Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:07:03 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερωτηση για paypal  (Αναγνώστηκε 2895 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 28, 2015, 10:53:18 πμ »

καλημερα σε ολους....


Οταν γινεται μεταφορα χρηματων μεσω paypal σε καινουργιο λογαριασμο paypal δεν σε αφηνει να χρησιμοποιήσεις τα λεφτα?Απορία Εχω balance σε εναν νεο λογαριασμο που δεν εχω συνδεση με καρτα και δεν μπορω να αγορασω κατι που θελω.... Μου ζηταει να συνδεσω με καρτα τον λογαριασμο πρωτα !!!

ΥΓ: Τα λεφτα απο τον πρωτο στον δευτερο λογαριασμο τα εστειλα με request money Και οχι σαν send money to family......μαλλον εκανα πατατα ?
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 11:02:39 πμ »

Κανεις request money σαν friend.ή πρώτη επιλογή αριστερά. Μετά πας στον παλιό λογαριασμό κ αποδέχεσαι το αίτημα κ πατάς send .
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 11:08:47 πμ »

Δεν μου εχει στο request money επιλογη σαν friend....
(δες πρωτη εικονα )

εγω μαλλον επελεξα GOODS


και τωρα στην αρχικη του paypal Μου γραφει αυτο

Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the
Resolution Centre.

αρα πρεπει να περιμενω 21 μερες ?

ΥΓ: αποδεχτηκα το αιτημα και πατησα και μου φαινονται κανονικα (με μειων την προμυθεια) τα λεφτα στον λογαριασμοο !
Καταγράφηκε
AHILLEAS-3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 147


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 11:27:50 πμ »

Έχω 2 κάρτες συνδεδεμενες στον λογαριαμό paypal. Αν δημιουργήσω δεύτερο λογαριασμο και διαγράψω την μια κάρτααπό τον πρώτο,  για την συνδέσω με τον δεύτερο, θα δουλέψει?
Είναι απόδεκτο από το paypal?

Υ.σ. Συγγνώμη στον φίλο που χρησημοποιώ το θέμα του.
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 12:10:13 μμ »

Δεν μου εχει στο request money επιλογη σαν friend....
(δες πρωτη εικονα )

εγω μαλλον επελεξα GOODS


και τωρα στην αρχικη του paypal Μου γραφει αυτο

Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the
Resolution Centre.

αρα πρεπει να περιμενω 21 μερες ?

ΥΓ: αποδεχτηκα το αιτημα και πατησα και μου φαινονται κανονικα (με μειων την προμυθεια) τα λεφτα στον λογαριασμοο !
Ναι πολυ καλα εκανες.στα Goods.Εγω ξεχασα συγγνωμη.Θυμομουν οτι ειναι η πρωτη αριστερη επιλογη.Δυστυχως απο αυτο που διαβαζω μαλλον η Paypal δεν σε αφηνει γιατι εισαι νεος χρηστης.Αρα ναι πρεπει να περιμενεις 21 μερες.Σε μενα δουλεψε κατευθειαν γιατι μαλλον ειμαι παλιος χρηστης.
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 28, 2015, 12:13:00 μμ »

Έχω 2 κάρτες συνδεδεμενες στον λογαριαμό paypal. Αν δημιουργήσω δεύτερο λογαριασμο και διαγράψω την μια κάρτααπό τον πρώτο,  για την συνδέσω με τον δεύτερο, θα δουλέψει?
Είναι απόδεκτο από το paypal?

Υ.σ. Συγγνώμη στον φίλο που χρησημοποιώ το θέμα του.
Δεν πιστευω να εχει θεμα η Paypal.Αν θες δοκιμασε το.Στην χειροτερη απλα θα κανεις τζαμπα κοπο .Αλλα να παθει κατι η καρτα δεν πιστευω.Να ξερεις ομως οτι στον νεο λογαριασμο οταν συνδεσεις την καρτα θα σου παρει καποιο ποσο η Paypal το οποιο θα μπορεις να ξαναπαρεις πισω αν βαλεις τα τελευταια ψηφια της εν λογω συνναλαγης.θα πρεπει να εχεις winbank να δεις .Ετσι ειχα κανει παλια την συνδεση της καρτας μου θυμαμαι.Θα σου στειλουν και μηνυμα και θα σου εξηγουν
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 29, 2015, 07:55:19 πμ »

τελικα εκανα REFUND.... μετα πηγα και αντι για request money εκανα send money και εβαλα σαν family...και ολα καλα Χαμόγελο
Καταγράφηκε
AHILLEAS-3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 147


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 29, 2015, 09:04:20 πμ »

Καλημέρα φίλε.

Να σε ρωτήσω... Όταν έκανες τον νέο λογαριασμό, δούλεψε κατευθείαν, ή χρειάζονται κάποιες μέρες για να κάνεις την συναλλαγη?

#zark4 Ευχαριστώ πολύ.
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 29, 2015, 11:36:31 πμ »

τελικα εκανα REFUND.... μετα πηγα και αντι για request money εκανα send money και εβαλα σαν family...και ολα καλα Χαμόγελο
Αντε ρε??πολυ ευχαριστο αυτο.Μωρε μπραβο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences