Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:49:47 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ευρω μαυρο κατραμι  (Αναγνώστηκε 7930 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
aiolos68
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 237



Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 02:19:41 μμ »

καλησπέρα μου ηρθε στα χερια ενα δίευρω το οποίο είναι μαύρο στην μπροστινή πλευρά σε όλο το πεδίο ενω η πίσω πλευρά είναι χειρότερη και καφεκόκκινη . προσπάθησα να το καθαρίσω με σόδα νερό -ξύδι αλλά δεν βγήκε καθόλου η μαυρίλα . το δευτερο που έκανα ήταν να το αφήσω κάποιες ώρες σε ελαιόλαδο αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Θα μου πείτε τώρα γιατί τόση ταλαιπωρία για ένα απλό διευρω. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι το πεδίο αν και μαύρο είναι γυαλιστερό χωρίς ιδιαίτερες φθορές για ένα κέρμα του 2002. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιον καλύτερο τρόπο για καθάρισμα ας μου πει. Ξέχασα να πω οτι το δοκίμασα και με ασετόν αλλά ούτε και αυτό ειχε αποτέλεσμα. Υπάρχει περίπτωση να είναι έτσι το νόμισμα απο την κοπή του? ή κάποιος έπαιξε με αυτό και το έδωσε ύστερα.
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 08:19:10 μμ »

ψιλη αμμοβολη.... Κλείσιμο ματιού η θα στρωσει η θα εξαφανιστει
Καταγράφηκε
aiolos68
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 237



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 08:57:23 μμ »

φίλε μου μπιφτέκι είσαι πολύ κατατοπιστικός αυτό δεν το είχα σκεφτεί !!!!!!! Θα το προτείνω και στους άλλους συλλέκτες και νομίζω οτι θα κάνει θραύση στην ενότητα < τεχνικές συντήρησης νομισμάτων>!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 04:38:51 μμ »

Αλιμονο! Χαιρομαι να βοηθαω οπου μπορω!  Γλώσσα
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 04:50:51 μμ »

Γιατι δεν το δινεις φιλε μου να παρεις ενα σουβλακι να γλιτωσεις και απο την ταλαιπωρια; Γλώσσα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 05:12:18 μμ »

Γιατι δεν το δινεις φιλε μου να παρεις ενα σουβλακι να γλιτωσεις και απο την ταλαιπωρια; Γλώσσα
Θέλεις να κατηγορηθεί ο άνθρωπος ότι διακινεί μαύρο-κυριολεκτικά-χρήμα; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Φίλε μου,μπορεί απλά να είναι πλαστό.
Βάλτο σε έναν αυτόματο πωλητή,αν στο πετάξει είναι πλαστό.Εχω ένα παρόμοιο.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 05:43:07 μμ »

Γιατι δεν το δινεις φιλε μου να παρεις ενα σουβλακι να γλιτωσεις και απο την ταλαιπωρια; Γλώσσα
Θέλεις να κατηγορηθεί ο άνθρωπος ότι διακινεί μαύρο-κυριολεκτικά-χρήμα; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Φίλε μου,μπορεί απλά να είναι πλαστό.
Βάλτο σε έναν αυτόματο πωλητή,αν στο πετάξει είναι πλαστό.Εχω ένα παρόμοιο.
ειναι συλλεκτικο τοτε φιλε sabby ,φαντασου ναναι απο καμμια λιστα λαγκαρντ αυτο το μαυρο χρημα,πρεπει να σταλει για πιστοποιηση ασχετως που θα γραψει 2 euro AU details variety Langard Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός η αν ειναι απο τα υποβρυχια θα γραφει scarce variety 2 euro leaning submarine au surface waves hairlines Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 05:58:36 μμ »

Γιατι δεν το δινεις φιλε μου να παρεις ενα σουβλακι να γλιτωσεις και απο την ταλαιπωρια; Γλώσσα
Θέλεις να κατηγορηθεί ο άνθρωπος ότι διακινεί μαύρο-κυριολεκτικά-χρήμα; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Φίλε μου,μπορεί απλά να είναι πλαστό.
Βάλτο σε έναν αυτόματο πωλητή,αν στο πετάξει είναι πλαστό.Εχω ένα παρόμοιο.
ειναι συλλεκτικο τοτε φιλε sabby ,φαντασου ναναι απο καμμια λιστα λαγκαρντ αυτο το μαυρο χρημα,πρεπει να σταλει για πιστοποιηση ασχετως που θα γραψει 2 euro AU details variety Langard Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός η αν ειναι απο τα υποβρυχια θα γραφει scarce variety 2 euro leaning submarine au surface waves hairlines Σαρκασμός Σαρκασμός
Σωστός Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
aiolos68
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 237



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 08:26:56 μμ »

φίλοι μου καλοί το σκέφτηκα πολύ καλά μάλλον θα αγοράσω <μπιφτέκι> ως φόρο τιμής στον πρώτο φίλο που με διαφώτισε !!!!! Από την άλλη σκεφτομαι οτι το μαύρο χρήμα είναι τις μόδας και θα το κρατήσω ως αναμνηστικό .Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και για την πλάκα που κάνετε ,γιατί πραγματικά αυτές τις μέρες μας χρειάζεται για να ξεφεύγουμε απο την μαυρίλα. Καλό βράδυ σε όλους.

ΥΓ Μια δεύτερη σκέψη είναι να το βάλω στον φάκελο αντί ψηφοδελτίου μήπως και θυμηθεί κάποιος απο τους εθνοπατέρες οτι κάποια στιγμή πρέπει να κυνηγήσουν το πραγματικό μαύρο χρήμα.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 08:38:18 μμ »

ετσι ειναι φιλε εγω θα το κρατουσα και ας μην εχει καμμια αξια ,ετσι εχω κρατησει ενα 5λεπτο ,μην το χαραμισεις σε ψηφοδελτιο και μπραβο που διαθετεις αισθηση χιουμορ και καταλαβες οτι δεν κοροιδευαμε απλα χαβαλεδιαζαμε να γελασουμε και λιγο,νασαι καλα καλο βραδυ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences