Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:58:39 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2 Lepta 1900 MS 64 RB  (Αναγνώστηκε 5437 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 27, 2016, 01:13:25 μμ »

  Το ανεβάζω εδώ πέρα μιας και δεν το είχα ανεβάσει παλιότερα με νέες φωτογραφίες και νέες τεχνικές με τις λάμπες. Το νόμισμα έχει ένα ωραίο κόκκινο χρώμα και είναι από τα αγαπημένα μου. Μου μένει το αντίστοιχο δίλεπτο του 1901 σε ακυκλοφόρητη κατάσταση και θα έχω ολοκληρώσει όλα τα χάλκινα της Κρητικής Πολιτείας (1λεπτά-2λεπτα Γλώσσα Σαρκασμός ) σε ακυκλοφόρητη κατάσταση!

Καταγράφηκε

iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 27, 2016, 01:29:23 μμ »

Μπραβο Γιαννη η φωτογραφια πολυ καλη! Τα χαλκινα της Κρητης ειναι η αρχη! Και τα χαλκονικελινα θα βρεθουν σε ακυκλοφορητα πλεον αποτι βλεπω σε προσιτες τιμες  Κλείσιμο ματιού  Τα ασημενια αστα πιο πισω  Σαρκασμός Φιλί Καλοριζικο και καλη συνεχεια!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 27, 2016, 01:29:59 μμ »

Γιαννη φοβερο να το χαιρεσαι και με το καλο του 1901 ευχομαι,η φωτο και αυτη πολυ καλη,δεν παλευεσαι φιλε
 Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Φιλί
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 27, 2016, 01:49:09 μμ »

Καλορίζικο Γιάννη, να το χαίρεσαι.
Έχει και μια ωραία απόστροφο στο '2' που είναι... ιδιαίτερη περίπτωση.  Χαμόγελο

Εξαιρετικό νόμισμα με ωραίο πάτημα και λεπτομέρειες.
Εύχομαι και εις άλλα με υγεία.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 27, 2016, 04:35:03 μμ »

Μπραβο Γιαννη η φωτογραφια πολυ καλη! Τα χαλκινα της Κρητης ειναι η αρχη! Και τα χαλκονικελινα θα βρεθουν σε ακυκλοφορητα πλεον αποτι βλεπω σε προσιτες τιμες  Κλείσιμο ματιού  Τα ασημενια αστα πιο πισω  Σαρκασμός Φιλί Καλοριζικο και καλη συνεχεια!

  Σε ευχαριστώ φίλε! Πράγματι τα χάλκινα της Κρητικής είναι η αρχή και βρίσκονται σχετικά εύκολα. Τώρα για τα χαλκονικέλινα πράγματι έχουν πάει σε αρκετά προσιτές τιμές, ωστόσο ακόμα κάποιοι νομίζουν ότι έχουν χρυσάφι στα χέρια τους. Βάλε και το πορτοφόλι που έχω, που κάνει το σχετικά προσιτό δυσβάσταχτο. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Εννοείται ότι θα το παλέψω και πιστεύω με λίγη τύχη μπορεί να γίνει. Για τα ασημένια πράγματι άστο...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός αν και εκεί θα το παλέψω. Κλείσιμο ματιού

Γιαννη φοβερο να το χαιρεσαι και με το καλο του 1901 ευχομαι,η φωτο και αυτη πολυ καλη,δεν παλευεσαι φιλε
 Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Φιλί


  Να σαι καλά ρε Μπάμπη σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και εγώ σύντομα να κάνω επιτέλους και μια φωτογραφία με όλο το σετάκι. Κλείσιμο ματιού
  Παλεύεται κανένας μας ρε συ; Σου στέλνω π.μ. ένα Κρητικό που θέλω να δεις Κλείσιμο ματιού

Καλορίζικο Γιάννη, να το χαίρεσαι.
Έχει και μια ωραία απόστροφο στο '2' που είναι... ιδιαίτερη περίπτωση.  Χαμόγελο

Εξαιρετικό νόμισμα με ωραίο πάτημα και λεπτομέρειες.
Εύχομαι και εις άλλα με υγεία.

  Σας ευχαριστώ πολύ κύριε Κώστα. Πράγματι έχει αυτή την απόστροφο στο δύο ( πρέπει να είναι χτυπηματάκι γιατί είναι βαθούλωμα  Κλείσιμο ματιού Αναποφασιστικότητα, αλλά είναι πράγματι ιδιαίτερο. Το καλό είναι πως σε όλα τα δίλεπτα του κόσμου το δικό μου θα το αναγνώριζα. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 27, 2016, 05:23:56 μμ »

Καλορίζικο Γιάννη.Πανέμορφο φίλε.Να το χαίρεσαι.Αντε και στα υπόλοιπα της σειράς σου εύχομαι.
Υ.Γ. Η φωτό όντως σκίζει  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 27, 2016, 05:36:31 μμ »

Καλορίζικο Γιάννη.Πανέμορφο φίλε.Να το χαίρεσαι.Αντε και στα υπόλοιπα της σειράς σου εύχομαι.
Υ.Γ. Η φωτό όντως σκίζει  Χαμόγελο

  Να σται καλά κύριε Σπύρο σας ευχαριστώ πολύ! Χαμόγελο Μακάρι, μακάρι κάποια μέρα και στα υπόλοιπα Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Καταγράφηκε

heavy-metal
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 424



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 30, 2016, 08:38:37 μμ »

Καλορίζικο , είναι πολύ πολύ όμορφο !! Το χρώμα το ειδικά σκίζει !!! Εύχομαι και στα υπόλοιπα !!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 30, 2016, 09:03:25 μμ »

Καλορίζικο , είναι πολύ πολύ όμορφο !! Το χρώμα το ειδικά σκίζει !!! Εύχομαι και στα υπόλοιπα !!! Χαμόγελο

  Ευχαριστώ πολύ! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 06, 2017, 12:33:37 μμ »

Τώρα το είδα, πολύ ωραίο, ζόρικο κομμάτι... βρε τι έχω πάθει τις τελευταίες μέρες με την Κρήτη!!!...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences