Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 10:31:38 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2 δρχ 1868  (Αναγνώστηκε 10030 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 15, 2016, 12:32:07 μμ »

μπα.......δεν τα βρίσκουμε στη τιμή, Μπάμπη....... μου ζητάει 10 στρέμματα στο λαγονήσι......
και εγώ του δίνω 11 στρέμματα στο καραούλι!!!!!! Γλώσσα  Σαρκασμός

ναι καλα αστα αυτα

ουτε ενα κιλο μελι δεν δινει ,εχει αλλα στο κεφαλι τωρα, ευχομαι τα καλυτερα

υγ αυτο ειναι το παλιο
http://www.ebay.com/itm/greece-2-1868-/231852807418?#ht_338wt_1153

και αυτοι που ξερουν, στις περισοτερες συλλογες, δεν το βρισκεις ουτε σε αυτην την κατασταση

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2016, 01:14:50 μμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 15, 2016, 02:44:51 μμ »

Μάλιστα, χαμηλής κατάστασης νόμισμα αλλά μιλάμε για δίδραχμο του 1868.Οπότε όποιος δεν το έχει το σβερκώνει...  Σαρκασμός Βέβαια υπάρχουν κάποιοι νέοι συλλέκτες που νομίζουν ότι θα το βρουν και πολύ καλό και κοψοχρονιά... αλλά θα περιμένουν πολύ για να το βρουν έτσι... όπως το θέλουν... έως τον άλλο κόσμο...  Σαρκασμός τότε θα το βρουν!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 15, 2016, 02:49:52 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι,ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 15, 2016, 02:53:22 μμ »

Μάλιστα, χαμηλής κατάστασης νόμισμα αλλά μιλάμε για δίδραχμο του 1868.Οπότε όποιος δεν το έχει το σβερκώνει...  Σαρκασμός Βέβαια υπάρχουν κάποιοι νέοι συλλέκτες που νομίζουν ότι θα το βρουν και πολύ καλό και κοψοχρονιά... αλλά θα περιμένουν πολύ για να το βρουν έτσι... όπως το θέλουν... έως τον άλλο κόσμο...  Σαρκασμός τότε θα το βρουν!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


να δαγκώσεις τη γλώσσα σου βόρειε μπαγιάτη!!!!!!!  εμείς οι χαμουτζήδες θα βρούμε πριν ψοφήσουμε!! Γλώσσα Σαρκασμός

''' δεν θα πεθάνουμε ποτέ,κουφ@λα νεκροθάφτη!!!! ''''
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 15, 2016, 02:53:57 μμ »

Μάλιστα, χαμηλής κατάστασης νόμισμα αλλά μιλάμε για δίδραχμο του 1868.Οπότε όποιος δεν το έχει το σβερκώνει...  Σαρκασμός Βέβαια υπάρχουν κάποιοι νέοι συλλέκτες που νομίζουν ότι θα το βρουν και πολύ καλό και κοψοχρονιά... αλλά θα περιμένουν πολύ για να το βρουν έτσι... όπως το θέλουν... έως τον άλλο κόσμο...  Σαρκασμός τότε θα το βρουν!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

οταν θα πληρωσουν μηνιατικο, και οχι αυτο των 480 ,θα το βρουν.

εγω ,για αυτο περιμενα 6 χρονια .

 δεν με απασχολει και να μου μεινει ,σαν δευτερο και αν δω και κανενα αλλο το βαραω πλεον χωρις ανχος ας φτιαξω μασουρι
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 15, 2016, 02:56:40 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι,ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=23410.0

και αυτα θα τα κανω μασουρι
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:09:43 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι, ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός

Οι νέοι συλλέκτες έχουν μπερδέψει πολλά πράγματα!... αντί να κλείνουν τρύπες...  Σαρκασμός ψάχνουν να βρουν MS εξήντα φεύγα... πόσα νομίσματα βρε αγαθέ τέτοιας ποιότητας θα μαζέψεις ειδικά αν είναι και δύσκολης χρονολογίας, οπότε και τιμής!; ένα, πέντε, δέκα, δεκαπέντε; και τι έγινε; έχεις ακόμα άλλα 90... πότε θα τα μαζέψεις; ποτέ! είναι η απάντηση! (και πιστέψτε με έχω συναντήσει τέτοια βλήματα-συλλέκτες που δεν κατάφεραν ποτέ να κλείσουν την συλλογή τους! Θεός σχωρέστους!!! μέρες που είναι...)
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:12:18 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι, ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός

Οι νέοι συλλέκτες έχουν μπερδέψει πολλά πράγματα!... αντί να κλείνουν τρύπες...  Σαρκασμός ψάχνουν να βρουν MS εξήντα φεύγα... πόσα νομίσματα βρε αγαθέ τέτοιας ποιότητας θα μαζέψεις ειδικά αν είναι και δύσκολης χρονολογίας, οπότε και τιμής!; ένα, πέντε, δέκα, δεκαπέντε; και τι έγινε; έχεις ακόμα άλλα 90... πότε θα τα μαζέψεις; ποτέ! είναι η απάντηση! (και πιστέψτε με έχω συναντήσει τέτοια βλήματα-συλλέκτες που δεν κατάφεραν ποτέ να κλείσουν την συλλογή τους! Θεός σχωρέστους!!! μέρες που είναι...)
Μπάμπη, κάτι πήραν τα αυτιά μου, ότι έκανες γερό μπάσιμο και στα χρυσά του Γιώργη του Α', αληθεύει;  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:15:34 μμ »

Μάλιστα, χαμηλής κατάστασης νόμισμα αλλά μιλάμε για δίδραχμο του 1868.Οπότε όποιος δεν το έχει το σβερκώνει...  Σαρκασμός Βέβαια υπάρχουν κάποιοι νέοι συλλέκτες που νομίζουν ότι θα το βρουν και πολύ καλό και κοψοχρονιά... αλλά θα περιμένουν πολύ για να το βρουν έτσι... όπως το θέλουν... έως τον άλλο κόσμο...  Σαρκασμός τότε θα το βρουν!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


να δαγκώσεις τη γλώσσα σου βόρειε μπαγιάτη!!!!!!!  εμείς οι χαμουτζήδες θα βρούμε πριν ψοφήσουμε!! Γλώσσα Σαρκασμός

''' δεν θα πεθάνουμε ποτέ,κουφ@λα νεκροθάφτη!!!! ''''

Βρε πανάθεμά σε! εγώ και χαμουτζής ορέ και το έχω βρει από 17τετία! τώρα θα σκάσεις από το κακό σου!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός. Δεν βλέπω όμως αποστολή της παραγωγής και ανησυχώ!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:19:40 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι, ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός

Οι νέοι συλλέκτες έχουν μπερδέψει πολλά πράγματα!... αντί να κλείνουν τρύπες...  Σαρκασμός ψάχνουν να βρουν MS εξήντα φεύγα... πόσα νομίσματα βρε αγαθέ τέτοιας ποιότητας θα μαζέψεις ειδικά αν είναι και δύσκολης χρονολογίας, οπότε και τιμής!; ένα, πέντε, δέκα, δεκαπέντε; και τι έγινε; έχεις ακόμα άλλα 90... πότε θα τα μαζέψεις; ποτέ! είναι η απάντηση! (και πιστέψτε με έχω συναντήσει τέτοια βλήματα-συλλέκτες που δεν κατάφεραν ποτέ να κλείσουν την συλλογή τους! Θεός σχωρέστους!!! μέρες που είναι...)


πολύ τον μελετάς τον χάρο και ήρθε.......''haros''  μπας σε καλό σου!!!
Μάλιστα, χαμηλής κατάστασης νόμισμα αλλά μιλάμε για δίδραχμο του 1868.Οπότε όποιος δεν το έχει το σβερκώνει...  Σαρκασμός Βέβαια υπάρχουν κάποιοι νέοι συλλέκτες που νομίζουν ότι θα το βρουν και πολύ καλό και κοψοχρονιά... αλλά θα περιμένουν πολύ για να το βρουν έτσι... όπως το θέλουν... έως τον άλλο κόσμο...  Σαρκασμός τότε θα το βρουν!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


να δαγκώσεις τη γλώσσα σου βόρειε μπαγιάτη!!!!!!!  εμείς οι χαμουτζήδες θα βρούμε πριν ψοφήσουμε!! Γλώσσα Σαρκασμός

''' δεν θα πεθάνουμε ποτέ,κουφ@λα νεκροθάφτη!!!! ''''

Βρε πανάθεμά σε! εγώ και χαμουτζής ορέ και το έχω βρει από 17τετία! τώρα θα σκάσεις από το κακό σου!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός. Δεν βλέπω όμως αποστολή της παραγωγής και ανησυχώ!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


παραγωγή από Ιούλιο.....είναι νωρίς ακόμα,κάτσε να βγεί το θυμάρι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:22:06 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι, ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός

Οι νέοι συλλέκτες έχουν μπερδέψει πολλά πράγματα!... αντί να κλείνουν τρύπες...  Σαρκασμός ψάχνουν να βρουν MS εξήντα φεύγα... πόσα νομίσματα βρε αγαθέ τέτοιας ποιότητας θα μαζέψεις ειδικά αν είναι και δύσκολης χρονολογίας, οπότε και τιμής!; ένα, πέντε, δέκα, δεκαπέντε; και τι έγινε; έχεις ακόμα άλλα 90... πότε θα τα μαζέψεις; ποτέ! είναι η απάντηση! (και πιστέψτε με έχω συναντήσει τέτοια βλήματα-συλλέκτες που δεν κατάφεραν ποτέ να κλείσουν την συλλογή τους! Θεός σχωρέστους!!! μέρες που είναι...)
Μπάμπη, κάτι πήραν τα αυτιά μου, ότι έκανες γερό μπάσιμο και στα χρυσά του Γιώργη του Α', αληθεύει;  Στριφογύρισμα ματιών

Ναι καιρός ήταν! μετά τόσα χρόνια συλλέκτης και να μην έχουμε χρυσά του Γεωργίου; Κάτι πάμε να κάνουμε λοιπόν και εκεί. Τώρα σειρά έχει η άλλη χρονολογία, του 76.(Προηγούνται 2 μικρές εκκρεμότητες με 2 φίλους από εδώ μέσα στο στέκι που δεν τους ξεχνώ και κατόπιν βλέπω...)
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:32:29 μμ »

Σωστος μπαμπη..κ φυσικα κ ο λεωνιδας εχει δικιο..ειναι απο τα κομματια που δεν συναντας συχνα σε συλλογες..οπως κ το 1λεπτο 1870 κ η πενταρα του 79..δυσκολα σε ολες τις καταστασεις.βεβαια δεν καταλςβαινω γιατι σε χαμηλες καταστασεις τα απαξιωνουν ολοι,ειτε το εχουν ειτε οχι..αλλα οποιος ξερει,μαζευει.. Σαρκασμός Σαρκασμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=23410.0

και αυτα θα τα κανω μασουρι


Τ α 2 χάλκινα του 1879 (5 και 10 λεπτά) πριν περίπου 20 χρόνια τα πληρώσαμε χρυσά για να τα βρούμε και ντρέπομαι να πω και τις τιμές και τις καταστάσεις! Και βλέπεις σήμερα τα νέα παιδιά (κοιμούνται όρθια...)να κάθονται να σκεφτούν αν θα πρέπει να τα πάρουν με το 1/3 ή 1/4 της τότε τιμής και μάλιστα καλύτερης κατάστασης παρακαλώ!... Περιττό να πω ότι δεν τα έχω αλλάξει παρόλο που τα βρήκα τελευταία σε πιο καλές καταστάσεις! όμως είναι και οι εποχές δύσκολες για αγορές και αναβαθμίσεις συγχρόνως...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:37:03 μμ »

 Η συλλογη ειναι ατομικο αθλημα και προσφερει ικανοποιηση στον κατοχο της που ειναι σχετικη με τα γουστα του.
 Αυτο που χαλαει πολλους  συλλεκτες και καποια στιγμη τα παρατανε, ειναι οι ψυχαναγκασμοι που καμια φορα χαλανε και το κεφι και την διαθεση για το χομπυ.(γιατι χομπυ= ευχαριστηση)

 Δεν εχουν ολοι τον ψυχαναγκασμο της πληροτητας "εδω και τωρα", υπαρχουν αρκετοι που θετουν ποιοτικα στανταρτς , π.χ. δεν θα επαιρναν τρυπιο, και ας ηταν το πιο δυσκολο κομματι μιας σειρας που συλλεγουν.
 Ο καθενας λοιπον με τα γουστα του, το πορτοφολι του και το κεφι του.
 Αλλος κλεινει τρυπες οπως-οπως με οτι χρεπι βρει και μετα σκοτωνει τα προηγουμενα βιαστικα - βιαστικα, οταν βρει καποιο της προκοπης για αναβαθμιση, αλλος εχει μαθει να περιμενει και να ψαρευει και οχι να κυνηγα το νομισμα.

 Οπως βολευεται ο καθεις και οπως την βρισκει.
 Καλουπια σε ενα χομπυ δεν μπορουν να μπουν.

 Καλοριζικο Λεω, δυσκολο και πολυ ομορφο το κερμα.
 6 χρονια εκανες να το βρεις λες.
 Το βρηκες  τελικα ομως, σε κατασταση οχι απλως να βλεπεται, αλλα να ειναι και ομορφο.
 
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:37:51 μμ »

παραγωγή από Ιούλιο.....είναι νωρίς ακόμα,κάτσε να βγεί το θυμάρι.

Θα περιμένω Μιχάλη έτσι για το καλό και τις ευχές μου ένα 3κιλο ή 5κιλο, (δεν ξέρω πως τα συσκευάζεις), και εννοείτε ότι θα πληρωθείς, μόνο ο αγώνας που κάνεις για τα μελίσσια σου φτάνει...  μην μου πεις τίποτα πάνω σε αυτό το θέμα! (εδώ προμηθεύομαι ζόρικο μέλι από 2-3 φίλους... δεν σου λέω τίποτα  Κλείσιμο ματιού)
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 15, 2016, 03:44:52 μμ »

Η συλλογη ειναι ατομικο αθλημα και προσφερει ικανοποιηση στον κατοχο της που ειναι σχετικη με τα γουστα του.
 Αυτο που χαλαει πολλους  συλλεκτες και καποια στιγμη τα παρατανε, ειναι οι ψυχαναγκασμοι που καμια φορα χαλανε και το κεφι και την διαθεση για το χομπυ.(γιατι χομπυ= ευχαριστηση)

 Δεν εχουν ολοι τον ψυχαναγκασμο της πληροτητας "εδω και τωρα", υπαρχουν αρκετοι που θετουν ποιοτικα στανταρτς , π.χ. δεν θα επαιρναν τρυπιο, και ας ηταν το πιο δυσκολο κομματι μιας σειρας που συλλεγουν.
 Ο καθενας λοιπον με τα γουστα του, το πορτοφολι του και το κεφι του.
 Αλλος κλεινει τρυπες οπως-οπως με οτι χρεπι βρει και μετα σκοτωνει τα προηγουμενα βιαστικα - βιαστικα, οταν βρει καποιο της προκοπης για αναβαθμιση, αλλος εχει μαθει να περιμενει και να ψαρευει και οχι να κυνηγα το νομισμα.

 Οπως βολευεται ο καθεις και οπως την βρισκει.
 Καλουπια σε ενα χομπυ δεν μπορουν να μπουν.

 Καλοριζικο Λεω, δυσκολο και πολυ ομορφο το κερμα.
 

Φίλε μου Δημήτρη τα ξέρω αυτά βρε παληκάρι μου! όμως οι πιο πολλοί κάνουν αυτό που σου λέω πίστεψέ με! προσπαθούν να κάνουν Γεώργιο ή Όθωνα (άσε τον Καποδίστρια, δεν μιλάμε για αυτόν) σε υψηλές καταστάσεις και κάνουν μια τρύπα στο νερό! Βγάλε μια μειοψηφία που έχει την οικονομική άνεση για να το κάνει αυτό, η υπόλοιπη μεγάλη μερίδα των συλλεκτών είναι μεροκαματιάρηδες άνθρωποι, οπότε αυτός είναι ο τρόπος για την μάζωξη των κομματιών...  Κλείσιμο ματιού όλα τα πολλά άλλα έχω βαρεθεί να τα ακούω!  Φιλί 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences