Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 12:17:39 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 766922 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2040 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 07:05:11 μμ »

Mμμμμ.........ενδιαφερον
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2041 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 07:12:24 μμ »

αυτοι τωρα εχουν ανακαλυψει την αμερικη.Οτι ο χρυσος χειραγωγειται απολυτως στην τιμη του ειναι γωνστο σε ολους. Σιγα το καινουριο που μας ειπαν.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #2042 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 07:28:52 μμ »

Χμ καλα. Οι αποδειξεις ομως ειναι το δυσκολο.
ΑΛλα δεν μου λετε κατι.
Προς τα που χειραγωγειται? Προς τα πανω, προς τα κατω η για να μεινει στασιμος?
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #2043 στις: Μάρτιος 01, 2014, 12:02:50 πμ »

Προς την κατεύθυνση που συμφέρει τους  Rothschild σε κάθε δεδομένη χρονική στιγμή .
Εγώ τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω διαβάζοντας το άρθρο .
Βέβαια δεν λέει κάτι καινούριο . Τα πάντα χειραγωγούνται στο βωμό της κερδοσκοπίας .
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #2044 στις: Μάρτιος 01, 2014, 11:49:44 πμ »

Προς την κατεύθυνση που συμφέρει τους  Rothschild σε κάθε δεδομένη χρονική στιγμή .
Εγώ τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω διαβάζοντας το άρθρο .
Βέβαια δεν λέει κάτι καινούριο . Τα πάντα χειραγωγούνται στο βωμό της κερδοσκοπίας .

+1000
Αυτά να βλέπουν τα ταυράκια και να μην έχουν έπαρση γιατί στο μέλλον μπορεί να βρεθούν σαν το ταυράκι στην photo  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #2045 στις: Μάρτιος 01, 2014, 12:06:07 μμ »

Η αρκούδα του 2014 είναι πολύ άγρια..... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Δημήτρη φοβάμαι
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #2046 στις: Μάρτιος 01, 2014, 12:13:47 μμ »

Η αρκούδα του 2014 είναι πολύ άγρια..... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Δημήτρη φοβάμαι

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #2047 στις: Μάρτιος 01, 2014, 05:57:54 μμ »

Προς την κατεύθυνση που συμφέρει τους  Rothschild σε κάθε δεδομένη χρονική στιγμή .
Εγώ τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω διαβάζοντας το άρθρο .
Βέβαια δεν λέει κάτι καινούριο . Τα πάντα χειραγωγούνται στο βωμό της κερδοσκοπίας .

Σε μας που ξερουμε τα παντα φυσικα και δεν λεει κατι καινουργιο. Οι ασχετοι ομως κατι θα μαθουν.
Επρεπε να το περιμενω οτι οχι μονο θα ξερατε οτι χειραγωγειται αλλα και ποιος το κανει! Μπραβο Μιχαλη. Εσυ τουλαχιστον ειχες το θαρρος να απαντησεις.
Αυτοι οι Rothschild που λες, αυτοι δεν ειναι που αποχωρησαν απο τη διαπραγματευση του χρυσου καπου εκει το 2002? Θα μου πεις, θα μειναν απο πισω για να κινουν τα νηματα.
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #2048 στις: Μάρτιος 26, 2014, 10:56:53 μμ »

http://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2014/1/29_What_The_Hell_Is_Going_On_With_The_German_Gold_%26_Fort_Knox.html ωρα για μελετη
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #2049 στις: Μάρτιος 29, 2014, 10:05:04 μμ »

και τωρα που επιβεβαιωσαμε αυτό που ξεραμε ,τι εγινε θα αλλαξουν σχεδια...?? Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #2050 στις: Απρίλιος 01, 2014, 09:12:24 πμ »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΠΟΡΗΜΕΝΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΔΥΟ ΛΕΞΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.
  ΕΙΜΑΙ ΧΡΥΣΟΧΟΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 1988 ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΑΘΕΡΟ (ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΜΠΑΜ ΚΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ''ΕΠΕΝΔΥΣΗ'' ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΔΡΑΧΜΗΣ - ΕΥΡΩ - ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ ... ΣΑΝ ΧΡΥΣΟΣ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ.
 ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΣ ΦΥΛΑΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΗ. ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗΣ ΤΟΥ - ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ - ΕΧΟΥΝ ΕΞΩΡΥΧΘΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 80.000 ΤΟΝΟΙ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΣΗ ΕΞΩΡΥΞΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑ ΕΤΟΣ ΣΤΟ ΣΙΔΕΡΟ. ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΣΑΝ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΗ, ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙΑ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΛΠ ΚΛΠ. ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΥΣΟ  ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ Η ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ, ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΦΥΛΑΓΜΕΝΟ ΣΕ ΧΡΗΜΑΤΟΚΙΒΩΤΙΑ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΚΙ ΕΠΕΝΔΥΤΩΝ.
  ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΙ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΤΩΣΗ Η ΑΝΟΔΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΥΨΗΛΟΤΕΡΑ ΕΠΙΠΕΔΑ. ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΥΨΗΛΟΤΕΡΗ.
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #2051 στις: Απρίλιος 01, 2014, 09:24:00 πμ »

Θα σας παρακαλέσω να γράφεται με πεζά γράμματα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #2052 στις: Απρίλιος 02, 2014, 11:25:38 πμ »

Οκ, chris_1972, την επόμενη φορά θα το θυμάμαι. Καλημέρα.
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #2053 στις: Μάιος 23, 2014, 11:00:30 πμ »

Τον τελευταιο καιρο ,με τις εκλογες ακουγεται πολυ η επιστροφη σε δικο ,ας νομισμα.Αν λοιπον επιστερεψουμε και στη συνεχεια υποτιμηθει η δραχμη ποια θα ειναι η αξια μιας λιριτσας,δηλ.με την σημερινη αξια της λιρας θα αγοραζουμε τα ιδια αγαθα με τις δραχμες που θα εισπρατουμε η απο την πωληση ενος χρυσαφικου.
Νομιζω οτι ειναι απροβλεπτο .Πολλοι εσπευσαν να μετατρεψουν καποιες αποταμιευσεις σε χρυσο οπως στο παρελθον,τωρα ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #2054 στις: Μάιος 23, 2014, 11:31:12 πμ »

Τον τελευταιο καιρο, με τις εκλογες ακουγεται πολυ η επιστροφη σε δικο μας νομισμα. Αν λοιπον επιστερεψουμε και στη συνεχεια υποτιμηθει η δραχμη ποια θα ειναι η αξια μιας λιριτσας,δηλ.με την σημερινη αξια της λιρας θα αγοραζουμε τα ιδια αγαθα με τις δραχμες που θα εισπρατουμε η απο την πωληση ενος χρυσαφικου.
Νομιζω οτι ειναι απροβλεπτο .Πολλοι εσπευσαν να μετατρεψουν καποιες αποταμιευσεις σε χρυσο οπως στο παρελθον,τωρα ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
Ονειρα και υποθέσεις θερινής νυκτός. Δραχμαί ΤΕΛΟΣ. Αφού αλλάξαμε νόμισμα καλώς ή κακώς (εκείνη τη στιγμή κακώς κατ' εμέ) θα παραμείνουμε σ' αυτό, όσες εκλογές κι αν γίνουν, όσοι Τσίπρες κι αν κυβερνήσουν. Γνώμη μου για να μη παρεξηγούμεθα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences