Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 04:45:02 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: καλημερα  (Αναγνώστηκε 4669 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tonixrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 23, 2015, 11:49:58 πμ »

πριν από καιρό είχα βρει κάποιες πετρουλες κατά πάσα πιθανότητα είναι χαλαζίας αλλά δεν το έχω εξακριβώσει  Χαμόγελο Χαμόγελο βρήκα και άλλες περουλες οι οποίες διακοσμούν το χώρο μου και είπα να σας τις δείξω και σε εσάς για να ζηλέψετε Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα αστειεύομαι!!!!!!!!ελπίζω να σας αρέσουν...
στις φώτο που ψιλοπρασινίζουν οι πέτρες φταίει το φλας του κινητού μου έχει πράσινη απόχρωση το φλας  Απορία Απορία Απορία Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών



























έτοιμος να ακούσω τα σχόλια σας
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 23, 2015, 12:30:01 μμ »

Εχεις κάνα- δυό ρόζ χαλαζίες έτοιμους για πυραμιδοειδές κόψιμο και έναν κιτρίνη που είναι ο αγαπημένος μου.Μπράβο σου.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B6%CE%AF%CE%B1%CF%82
Θα βγούν όπως στην παρακάτω φωτό (περίπου):

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2015, 01:08:31 μμ από alkimel » Καταγράφηκε
tonixrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 23, 2015, 02:26:17 μμ »

δεν θα της κόψω μου αρέσουν κ έτσι Χαμόγελο Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2015, 02:44:19 μμ από tonixrysa » Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 09:39:33 πμ »

Σχεδόν όλοι είναι Ασβεστίτες (καλσίτες). Δεν υπάρχει κανένας κιτρίνης. Ούτε ροζ χαλαζίας.
Πες μου σε ποιο μέρος τις βρήκες? Αν τις βρήκες στην Ελλάδα, τότε κιτρίνης και ροζ χαλαζίας δεν υπάρχουν στη χώρα μας. Στην 18η και 19η σειρά φωτογραφιών που δείχνει το ίδιο ορυκτό ουσιαστικά, εκτός από Ασβεστίτη που φέρει το ορυκτό σου, πρέπει να υπάρχει σε ένα συγκεκριμένο σημείο αχάτης ή ίασπης. Αυτό το σημείο είναι η κοιλότητα (στο κυρτό μέρος) του ορυκτού.
Καταγράφηκε
tonixrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 10:35:32 πμ »

καλήμερα συνονόματε Χαμόγελο Χαμόγελο ναι εδώ Ελλάδα τα βρήκα στην Ηγουμενίτσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 12:57:42 μμ »

Καλησπέρα επίσης συνονόματε. Ωραίες πέτρες πάντως για διακόσμηση εσωτερικού χώρου.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
tonixrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2015, 01:12:19 μμ »

Καλησπέρα επίσης συνονόματε. Ωραίες πέτρες πάντως για διακόσμηση εσωτερικού χώρου.  Κλείσιμο ματιού

εμ δεν είδες την τελευταία φώτο έτσι το έχω στο δωμάτιο μου πάνω στο μαρμάρινο τραπεζάκι Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
tonixrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 28, 2015, 07:24:52 μμ »

καμιά άλλη άποψη βρε παιδιά???
Καταγράφηκε
geolamb
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 30, 2015, 10:40:06 πμ »

Καλημέρα! Η συλλογή σου είναι πολύ ωραία! και εγώ μένω Ηγουμενίτσα και κάνω συλλογή, σε ποια σημεία τις βρήκες? όντως είναι Ασβεστίτες και έχει πολλούς προς την Γάτα !
Καταγράφηκε
tonixrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 20


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 31, 2015, 05:49:28 μμ »

γεια σού γείτονα ΧαμόγελοΧαμόγελοΧαμόγελο στις ιχθυοκαλλιέργειες τις βρήκα!!! είχα πάει για ψάρεμα κ μόνο πέτρες έβγαλα χα χα ήταν κ μια μεγάλη καμιά 10-15 κιλά (μπορεί και παραπάνω) αλλά δεν μπορούσα να την ανεβάσω

αλλά την πρώτη φώτο κ την τελευταία τις βρήκα κάπου ανάμεσα από βρυσσέλα κ ελαία που εκεί έχει γύψο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences