Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 09:24:55 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πως θα διακυμανθει ο χρυσός το 2016;  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 10, 2017, 09:35:52 μμ)
700$-900$ - 10 (6.5%)
900$-1100$ - 37 (24.2%)
1100$-1300$ - 45 (29.4%)
1300$-1500$ - 39 (25.5%)
1500$-2000$ - 22 (14.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 148

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 55
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι εκτίμηση κάνετε για την τιμή του Χρυσού το 2016?  (Αναγνώστηκε 198585 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 01:53:53 μμ »

αφού ψήφισα,μετά είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απόρησα. Έκπληξη Έκπληξη Απορία
Υπάρχουν 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ότι θα πάει από 1500 - 2000 $ η ουγκιά!!!! Απορία Απορία
Πραγματικά ήθελα να ρωτήσω, το πιστεύουν ή απλά είναι ένας εσωτερικός πόθος που θα ήθελαν να φτάσει;;
επίσης αν υπάρχουν κάποιες μελέτες-άρθρα-αναφορές κλπ που να αναφέρουν ότι ο χρυσός θα ανέβει
έστω και 10% θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να μου αναφέρει τις πηγές να μπορέσω να τις διαβάσω.
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 958



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 01:59:49 μμ »

αφού ψήφισα,μετά είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απόρησα. Έκπληξη Έκπληξη Απορία
Υπάρχουν 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ότι θα πάει από 1500 - 2000 $ η ουγκιά!!!! Απορία Απορία
Πραγματικά ήθελα να ρωτήσω, το πιστεύουν ή απλά είναι ένας εσωτερικός πόθος που θα ήθελαν να φτάσει;;
επίσης αν υπάρχουν κάποιες μελέτες-άρθρα-αναφορές κλπ που να αναφέρουν ότι ο χρυσός θα ανέβει
έστω και 10% θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να μου αναφέρει τις πηγές να μπορέσω να τις διαβάσω.

οπως προανέφερε ο AK
https://www.investor-sms.de/ubs-gold-steigt-auf-3-300-oz/
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 02:08:18 μμ »

αφού ψήφισα,μετά είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απόρησα. Έκπληξη Έκπληξη Απορία
Υπάρχουν 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ότι θα πάει από 1500 - 2000 $ η ουγκιά!!!! Απορία Απορία
Πραγματικά ήθελα να ρωτήσω, το πιστεύουν ή απλά είναι ένας εσωτερικός πόθος που θα ήθελαν να φτάσει;;
επίσης αν υπάρχουν κάποιες μελέτες-άρθρα-αναφορές κλπ που να αναφέρουν ότι ο χρυσός θα ανέβει
έστω και 10% θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να μου αναφέρει τις πηγές να μπορέσω να τις διαβάσω.
αυτη την απορια εχω και εγω φιλε Μιχαλη γιαυτο ρωτησα παραπανω για εκτιμηση η δικο μας ποθο Χαμόγελο
Ολα δειχνουν ανοδο και κινησεις και δηλωσεις αλλα απο την αλλη λεω τωρα εγω ειναι μακακας ο Σορος και βγαινει και το διαλαλει μονος του (εχω βγαλει δηλωσεις του πριν 20 μερες περι επαναφορας στην κατασταση 2008)γιαυτο τον λογο κραταω πισινη ,συνηθως εκεινοι πρωτα κερδιζουν και μετα το διαλαλουν τωρα συμβαινει το αντιστροφο,μηπως βλεπουμε το τυρι και δεν βλεπουμε την φακα;;
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 02:17:17 μμ »

αφού ψήφισα,μετά είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απόρησα. Έκπληξη Έκπληξη Απορία
Υπάρχουν 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ότι θα πάει από 1500 - 2000 $ η ουγκιά!!!! Απορία Απορία
Πραγματικά ήθελα να ρωτήσω, το πιστεύουν ή απλά είναι ένας εσωτερικός πόθος που θα ήθελαν να φτάσει;;
επίσης αν υπάρχουν κάποιες μελέτες-άρθρα-αναφορές κλπ που να αναφέρουν ότι ο χρυσός θα ανέβει
έστω και 10% θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να μου αναφέρει τις πηγές να μπορέσω να τις διαβάσω.

οπως προανέφερε ο AK
https://www.investor-sms.de/ubs-gold-steigt-auf-3-300-oz/


αν κατάλαβα σωστά(δεν γνωρίζω Γερμανικά ,από μετάφραση) λέει ότι κάποια στιγμή ο χρυσός θα ακουμπήσει
τα 1600$ χωρίς να λέει το πότε. Σωστά;
Για το 2016 μιλάμε παιδιά,όχι αόριστα.
τα 1600$ είμαι και εγώ σίγουρος ότι θα τα πιάσει. Πότε όμως;; Σε δύο χρόνια,σε πέντε,σε δέκα
σε είκοσι,πότε;; Απορία
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 02:21:14 μμ »

αφού ψήφισα,μετά είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απόρησα. Έκπληξη Έκπληξη Απορία
Υπάρχουν 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ότι θα πάει από 1500 - 2000 $ η ουγκιά!!!! Απορία Απορία
Πραγματικά ήθελα να ρωτήσω, το πιστεύουν ή απλά είναι ένας εσωτερικός πόθος που θα ήθελαν να φτάσει;;
επίσης αν υπάρχουν κάποιες μελέτες-άρθρα-αναφορές κλπ που να αναφέρουν ότι ο χρυσός θα ανέβει
έστω και 10% θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να μου αναφέρει τις πηγές να μπορέσω να τις διαβάσω.
αυτη την απορια εχω και εγω φιλε Μιχαλη γιαυτο ρωτησα παραπανω για εκτιμηση η δικο μας ποθο Χαμόγελο
Ολα δειχνουν ανοδο και κινησεις και δηλωσεις αλλα απο την αλλη λεω τωρα εγω ειναι μακακας ο Σορος και βγαινει και το διαλαλει μονος του (εχω βγαλει δηλωσεις του πριν 20 μερες περι επαναφορας στην κατασταση 2008)γιαυτο τον λογο κραταω πισινη ,συνηθως εκεινοι πρωτα κερδιζουν και μετα το διαλαλουν τωρα συμβαινει το αντιστροφο,μηπως βλεπουμε το τυρι και δεν βλεπουμε την φακα;;


Μάρκο μου έχεις δίκιο.
Γι'αυτό και δεν πιστεύω κανένανε από δαύτους,Σόρους,υβς κλπ. Μόνος μου κάνω αναλύσεις και διαγράμματα
και σε αυτά ''πατάω''. Και αν θέλεις το πιστεύεις......τις περισσότερες φορές έχω πέσει μέσα.
Καταγράφηκε
AK
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 02:31:11 μμ »

και εγώ συμφωνώ μαζί σας.... δεν τους εμπιστεύομαι
η τιμή του χρυσού αυτή τη στιγμή θα έπρεπε να ήταν στα ύψη με αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. Δεν είναι όμως.. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?
γιατί η τιμή του χρυσού χειραγωγείται.
Οπότε σε ένα στημένο παιχνίδι πάντα κερδίζει η μάνα.
Στο τέλος όλα θα καταρρεύσουν μετοχές, νομίσματα, ομόλογα, χρυσός κ.λ.π
Άλλα πράγματα θα έχουν αξία τότε για την επιβίωση μας και όχι τα παραπάνω....

Σας παραθέτω και το link διαβάστε τον επίλογο
http://www.analyst.gr/2016/01/16/i-afiksi-tis-kataigidas/2/
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 958



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 02:36:23 μμ »

αφού ψήφισα,μετά είδα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και απόρησα. Έκπληξη Έκπληξη Απορία
Υπάρχουν 5 άτομα που έχουν ψηφίσει ότι θα πάει από 1500 - 2000 $ η ουγκιά!!!! Απορία Απορία
Πραγματικά ήθελα να ρωτήσω, το πιστεύουν ή απλά είναι ένας εσωτερικός πόθος που θα ήθελαν να φτάσει;;
επίσης αν υπάρχουν κάποιες μελέτες-άρθρα-αναφορές κλπ που να αναφέρουν ότι ο χρυσός θα ανέβει
έστω και 10% θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να μου αναφέρει τις πηγές να μπορέσω να τις διαβάσω.


οπως προανέφερε ο AK
https://www.investor-sms.de/ubs-gold-steigt-auf-3-300-oz/



αν κατάλαβα σωστά(δεν γνωρίζω Γερμανικά ,από μετάφραση) λέει ότι κάποια στιγμή ο χρυσός θα ακουμπήσει
τα 1600$ χωρίς να λέει το πότε. Σωστά;
Για το 2016 μιλάμε παιδιά,όχι αόριστα.
τα 1600$ είμαι και εγώ σίγουρος ότι θα τα πιάσει. Πότε όμως;; Σε δύο χρόνια,σε πέντε,σε δέκα
σε είκοσι,πότε;; Απορία



Σύμφωνα με την goldseiten.de είναι πρόβλεψη της UBS και είναι πρόβλεψη 6μήνου
Προβλέπει η τιμή του χρυσού να αγγίξει τα 3.300 $/oz
http://www.goldseiten.de/artikel/271406--UBS~-Gold-steigt-auf-3.300-~oz.html

«UBS expects a gold price increase to 3,300 $ / oz. The reason given for the forecast with an inflationary development as in the 70s and a decline in the dollar.
Comment: Typically, banks restrict their forecasts it to project the development of the last 6 months in the future.»

Παντως η πρόβλεψη του miou είναι 1000€ / oz
Καταγράφηκε
AK
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 03:55:55 μμ »

Ο μόνος τρόπος να αποκτήσει ο χρυσός την πραγματική αξία του είναι να επιστρέψουμε ξανά στον κανόνα του χρυσού.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 04:20:30 μμ »

Ο μόνος τρόπος να αποκτήσει ο χρυσός την πραγματική αξία του είναι να επιστρέψουμε ξανά στον κανόνα του χρυσού.
σωστος απλα σημειολογικα και χρονολογικα αυτη την στιγμη ειμαστε ακριβως στο αντιθετο και μαλιστα πρωτη φορα στην ιστορια
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 18, 2016, 06:05:11 μμ »

Eχει γραφτει πολλες φορες,πως  κανεις δεν ξερει τι θα γινει ,συμβαινουν διαφορα γυρω μας αλλα υπαρχει ακομα ελπιδα αλοιμονο αν δεν υπηρχε,λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του ,δεν ξερουμε ομως τι παιζει .Εγω πιστευω πως δεν θα ανεβει πολυ ο χρυσος θα μεινει κοντα στα 1000 αντε το πολυ να παει 1500 ,αλλα θα εχει αξια οταν ολα τα αλλα καταρευσουν
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 19, 2016, 12:14:07 πμ »

Και εγώ σου λέω ότι φτάνει πάλι 1900$ ποιος θα μπορεί να αγοράσει σε τούτη χώρα  Απορία
Το 2012 ήταν αλλά τα δεδομένα,η μαγιά δεν είχε χαθεί
Στο τέλος του 2016 θα ειναι κοντά στα 1200 μέσα στο έτος θα φτάσει 1400 Άνεση
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 19, 2016, 12:15:19 πμ »

Και εγώ σου λέω ότι φτάνει πάλι 1900$ ποιος θα μπορεί να αγοράσει σε τούτη χώρα  Απορία
Το 2012 ήταν αλλά τα δεδομένα,η μαγιά δεν είχε χαθεί
Στο τέλος του 2016 θα ειναι κοντά στα 1200 μέσα στο έτος θα φτάσει 1400 Άνεση
Καταγράφηκε
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 19, 2016, 02:08:10 μμ »

Καλησπερα η προβλεψη μου για φετος ειναι σε δολλ 950-1150 και το ιδιο σε ευρω αφου ειμαστε πολυ κοντα στην ισοτιμια 1/1
που θεωρω οτι θα τη δουμε καποια στιγμη αν οχι μεσα στο 2016 το 2017.
Οτι γραφω ειναι προσωπικες αποψεις και σε καμια περιπτωση δεν προτρεπω κανεναν για αγορα η πωληση συναλλαγματος και χρυσου.
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 19, 2016, 05:40:54 μμ »

Και εγώ σου λέω ότι φτάνει πάλι 1900$ ποιος θα μπορεί να αγοράσει σε τούτη χώρα  Απορία
Το 2012 ήταν αλλά τα δεδομένα,η μαγιά δεν είχε χαθεί
Στο τέλος του 2016 θα ειναι κοντά στα 1200 μέσα στο έτος θα φτάσει 1400 Άνεση
Θελω να πω  περισοοτερο οτι δεν εχει σημασια η τιμη του χρυσου αλλα η αξια του,δηλ.μπορει να εχει 1200 $ και να αγοραζεις με 2 ουγκιες ενα οικοπεδο  η να εχει 1900 $ και να παιρνεις το ιδιο οικοπεδο με 10 ουγκιες ,τι σημασια εχει τοτε η τιμη του??η το ποσο αγορασες την ουγκια
Καταγράφηκε
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 19, 2016, 06:52:46 μμ »

Εκτιμώ ότι θα έχει περίπου $1200.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 55
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences