Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 11:53:15 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δυλιρο 1887  (Αναγνώστηκε 34448 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 29, 2012, 06:37:47 μμ »

Aληθεια Βασιλη? Εγραψε 55?
Μας το δειχνεις σε παρακαλω?
Ειμαι απιστος Θωμας τι να κανουμε??

Προς ολους οσους σκεπτωνται:
Ποιος απο εσας βρε παιδια θα ειχε ενα ΑΟΥ 55-58 στα χερια του , θα το εβγαζε δημοπρασια και ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕ??
Του το εδωσες 1200 ευρω και το εδινε μετα 1400 δολαρια??
Κατω απο την τιμη που το πηρε??
Ωραιο το σεναριο σου Βασιλη , , γραψε και εσυ κανενα Αρλεκιν οπως ειπες σε καποιον αλλον!!
Προταση : εαν συνεργασθητε θα κανετε θραυση!! Κλείσιμο ματιού
Στα Αρλεκιν για να μην παρεξηγιωμαστε , , ,
Επειδη εχω αλλα σπουδαιοτερα θεματα να ασχοληθω αυτο τον καιρο οτι ειπα ειπα!!
Οσοι ξερουν απο νομισματα καταλαβαν , ,
Καληνυχτα  Φιλί Φιλί

επειδη σου ξεφευγουν μερικα,τωρα εισαι σε θεση?
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 29, 2012, 09:08:22 μμ »

Δεν νομιζω οτι εχει μεγαλη σημασια Βασιλη.
Αλλα αφου θες θα προσπαθησω να καταλαβω.
Καταλαβα  λοιπον οτι αγορασες ενα νομισμα, το εστηλες για ποιστοποιηση και επειδη δεν σε ικανοποιουσε ο βαθμος που περιμενες  το πουλησες σε ενα φιλο, ενω ο Γιωργος αν δεν κανω λαθος νομισε οτι το πουλησες σε φιλο,που το εβγαλε στο e-bay.
Αυτα ειναι δικα σας Βασιλη .
 Εγω απλα κατεκρινα τον τροπο που γραφεις και ως  παραδειγμα και τιποτα περισσοτερο σου παραθετω το παρα κατω , και θα μπορουσα να σου παραθεσω πολλα και οχι μονο προς τον Γιωργο,αλλα και αλλα μελη, με εκφρασεις που θα επρεπε να ειχες αποφυγει. Αυτο ειναι το βασικο!!!!!!!
 Δεν ξερω γιατι κολησες στο δυφραγκο για να δικαιωθεις, εγω για αλλο πραγμα μιλαω Βασιλη. Για το οτι δεν ειναι αναγκη να εισαι τοσο  καυστικος και ακρως προκλητικος.
Και αν εν παση περιπτωση ο φιλος μας ειναι ενας τοσοασχετος  αταλαντος και αχρηστος , δηλαδη εγω πως πρεπει να νοιωθω;;;;



Γιωργο,ολοι οι  ανθρωποι εχουν καποιο ταλεντο συνηθως καπου και ορισμενοι ειναι αταλαντοι.
Εαν καποιος εχει ταλεντο στην νομισματικη οπως παραδειγμα ο Αναργυρος και παραλληλα μια καλιεργεια και μορφωση που του διευρηνει τους οριζοντες του μυαλλου του,γινετε καλυτερος.

Εσυ δυστηχως για σενα,γιατι ξερω οτι σου αρεσει πολυ,δεν εχεις κανενα ταλεντο στην νομισματικη,πραγμα που δεν το βρισκω κακο.

Οι νομισματικες σου γνωσεις ειναι σαν τις ορθογραφικες σου,μηδενικες.

Τωρα για να σε βοηθησω να ερθει η μπουνατσα στο τρικυμισμενο σου μυαλλο και στις συνομοσιες που πλαθεις μοναδικα στον εγκεφαλο σου και στον πλανητη που συχναζεις ,σου απαντω εαν και δεν οφειλω.
Το δυφραγκο που εβγαλες το πηρα απο το εβαυ πριν περιπου κανα δυο χρονια τζαμπα,νομιζα οτι θα μπορουσε να γραψει μσ62,οταν το παρελαβα ειδα οτι δεν μπορουσε να γραψει αλλα ειχε μια ομορφη πατινουλααα,ετσι λοιπον και πιστευοντας στο νομισμα το κρατησα και το εστειλα στην pcgs,το νομισμα γυρισε αου58 η αου55 εαν θυμαμαι καλα και ως τετοιο το πουλησα σε φιλο συλλεκτη Ελληνικων νομισματων και εμπορο λιρων με τις χαμηλοτερες τιμες ολων, προς δωδεκα κατοσταρικα.

Τωρα για ποιο λογο το αναφερεις αυτο το δυφραγκο και ως τι και με ποια σχεση με το τι μιλαμε εδω,ομολογω δεν καταλαβα.

Τελος σταματα να προσποιησε  κατι το οποιο δεν εισαι.Στα νομισματα εχεις μαυρα μεσανυχτα και εαν νομιζεις οτι εσυ με γνωσεις 2 χρονων και αυτες μισες οτι μπορεις να συγκριθεις με ανθρωπους που εχουν τελειωσει πανεπιστημια νομισματικης και πληρωνονται με 1500 ευρο ημερισιως για να κανουν αυτο που κανουν σωστα τοτε εισαι και αφελης.

Το ζητημα δεν ειναι οτι ειπες το μσ64 σε μσ62,Ειπες το ΜΣ64 οτι ειναι βφ :Dκαι συνεχιζεις να υπερασπιζεσε την βλακεια που ειπες.

Σταματα και προσπαθησε να μαθεις.εχεις φιλους γνωστες,εξυπνους και μορφωμενους,παρε κατι απο αυτους που σε ανεχονται και σε αγαπουν οπως ο Αναργυρος.

Και σου ξαναλεω,δεν ειναι κακο που εισαι ασχετος περι νομισματικης,το κακο ειναι οτι αρνησε να μαθεις.

φιλικα,
Βασιλης.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:43:55 πμ »

E otan ενας ανθρωπος πλαθει σεναρια και ιντριγκες και λεει οτι ενα καρακυκλοφορητο δυλιρο που υποτιθετε οτι ειναι και τα μονα νομισματα που ξερει ειναι βφ και επιμενει κιολας δεν ειναι αταλαντος στα νομισματικα?

Δεν ειναι κατακριτεο,το ειπα κιολας.Ανθρωπινο ειναι και δεν θελει και να μαθει.

Απλα εχει μαυρα μεσανυχτα.

Κοιταξτε ο Γιωργος ειναι συλλεκτης 3,1/2 ετων,οταν θα παραδεχθει αυτο και εαν αφησει τους φιλους του να τον καθοδηγησουν τοτε δεν θα χρειαζετε τα κουτσομπολια και τις κακεντρεχιες για να δειξει οτι ειναι μεσα στα πραγματα.

Σωτηρακη εσυ ###### δεν εισαι,γατος εισαι και καταλαβες πολυ καλα τι ενοουσε ο Γιωργακης με το 2 δρχ 1873 αλλα δηστυχως γιαυτον παλι διεψευσθη και αυτο το εκανε για να αλλαξει ροτα στην συζητηση για το βφ δυλιρο που γυρισε ΜΣ64 και με την αβαντα και πλακιτσα που το γυρισαμε δηθεν το θεμα. Οι φωτογραφιες που παρεθεσα με την βοηθεια του Αναργυρου ειναι καλο ρεμετζο για να μαθει ο οιοσδηποτε κατηγορει τον αλλον να μαζευει την γλωσσα του.

Τωρα βγαλτε καμια φωτογραφια παλι καμιας γελοιογραφιας εκτος θεματος για να το γυρισουμε στη δηθεν πλακιτσα.

Καληνυχτα σας Κυριοι.
πσ,Σωτο αμα θες καμια λιριτσα ακυκλοφορητη με 308 εκαστη, μου εχουν μεινει καμια εικοσαρια.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 30, 2012, 07:35:35 πμ »

Βασιλη?
Καταρχην σου ζητω δημοσια ΣΥΓΝΩΜΗ για το διφραγκο!!
Ειχα κανει λαθος εκτιμηση του τι ειχε συμβει και το αναγνωριζω!!

Κατα δευτερον εξακολουθεις να με προσβαλεις και σκεψου το καλα!!
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!
Στο Αγγλικο χρυσο νομισμα ειμαι απο το 1988 οταν εσυ ακομη δεν ηξερες τι ουτε χρυσο αλλα ουτε Ελληνικο νομισμα!!
Προχτες ειπα δυο λογακια ομορφα και ωραια ,ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΤΑ ΕΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΣΥΜΟΡΦΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΣΑΙΤ!!

Μπηκε ο Φανης μιλησε με τροπο που ζηλευω και εδωσε καποιες παροτρυνσεις , μπηκε ο Σωτηρης και εμεσως μπλιν σαφως ειπε οτι κανω γαιδουρινη υπομονη μαζι σου!!
Ουσιαστικα δεν με νοιαζει πως αυτο τον καιρο τα εχεις βαλει μαζι μου (καποτε ηταν ο Κωστας , μετα παλι εγω , μετα ο Ζησοπ κτλ κτλ ) <μαλιστα βγηκες μετα και δημοσια ζητησες απο ολους συγνωμη , μια συγνμωμη που δεν κρατησε δυο μηνες>
δεν με νοιαζει τοσο λοιπον οτι χτυπας τωρα εμενα , ματια εχουν και βλεπουν ολοι και κρινουν .
Με ενδιαφερει να μην γινει το φορουμ σαν τα αλλα !!
Και στο ξαναλεω για τελευταια φορα: Εαν θελεις να εισαι εδω μεσα προσεξε τον τροπο που μιλας!!
Προσβαλεις ασυστολα!!
ΤΕΛΟΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 07:44:09 πμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 30, 2012, 11:15:11 πμ »

E otan ενας ανθρωπος πλαθει σεναρια και ιντριγκες και λεει οτι ενα καρακυκλοφορητο δυλιρο που υποτιθετε οτι ειναι και τα μονα νομισματα που ξερει ειναι βφ και επιμενει κιολας δεν ειναι αταλαντος στα νομισματικα?

Δεν ειναι κατακριτεο,το ειπα κιολας.Ανθρωπινο ειναι και δεν θελει και να μαθει.

Απλα εχει μαυρα μεσανυχτα.

Κοιταξτε ο Γιωργος ειναι συλλεκτης 3,1/2 ετων,οταν θα παραδεχθει αυτο και εαν αφησει τους φιλους του να τον καθοδηγησουν τοτε δεν θα χρειαζετε τα κουτσομπολια και τις κακεντρεχιες για να δειξει οτι ειναι μεσα στα πραγματα.

Σωτηρακη εσυ ###### δεν εισαι,γατος εισαι και καταλαβες πολυ καλα τι ενοουσε ο Γιωργακης με το 2 δρχ 1873 αλλα δηστυχως γιαυτον παλι διεψευσθη και αυτο το εκανε για να αλλαξει ροτα στην συζητηση για το βφ δυλιρο που γυρισε ΜΣ64 και με την αβαντα και πλακιτσα που το γυρισαμε δηθεν το θεμα. Οι φωτογραφιες που παρεθεσα με την βοηθεια του Αναργυρου ειναι καλο ρεμετζο για να μαθει ο οιοσδηποτε κατηγορει τον αλλον να μαζευει την γλωσσα του.

Τωρα βγαλτε καμια φωτογραφια παλι καμιας γελοιογραφιας εκτος θεματος για να το γυρισουμε στη δηθεν πλακιτσα.

Καληνυχτα σας Κυριοι.
πσ,Σωτο αμα θες καμια λιριτσα ακυκλοφορητη με 308 εκαστη, μου εχουν μεινει καμια εικοσαρια.






Βρε Βασιλη μου δεν με καταλαβαινεις , αλλα μια και με θεωρεις γατο θα στο πω.
Ειναι αστειο σε ενα χωρο οπου θα επρεπε να αναταλλασουμε αποψεις συλλεγοντας γνωση,να καθομαστε να κανουμε μαθηματα καλης συμπεριφορας αναγκαζοντας τον Φανη να ζητα χαρτομαντηλα  Γλώσσα
Προσωπικη μου αποψη (αν και ειμαι χθεσινος) ,οτι βρισκεσαι εδω μονο για την παρτη σου. Δεν εισαι ο μονος ,απλα οι αλλοι το κανουν πιο προσεγμενα. Αν το προσεξεις λιγο θα κανεις μια χαρα την δουλιτσα σου χωρις να ενοχλεις κανεναν. 
Καταγράφηκε
giannis7
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 384


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 30, 2012, 11:39:39 πμ »

Το νομισμα διατίθεται προς πώληση.όση πιστοί προσέλθετε!!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:18:25 μμ »

Βασιλη?
Καταρχην σου ζητω δημοσια ΣΥΓΝΩΜΗ για το διφραγκο!!
Ειχα κανει λαθος εκτιμηση του τι ειχε συμβει και το αναγνωριζω!!

Κατα δευτερον εξακολουθεις να με προσβαλεις και σκεψου το καλα!!
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!
Στο Αγγλικο χρυσο νομισμα ειμαι απο το 1988 οταν εσυ ακομη δεν ηξερες τι ουτε χρυσο αλλα ουτε Ελληνικο νομισμα!!
Προχτες ειπα δυο λογακια ομορφα και ωραια ,ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΤΑ ΕΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΣΥΜΟΡΦΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΣΑΙΤ!!

Μπηκε ο Φανης μιλησε με τροπο που ζηλευω και εδωσε καποιες παροτρυνσεις , μπηκε ο Σωτηρης και εμεσως μπλιν σαφως ειπε οτι κανω γαιδουρινη υπομονη μαζι σου!!
Ουσιαστικα δεν με νοιαζει πως αυτο τον καιρο τα εχεις βαλει μαζι μου (καποτε ηταν ο Κωστας , μετα παλι εγω , μετα ο Ζησοπ κτλ κτλ ) <μαλιστα βγηκες μετα και δημοσια ζητησες απο ολους συγνωμη , μια συγνμωμη που δεν κρατησε δυο μηνες>
δεν με νοιαζει τοσο λοιπον οτι χτυπας τωρα εμενα , ματια εχουν και βλεπουν ολοι και κρινουν .
Με ενδιαφερει να μην γινει το φορουμ σαν τα αλλα !!
Και στο ξαναλεω για τελευταια φορα: Εαν θελεις να εισαι εδω μεσα προσεξε τον τροπο που μιλας!!
Προσβαλεις ασυστολα!!
ΤΕΛΟΣ.

ευχαριστω Γιωργο,τη δεχομαι τη συγνωμη σου.Δεν χτυπαω κανεναν,εαν χτυπησω καποιον θα μεινει 3 μηνες στην εντατικη.2ος στο φουλ κοντακτ το 1989 στην Ελλαδα στα υπερβαρεα,τωρα εχουν περασει δυο δεκαετιες και εχουν βγει καινουρια πιτμπουλ απο τα υπογεια που χυνεις υδρωτα ,ομως δεν εχω μπαχατελεψει και τοσο πολυ,βασταω ακομα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 30, 2012, 01:08:55 μμ »

Αδιορθωτος στο τετραγωνο.

Μηπως γνωριζει καποιος ενα διλιρο με λουστρο ποσο βαρος πρεπει να εχει;;;
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 30, 2012, 01:11:10 μμ »



ευχαριστω Γιωργο,τη δεχομαι τη συγνωμη σου.Δεν χτυπαω κανεναν,εαν χτυπησω καποιον θα μεινει 3 μηνες στην εντατικη.2ος στο φουλ κοντακτ το 1989 στην Ελλαδα στα υπερβαρεα,τωρα εχουν περασει δυο δεκαετιες και εχουν βγει καινουρια πιτμπουλ απο τα υπογεια που χυνεις υδρωτα ,ομως δεν εχω μπαχατελεψει και τοσο πολυ,βασταω ακομα.
[/quote]

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Εσυ δεν εισαι ο rakosyllekths, εισαι ο Rockysyllekths   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 30, 2012, 01:59:39 μμ »

eye of the tiger. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Σαρκασμός

γιαυτο βλεπω καλα τα νομισματα.χε χε χε
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
giannis7
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 384


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 01, 2012, 02:06:56 μμ »

Το νομισμα διατίθεται προς πώληση.όση πιστοί προσέλθετε!!

Δέχτηκα σήμερα τηλεφώνημα από ένα μέλος του φόρουμ το οποίο πρότεινε να αγοράσει το δυλιρο ms 64 με 600-700 ευρώ και του απάντησα ότι είναι παντελώς άσχετος και του το επαναλαμβάνω και από εδώ!
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 01, 2012, 02:24:23 μμ »

Το νομισμα διατίθεται προς πώληση.όση πιστοί προσέλθετε!!

Δέχτηκα σήμερα τηλεφώνημα από ένα μέλος του φόρουμ το οποίο πρότεινε να αγοράσει το δυλιρο ms 64 με 600-700 ευρώ και του απάντησα ότι είναι παντελώς άσχετος και του το επαναλαμβάνω και από εδώ!

Δεν υπαρχει φιλε λογος να το κανεις απο δω.
 Το αν σου προσφερουν λιγα ή το αν εσυ ζητας πολλα δεν  ειναι κατι που ενδιαφερει το συνολο.
Απο περιεργεια μηπως γνωριζεις το βαρος του μιας και κανεις δεν μου απαντησε πιο πανω;;
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 01, 2012, 04:07:22 μμ »

Το νομισμα διατίθεται προς πώληση.όση πιστοί προσέλθετε!!

Δέχτηκα σήμερα τηλεφώνημα από ένα μέλος του φόρουμ το οποίο πρότεινε να αγοράσει το δυλιρο ms 64 με 600-700 ευρώ και του απάντησα ότι είναι παντελώς άσχετος και του το επαναλαμβάνω και από εδώ!

το θελει φιλος και πελατης απο Νησι των Δωδεκανησων.Παρε τηλ να σου δωσω το τηλεφωνο του να κανετε καρε και ευχομαι κεντα χρωμα και στους δυο σας.

εαν ειναι να το δωσεις 600 ευρο,ελα να σου δωσω τα μισα και να το καψουμε μαζι  με φλογιστρο να δουμε πως λιωνει ο χρυσος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 01, 2012, 04:19:00 μμ »

Εκανα τοσο δυσκολη ερωτηση σχετικα με το βαρος;;;;
Ζητω συγνωμη αν σας εφερα σε δυσκολη θεση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2012, 04:49:16 μμ από coll » Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 01, 2012, 05:11:46 μμ »

15,98 γραμμάρια βάρος, καθαρός χρυσός 14,63 γραμμάρια.
22 καράτια ή 916,6 καθαρότητα.
Ταπεινή μου γνώμη σε MS64 1200€ με 1500€.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences