Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 01:34:43 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: καλπικη εγγλεζικη λιρα 1926  (Αναγνώστηκε 12116 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:00:07 μμ »

Η απαντηση ειναι το Α ;)Εχει αξια μεταλλου!
Γιαννη νομιζω πως αυτο δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις.Ξερεις ,οπως ακομα ενα μελος του φορουμ που την εδειξα,οτι εχω μια 1964 πλαστη που την ζηταει συλλεκτης για αγορα αρκετα παραπανω απο την τιμη της κανονικης και δεν την δινω.....οποτε σε γενικες γραμμες εχεις δικηο αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:07:20 μμ »

Η απαντηση ειναι το Α ;)Εχει αξια μεταλλου!
Γιαννη νομιζω πως αυτο δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις.Ξερεις ,οπως ακομα ενα μελος του φορουμ που την εδειξα,οτι εχω μια 1964 πλαστη που την ζηταει συλλεκτης για αγορα αρκετα παραπανω απο την τιμη της κανονικης και δεν την δινω.....οποτε σε γενικες γραμμες εχεις δικηο αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.

Παθός-μαθός παιδιά...

Δηλαδή για αυτή που έχει το ίδιο "διακριτικό" με του "συμ-forum-ίτη" μας παραπάνω πόσα δίνεις?  Κλείσιμο ματιού γιατί άν θέλεις την πουλάω και για συλλεκτική (έχει και ωραίο λούστο στο reverse...).  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:24:16 μμ »

Η απαντηση ειναι το Α ;)Εχει αξια μεταλλου!
Γιαννη νομιζω πως αυτο δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις.Ξερεις ,οπως ακομα ενα μελος του φορουμ που την εδειξα,οτι εχω μια 1964 πλαστη που την ζηταει συλλεκτης για αγορα αρκετα παραπανω απο την τιμη της κανονικης και δεν την δινω.....οποτε σε γενικες γραμμες εχεις δικηο αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.

Για βγαλε καμια καλη φωτο απο αυτη του 1964 βρε Μιχαλη να την εχουμε σαν παραδειγμα....προς αποφυγη  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:31:28 μμ »

Η απαντηση ειναι το Α ;)Εχει αξια μεταλλου!
Γιαννη νομιζω πως αυτο δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις.Ξερεις ,οπως ακομα ενα μελος του φορουμ που την εδειξα,οτι εχω μια 1964 πλαστη που την ζηταει συλλεκτης για αγορα αρκετα παραπανω απο την τιμη της κανονικης και δεν την δινω.....οποτε σε γενικες γραμμες εχεις δικηο αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.

Συμφωνω Μιχαλη μαζι σου!Αλλωστε η τιμη του καθε αντικειμενου συλλεκτικα εξαρταται απο το ποσο  ποθει να το αποκτησει ο αγοραστης!Παντως εχω ακουσει για κατι πλαστες ελισαβετ που η αξια τους ειναι πανω απο τις γνησιες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:36:32 μμ »


Παντως εχω ακουσει για κατι πλαστες ελισαβετ που η αξια τους ειναι πανω απο τις γνησιες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Βρε ειστε με τα καλα σας που θα πληρωστε περισσοτερα για μια πλαστη απο οτι μια γνησια  Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:43:49 μμ »

Αντωνη δεν ειπαμε οτι θα τις παρουμε εμεις αλλα οσο και αν σου φαινεται παραξενο υπαρχουν συλλεκτες του ειδους που τις κυνηγουν
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:45:50 μμ »

Εχω μια του Γεωργιου , οποιος θελει την αποχωριζωμε για 330 ευρω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Την εχουμε κανει και θεμα εδω νομιζω.

Υ.Γ Αντωνη ασε τα παιδια να πιστευουν οτι θελουν!! Μην μου τα ξεσηκωνεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 06:57:48 μμ »

Εχω μια του Γεωργιου , οποιος θελει την αποχωριζωμε για 330 ευρω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Την εχουμε κανει και θεμα εδω νομιζω.

Υ.Γ Αντωνη ασε τα παιδια να πιστευουν οτι θελουν!! Μην μου τα ξεσηκωνεις!!
Να πιστευουμε τι Γιωργο?Οτι υπαρχουν συλλεκτες του συγκεκριμενου ειδους λιρων?Εγω προσωπικα δεν εχω να πιστεψω κατι γιατι εχω ερθει σε επαφη και εχω μιλησει και εχω δει την συλλογη ενος τετοιου συλλεκτη.Μαλλον δεν καταλαβατε οτι δεν ψαχνω εγω γιατι  βλεπω οτι ο φιλος μου ο Αντωνης ενεργων και ως μεγαλυτερος βεβαια ανησυχησε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 07:00:14 μμ »

Εχω μια του Γεωργιου , οποιος θελει την αποχωριζωμε για 330 ευρω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Την εχουμε κανει και θεμα εδω νομιζω.

Υ.Γ Αντωνη ασε τα παιδια να πιστευουν οτι θελουν!! Μην μου τα ξεσηκωνεις!!
Να πιστευουμε τι Γιωργο?Οτι υπαρχουν συλλεκτες του συγκεκριμενου ειδους λιρων?Εγω προσωπικα δεν εχω να πιστεψω κατι γιατι εχω ερθει σε επαφη και εχω μιλησει και εχω δει την συλλογη ενος τετοιου συλλεκτη.Μαλλον δεν καταλαβατε οτι δεν ψαχνω εγω γιατι  βλεπω οτι ο φιλος μου ο Αντωνης ενεργων και ως μεγαλυτερος βεβαια ανησυχησε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Παιδιά παιδιά, ένας ένας όλοι στη σειρά  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ... ά και όποιος συλλέγει τέτοιες ας μου στείλει pm!!!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 09:00:02 μμ »


Παντως εχω ακουσει για κατι πλαστες ελισαβετ που η αξια τους ειναι πανω απο τις γνησιες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Βρε ειστε με τα καλα σας που θα πληρωστε περισσοτερα για μια πλαστη απο οτι μια γνησια  Απορία

Στειλε μου μια πλαστη ελισαβετ και στην αγοραζω σαν γνησια! Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
karharias
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 11:05:03 πμ »

Κάποτε έπεσαν του '26 τέτοιες στα χέρια μου, μαζί με κάποιες άλλες. Πράγματι πάρα πολύ καλές. Τότε δεν είχα το Fich να τις ελέγξω και με αυτό. Τις απέρριψα γιατί οι χαρακιές (σόρυ για την ημιμάθιά μου) στην περίμετρο του νομίσματος ήταν πολύ πιο πυκνές από τις υπόλοιπες που είχα.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 01:18:05 μμ »

φιλε καρχαρια,λεγε τις χαρακιες οδοντωση της περιφερειας,οπως την ονομαζουν γενικα!πραγματι απο την περιφερεια πολλες φορες βγαζουμε συμπερασματα για διαφορα νομισματα!οπως απο την αποσταση η την συμμετρια μεταξυ τους,κλπ.ειδικα στα πιο παλαια νομισματα.μεγαλο ενδιαφερον παρουσιαζουν και στην οδοντωση οι αργυροι φοινικες,με την περιεργη και ασυνιθιστη κατασκευη τους,που σιγουρα καποιος γνωστης,καταλαβαινει τα γνησια απο τις κοπιες.χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences