Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:50:10 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eνα διαφορετικο 30αρι 1964 !!!!!  (Αναγνώστηκε 10296 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 03:22:24 μμ »

Α! βρε Θόδωρα και κάτι άλλο  αυτός ο καπελάκιας με τα ασπρισμένα γένια ποιος είναι που έβαλες στη φωτογραφία;  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 03:25:10 μμ »

Έλα ντε κι εγώ αναρωτιέμαι...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 03:26:47 μμ »

Πάντως πέρα από την πλάκα παιδιά το 30ντάρι δεν φαίνεται για proof, μήπως είναι proof-like επειδή είναι από τα αρχικά εκτυπωθέντα; δεν ξέρω ο Χάρης που το έχει στο χέρι του μπορεί να δει καλύτερα και να μας πει...
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 03:28:32 μμ »

Δεν την γλυτωνει θα δω κι εγω....βγε μας εκανε..... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 03:30:23 μμ »

Έλα ντε κι εγώ αναρωτιέμαι...

Ω! βρε Θοδωρή είδες τι κάνει το να μην μπορούμε να συναντηθούμε; ακόμα και από την Πάτρα που πέρασα τόσες φορές!!!...
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 04:49:18 μμ »

βρε Χάρη δεν θυμάσαι πόσα είχες πάρει??? Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
XΑΡΗ τι ακουω Απορία Απορία Απορία

Εγω που βλεπω να δεις τι παθαινω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 05:07:36 μμ »

Πάντως πέρα από την πλάκα παιδιά το 30ντάρι δεν φαίνεται για proof, μήπως είναι proof-like επειδή είναι από τα αρχικά εκτυπωθέντα; δεν ξέρω ο Χάρης που το έχει στο χέρι του μπορεί να δει καλύτερα και να μας πει...
Ειλικρινα δεν εχω δει ποτε από κοντα προυφακι του 64 ( νομιζω το ιδιο και οι περισσοτεροι από εμας ) οποτε δεν μπορω να κανω αντικειμενικη συγκριση σε σχεση με αυτό που εβαλα ......
Η αληθεια είναι ότι κανενα απο οσα εχω - εχω δει και επιασα ...δεν είναι σαν το συγκεκριμενο ...ακομα και απο μασουρια όπως εγραψα και πιο πανω που πηρα απο φιλους εντος και εκτος στεκιου  Κλείσιμο ματιού
Παρολο που είναι βρωμικο και εχει τις ατελειες του καθρεπτιζει με γυμνο ματι στο πεδιο και ειναι λαμπερο - λειο ... ενώ στα χαρακτηριστικα του σωματος στην βασιλισα και του βασιλια ειναι ματ θα ελεγα .
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 05:17:45 μμ »

Δεν έχεις παρά να το Στείλεις Στις εταιρίες πιστοποίησης τότε.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 05:25:02 μμ »

Σκέφτομαι να το παω ...αλλα πριν να το κανω και μια συντηρηση θοδωρη ..
Παντως εάν γνωριζει καποιος οτιδήποτε παραπανω ας δωσει μια γνωμη - συμβουλη .
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 06:25:12 μμ »

Το νομισμα σου ηταν σε περιβαλλον με υγρασια, γιαυτο και εχει πεταξει πολλα μαυρα στιγματα, εχει αρχισει και να πατιναρει.
Δεν μου δινει την εικονα pl, για pf σιγουρα οχι, νομιζω οτι σε ξεγελαει η γυαλαδα που βγαζει η πατινα που εχει στα πεδια του στο φως,
αν ομως αισθανεσαι τυχερος, στειλτο να σου πουν.

Θοδωρη, η μερα της φωτο με την φραπεδια ανα χειρας, ηταν οταν ειχες στον παγκο και την χουντα την χρυση το κατοσταρικο?
Δεκα λεπτα αφου την εδωσες κατεληξε στα χερια μου, μου αρεσε αλλα δεν σε γνωριζα αρκετα για να εχω το θαρρος να σου προτεινω να την ανταλλαξω με λιρες που ειχα μαζι μου, οποτε την ετσιμπησα απο αυτον που την εδωσες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μαμιστερο κερμα, εγραψε ms66, και την κρατησα στην συλλογη μου, ριχνει σε πολλες 67αρες στο κεφαλι.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 07:03:16 μμ »

Το νομισμα σου ηταν σε περιβαλλον με υγρασια, γιαυτο και εχει πεταξει πολλα μαυρα στιγματα, εχει αρχισει και να πατιναρει.
Δεν μου δινει την εικονα pl, για pf σιγουρα οχι, νομιζω οτι σε ξεγελαει η γυαλαδα που βγαζει η πατινα που εχει στα πεδια του στο φως,
αν ομως αισθανεσαι τυχερος, στειλτο να σου πουν.

Θοδωρη, η μερα της φωτο με την φραπεδια ανα χειρας, ηταν οταν ειχες στον παγκο και την χουντα την χρυση το κατοσταρικο?
Δεκα λεπτα αφου την εδωσες κατεληξε στα χερια μου, μου αρεσε αλλα δεν σε γνωριζα αρκετα για να εχω το θαρρος να σου προτεινω να την ανταλλαξω με λιρες που ειχα μαζι μου, οποτε την ετσιμπησα απο αυτον που την εδωσες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μαμιστερο κερμα, εγραψε ms66, και την κρατησα στην συλλογη μου, ριχνει σε πολλες 67αρες στο κεφαλι.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Ναι Δημήτρη αυτήν την ημέρα ήταν... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 07:53:03 μμ »

Το νομισμα σου ηταν σε περιβαλλον με υγρασια, γιαυτο και εχει πεταξει πολλα μαυρα στιγματα, εχει αρχισει και να πατιναρει.
Δεν μου δινει την εικονα pl, για pf σιγουρα οχι, νομιζω οτι σε ξεγελαει η γυαλαδα που βγαζει η πατινα που εχει στα πεδια του στο φως,
αν ομως αισθανεσαι τυχερος, στειλτο να σου πουν.

Θοδωρη, η μερα της φωτο με την φραπεδια ανα χειρας, ηταν οταν ειχες στον παγκο και την χουντα την χρυση το κατοσταρικο?
Δεκα λεπτα αφου την εδωσες κατεληξε στα χερια μου, μου αρεσε αλλα δεν σε γνωριζα αρκετα για να εχω το θαρρος να σου προτεινω να την ανταλλαξω με λιρες που ειχα μαζι μου, οποτε την ετσιμπησα απο αυτον που την εδωσες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μαμιστερο κερμα, εγραψε ms66, και την κρατησα στην συλλογη μου, ριχνει σε πολλες 67αρες στο κεφαλι.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Θα τολμησω να το στειλω για πιστοποιηση δημητρη ...απλα και μονο για να μου φυγει η απορια ...παρα είναι γυαλιστερο για απλο bu ...αλλα μπορει να εχεις δικιο και να είναι η πατινα που το κανει να φαινεται ετσι .
Γνωρίζουμε ποσο κοστιζει η συντηρηση για αυτα τα νομισματα ? η πατινα στην συντηρηση ....χανεται η όχι ? δεν εχω κανει ποτε για αυτό και ρωταω ....
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 08:01:37 μμ »

Το νομισμα σου ηταν σε περιβαλλον με υγρασια, γιαυτο και εχει πεταξει πολλα μαυρα στιγματα, εχει αρχισει και να πατιναρει.
Δεν μου δινει την εικονα pl, για pf σιγουρα οχι, νομιζω οτι σε ξεγελαει η γυαλαδα που βγαζει η πατινα που εχει στα πεδια του στο φως,
αν ομως αισθανεσαι τυχερος, στειλτο να σου πουν.

Θοδωρη, η μερα της φωτο με την φραπεδια ανα χειρας, ηταν οταν ειχες στον παγκο και την χουντα την χρυση το κατοσταρικο?
Δεκα λεπτα αφου την εδωσες κατεληξε στα χερια μου, μου αρεσε αλλα δεν σε γνωριζα αρκετα για να εχω το θαρρος να σου προτεινω να την ανταλλαξω με λιρες που ειχα μαζι μου, οποτε την ετσιμπησα απο αυτον που την εδωσες.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μαμιστερο κερμα, εγραψε ms66, και την κρατησα στην συλλογη μου, ριχνει σε πολλες 67αρες στο κεφαλι.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Θα τολμησω να το στειλω για πιστοποιηση δημητρη ...απλα και μονο για να μου φυγει η απορια ...παρα είναι γυαλιστερο για απλο bu ...αλλα μπορει να εχεις δικιο και να είναι η πατινα που το κανει να φαινεται ετσι .
Γνωρίζουμε ποσο κοστιζει η συντηρηση για αυτα τα νομισματα ? η πατινα στην συντηρηση ....χανεται η όχι ? δεν εχω κανει ποτε για αυτό και ρωταω ....
Εξαρταται σε ποια εταιρεια το στελνεις και εαν ειναι Αμερικη η Παρισι, καθως σε ποια κατηγορια θα παει το νομισμα και ποσα νομισματα θα στειλει οποιος τα στειλει.
Ρωτα τον Gkounto, ειναι επισημος dealer και των δυο εταιρειων, να μαθεις λεπτομερειες.
Η πατινα βγαινει μονο εαν κρινουν οτι ειναι τεχνητη, η εαν η διαδικασια καθαρισμου-συντηρησης το απαιτει, δεν μπορεις να εισαι βεβαιος εκ των προτερων.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 08:05:14 μμ »

Ευχαριστω .... Χαμόγελο θα το ετοιμασω μαζι με καποια αλλα που εχω και θα το στειλω
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 06, 2016, 04:45:00 μμ »

Εγω παντως που το ειδα στο χερι ειναι οντως σαν προυφ.Μαλιστα οι φωτο το αδικουν...το νομισμα ειναι καθρεπτης. Μπορει να υπαρχει προυφ (γνωστο) μονο στην αλλη κοπη (Βερνης) αλλα νομιζω οτι η μελετη δεν εχει ολοκληρωθει  ακομα, και για αυτο ειπα στον Χαρη να το στειλει για συντηρηση/κουτιασμα.
Τωρα αυτο που λεει ο χαρος για την γυαλαδα λογω τις πατινας δεν το ξερω' αλλα για να το λεει θα ειναι και ετσι.
Οπως και να εχει ομως εχεις Χαρη κατι αλλο...καλο  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

m42b18 isT
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences