Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 11:29:04 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Διάφορα ποτά  (Αναγνώστηκε 9222 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 09:57:08 μμ »

Καταναλωστε ελευθερα λοιπον....
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 10:02:29 μμ »

Βρε πιες τα ουισκακια μια χαρα είναι κρατα και κανενα την κυριακη νατο πιούμε παρέα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 10:07:32 μμ »

Exω πιει ουισκι φυλαγμενο απο μενα 27 χρονια που μου το ειχε δωσει ο πατερας μου και το ειχε τουλαχιστον 15 χρονια και ηταν σαν να βρεθηκα στον παραδεισο..........εχω ακομα ενα τετοιο που θα το πιω με τον Χανιωτη παρεα οταν οι συνθηκες το επιτρεψουν
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 10:09:21 μμ »

Αμα βρείτε κανα malt 40ετων μη το πιείτε φέρτε το εδώ να το παθουμε εμείς οτι είναι να πάθουμε Γλώσσα

Το πολύ πολύ να έχουν ξεθυμάνει που δε νομίζω, το κρασί το πίνεις μια χαρά, εγώ θα τα έπινα
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 10:10:16 μμ »

Exω πιει ουισκι φυλαγμενο απο μενα 27 χρονια που μου το ειχε δωσει ο πατερας μου και το ειχε τουλαχιστον 15 χρονια και ηταν σαν να βρεθηκα στον παραδεισο..........εχω ακομα ενα τετοιο που θα το πιω με τον Χανιωτη παρεα οταν οι συνθηκες το επιτρεψουν
Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 10:11:08 μμ »

Exω πιει ουισκι φυλαγμενο απο μενα 27 χρονια που μου το ειχε δωσει ο πατερας μου και το ειχε τουλαχιστον 15 χρονια και ηταν σαν να βρεθηκα στον παραδεισο..........εχω ακομα ενα τετοιο που θα το πιω με τον Χανιωτη παρεα οταν οι συνθηκες το επιτρεψουν
Φιλί Φιλί
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 10:43:44 μμ »

φιλε μην τους ακους ,χαλασμενα ειναι και υπαρχει μεγαλος κινδυνος να παθεις ζημια,μπορει να χασεις την οραση σου,να παθεις τροφικη δηλητηριαση,να μεθυσεις Σαρκασμός...μπορει να χασεις τον δρομο να πας σπιτι,μπορει να κοιμηθεις 3 ωρα το μεσημερι για μια μερα ολοκληρη...γιαυτο σου λεω ειναι επικινδυνο,αντιλαμβανομενος το μεγεθος τηε επικινδυνοτητας σου στελνω π.μ με την διευθυνση μου να μου τα στειλης και αναλαμβανω τα μεταφορικα,Υ.Γ με εκτιμηση Μαρκος Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 03, 2015, 03:40:26 πμ »

Βρε πιες τα ουισκακια μια χαρα είναι κρατα και κανενα την κυριακη νατο πιούμε παρέα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ποιο θες να φέρω;  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 03, 2015, 04:03:31 πμ »

Καταναλωστε ελευθερα λοιπον....

θα το κάνω και ο Θεός βοηθός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 03, 2015, 04:06:11 πμ »

φιλε μην τους ακους ,χαλασμενα ειναι και υπαρχει μεγαλος κινδυνος να παθεις ζημια,μπορει να χασεις την οραση σου,να παθεις τροφικη δηλητηριαση,να μεθυσεις Σαρκασμός...μπορει να χασεις τον δρομο να πας σπιτι,μπορει να κοιμηθεις 3 ωρα το μεσημερι για μια μερα ολοκληρη...γιαυτο σου λεω ειναι επικινδυνο,αντιλαμβανομενος το μεγεθος τηε επικινδυνοτητας σου στελνω π.μ με την διευθυνση μου να μου τα στειλης και αναλαμβανω τα μεταφορικα,Υ.Γ με εκτιμηση Μαρκος Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Μπα που να φας τη γλώσσα σου. .. Γλώσσα
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 03, 2015, 07:23:24 πμ »

Και 300 χρόνια να έχεις διατηρήσει ένα μπουκάλι ουίσκυ σε ιδανικές συνθήκες συντήρησης αυτό που θα πιεις όταν το ανοίξεις θα είναι-στην καλύτερη των περιπτώσεων- το ουίσκυ που είχε εμφιαλωθεί, τίποτα παραπάνω, δεν είναι κρασί  Κλείσιμο ματιού δηλαδή ένα ουίσκυ 12άρι αποθηκευμένο σε άριστες συνθήκες διατήρησης μετά από 100 χρόνια θα είναι στην καλύτερη περίπτωση, 12άρι  Κλείσιμο ματιού τα δικά σου ουίσκυ με τις υψηλές θερμοκρασίες που δέχτηκαν έχουν χάσει πολύ από την αρχικά τους χαρακτηριστικά, για το κρασί τώρα, αν είναι από αυτά που δεν επιδέχονται παλαίωση, μετά από τόσα χρόνια δεν θα χρησιμεύσει ούτε σαν ξύδι...

Αυτά από μένα, με την καλημέρα μου... Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2015, 07:33:32 πμ από orop » Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 599



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 11:52:10 μμ »

Διονύση εγώ θα τα είχα δοκιμάσει όλα. Πρώτον γιατί μου αρέσει το αλκοόλ και δεύτερον γιατί θα με έτρωγε η περιέργεια.
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 25, 2016, 12:24:25 μμ »

το κρασι ειναι χαλασμενο 99,99% τα ουσκια ειναι ακυκλοφορη
τα κ με παρεα τα πινεις ανετα   Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 25, 2016, 03:00:42 μμ »

Το ουίσκι σε μπουκάλι  όσα χρόνια και αν περάσουν παραμένει ίδιο , το κρασί αν έχει φελλό  και το έχεις ξάπλα παλαιώνεται , αλλά όπως και να έχει ότι έχει αλκοόλ  δεν το πετάς  γιατί  είναι αμαρτία και θα σε κάψει ο θεός.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences