Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:52:12 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματα σε δημοπρασια  (Αναγνώστηκε 12266 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 10:20:05 μμ »

Οποιος εχει λεφτα και θελει να παρει καλα  κομματια μπορει να τα χωσει στο οικο Cayon απο την Ισπανια.Εχει καπου 35 κομματια ''δυνατα'' ελληνικα στην δημοπρασια  της 25ης Φεβ.Φυσικα στα αλλα φορουμ  που ασχολουνται με ελληνικα νομισματα οι ''παλιοι'' σφυιριζουν αδιαφορα και δεν εχουν πει κουβεντα. Γαργαρα!
Τα καλα και συμφεροντα ταις ψυχαις ημων!

http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewsale&sid=202
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 10:34:00 μμ »

Οχι μονο Οθωνα αλλα και Καποδιστρια βλεπω ωραια νομισματα και Γεωργιο... Για να μην δυσκολευωντε να τα βρουν ας κανουν κλικ εδω http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewsale&sid=202&cid=2835&s=b
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 10:34:14 μμ »

Επισης εχει και το ταλιρακι κριτικης που ειναι πολυ δυνατο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 10:37:02 μμ »

και μια δραχμουλα 68 ειναι πολυ δυνατη
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 10:39:28 μμ »

Επισης εχει και το ταλιρακι κριτικης που ειναι πολυ δυνατο
Το ειδα ηδη Χαμόγελο Αλλα ειναι πολυ δυνατη και η τιμη που το ξεκινανε και η τιμη που θα καταληξη φανταζομε Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Georgios K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 04:54:31 μμ »

Το 1995 που είχα αρχίσει να μαζεύω ελληνικα νομίσματα για να μάθω την διεύθυνση της λέσχης παρακολούθησα ένα συλλέκτη που έμενε στην γειτονιά μου γιατι κανείς δεν μου έλεγε που είναι .
Και εσεις θέλετε να μάθετε πότε και που γίνοντε οι καλές δημοπρασίες?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 08:20:11 μμ »

τωρα αυτες οι μερες εχουν περασει ανεπιστρεπτι.Με το ιντερνετ,να αγιασουνε τα χερια αυτουνου που το εφτιαξε, εχουμε ολοι καλη πληροφορηση. Και οι μεγαλοσυλλεκτες να τις βαλουνε στον κ.... τους τις πληροφοριες που εχουνε! Τι νομιζουνε οτι μονο αυτοι μπορουνε να αγοραζουνε απεξω.Εμεις ειμαστε  Έκπληξη#### και δεν μπορουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2010, 08:39:15 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 10:36:25 μμ »

Kατα τη γνωμη μου τα νομισματα αυτα ειναι σχεδον ολα ακριβα για την ποιοτητα τους. βγαινουν και πολυ καλυτερες ευκαιριες σε δημοπρασιες του εξωτερικου. ψαξιμο θελει και να εχεις το χρημα ζεστο την καταληλη στιγμη  Κλείσιμο ματιού  Παντως οντως παιδια το ιντερνετ μας ελυσε τα χερια εγω τα ειχα σχεδον παρατησει οταν αρχισα να ψαχνω στο ιντερνετ και ξαναμπηκα δυνατα!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110491783116&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

ebay και παλι ebay ετσι για την ιστορια αυτη εδω πιστευω πως ειναι ακυκλοφοριτη οταν θα την εχω στα χερια μου θα ειμαι σιγουρος
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 10:52:02 μμ »

Θωμα το νομισμα εχει κατι απαλα χτυπηματακια στο στεφανι (πιστευω οτι τα εχεις δει) αλλα κατα τα αλλα η γενικη του εικονα (απο φωτογραφιες) σε μπερδευει!!Φερνει για ακυκλοφορητο αλλα , η απορια μου, αν ηταν ακυκλοφορητο ο πωλητης δεν θα το διαλαλουσε πρωτος και καλυτερος για να <πιασει> καλυτερη τιμη?? Αρα για να μην το λεει?? Μετα η γνωστες πρασινιλεςπου πανε να δημιουργηθουν πως θα τις σταματησεις διχως να πειραξεις το νομισμα?? Μολις το βουτηξεις σε υγρο δεν θα χασεις την πιστοποιηση??
Ερωτησεις με το κιλο οπως βλεπεις.... Αν θελεις εξηγα τωρα  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 11:01:40 μμ »

τις πρασινιλες  αμα του κανει κανενα μπανακι σε καθαρο ασετον(οχι αυτο που βαφουνε τα νυχια) θα μπορεσει να τις βγαλει.Αμα δεν εχουνε κανει κρατηρα.Παντως η φωτο ειναι επεξεργασμενη, της εχει βαλει φως ο τυπος για να φαινεται καλυτερα στην δημοπρασια.Τα χαλκινα ομως ετσι ειναι αμα τα βγαλεις φυσικα δεν φαινεται τιποτα.Αμα δεν το πιασεις στα χερια σου το χαλκινο δεν μπορεις να πεις τιποτα.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 18, 2010, 07:30:00 μμ »

τα χτυπηματακια τα εχω δει ειναι εντελως ανεπεστητα. συνηθως οι πωλητες υπερτιμουν τα νομισματα τους αλλα αυτος μαλλον δεν ξερει απο ελληνικα νομισματα. καλα βρε η τιμη δε σας εκανε εντυπωση? ο λογος που δεν ασχοληθηκαν πολοι ειναι επιδη εγραφε VF-XF εγω εμπειστευτηκα το ματι μου και το πηρα οταν ερθει θα σας ενημερωσω......
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences