Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 06:08:30 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: "Απελευθέρωση από τα δεσμά του σλαμπ"  (Αναγνώστηκε 13954 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:52:39 μμ »

Ιαπωνας, δε θεωρω σοβαρο επιχειρημα (που ειναι και το μονο 'σοβαρο' που ακουω) να πιανω το νομισμα με τα χερια μου.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:55:33 μμ »

Δημητρη, δεν εχω κουτια που να περιεχουν νομισματα στην συλλογη μου.  Χαμόγελο Αν ποτε παρω κοματι για τη συλλογη μου (δεν ειμαι πωλητης) θα το ανοιξω και ναι θα το βαλω σε χαρτακι  Μεγάλο χαμόγελο

Αυτο που παρατηρω με τα σλαμπ ειναι οτι σαν πατεντα δουλευουν μονο υπερ των εμπορων... Βεβαια ειπαμε ο καθενας κανει οτι του αρεσει και εδω εκφραζουμε γνωμες! Αλλος θελει και νομισμα αξιας 5 ευρω να το βαλει στο σλαμπ για να ειναι η συλλογη συνεχης!

Αλλα Δημητρη χαροντα και Δημητρη heretic αν ειχατε μια ευκαιρια να αποκτησετε ενα νομισμα κυκλοφοριας πολυ σπανιο που δεν μπορειτε να μεταπωλησετε ποτε ουτε θα το θελατε σε σλαμπ η σε χαρτακι? Η ερωτηση ειναι υποθετικη! Περιμενω γνωμες και απο τους δυο!

Μην κολλας στην πιθανη  μεταπωληση μονον, αυτη ειναι μονο ενας παραγοντας , ποιος σου λεει οτι εγω σκοπευω να πουλησω καποια ιδιαιτερα κομματια που εχω χωσει στα βαθη της σπηλιας μου? (αλλα εχω μαθει να μην λεω ευκολα την λεξη "ποτε".)
 Η απαντηση μου σε αυτο που ρωτας.
 Φυσικα θα το σλαμπαρα.
 Για λογους μεγιστης προστασιας στην αποθηκευση κατα πρωτον.
 Για λογους ομοιομορφιας συλλογης κατα δευτερον.
 Για πρακτικους λογους κατα τριτον, να το βγαζω να το χαιρομαι, χωρις να μου τρεμει η ψυχη να μην μου πεσει η το λερωσω κλπ.
 Και τελος, οταν με το καλο οι κληρονομοι μου καποτε το βρουν και το σκοτωσουν, να παρουν οσο αξιζει (και ευκολα διαπιστωνεται οταν ειναι σλαμπαρισμενο) και οχι να τους το αρπαξει μπιρ-παρα ο καθε πονηρος.
 Αυτα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:57:22 μμ »

Γιαννη και εγω το σκεφτηκα αυτο πριν το πρωτο μηνυμα,οτι θα υπαρχουν πολλοι παλιοι που με την κινηση σου σαν να βλεπουν τον εαυτο τους πριν καποια χρονια και να ξερουν το αποτελεσμα,εγω σαν νεος μπορω να το αντιληφθω αλλα δεν το εχω περασει.Η αναλυτικη παρουσιαση σου και ο προλογος σου με καλυψαν απολυτα για το συγκεκριμενο,ειναι και πως βλεπεις την συλλογη σου και πως θες ναναι.Εγω παραδειγμα ειμαι σλαμπακιας αλλα εγω σε 1-2 το ιδιο θεμα με το σλαμπ και βλεπω οτι δεν αξιζει λογω βαθμου να ξανασταλει,παιζει ρολο τι ειδους συλλογη θες σαυτη την περιοδο,εγω στα ασημενια του Γεωργιου Α τα θελω κουτιασμενα και τα χαλκινα ελευθερα γιατι βλεπω οτι μπορει να μην εχω την δυνατοτητα να εχω σλαμπαριστα χαλκινα,βαζω προτεραιοτητες λοιπον.
Η συζητηση ειναι ατερμονη γιατι και απο τις 2 μεριες υπαρχουν ισχυρα επιχειρηματα που ολως παραξενα εχουν δικιο σε πολλα θεματα.Το μεγαλο θεμα ειναι πως θες εσυ ,αν σε ευχαριστει αυτο κανε αυτο ,αλλωστε χομπι ειναι αν δεν αγαπαμε αυτο που κανουμε και πιεζομαστε τοτε κατι κανουμε στραβα.Υ.Γ σημασια εχει το ταξιδι και οχι ο προορισμος,αυτο κοιταξε να απολαμβανεις καθε στιγμη ,οχι μονο στα νομισματα αλλα και στην ζωη την ιδια,παντως προσωπικα ενα μς64 θα τρεμανε τα χερια μου σιγουρα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Σιγά ρε συ Μπάμπη, που θα επαναστατήσουν. Σαρκασμός Σαρκασμός Καλά κάνεις και στελνεις, δικαίωμα του καθενός που πολλές φορές δικαιώνεται. Αν και κανονικά πρέπει να υπερασπίζομαι σθεναρά το "αντισλαμπ" πρέπει να ομολογήσω πως το δικό που επειχήρημα είναι μια άποψη για το μέλλον, ένα συναίσθημα και λίγη λογική, ενώ στον αντίποδα υπάρχει περισσότερη λογική και επιχειρήματα.

Άσε, με το σφυρί να προσπαθώ σιγά σιγά. Πρέπει να ήταν η μεγαλύτερη σε διάρκεια διαδικασία ανοίγματος σλαμπ. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Μη με λες κυριο κομπλαρω  Μεγάλο χαμόγελο
Αν μπουν ολα τα νομισματα σε σλαμπ τοτε τα τσακαλια ΔΕΝ θα υπαρχουν. Και ο λογος ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν μιας και ολοι θα γνωριζουν τι νομισμα ειναι και τι κατασταση ειναι. Ενω τωρα και παλιοτερα τα τσακαλια λυμαινονταν το χωρο και εκμεταλλευονταν τον αφελη που πουλουσε τα κομματια του raw. Ποια αγωνια να νιωσεις με ενα raw νομισμα δε καταλαβαινω. Να βρεις ακυκλοφορητο ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ του πωλητη ή οχι? Αν ειναι εν γνωση τοτε ΠΑΛΙ το χρημα θα παιζει ρολο γιατι και οι 2 ξερουν τι νομισμα διαπραγματευονται. Αν ο πωλητης δε ξερει τοτε το τσακαλι τον εκμεταλλευεται. Νομιζω ειναι απλο το παραδειγμα.
Ο.Κ.Δημήτρη αφού κομπλάρετε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο δυστυχώς θα γίνει κύκλος της συζήτησης. Ένα μόνο θα πω. (λίγο άσχετο βέβαια Σαρκασμός ) είμαστε υπόχρεοι να γνωρίζουμε κάποια πράγματα για τα νομίσματα.
Είμαι σίγουρος πως εκείνο το συναίσθημα το έχετε νιώσει. Κλείσιμο ματιού Σίγουρος όμως Χαμόγελο

Καληνύχτα σε όλους. Αύριο γράφω οπότε την κάνω.
ΑΝΤΙΣΛΑΜΠΑΚΙΔΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΕ Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ.: Μην μένεται σε τέτοιες ιδέες ελέγχου. Το σλαμπ είναι έλεγχος. Είμαι σίγουρος πως μια φλογίτσα την έβαλα. Σκεφτήτε.
Το πρώτο χτύπημα ήταν επιτυχία για εμάς (νομίζω Αναποφασιστικότητα Γλώσσα)
Καταγράφηκε

μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:03:10 πμ »

Ετσι ειναι Δημητρη Χαρε ,ποτε μην λες ποτε ,οπως και τα υπολοιπα περι σλαμπ τα ιδια σκεφτομαι Κλείσιμο ματιού
Γιαννη καλη επιτυχια αφου γραφεις ,μην εισαι απολυτος μπορει μετα απο 20 χρονια να ειναι μονο σλαμπ η συλλογη σου  φιλε    ,μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην λες ,λεγανε οι παλιοι,ξαναλεω οτι και οι 2 πλευρες αναλογως καταστασεως και τηρουμενων καποιω αναλογιων εχουν δικιο,καληνυχτα
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:05:07 πμ »

Τζαπανιζ (γουαξ απ-γουαξ νταουν) φιλε μου, η κουβεντα εκει ηταν για το ποιος και για ποιους λογους σλαμπαρει  η οχι τα νομισματα του.
 Μαλιστα βρισκω την εκει τοποθετηση σου πολυ ειλικρινη.

 Η κουβεντα εδω εγινε με αφορμη την δημοσιοποιηση ενος σπασιματος σλαμπ υψηλοβαθμου νομισματος για λογους..ιδεολογικους, αισθητικους, δεν καταλαβα και ποιους ακριβως.

 Ο καθενας οτι θελει κανει με τα νομισματα του,αλλα μιας και το εφερε η κουβεντα, εγω προτεινω οσοι ενθουσιαζονται με την κινηση αυτη και λενε "μπραβο", να μαζευτουν σε μια ωραια τελετη και να σπασουν οσα υψηλοβαθμα συλλεκτικα εχουν, σε μια επαναστατικη πραξη απελευθερωσης των Ελληνων συλλεκτων απο την καταπιεση των εταιρειων πιστοποιησης και την σκλαβια των βαθμων.
 Εαν βεβαια δεν εχουν σλαμπαρισμενα υψηλοβαθμα, τα μπραβο ειναι ανεξοδα, δηλαδη σε στυλ "να μαζευτουμε να τα σπασετε.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός".
  Φυσικα δεν αναφερομαι σε καποιον συγκεκριμενο φιλο απο εδω, μην παρεξηγηθουμε χωρις λογο, αλλα μιας και στο φορουμ αυτο διαβαζουν και νεοι συλλεκτες, να μην τους δοθει η εντυπωση οτι υπαρχει καποιο κινημα "απελευθερωσης των νομισματων", γιατι, προς το παρον τουλαχιστον, οτι πεταει, κολυμπα η περπαταει και αξιζει τον κοπο σλαμπαρεται.. Κλείσιμο ματιού
+100000000 Δημήτριε.
Θα ήθελα να συμπληρώσω μας αρέσει ή δεν μας αρέσει αυτός είναι ο δρόμος πλέον.
Το σπουδαιότερο επίσης που δεν έγινε αναφορά είναι η γνησιότητα του νομίσματος,και σε δεύτερη μοίρα η κατάσταση του.
Το αντίθετο μάλιστα, όσο υψηλότερη κατάσταση είναι σε raw τόσο πιό επικίνδυνο να είναι κόπια με τα σημερινά δεδομένα το νόμισμα, ό έλεγχός του πρέπει να είναι πιό εξονυχιστικός.
Μέγα λάθος ή νοοτροπία να σλαμπάρουμε μόνο όσο μπορούμε υψηλής κατάστασης νομίσματα, με αποτέλεσμα να γινόμαστε κυνηγοί βαθμών και μόνο.
 
Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:06:01 πμ »

Αν πράγματι απο την Ελλάδα στέλνονται πολλα νομίσματα για πιστοποίηση συγκριτικά με άλλες χώρες,
θα το απέδιδα σε σημαντική έλλεψη εμπιστοσύνης απο τη πλευρά των Ελληνων αγοραστών προς τους πωλητες καθως και σε μεγαλή δυσκολία να συμφωνηθεί ενας κοινα αποδεκτος βαθμός για το νόμισμα μεταξυ των συναλλασόμενων (π.χ. ο πωλητης πολυ πιθανον να ωραιοποιεί την κατάσταση)
Και βεβαια οταν ο μέσος Έλληνας πουλάει ενα οποιοδήποτε αντικείμενο, έχει σημαντικό θέμα αξιοπιστίας, π.χ επειδη αναφέρθηκαν τα αυτοκίνητα... δεν νομιζω οτι ειναι και πολύ έξυπνο να αγοράσεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο χωρις να το κάνεις έλεγχο απλα επειδη ο πωλητης ειπε οτι ειναι σε αριστη κατάσταση.

Καταλήγω δηλαδη οτι υπάρχει ενα ευρύτατο προβλημα Ελληνικης νοοτροπίας, που για να ξεπεραστεί βοηθάει η παρουσία ενος τριτου αξιολογητή ειτε αυτος ειναι μια εταιρία πιστοποίησης νομισμάτων ειτε ενας τρίτος μηχανικος αυτοκινητών.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:08:51 πμ »

Παιδια δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο! Ο καθενας μας διαθετει τα λεφτα του οπως εκεινος νομιζει. Εμενα παντως που ειμαι φτωχαδακι δεν μου περισευουν να πληρωνω υπεραξια σε σλαμπ!  Χαμόγελο

Περιμενω να διαβασω και αλλους βεβαια!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:16:35 πμ »

Εν πασει περιπτωσει, εγω βλεπω οτι δυστυχως ο φιλος , επεσε στην παγιδα καποιων που μιλανε εκ του ασφαλους. Και ειναι και μικρης ηλικιας και αυτο με ανησυχει περισσοτερο. Αν αυριο με διαβασει θα του πω οτι ολοι αυτοι ΠΟΤΕ των ποτων δε θα σπαζανε τα δικα τους σλαμπ (που εννοειται εχουν ΥΨΗΛΟ βαθμο). Οχι xf και au. Σα συμβουλη στο δινω αυτο, ως μεγαλυτερος, μην ακους κανεναν δυνατο σε αυτη τη ζωη να δινει συμβουλες γιατι ο δυνατος μιλαει εκ του ασφαλους. Παρε συμβουλες απο ανθρωπους που οι ιδιοι εχουν κανει πραξη τα λεγομενα τους. Καληνυχτα απο μενα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:26:01 πμ »

Εν πασει περιπτωσει, εγω βλεπω οτι δυστυχως ο φιλος , επεσε στην παγιδα καποιων που μιλανε εκ του ασφαλους. Και ειναι και μικρης ηλικιας και αυτο με ανησυχει περισσοτερο. Αν αυριο με διαβασει θα του πω οτι ολοι αυτοι ΠΟΤΕ των ποτων δε θα σπαζανε τα δικα τους σλαμπ (που εννοειται εχουν ΥΨΗΛΟ βαθμο). Οχι xf και au. Σα συμβουλη στο δινω αυτο, ως μεγαλυτερος, μην ακους κανεναν δυνατο σε αυτη τη ζωη να δινει συμβουλες γιατι ο δυνατος μιλαει εκ του ασφαλους. Παρε συμβουλες απο ανθρωπους που οι ιδιοι εχουν κανει πραξη τα λεγομενα τους. Καληνυχτα απο μενα.

ΔηΜήτρη, συμβουλή από κανέναν δεν πείρα. Αντιθέτως, μου λέγανε να μην το σπάσω. Οπότε συνεπώς, δεν υπάρχει κανένας που μιλάει εκ του ασφαλούς. Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Θα την κρατήσω Κλείσιμο ματιού
Καληνύχτα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 12:30:08 πμ »

Εν πασει περιπτωσει, εγω βλεπω οτι δυστυχως ο φιλος , επεσε στην παγιδα καποιων που μιλανε εκ του ασφαλους. Και ειναι και μικρης ηλικιας και αυτο με ανησυχει περισσοτερο. Αν αυριο με διαβασει θα του πω οτι ολοι αυτοι ΠΟΤΕ των ποτων δε θα σπαζανε τα δικα τους σλαμπ (που εννοειται εχουν ΥΨΗΛΟ βαθμο). Οχι xf και au. Σα συμβουλη στο δινω αυτο, ως μεγαλυτερος, μην ακους κανεναν δυνατο σε αυτη τη ζωη να δινει συμβουλες γιατι ο δυνατος μιλαει εκ του ασφαλους. Παρε συμβουλες απο ανθρωπους που οι ιδιοι εχουν κανει πραξη τα λεγομενα τους. Καληνυχτα απο μενα.
Εγώ δεν θα έσπαζα ούτε xf ούτε au, που συνειδητά έχω τέτοιους βαθμούς και θα ξανακάνω τέτοιους βαθμούς. Κλείσιμο ματιού
Καληνύχτα.
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 09:34:11 πμ »

Φιλε Γιαννη (Ασημακο), 5 χρονια πριν, ειναι ενας αιωνας.
ΤΩΡΑ θα τον εσπαγες τον xf Φοινικα?
...καλή ερώτηση!
Τώρα όμως δεν θα ασχολούμην καν με τέτοιας κατάστασης φοίνικα (εκτός αν μου ερχόταν από μόνος τοπυ ή σχεόν δωρεάν) επειδη κατά προτίμηση θα πήγαινα ή να αγοράσω ήδη πιστοποιημένο au/ms σε καλή για μένα τιμή ή raw σχεδόν ακυκλοφόρητο / ακυκλοφόρητο είτε προς κούτιασμα είτε όχι. Δεν το λέω επιτιμητικά, απλά μεσα σε 5 χρόνια εκ των πραγμάτων έχει άλλάξει η λογική και η στόχευση  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 04:59:36 μμ »

Γιαννη να ακολουθησεις αυτο που λεει η καρδια και οχι το μυαλο γιατι ο συλλεκτης πρεπει ετσι να πραττει.Η συλλογη ειναι ερωτας-αγαπη-συναισθημα-τρελλα και δεν χωρα η επικρατηση του μυαλου.Πραξε αυτο που εσενα ευχαριστει και ακου ολα οσα με ωραιο τροπο οι φιλοι σου ειπαν.Ο δρομος για σενα ειναι μακρυς και το ταξιδι μεγαλο(λογω του νεαρου της ηλικιας σου)οποτε ζησε το οπως εσυ θελεις.Μεγαλα λογια θα ακουστουν αλλα η ουσια ειναι μια και ειναι αυτη που καταλαβαινει ο καθενας μεσα του.Οτι και αν πουμε ολοι οι υπολοιποι ειναι προσωπικες διαπιστωσεις προσωπικα βιωματα δεν ειναι τα δικα σου.Καποιοι με ωραιες και μεγαλες συλλογες πριν καιρο προσπαθουσαν να αλλαξουν στον κοσμο τον τροπο σκεψης περι συλλογης ειτε για raw ειτε για σλαμπαρισμενα νομισματα για δικους τους λογους.Τωρα μαθαινω οτι δεν εχουν πια συλλογες αλλα εμπορευματα...........ο νοων νοητω ο μη νοων ανοητευει 
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 05:11:15 μμ »

  +1 ΖΗΣΕ ΤΟ Όπως ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ Γιαννη!!!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 05:37:07 μμ »

Γιαννη να ακολουθησεις αυτο που λεει η καρδια και οχι το μυαλο γιατι ο συλλεκτης πρεπει ετσι να πραττει.Η συλλογη ειναι ερωτας-αγαπη-συναισθημα-τρελλα και δεν χωρα η επικρατηση του μυαλου.Πραξε αυτο που εσενα ευχαριστει και ακου ολα οσα με ωραιο τροπο οι φιλοι σου ειπαν.Ο δρομος για σενα ειναι μακρυς και το ταξιδι μεγαλο(λογω του νεαρου της ηλικιας σου)οποτε ζησε το οπως εσυ θελεις.Μεγαλα λογια θα ακουστουν αλλα η ουσια ειναι μια και ειναι αυτη που καταλαβαινει ο καθενας μεσα του.Οτι και αν πουμε ολοι οι υπολοιποι ειναι προσωπικες διαπιστωσεις προσωπικα βιωματα δεν ειναι τα δικα σου.Καποιοι με ωραιες και μεγαλες συλλογες πριν καιρο προσπαθουσαν να αλλαξουν στον κοσμο τον τροπο σκεψης περι συλλογης ειτε για raw ειτε για σλαμπαρισμενα νομισματα για δικους τους λογους.Τωρα μαθαινω οτι δεν εχουν πια συλλογες αλλα εμπορευματα...........ο νοων νοητω ο μη νοων ανοητευει  
Εδω, στην τελευταια παραγραφο, εισαι οφσαιντ.
 Η πιστοποιηση των συλλεκτικων νομισματων δεν ειναι θεμα συγκεκριμενων προσωπων, ειναι το παρον και το μελλον στο χομπυ.
 Το ποιος την εφερε πρωτος η τελευταιος στην Ελληνικη συλλεκτικη κοινοτητα ουδεμια σχεση εχει.
 Γιατι εαν μιλησουμε για προσωπα, αυτοι που κλαινε και οδυρονται περισσοτερο για την πιστοποιηση, ειναι οι παλιοι εμποροσυλλεκτες χρεπιων που η πιστοποιηση τους εκοψε το ευκολο μεροκαματο στα κοροιδα τους νεους.
 Τωρα ο εμπορος και ο εμποροσυλλεκτης δεν μπορει να πουλησει φυκια για μεταξωτες κορδελλες και καθαρισμενα xf για ακυκλοφορητα ευκολα, γιατι ακομα και οι πιο απειροι συλλεκτες, οταν θελουν να παρουν υψηλοβαθμο και να δωσουν αρκετα χρηματα, αναζητουν να αγορασουν πιστοποιημενο για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2015, 05:54:46 μμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 16, 2015, 05:58:50 μμ »

Γιαννη να ακολουθησεις αυτο που λεει η καρδια και οχι το μυαλο γιατι ο συλλεκτης πρεπει ετσι να πραττει.Η συλλογη ειναι ερωτας-αγαπη-συναισθημα-τρελλα και δεν χωρα η επικρατηση του μυαλου.Πραξε αυτο που εσενα ευχαριστει και ακου ολα οσα με ωραιο τροπο οι φιλοι σου ειπαν.Ο δρομος για σενα ειναι μακρυς και το ταξιδι μεγαλο(λογω του νεαρου της ηλικιας σου)οποτε ζησε το οπως εσυ θελεις.Μεγαλα λογια θα ακουστουν αλλα η ουσια ειναι μια και ειναι αυτη που καταλαβαινει ο καθενας μεσα του.Οτι και αν πουμε ολοι οι υπολοιποι ειναι προσωπικες διαπιστωσεις προσωπικα βιωματα δεν ειναι τα δικα σου.Καποιοι με ωραιες και μεγαλες συλλογες πριν καιρο προσπαθουσαν να αλλαξουν στον κοσμο τον τροπο σκεψης περι συλλογης ειτε για raw ειτε για σλαμπαρισμενα νομισματα για δικους τους λογους.Τωρα μαθαινω οτι δεν εχουν πια συλλογες αλλα εμπορευματα...........ο νοων νοητω ο μη νοων ανοητευει  
Εδω, στην τελευταια παραγραφο, εισαι οφσαιντ και επιχειρεις δημιουργια εντυπωσεων.
 Η πιστοποιηση των συλλεκτικων νομισματων δεν ειναι θεμα συγκεκριμενων προσωπων, ειναι το παρον και το μελλον στο χομπυ.
 Το ποιος την εφερε πρωτος η τελευταιος στην Ελληνικη συλλεκτικη κοινοτητα ουδεμια σχεση εχει.
 Γιατι εαν μιλησουμε για προσωπα, αυτοι που κλαινε και οδυρονται περισσοτερο για την πιστοποιηση, ειναι οι παλιοι εμποροσυλλεκτες χρεπιων που η πιστοποιηση τους εκοψε το ευκολο μεροκαματο στα κοροιδα τους νεους.
 Τωρα ο εμπορος και ο εμποροσυλλεκτης δεν μπορει να πουλησει φυκια για μεταξωτες κορδελλες και καθαρισμενα xf για ακυκλοφορητα ευκολα, γιατι ακομα και οι πιο απειροι συλλεκτες, οταν θελουν να παρουν υψηλοβαθμο και να δωσουν αρκετα χρηματα, αναζητουν να αγορασουν πιστοποιημενο για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.
Δημητρη θα σε παρακαλεσω πριν επιχειρησεις ξανα να μου προσαψεις σκοπιμοτητα να διαβαζεις προσεκτικα τα γραπτα μου.Σε εκτιμω και σε σεβομαι αλλα δεν  επιτρεπω,οχι μονο σε σενα αλλα σε κανενα, τετοιους χαρακτηρισμους.Ουτε εμπορος ειμαι ουτε εμποροσυλλεκτης για να προσπαθω να δημιουργησω εντυπωσεις και πραγματικα δεν με νοιαζει για το ποιος κλαιει και ποιος οδυρεται.Που ακριβως ειδες στα γραφομενα μου να εκφραζω στηριξη υπερ η κατα των σλαμπ και βγαινεις να μου κανεις μαθημα περι νεων συλλεκτων και προστασιας τους απο τους κακους που τους πουλανε καθαρισμενα xf για ακυκλοφορητα..........γραφω αν διαβασεις προσεκτικα......."να αλλαξουν στον κοσμο τον τροπο σκεψης περι συλλογης ειτε για raw ειτε για σλαμπαρισμενα νομισματα για δικους τους λογους".......αναφερω και τις δυο κατηγοριες και τα χυμα και τα κουτιασμενα νομισματα αρα γιατι ειμαι οφσαιντ και που;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences