλός φάκελος με σκασμένες φυσαλίδες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2017, 04:05:25 μμ από teutates » Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 04:27:32 μμ »

Τα ίδια λέμε Διονύση και γινόμαστε γραφικοί. Σήμερα στην ΤτΕ μας έκαναν και "γυμνάσια". Δε θα δέχονται λέει η σειρά που κρατάμε τόσα χρόνια με θρησκευτική ευλάβεια, αλλά θα μας δίδουν αυτοί τη σειρά προτεραιότητας.
Ασε, οι άνθρωποι καίγανε λάδια, τώρα καίνε και βαλβολίνες...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 06:02:24 μμ »

Να έρχεσαι Αθήνα να τα παίρνεις.  Φιλί
Να ''ξεκολλάς'' και τον άλλον τον μούχλα απο το νησί!! Γλώσσα
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 06:13:31 μμ »

Να έρχεσαι Αθήνα να τα παίρνεις.  Φιλί
Να ''ξεκολλάς'' και τον άλλον τον μούχλα απο το νησί!! Γλώσσα
Τώρα, αυτός έχει κολλήσει στο μαζούτ. Μετά την απορρύπανση θα κάνει δειλά - δειλά εξόδους.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 06:30:26 μμ »

Το κακό όμως ΕΓΩ το έπαθα!!!! Δυστυχώς. Λύπη
Έχασα τέσσερα μελίσσια απο δηλητηρίαση. Θα τα πούμε 'οταν κατέβεις απο κοντά.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 06:38:21 μμ »

Το κακό όμως ΕΓΩ το έπαθα!!!! Δυστυχώς. Λύπη
Έχασα τέσσερα μελίσσια απο δηλητηρίαση. Θα τα πούμε 'οταν κατέβεις απο κοντά.
Οχι, ρε φίλε. Στεναχωρέθηκα τώρα. Παράπλευρες απώλειες, αλλά για σένα πολύ σημαντικές. Εδώ να δούμε την βοήθεια της πολιτείας αν και με ποιο τρόπο θα γίνει αρωγός.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 07:49:58 μμ »

Αποφάσισε το Βατικανό να μου στείλει επιτέλους το 2 ευρώ Πέτρος και Παύλος που είχα παραγγείλει από 2 Ιουνίου.

Τα Ιταλικά ταχυδρομεία όμως είπαν να κάνουν ένα μεγάλο tour στο αναμνηστικό.
Θαυμάστε

Dettagli spedizione
 

Data e ora                     Stato lavorazione                                                             Luogo
20/09/2017 16.52   In lavorazione presso il Centro Scambi Internazionale   Centro Scambi Internazionale
20/09/2017 17.00   Presa in carico   PESCHIERA BORROMEO MI
21/09/2017 06.01   In lavorazione presso il Centro Operativo Postale   PESCHIERA BORROMEO MI
25/09/2017 20.31   In lavorazione presso il Centro Operativo Postale   TORINO TO
26/09/2017 06.12   In lavorazione presso il Centro Operativo Postale   FIUMICINO RM
27/09/2017 05.30   In lavorazione presso il Centro Operativo Postale   PESCHIERA BORROMEO MI
27/09/2017 14.56   Partito dal Centro Scambi Internazionale   Centro Scambi Internazionale

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 08:05:46 μμ »

Μια απο τα ιδια Βαγγελη. Κι εγω χθες το παρελαβα. Τελος καλο ολα καλα!
Ψαξε κι ανεβασε το αμαμνηστικο της Ανδορας γιατι εγω σημερα δεν μπορω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2017, 08:07:15 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 34
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences