Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:46:28 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 30 Δρ. 1964  (Αναγνώστηκε 15769 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 08, 2015, 03:41:12 μμ »

  Μια σχετικά πρόσφατη προσθήκη στην συλλογή μου. Τώρα κοσμεί τη μικρή συλλογή μου στον Κων/ντίνο που εύχομαι να κλείσω σύντομα όλη σε λαμπρή ακυκλοφόρητη.

  Το νόμισμα είναι πολύ ωραίο, πιστοποιημένο από την PCGS MS65. Έχει κοπεί στο Kongsberg. Το νόμισμα έχει πολύ ωραίο clockwise λούστρο (που προσπάθησα να αναδείξω στις φωτογραφίες) και φανταστικές λεπτομέρειες.

  Το ανεβάζω για απόψεις γενικά στο νόμισμα Κλείσιμο ματιού, ενώ όποιος θέλει μπορεί να πει και για την φωτογραφία. Κάθε άποψη δεκτή και επιθυμητή, θετική ή αρνητική  Χαμόγελο

  Η φωτογραφία είναι η πρώτη που τραβάω με ολοκληρωμένο τεχνητό φωτισμό ( και όχι τον ήλιο  Μεγάλο χαμόγελο), ωστόσο χρειάζεται να αγοράσω λάμπες. Η φωτογραφία τραβήχτηκε με 1/200 δ., f/8.0 και ISO:100 Χαμόγελο.


Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:04:47 μμ »

Μπραβο νεαρε σου ευχομαι απο καρδιας να συνεχισεις την συλλογη σου οπως την ονειρευεσαι
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:08:14 μμ »

Μπραβο νεαρε σου ευχομαι απο καρδιας να συνεχισεις την συλλογη σου οπως την ονειρευεσαι

  Κύριε Μιχάλη χρόνια πολλά Μεγάλο χαμόγελο Χαμόγελο Σας ευχαριστώ πολύ!

  Μακάρι να συνεχίσω τη συλλογή μου όπως την ονειρεύομαι αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω Σαρκασμός. Σας εύχομαι και εγώ το ίδιο. Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Καταγράφηκε

μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:10:28 μμ »

καλοριζικο φιλε ,ευχομαι να κλεισης των Κων/νο οπως επιθυμεις,οντως στον εμπροσθοτυπο φαινεται το κλοκγουαιζ ,παρατηρηση δικια μου ειναι στον οπισθοτυπο θα ηθελα να μου αποτυπωσεις την φορα του λουστρου,φαινεται κατω απο το 9 στο κεφαλι απο κατω ,αυτο το χυτο θα ηθελα και στα φτερα  απο κατω,πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω και παλι καλοριζικο και η φωτο ειναι πολυ καλες  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:17:46 μμ »

καλοριζικο φιλε ,ευχομαι να κλεισης των Κων/νο οπως επιθυμεις,οντως στον εμπροσθοτυπο φαινεται το κλοκγουαιζ ,παρατηρηση δικια μου ειναι στον οπισθοτυπο θα ηθελα να μου αποτυπωσεις την φορα του λουστρου,φαινεται κατω απο το 9 στο κεφαλι απο κατω ,αυτο το χυτο θα ηθελα και στα φτερα  απο κατω,πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω και παλι καλοριζικο και η φωτο ειναι πολυ καλες  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

  Σε ευχαριστώ πολύ Μπάμπη! Χαμόγελο

  Πολύ ωραία η παρατήρησή σου. Και στον οπισθότυπο εχει clockwise λούστρο, αλλά το θέμα είναι πως δεν το αποτύπωσα επακριβώς Αναποφασιστικότητα.

 Στην ουσία και στον οπισθότυπο μπορείς να το δεις αλλά με πολύ φαντασία Σαρκασμός Σαρκασμός. Στο χέρι είναι πανέμορφο! Κλείσιμο ματιού

  Οι φωτό ήταν λίγο παίδεμα. Το σλαμπ είχε κάποιες μικρές γρατζουνιές και επειδή δοκίμασα με τεχνητό φωτισμό, υπήρχαν αρκετές αντανακλάσεις. Αλλά νομίζω το αποτέλεσμα είναι συμπαθητικό Χαμόγελο
Καταγράφηκε

μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:25:08 μμ »

μαλεφς κολεξιον  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Γιαννη ειναι δυσκολο να βγαλεις απο σλαμπ και αν εχει και αμυχες δυσκολοτερο,ειναι πανεμορφο και 65αρακι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού,ευχομαι να βρεις ενα παρομοιο και Βερνης το οποιο κατεμε ειναι ψιλοδυσκολο στο ιδιο λουστρο με του κονγκσμπεργκ
υ.γ ειμαι σιγουρος οτι καποια μερα θα κλεισης την σειρα αλλα και οτι οπως πας θα διαπρεψεις και στην φωτογραφηση,οταν κατι γινεται με μερακι και ταπεινοτητα ολα γινονται Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:30:58 μμ »

μαλεφς κολεξιον  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Γιαννη ειναι δυσκολο να βγαλεις απο σλαμπ και αν εχει και αμυχες δυσκολοτερο,ειναι πανεμορφο και 65αρακι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού,ευχομαι να βρεις ενα παρομοιο και Βερνης το οποιο κατεμε ειναι ψιλοδυσκολο στο ιδιο λουστρο με του κονγκσμπεργκ
υ.γ ειμαι σιγουρος οτι καποια μερα θα κλεισης την σειρα αλλα και οτι οπως πας θα διαπρεψεις και στην φωτογραφηση,οταν κατι γινεται με μερακι και ταπεινοτητα ολα γινονται Κλείσιμο ματιού

  Σε ευχαριστώ πολύ! Μαλεφ Κολεξιον κι έτςςς Σαρκασμός Σαρκασμός

  Ανέβα πάνω 21 του μήνα να γίνει χαμός Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

nickel
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:31:24 μμ »

Ωραίο νόμισμα, και ωραία φώτο  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 04:35:29 μμ »

Ωραίο νόμισμα, και ωραία φώτο  Χαμόγελο

Ευχαιστώ πολύ  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 08:07:53 μμ »

Γιαννη καλοριζικο το τριανταρι!  Κλείσιμο ματιού Σιγουρα απο τα βασικα νομισματα σε μια συλλογη! Στο θεμα φωτογραφια δεν εχω ασχοληθει οσο αλλα παιδια αλλα αφου ζητας αποψη θα σου πω τι βλεπω. Η πλευρα με τον αετο πολυ ωραια! Η πλευρα με το βασιλια εχει πολλες λαμψεις που καπως "καινε" τη φωτογραφια. Νομιζω αξιζει και αλλη προσπαθεια φωτογραφισης!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 08:26:49 μμ »

Γιαννη καλοριζικο το τριανταρι!  Κλείσιμο ματιού Σιγουρα απο τα βασικα νομισματα σε μια συλλογη! Στο θεμα φωτογραφια δεν εχω ασχοληθει οσο αλλα παιδια αλλα αφου ζητας αποψη θα σου πω τι βλεπω. Η πλευρα με τον αετο πολυ ωραια! Η πλευρα με το βασιλια εχει πολλες λαμψεις που καπως "καινε" τη φωτογραφια. Νομιζω αξιζει και αλλη προσπαθεια φωτογραφισης!  Κλείσιμο ματιού

Στέλιο σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Αλλά ρε συ προσπάθησα τις λάμψεις αυτές. Είναι το λούστρο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  Κλείσιμο ματιού
Κάποια στιγμή θα βγάλω κι άλλη μόνο για σένα. Θα χαμηλώσω φωτισμό κλπ. και θα επικεντρωθώ μόνο στο χρώμα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 02:44:24 μμ »

συνάδελφε κι εγώ τώρα ξεκινάω τις μάκρο φωτογραφήσεις.
χωρίς macro ring light (βιδώνει πάνω στον φακό στο filter thread) δε γίνεται δουλειά.
εκτός αν έχεις χώρο και εγκαταστήσεις ένα μικρό soft box.
είναι γεμάτο το ebay και με τα δύο προιόντα..
καλές προσπάθειες..
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 11:44:29 μμ »

συνάδελφε κι εγώ τώρα ξεκινάω τις μάκρο φωτογραφήσεις.
χωρίς macro ring light (βιδώνει πάνω στον φακό στο filter thread) δε γίνεται δουλειά.
εκτός αν έχεις χώρο και εγκαταστήσεις ένα μικρό soft box.
είναι γεμάτο το ebay και με τα δύο προιόντα..
καλές προσπάθειες..
  Καλησπέρα κύριε συνάδελφε Μεγάλο χαμόγελο. Καλή αρχή καταρχάς. Δεν συμφωνώ με την άποψη σας ότι χωρίς μακρο δεν γίνεται δουλειά. Οι παραπάνω φωτογραφίες είναι τραβηγμένες με απλό φακό, καθώς μακρο δεν έχω και ούτε με 5 χρόνια οικονομίες από το χαρτζιλίκι μου δεν μπορώ να πάρω. Το κλειδί για μένα είναι ο φωτισμός Χαμόγελο.
  Αν επιτρέπεται τι φωτογραφική χρησιμοποιήτε;
Καλή συνέχεια Χαμόγελο
Γιάννης
Καταγράφηκε

gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 12:06:17 πμ »

Μια ανάλυση παιδιά τις 3 ποικιλίες σε αυτά τα 30αρια.
Υπάρχει αυτό της φωτογραφίας , Βέρνης και σκέτο.
Το δικό μου είναι σκέτο NGC MS65.
Συγνώμη φίλε. Να το χαρείς.. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 12:11:26 πμ »

Μια ανάλυση παιδιά τις 3 ποικιλίες σε αυτά τα 30αρια.
Υπάρχει αυτό της φωτογραφίας , Βέρνης και σκέτο.
Το δικό μου είναι σκέτο NGC MS65.
Συγνώμη φίλε. Να το χαρείς.. Κλείσιμο ματιού
Καθόλου συγνώμη. Συζήτηση γίνεται. Χαμόγελο Απλά τι εννοείται 3 είδη; Εγώ γνωρίζω 2, όσες και οι κοπές που παρήγγειλε το Ελληνικό κράτος. Μια Konsgberg και μια Βέρνης. Και αυτό νομίζω είναι Konsgberg όπως και έχει πιστοποιηθεί. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences