Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 04:03:45 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗ UBS  (Αναγνώστηκε 13280 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Μάιος 22, 2012, 07:12:02 μμ »

Σημερα επικοινωνησα με τα γραφεια της UBS (Union Bank of Switzerland) στην Αθηνα, στην Κιφησιας. Αξιζει να ανοιχθει ενας λογαρισμος στην Ελβετια; Εαν καποιος γνωστης μπορει και εχε διαθεση ας πει τα θετικα και τα αρνητικα.     


σημειωση: Για την ακριβεια για το ανοιγμα χρειαζονται 50000, αυτο βεβαια δεν ειναι προβλημα εαν ομως αμεσως μετα το ανοιγμα του λογαριασμου μπορει να γινει αναληψη του μεγαλυτερου ποσου και να διατηρηθει ο λογαριασμος (θα ρωτησω αυριο, αρχικα ειπα οχι ευχαριστω δεν εχω 50, αλλα μπορει να μου τις "δανεισει" ενα συγγενικο μου προσωπο και να του τις επιστρεψω).
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2012, 11:11:38 μμ »

ποιος ο λογος να ανοιξεις?μεσα θα μπαινεις.αν θες ενναλακτικες λογω καταστασης υπαρχουν.αν εχεις μαυρο χρημα Γλώσσα πανε τα χρονια τα καλα η θυγατρικη δινει στοιχεια στην ττε.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 23, 2012, 11:28:39 μμ »

ποιος ο λογος να ανοιξεις?μεσα θα μπαινεις.αν θες ενναλακτικες λογω καταστασης υπαρχουν.αν εχεις μαυρο χρημα Γλώσσα πανε τα χρονια τα καλα η θυγατρικη δινει στοιχεια στην ττε.
Kαι ποιες ειναι φιλε μου οι εναλλακτικες αν δεν ειναι μαυρο χρημα αλλα κανονικο και δηλωμενο?
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2012, 11:54:03 μμ »

Αν μπορείς να στείλεις μέσω της νομίμου οδού χρήματα σε τράπεζα της Ελβετίας τότε έχεις σαφώς μεγαλύτερη ασφάλεια απ' ότι στο εσωτερικό.
Το άν πρέπει ή όχι είναι άλλο θέμα.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 24, 2012, 01:13:41 πμ »

Παιδια τα πολλα λογια ειναι φτωχεια ελεγε ο παππουλης μου.Εχεις ενα Α ποσο και θελεις να το προφυλαξεις τι κανεις το αφηνεις εδω και το παιζεις πατριωτης περιμενοντας ποτε θα σου ερθει η κεραμιδα στο κεφαλι ή το πας εξω και αν ναι που με τι προοπτικες τι εξασφαλισεις τι αποδοσεις?Ενα και ενα κανουν δυο οχι αερολογιες και γυρω γυρω απο το θεμα και ουσια τιποτα.Απαντησεις μεστες και αιτιολογημενες και μιλαμε βεβαια για καθαρα λεφτα γιατι αυτος που εχει μαυρα λεφτα δεν με νοιαζει τι θα τα κανει ας παει να κοψει το κεφαλι του δεν τα κλεψαμε μαζι οποτε δεν με ενδιαφερει μιλαω για τον υπολοιπο κοσμο που με τον ιδρωτα του προσωπου και το αιμα του κορμιου του εβαλε στην μπαντα δυο φραγκα και τωρα βλεπει τα μνημονια 1-2-3-4-104 κατι σαν τα RABO 1-2-3κλπ και τα PSI που οι κου.........ες τα βαλανε ολα στον μυλο και τα αλεσανε και δεν ξερει τι να κανει.Αν παρεκτραπηκα ζητω προκαταβολικα συγνωμη αλλα το τελευταιο χρονικο διαστημα εσπασαν τα εξαεριστικα και χανω απο παντου.Θα βαλω ταμπελα πανω μου ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2012, 05:16:36 μμ από epop » Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 24, 2012, 06:33:12 πμ »

Ουτε μαυρο χρημα εχω ουτε πολλα λεφτα  Μεγάλο χαμόγελο Αλλωστε το ποσο για το ανοιγμα του λογαριασμου οπως εμπαινε θα εβγαινε (δεν εχω τοσα χρηματα). Θα εμενε μηδενικος και απο εκει και περα απο τον μισθο μου θα εβαζα π.χ. 500 καθε μηνα στο λογαριασμο, σιγα σιγα.  Χαμόγελο Απλα, μιας και ακουγονται ολα αυτα τα σεναρια ειναι ασφαλη σε μια ελληνικη τραπεζα; Αυτα τα λιγα, οσα εχει ο καθενας  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 24, 2012, 12:36:16 μμ »

Την απάντηση την έχεις δώσει μόνο σου!!Αφού ακούγονται όλα αυτά τα σενάρια όπως λές και ο ίδιος!!!!!!
Και συμφωνώ μαζί σου.Ωστόσο, ένα λογαριασμός εξωτερικού με μικρό ποσό....δεν θα σου προσφέρει τίποτα.
Μεταξύ σοβαρου και αστείου: Κλείσιμο ματιού ;)Περίμενε έως το δολάριο φτάσει τα 1,20-1,21 του ευρό και αγόρασε,ντάλαρς,που λέει και ο φίλος ''ρακοσυλλέκτης''. Όσο για το χρυσό.....ούτε λόγος..... θα έχει καθοδική τάση, για τα επόμενα 20 χρόνια!!!!! Κλείσιμο ματιού ;)Ακούγετε οτι θα φτάσει και 850$ η ουγκιά.Δηλαδή λιγο ψηλότερα,από
εκεί που ήταν πριν από 20 χρόνια, '' 750$ '',...και που είναι η φυσιολογική τιμή,μετά το ράλι που έχει κάνει.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 24, 2012, 12:57:58 μμ »

Την απάντηση την έχεις δώσει μόνο σου!!Αφού ακούγονται όλα αυτά τα σενάρια όπως λές και ο ίδιος!!!!!!
Και συμφωνώ μαζί σου.Ωστόσο, ένα λογαριασμός εξωτερικού με μικρό ποσό....δεν θα σου προσφέρει τίποτα.
Μεταξύ σοβαρου και αστείου: Κλείσιμο ματιού ;)Περίμενε έως το δολάριο φτάσει τα 1,20-1,21 του ευρό και αγόρασε,ντάλαρς,που λέει και ο φίλος ''ρακοσυλλέκτης''. Όσο για το χρυσό.....ούτε λόγος..... θα έχει καθοδική τάση, για τα επόμενα 20 χρόνια!!!!! Κλείσιμο ματιού ;)Ακούγετε οτι θα φτάσει και 850$ η ουγκιά.Δηλαδή λιγο ψηλότερα,από
εκεί που ήταν πριν από 20 χρόνια, '' 750$ '',...και που είναι η φυσιολογική τιμή,μετά το ράλι που έχει κάνει.

Συγνωμη, δηλαδη δεν θα παει τωρα  με 1.25 , και θα πρεπει να  περιμενει το 1.20-1.21;;;;;;  Έκπληξη
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 24, 2012, 01:16:31 μμ »

Σημερα επικοινωνησα με τα γραφεια της UBS (Union Bank of Switzerland) στην Αθηνα, στην Κιφησιας. Αξιζει να ανοιχθει ενας λογαρισμος στην Ελβετια; Εαν καποιος γνωστης μπορει και εχε διαθεση ας πει τα θετικα και τα αρνητικα.     


σημειωση: Για την ακριβεια για το ανοιγμα χρειαζονται 50000, αυτο βεβαια δεν ειναι προβλημα εαν ομως αμεσως μετα το ανοιγμα του λογαριασμου μπορει να γινει αναληψη του μεγαλυτερου ποσου και να διατηρηθει ο λογαριασμος (θα ρωτησω αυριο, αρχικα ειπα οχι ευχαριστω δεν εχω 50, αλλα μπορει να μου τις "δανεισει" ενα συγγενικο μου προσωπο και να του τις επιστρεψω).

Aν δεν ειναι ακριβως τα πραγματα  οπως τα λες, πηγαινε!!!! Σαρκασμός Βεβαια ως γνωστον οτι χρηματα  φευγουν απο τις τραπεζες μας , εμεις επιβαρυνομαστε την ανατροφοδοτηση των. Μην ξεχασεις φυσικα να δηλωσεις τελος του χρονου  στην εφορια τους τοκους προς φορολογηση.
Αν ειναι ομως ετσι  ακριβως οπως τα περιεγραψες.........κατσε στα αυγα σου!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 24, 2012, 01:35:39 μμ »

Την απάντηση την έχεις δώσει μόνο σου!!Αφού ακούγονται όλα αυτά τα σενάρια όπως λές και ο ίδιος!!!!!!
Και συμφωνώ μαζί σου.Ωστόσο, ένα λογαριασμός εξωτερικού με μικρό ποσό....δεν θα σου προσφέρει τίποτα.
Μεταξύ σοβαρου και αστείου: Κλείσιμο ματιού ;)Περίμενε έως το δολάριο φτάσει τα 1,20-1,21 του ευρό και αγόρασε,ντάλαρς,που λέει και ο φίλος ''ρακοσυλλέκτης''. Όσο για το χρυσό.....ούτε λόγος..... θα έχει καθοδική τάση, για τα επόμενα 20 χρόνια!!!!! Κλείσιμο ματιού ;)Ακούγετε οτι θα φτάσει και 850$ η ουγκιά.Δηλαδή λιγο ψηλότερα,από
εκεί που ήταν πριν από 20 χρόνια, '' 750$ '',...και που είναι η φυσιολογική τιμή,μετά το ράλι που έχει κάνει.


Συγνωμη, δηλαδη δεν θα παει τωρα  με 1.25 , και θα πρεπει να  περιμενει το 1.20-1.21;;;;;;  Έκπληξη


Φίλε coll,μπράβο σου που το πρόσεξες!!!!Αξιέπαινος  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού ;)Δικό μου το λάθος. :'( :'(
Διορθώνω λοιπόν....  όταν φτάσει στα 1,30-1,31 του ευρό.


''...φρέσκο και να καίει.....''
 http://www.euro2day.gr/news/economy/124/articles/698738/Article.aspx
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2012, 02:08:26 μμ από silahim » Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 24, 2012, 02:16:05 μμ »

μια λυση το $ αλλα χανεις λεφτα με την αλλαγη και αν τα αφησεις σε τραπεζα εδω και γινει το μπαμ ξεχνα τα και αυτα θα μετατραπουν.αλλη λυση καποια αμοιβαια δ.δ. που βγηκαν τωρα με διαχειριστη στο λουξεμβουργο.
δεν ξερω απο προμηθειες κτλ ποσα σου ζητησαν στην ελβετια και φανταζομαι επιτοκιο στο 0.κοιτα και κυπρο......επιτοκια λιγο πιο κατω απο δω μεγαλυτερη ευελιξια.αν σε παιρνει για κανα ταξιδι εξω γερμανια η αυστρια.μεχρι 50κ αυτα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 24, 2012, 05:17:01 μμ »

Παιδια τα πολλα λογια ειναι φτωχεια ελεγε ο παππουλης μου.Εχεις ενα Α ποσο και θελεις να το προφυλαξεις τι κανεις το αφηνεις εδω και το παιζεις πατριωτης περιμενοντας ποτε θα σου ερθει η κεραμιδα στο κεφαλι ή το πας εξω και αν ναι που με τι προοπτικες τι εξασφαλισεις τι αποδοσεις?Ενα και ενα κανουν δυο οχι αερολογιες και γυρω γυρω απο το θεμα και ουσια τιποτα.Απαντησεις μεστες και αιτιολογημενες και μιλαμε βεβαια για καθαρα λεφτα γιατι αυτος που εχει μαυρα λεφτα δεν με νοιαζει τι θα τα κανει ας παει να κοψει το κεφαλι του δεν τα κλεψαμε μαζι οποτε δεν με ενδιαφερει μιλαω για τον υπολοιπο κοσμο που με τον ιδρωτα του προσωπου και το αιμα του κορμιου του εβαλε στην μπαντα δυο φραγκα και τωρα βλεπει τα μνημονια 1-2-3-4-104 κατι σαν τα RABO 1-2-3κλπ και τα PSI που οι κου.........ες τα βαλανε ολα στον μυλο και τα αλεσανε και δεν ξερει τι να κανει.Αν παρεκτραπηκα ζητω προκαταβολικα συγνωμη αλλα το τελευταιο χρονικο διαστημα εσπασαν τα εξαεριστικα και χανω απο παντου.Θα βαλω ταμπελα πανω μου ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.
αγαπητε μιχαλη κανεις μα κανεις δεν μπορει να σου πει  για εναλλακτικες με το τ ι θα κανεις  με τα χρηματα σου γιατι δεν ξερει. Ολες εχουν τα συν και τα πλην τους.Οι συνθηκες αλλαζουν συνεχως οχι μονο στην Ελλαδα αλλα και στον κοσμο.Μονος σου θα πρεπει να αποφασισεις και να πραξεις.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 24, 2012, 05:34:20 μμ »

Για να σοβαρευτούμε..λοιπόν,συμφωνώ και εγώ με τον epop.
Και συμπληρώσω με ένα γνωμικό, που μου έλεγε ο Πατέρας μου:
''μοναχό σου χόρευε, και όσο θέλεις πήδα''
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 26, 2012, 02:22:44 πμ »

Παιδια τα πολλα λογια ειναι φτωχεια ελεγε ο παππουλης μου.Εχεις ενα Α ποσο και θελεις να το προφυλαξεις τι κανεις το αφηνεις εδω και το παιζεις πατριωτης περιμενοντας ποτε θα σου ερθει η κεραμιδα στο κεφαλι ή το πας εξω και αν ναι που με τι προοπτικες τι εξασφαλισεις τι αποδοσεις?Ενα και ενα κανουν δυο οχι αερολογιες και γυρω γυρω απο το θεμα και ουσια τιποτα.Απαντησεις μεστες και αιτιολογημενες και μιλαμε βεβαια για καθαρα λεφτα γιατι αυτος που εχει μαυρα λεφτα δεν με νοιαζει τι θα τα κανει ας παει να κοψει το κεφαλι του δεν τα κλεψαμε μαζι οποτε δεν με ενδιαφερει μιλαω για τον υπολοιπο κοσμο που με τον ιδρωτα του προσωπου και το αιμα του κορμιου του εβαλε στην μπαντα δυο φραγκα και τωρα βλεπει τα μνημονια 1-2-3-4-104 κατι σαν τα RABO 1-2-3κλπ και τα PSI που οι κου.........ες τα βαλανε ολα στον μυλο και τα αλεσανε και δεν ξερει τι να κανει.Αν παρεκτραπηκα ζητω προκαταβολικα συγνωμη αλλα το τελευταιο χρονικο διαστημα εσπασαν τα εξαεριστικα και χανω απο παντου.Θα βαλω ταμπελα πανω μου ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.
αγαπητε μιχαλη κανεις μα κανεις δεν μπορει να σου πει  για εναλλακτικες με το τ ι θα κανεις  με τα χρηματα σου γιατι δεν ξερει. Ολες εχουν τα συν και τα πλην τους.Οι συνθηκες αλλαζουν συνεχως οχι μονο στην Ελλαδα αλλα και στον κοσμο.Μονος σου θα πρεπει να αποφασισεις και να πραξεις.
Παιδια τα πολλα λογια ειναι φτωχεια ελεγε ο παππουλης μου.Εχεις ενα Α ποσο και θελεις να το προφυλαξεις τι κανεις το αφηνεις εδω και το παιζεις πατριωτης περιμενοντας ποτε θα σου ερθει η κεραμιδα στο κεφαλι ή το πας εξω και αν ναι που με τι προοπτικες τι εξασφαλισεις τι αποδοσεις?Ενα και ενα κανουν δυο οχι αερολογιες και γυρω γυρω απο το θεμα και ουσια τιποτα.Απαντησεις μεστες και αιτιολογημενες και μιλαμε βεβαια για καθαρα λεφτα γιατι αυτος που εχει μαυρα λεφτα δεν με νοιαζει τι θα τα κανει ας παει να κοψει το κεφαλι του δεν τα κλεψαμε μαζι οποτε δεν με ενδιαφερει μιλαω για τον υπολοιπο κοσμο που με τον ιδρωτα του προσωπου και το αιμα του κορμιου του εβαλε στην μπαντα δυο φραγκα και τωρα βλεπει τα μνημονια 1-2-3-4-104 κατι σαν τα RABO 1-2-3κλπ και τα PSI που οι κου.........ες τα βαλανε ολα στον μυλο και τα αλεσανε και δεν ξερει τι να κανει.Αν παρεκτραπηκα ζητω προκαταβολικα συγνωμη αλλα το τελευταιο χρονικο διαστημα εσπασαν τα εξαεριστικα και χανω απο παντου.Θα βαλω ταμπελα πανω μου ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.
αγαπητε μιχαλη κανεις μα κανεις δεν μπορει να σου πει  για εναλλακτικες με το τ ι θα κανεις  με τα χρηματα σου γιατι δεν ξερει. Ολες εχουν τα συν και τα πλην τους.Οι συνθηκες αλλαζουν συνεχως οχι μονο στην Ελλαδα αλλα και στον κοσμο.Μονος σου θα πρεπει να αποφασισεις και να πραξεις.
Φιλτατε Αναργυρε χαιρομαι να ξαναμιλαω μαζι σου εστω και απο εδω..Δεν μιλαω προσωπικα για το τι θα κανω με τις δικες μου οικογενειακες οικονομιες.Εγω εχω παρει τις αποφασεις μου αρκετο καιρο τωρα καθως απο αρκετα μικρος επρεπε να παιρνω γρηγορα αποφασεις- ζωης ορισμενες φορες -κρισιμες και οχι μονο για τον ευατο μου αλλα και για αλλους που κουβαλουσα στην πλατη μου και ετσι εχω μαθει να σκεπτομαι και να ενεργω υπο πιεση.Τις σελιδες αυτες τις παρακολουθουν πολλα ατομα που πιστευω οτι εχουν τις ιδιες αγωνιες και τα ιδια ερωτηματα με αυτα που ξεπηδησαν απο το δικο μου κειμενο και για αυτα τα παιδια αγωνιω και συμπασχω.Προσωπικα δεν θελω να εκφέρω αποψη γιατι οι δικες μου επιλογες ηρθαν σε γνωση δυο οικονομολογων (ξαδερφια μου) που μου δηλωσαν στο τελος της συζητησης οτι θα σκισουν τα διπλωματα τους εχοντας βεβαια εντελως αλλη αποψη απο την δικη μου.Καθενας ειναι υπολογος για τις πραξεις του τις αποφασεις του και τα αποτελεσματα αυτων.Καλα κουραγια σε ολους φιλικα Μιχαλης   
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences