Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 03:46:35 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αναμνηστικά 10έυρα Τιμές της Πιάτσας...  (Αναγνώστηκε 27542 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 25, 2015, 09:55:07 μμ »

Φίλε lucky_louk, το θέμα σου ειναι πολύ ενδιαφέρον και μου εκανε πολύ θετική εντύπωση που είχες το θάρρος να μας πεις τις τιμές που αγόρασες.

Όμως το θέμα είχε μικρή ουσιαστική συμμετοχή και κυριαρχησε η σιωπή (η οποία ειναι σεβαστη και αρκετά κατανοητή) Δεν είδα πάντως εγκαίνια νέας πρακτικής, παρα μονο μια φιλότιμη προσπάθεια!
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 01:03:12 πμ »

Η δική μου εκτίμηση είναι ότι ο Ιπποκράτης λόγω ιατρικού ενδιαφέροντος καθώς θα μπορούσε να αποτελέσει ένα αξιοπρεπές δώρο και ο Αριστοτέλης λόγω παγκόσμιας αναγνωρισιμότητας, θα έχουν ταχύτερα υψηλότερη τιμή από τα υπόλοιπα. Γενικά πάντως πιστεύω ότι οι τιμές που τα απέκτησε ο Ανδρέας, είναι στην παρούσα φάση λογικές.

Τώρα, το ότι βγαίνουν από καιρού εις καιρόν κάποια κομμάτια σε αρκετά ψηλότερες ή αρκετά χαμηλές τιμές, δεν θεωρώ ότι είναι απολύτως ενδεικτικό της τάσης. Με τα τιράζ των 1000 έως 1200 τεμαχίων πιστεύω θα μπορέσουν να κρατήσουν τιμή.

Όσον αφορά τα αργυρά των παραολυμπιακών, αυτά βγήκαν σε μεγαλύτερο τιράζ και την ημέρα έκδοσης όλοι τα αγοράζαμε δυό-δυό, τρία-τρία και πέντε-πέντε. Έτσι δύσκολα θα κρατήσουν τιμές και παράλληλα δύδκολα κάποιος που έχει ήδη δύο, τρία ή πέντε ζευγάρια θα πάρει και άλλο ένα απλά επειδή έτυχε και βγήκε φθηνά. Θυμάμαι δυό-τρεις μήνες μετά την έκδοσή τους κάποιοι έδιναν 250 και 300 ευρώ και δεν έβρισκαν, τώρα...
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:03:01 πμ »

 Ευχαριστώ Νίκο για τις εκτιμήσεις και ευχαριστώ όλους για την συνεργασία!
 
 Σήμερα μου ήρθαν και τα τελευταία, μια πρόχειρη φωτό από όλα και τα 7, θα τα χαρώ για λίγο πριν τα φάει το μαύρο σκοτάδι... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:16:52 πμ »

Πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι!

Μήπως μπορεις να βάλεις και εδω μια ψηφοφορία, οπως προτεινες στο αλλο θέμα με τα χρυσα;
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:23:29 πμ »

Ανδρέα όπως τα βλέπω όλα μαζεμένα, τα βρίσκω πανέμορφα, να τα χαίρεσαι. Πρέπει όμως να αποκτήσεις και Σωκράτη και Αισχύλο για να είναι θεματικά ολοκληρωμένο το σετ. Των παραολυμπιακών είναι άλλο καπέλο Αναποφασιστικότητα.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 11:53:47 πμ »

Πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι!

Μήπως μπορεις να βάλεις και εδω μια ψηφοφορία, οπως προτεινες στο αλλο θέμα με τα χρυσα;

@ig Σε ευχαριστώ φίλε μου, μάλλον σε βλέπω να ψήνεσαι και συ σιγά σιγά, αφού αν και απέχεις απ`την απόκτηση τους είσαι πολυγραφότατος στην κουβέντα... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Το να μπει μια ψηφοφορία είναι εύκολο, το να γίνει με τον σωστό τρόπο και να απαντηθεί με τον σωστό, θέλει λίγη σκέψη...

Π.χ. Αν ρωτήσω πόσο αποκτήθηκαν (και δεν διευκρινήσω ένα χρόνο τουλάχιστον μετά την έκδοση) τότε πολύ που τα πήραν από την ΤΤΕ θα απαντήσουν 65 με αποτέλεσμα να πέσει ο Μ.Ο.
Π.χ ΙΙ Αν ρωτήσω πόσο θα πληρώνατε για την απόκτησή τους και ψηφίσουν άτομα που θεωρούν την τιμή έκδοσης υψηλή και ψηφίσουν 30 πάλι θα πέφτει ο Μ.Ο
Πχ. ΙΙΙ Αν κάποιος έχει στοκάρει και θέλει να δώσει ψηλά μπορεί να πει 200 και πάλι να ανεβάσει τον Μ.Ο.
κ.λ.π.

@sac  (Αχχχ κάνω και την δουλειά του SAC τώρα!) Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

@ nikos11 Ναι με έχεις βάλει σε σκέψεις Νικόλα, απλά από υπέρμετρο ζήλο και ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες ξέφυγα λιγάκι(πολύ)...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2015, 12:23:24 μμ από lucky_louk » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 12:18:26 μμ »

Σε ευχαριστώ φίλε μου, μάλλον σε βλέπω να ψήνεσαι και συ σιγά σιγά, αφού αν και απέχεις απ`την απόκτηση τους είσαι πολυγραφότατος στην κουβέντα...
Ναι με έχεις βάλει σε σκέψεις Νικόλα, απλά από υπέρμετρο ζήλο και ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες ξέφυγα λιγάκι(πολύ)...

Πόσο λίγα ξέρεις για το Νίκο, Ανδρέα!  Μεγάλο χαμόγελο Αν δεν τα έχει αυτός, θα σχoλίαζε;  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 12:25:16 μμ »

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα έχει, δεν τα είχα διατυπώσει καλά, τα τροποποίησα... Απευθυνόμουν στον ig...
 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 12:29:11 μμ »

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα έχει, δεν τα είχα διατυπώσει καλά, τα τροποποίησα... Απευθυνόμουν στον ig...
 Κλείσιμο ματιού

Ο Νίκος μπορεί να λέει λίγα, αλλά κάνει πολλά και ξέρει πολλά!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 12:38:02 μμ »

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα έχει, δεν τα είχα διατυπώσει καλά, τα τροποποίησα... Απευθυνόμουν στον ig...
 Κλείσιμο ματιού

Ο Νίκος μπορεί να λέει λίγα, αλλά κάνει πολλά και ξέρει πολλά!  Κλείσιμο ματιού

  Ναι το έχω καταλάβει, ότι είναι δυνατός συλλέκτης και ωραίος τύπος... Έχουμε κάνει και μια δυο συναλλαγές παλιότερα και μιλήσαμε και στο τηλ.
  Αthas και εσύ πρέπει να είσαι δυνατός συλλέκτης που ανήκεις στα παιδιά της Θεσ/νικης... Μεγάλο χαμόγελο
 
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 01:00:24 μμ »

...  Αthas και εσύ πρέπει να είσαι δυνατός συλλέκτης που ανήκεις στα παιδιά της Θεσ/νικης...
 
Ναι, αν κρεμάσουν τους συλλέκτες, εγώ άδικα θα πάω!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 01:03:00 μμ »

...  Αthas και εσύ πρέπει να είσαι δυνατός συλλέκτης που ανήκεις στα παιδιά της Θεσ/νικης...
 
Ναι, αν κρεμάσουν τους συλλέκτες, εγώ άδικα θα πάω!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 01:33:25 μμ »

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα έχει, δεν τα είχα διατυπώσει καλά, τα τροποποίησα... Απευθυνόμουν στον ig...
 Κλείσιμο ματιού
Ο Νίκος μπορεί να λέει λίγα, αλλά κάνει πολλά και ξέρει πολλά!  Κλείσιμο ματιού
  Ναι το έχω καταλάβει, ότι είναι δυνατός συλλέκτης και ωραίος τύπος... Έχουμε κάνει και μια δυο συναλλαγές παλιότερα και μιλήσαμε και στο τηλ.
  Αthas και εσύ πρέπει να είσαι δυνατός συλλέκτης που ανήκεις στα παιδιά της Θεσ/νικης... Μεγάλο χαμόγελο
Με κάνετε και κοκκινίζω Μεγάλο χαμόγελο!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 01:36:26 μμ »

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα έχει, δεν τα είχα διατυπώσει καλά, τα τροποποίησα... Απευθυνόμουν στον ig...
 Κλείσιμο ματιού
Ο Νίκος μπορεί να λέει λίγα, αλλά κάνει πολλά και ξέρει πολλά!  Κλείσιμο ματιού
  Ναι το έχω καταλάβει, ότι είναι δυνατός συλλέκτης και ωραίος τύπος... Έχουμε κάνει και μια δυο συναλλαγές παλιότερα και μιλήσαμε και στο τηλ.
  Αthas και εσύ πρέπει να είσαι δυνατός συλλέκτης που ανήκεις στα παιδιά της Θεσ/νικης... Μεγάλο χαμόγελο
Με κάνετε και κοκκινίζω Μεγάλο χαμόγελο!
ντροπαλο παιδι εσυ........
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 01:40:27 μμ »

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα έχει, δεν τα είχα διατυπώσει καλά, τα τροποποίησα... Απευθυνόμουν στον ig...
 Κλείσιμο ματιού
Ο Νίκος μπορεί να λέει λίγα, αλλά κάνει πολλά και ξέρει πολλά!  Κλείσιμο ματιού
  Ναι το έχω καταλάβει, ότι είναι δυνατός συλλέκτης και ωραίος τύπος... Έχουμε κάνει και μια δυο συναλλαγές παλιότερα και μιλήσαμε και στο τηλ.
  Αthas και εσύ πρέπει να είσαι δυνατός συλλέκτης που ανήκεις στα παιδιά της Θεσ/νικης... Μεγάλο χαμόγελο
Με κάνετε και κοκκινίζω Μεγάλο χαμόγελο!
ντροπαλο παιδι εσυ........
Σκέψου να έπρεπε να πρασινίσω Σαρκασμός, μπρρρρρ...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences