Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:11:52 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: SOS!!! εχω πολλα παλια νομισματα κ ζητω εκτιμηση!!!  (Αναγνώστηκε 36035 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 22, 2012, 07:42:54 μμ »

Δικαιο εχετε η αγορα μπορει να κρινει καλυτερα, αλλα επειδη αναφερεστε σε εμενα δεν εχω λογω να βγαλω τη σειρα απο τη συλλογη μου για να την πουλησω
Η σειρα του παυλου ετσι και αλλιως ειναι ακυκλοφορητη.

Φιλε μου η ακυκλοφορητη του Παυλου δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο!!
Με 30 ευρω την βρισκεις ανετα!!
Η προυφ σε μαλακη-σκληρη θηκη και αυτη βρισκετε πανευκολα!!
Εγω αμα ψαχτω μεσα στις κουτες που εχω αποθηκευσει θα βρω σιγουρα πανω απο δεκαπεντε ακυκλοφορητες-προυφ στοκαρισμενες!!
Ποιο δυσκολα θα βρεις αλλα νομισματα του Παυλου παρα την σειρα του 65!!
Καποτε εβλεπες ανα 15 μερες μια σειρα στο ebay , τωρα αν κανεις μια βολτα θα βλεπεις 3-4 ανα βδομαδα πολλες φορες και στην μιση τιμη απο οτι εκαναν πριν μερικα χρονια!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 22, 2012, 07:57:05 μμ »

Συμφωνω οτι βρισκεται ευκολα και εγω την εχω αγορασει στην τιμη που λετε ομως το οτι δεν ειναι σπανια δε σημαινει οτι 30 ευρω ειναι ευτελες ποσο  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 22, 2012, 08:13:46 μμ »

Σε εξι μηνες απο τωρα ουτε το 1 ευρω δεν θα ειναι ευτελες ποσον  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 22, 2012, 10:28:24 μμ »

Συμφωνω οτι βρισκεται ευκολα και εγω την εχω αγορασει στην τιμη που λετε ομως το οτι δεν ειναι σπανια δε σημαινει οτι 30 ευρω ειναι ευτελες ποσο  Αναποφασιστικότητα

ΑΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 30 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΣΕΙΡΑ 65 ΕΓΩ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΡΔΗΝΑΛΙΟΣ.

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ,ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ.
ΠΗΓΑΙΝΕ ΟΠΟΥ ΘΕΣ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΣΤΑΡΑΤΑ ΕΝΑ 30ΑΡΙ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΠΑΡΤΑ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕΣ 30 ΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ.ΣΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΜΟΥ.

ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΑΝΙΨΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΡΕΙ.ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ??ΘΑ ΣΕ ΦΑΕΙ Ο ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ Τ######Α ΣΟΥ.ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΤΟΥΡΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ.
ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΓΝΩΜΟΝΗ.ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΔΩΡΟ ΘΥΣΑΥΡΟ
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 23, 2012, 01:38:37 μμ »

Συμφωνω οτι βρισκεται ευκολα και εγω την εχω αγορασει στην τιμη που λετε ομως το οτι δεν ειναι σπανια δε σημαινει οτι 30 ευρω ειναι ευτελες ποσο  Αναποφασιστικότητα

ΑΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 30 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΣΕΙΡΑ 65 ΕΓΩ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΡΔΗΝΑΛΙΟΣ.

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ,ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ.
ΠΗΓΑΙΝΕ ΟΠΟΥ ΘΕΣ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΣΤΑΡΑΤΑ ΕΝΑ 30ΑΡΙ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΠΑΡΤΑ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕΣ 30 ΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ.ΣΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΜΟΥ.

ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΑΝΙΨΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΡΕΙ.ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ??ΘΑ ΣΕ ΦΑΕΙ Ο ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ Τ######Α ΣΟΥ.ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΤΟΥΡΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ.
ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΓΝΩΜΟΝΗ.ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΔΩΡΟ ΘΥΣΑΥΡΟ

Καλα εσεις θα με τρελανετε. ρωτησα εγω τιποτα για το ποσο κοστιζουν και μιλατε ετσι?
Το παιδι μας εκανε μια ερωτηση και εγω του απαντησα ποια ειναι η γνωμη μου για την αξια των κερματων. Και σε ποιο πιτσιρικι ανηψακι να τα δοσω? 15 ετων ειμαι και εχω  λιγο καιρο που κανω συλλογη θα τα δοσω σε αλλον?
 Και ποιος σας ειπε οτι σκοπευω να τα πουλησω?
συλλεκτης ειμαι και τα χρειαζομαι για τη συλλογη μου Αυτο δεν το καταλαβα.
Σας παρακαλω να μου μιλατε σωστα οπως σας μιλαω και εγω

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2012, 07:59:08 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 23, 2012, 01:52:16 μμ »

εγω πιστευω οτι το θεμα πηγε αλλου!!!το βασικο θεμα, ειναι οτι τα εν λογω νομισματα ειναι απλως κοινα και χαμηλης αξιας,για συλλεκτικα νομισματα!!!τωρα αν ειναι πολλα τα 40-50 ευρω το πολυ ,που πιστευω θα δωσει καποιος για να τα αγορασει,ειναι προσωπικο θεμα.και ας μην οξυνουμε τα πνευματα,δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος,και οποιος εχει τα γενια,εχει και τα χτενια.peace not WORK!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 23, 2012, 08:17:34 μμ »

Συμφωνω οτι βρισκεται ευκολα και εγω την εχω αγορασει στην τιμη που λετε ομως το οτι δεν ειναι σπανια δε σημαινει οτι 30 ευρω ειναι ευτελες ποσο  Αναποφασιστικότητα

ΑΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 30 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΣΕΙΡΑ 65 ΕΓΩ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΡΔΗΝΑΛΙΟΣ.

ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΕ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ,ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ.
ΠΗΓΑΙΝΕ ΟΠΟΥ ΘΕΣ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΣΤΑΡΑΤΑ ΕΝΑ 30ΑΡΙ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΠΑΡΤΑ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕΣ 30 ΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ.ΣΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΜΟΥ.

ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΑΝΙΨΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΡΕΙ.ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ??ΘΑ ΣΕ ΦΑΕΙ Ο ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ Τ######Α ΣΟΥ.ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΤΟΥΡΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ.
ΔΩΣΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΓΝΩΜΟΝΗ.ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΔΩΡΟ ΘΥΣΑΥΡΟ
Καλα εσεις θα με τρελανετε. ρωτησα εγω τιποτα για το ποσο κοστιζουν και μιλατε ετσι?
Το παιδι μας εκανε μια ερωτηση και εγω του απαντησα ποια ειναι η γνωμη μου για την αξια των κερματων. Και σε ποιο πιτσιρικι ανηψακι να τα δοσω? 15 ετων ειμαι και εχω  λιγο καιρο που κανω συλλογη θα τα δοσω σε αλλον? Και ποιος σας ειπε οτι σκοπευω να τα πουλησω?
συλλεκτης ειμαι και τα χρειαζομαι για τη συλλογη μου Αυτο δεν το καταλαβα.
Σας παρακαλω να μου μιλατε σωστα οπως σας μιλαω και εγω

Λυπαμαι που ενιωσες προσβεβλημενος.

Τα λογια του Βασιλη αναφερονταν στο μελος ( nightwisher ) σχετικα με το ποστ που ελεγε

( "εγω παντως θελω να πουλησω αυτα που εχω και δε με νοιαζει να χασω τη συλλογη που εχω αυτη τη στιγμη.")

αλλα πηρε κατα λαθος εσενα η μπαλα.


"15 ετων ειμαι και εχω  λιγο καιρο που κανω συλλογη "   ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ  Χαμόγελο

αυτο το  επανελαβα για να καταλαβαν και οι παλιοι συλλεκτες οτι  μερικες φορες
υπαρχουν και νεοι -απειροι στο χωρο και θα πρεπει να εχουν λιγο μεγαλυτερη υπομονη
καθως επισης και καποια αυτοσυγκρατηση  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 23, 2012, 08:45:18 μμ »

Αυτοσυγκρατηση Αντωνη και υπομονη και σεβασμος πρεπει να υπαρχει απο ολους προς ολους!!
Αυτες τις μερες που περασαν ετυχε και μιλησα με καποια ατομα καπως μεγαλα στην ηλικια και με καποιες αντιληψης λιγο διαφορετικες απο την μεγαλυτερη μεριδα του φορουμ και μου ειπαν οτι δεν θελουν να ξαναγραψουν μεσα!!
Γιατι?
Γιατι προσβληθηκαν με τον τροπο που τους μιλησαν καποιοι οταν εξεφρασαν τα πιστευω τους πανω στην νομισματικη!!
Πολλες φορες ακουγωνται οι εκφρασεις < παλια μυαλα > < μπαρμπαδες > κτλ κτλ .
Τα ασπρα μαλλια ομως εχουν την γνωση!!
Και αυτο πολλες φορες οι νεα γενια δεν το καταλαβαινει.
Ναι μεν εχουν αλλαξει πολλα στην νομισματικη με το ιντερνετ , με τις εταιριες πιστοποιησης και και και
αλλα ολοι χρειαζωνται σε αυτον τον χωρο!! Ολοι μπορουν και να διδαξουν και να διδαχτουν αρκει να γινετε με σεβασμο, με προσοχη στο πως μιλαμε και στο πως απευθυνωμαστε στον απεναντι μας και ας ειναι απο ενα απροσωπο μηχανημα οπως ο υπολογιστης!!
Δεν ξερουμε τον αλλον (αν ειναι αντρας , γυναικα , παιδι ή 70 χρονων) και ο σεβασμος πιστευω οτι επιβαλετε απο ολους για να μπορουμε με περηφανια να λεμε οτι ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΥΓΕΝΗ ΧΟΜΠΥ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 23, 2012, 09:53:37 μμ »

 
Παράθεση
Καλα εσεις θα με τρελανετε. ρωτησα εγω τιποτα για το ποσο κοστιζουν και μιλατε ετσι?
Το παιδι μας εκανε μια ερωτηση και εγω του απαντησα ποια ειναι η γνωμη μου για την αξια των κερματων. Και σε ποιο πιτσιρικι ανηψακι να τα δοσω? 15 ετων ειμαι και εχω  λιγο καιρο που κανω συλλογη θα τα δοσω σε αλλον?
 Και ποιος σας ειπε οτι σκοπευω να τα πουλησω?
συλλεκτης ειμαι και τα χρειαζομαι για τη συλλογη μου Αυτο δεν το καταλαβα.
Σας παρακαλω να μου μιλατε σωστα οπως σας μιλαω και εγω
Καλησπερα πιτσιρικο εισαι σε μια ηλικια που ειναι οτι πρεπει για να βρεις το χομπι σου και μπραβο σου που ψαχνεις να βρεις μια ακρη.Εγω τωρα  αριχσα και ειμαι 32 στα 33 και πολλα ατομα απο εδω το ιδιο κανεις δεν γεννηθκε συλλεκτης και ο οπιος σου πει το αναποδο λεει ψεματα.Μην τα περνεις ολα στα σοβαρα γραφτα μερικα εκει που δεν πιανει μελανι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2012, 10:12:05 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 23, 2012, 10:08:50 μμ »

Λοιπον φιλε 15χρονε αν θες ακου και μια ακομα γνωμη....
Το χομπι αυτο εχει 2 οψεις.
Τη συλλεκτικη και τη χρηματικη.
Συνηθως οι πιο πολλοι θελουν να τα συνδυασουν και τα 2. Προσπαθουνε να αγορασουνε φτηνα και να πουλησουν ακριβα. 99% των συλλεκτων. Μην εξαπατασαι απο δηθεν αγνους συλλεκτες κλπ...τριχες ειναι ολα αυτα. Οι συλλεκτες ειναι ατομα οπως ειναι ολοι οι υπολοιποι στη ζωη και θα το διαπιστωσεις και αργοτερα. Οι καλοι ειναι λιγοι, ειδικα σε αυτο το χωρο. Και ο πιο αγνος συλλεκτης οταν ειναι να πουλησει, θα κοιταξει να μαδησει τον αγοραστη.
Ξεκινα αγοραζοντας ενα καταλογο νομισματων. Οι τιμες που θα δεις ειναι ενδεικτικες. Σιγα σιγα θα διαμορφωσεις ΕΣΥ ο ιδιος αποψη για τις τιμες. Και αυτο το λεω για ολους τους νεους που μπαινουν εδω μεσα. Μονο εσεις μπορειτε να διαμορφωσετε αποψη μελετωντας βιβλια και παρακολουθωντας δημοπρασιες. Θα δειτε ποσο κλεινουν εκει διαφορα νομισματα και θα παρετε ιδεα το τι παιζει. Ενδεικτικα, στο ebay ειναι οι πιο αντικειμενικες γιατι ξεκινανε απο 1 ευρω. Χωρις αυτο να σημαινει οτι και εκει δεν υπαρχουν στησιματα.
Ενας κανονας ειναι οτι νομισματα απο το 1900 και μετα, σε χρησιμοποιημενες καταστασεις δεν αξιζουν τιποτα (δε νομιζω οτι το 1-2 ευρω ειναι τοσο μεγαλο ποσο για να ασχοληθει κανεις). Καποια ασημενια οπως οι δραχμες 1910-11, τα ασημενια 30αρια 1964, ειναι γυρω στα 10-20 ευρω. Οποτε μη σας πλασαρουν τετοια χρησιμοποιημενα νομισματα (εκτος απο τα ασημενια) με τιμες ανω των 1-2 ευρω το κομματι. . Συνεπως καλα σου ειπε ο φιλος rakosyllektis, αν ειναι τωρα να βγαλεις απο τη μυγα ξυγγι δεν αξιζει τον κοπο, ειναι γυφτια να θελεις να βγαλεις 10-20 ευρω. Και εγω εχω χαρισει τετοια νομισματα, ομως η πραξη που θα κανεις θα ειναι 100 φορες πιο καλη απο τα 10 ευρω. Ασχοληθειτε ΜΟΝΟ με ακυκλοφορητες καταστασεις για την περιοδο αυτη.
Οσον αφορα το τι ειναι ακυκλοφορητο, αυτο ΔΕΝ ειναι απλη υποθεση, θελει διαβασμα γιατι δεν ειναι ολα τα ακυκλοφορητα το ιδιο.
Το χομπι αυτο εχει δυνατες συγκινησεις, ειναι ομορφο, αλλα θελει πολυ προσοχη. Καλο θα ειναι να μη μπαινει ο καθενας εδω και να ρωταει οτιδηποτε χωρις πρωτα να κανει ενα στοιχειωδες ψαξιμο μονος του γιατι προφανως καποιος συλλεκτης 10-20 χρονια εμπειριας δε θελει να απανταει ολη την ωρα σε ερωτησεις του τυπου ποσο κανει το ταδε κερμα. Ειναι χαζομαρα και ελπιζω να το καταλαβαινεις.
Κανε τη συλλογη σου, μαθε τα νομισματα, ξεκινα με φτηνα και χρησιμοποιημενα για τα οποια να δωσεις ελαχιστα χρηματα, μη σε πιασουν κοροιδο. Αργοτερα, οταν σε κανα 2 χρονια αναλογως, αποκτησεις γνωση και εισοδημα, μπες στα ακυκλοφορητα γιατι μονο αυτα σου εξασφαλιζουν παραλληλα με την ωραια συλλογη και μια επενδυση.
Αυτα τα λιγα απο εμενα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 23, 2012, 10:21:30 μμ »

Φιλε heretic77 εχεις δικιο αλλα εγω ειμαι ακομα απο τους χαζους που δεν τους βαζω ολλουσ στο ιδιο καλαθη.Αν δεισ ειναι ατομα που χαριζουν τα νομισματα τους σαν ενα μελος απο εδω.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 23, 2012, 10:32:13 μμ »

Φιλε heretic77 εχεις δικιο αλλα εγω ειμαι ακομα απο τους χαζους που δεν τους βαζω ολλουσ στο ιδιο καλαθη.Αν δεισ ειναι ατομα που χαριζουν τα νομισματα τους σαν ενα μελος απο εδω.

Στον 15 χρονο αναφερετε οχι σε σενα  Γλώσσα .

Εσυ σε λιγες μερες θα γινεις μπαμπας   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 24, 2012, 08:16:21 πμ »

ε τοτε ρε πιτσιρικο τι σε νοιαζει ποσο κανουν και τετοια???
Πες του Πατερα σου να σου παρει τον καταλογο του Γιωργου του Στρατουδακη να διαβασεις να δεις πρωτα τι υπαρχουν για να ξερεις τι μαζευεις και στειλε μου την αντρεσα σου με πμ να σου στειλω δωρω ενα Ελληνικο πενηνταρακι του Παυλου σλαμπαρισμενο ΜΣ66.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 24, 2012, 08:17:09 πμ »

Εγω στο ναιτγουισερ απαντησα οντως.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 24, 2012, 08:47:37 πμ »

ε τοτε ρε πιτσιρικο τι σε νοιαζει ποσο κανουν και τετοια???
Πες του Πατερα σου να σου παρει τον καταλογο του Γιωργου του Στρατουδακη να διαβασεις να δεις πρωτα τι υπαρχουν για να ξερεις τι μαζευεις και στειλε μου την αντρεσα σου με πμ να σου στειλω δωρω ενα Ελληνικο πενηνταρακι του Παυλου σλαμπαρισμενο ΜΣ66.

Tου 57 θα του στειλεις??  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences