Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:13:27 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τεχνητή πατηνα  (Αναγνώστηκε 64766 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 06:37:12 μμ »

τώρα έχω αλλάξει τροπάρι Άνεση .... έφτιαξα ενα κουτί με σκούρο μπλε βελούδο. (Και ετοιμάζω και ενα απο κερασιά, καθαρό ξύλο αλουστραριστο). Στο οποίο έχω αραδιάσει μερικά ασημένια και χαλκονικελινα ...για να δούμε σε κανα 6μηνο τι θα έχει γίνει .
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 06:39:14 μμ »

Ακούω γνώμες για τα τεχνιτοπατιναρισμενα Μεγάλο χαμόγελο , και ειδικά για το 50αρακι του 1874 Άνεση.
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1858


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 06:55:44 μμ »

Γενικα υπαρχουν 2 κατηγοριες συλλεκτων, αυτοι που δεν μπορουν να δουν νομισματα με πατινα και αυτοι που αγοραζουν μονο πατινατα, εμενα προσωπικα μου αρεσουν τα νομισματα με πατινα γιατι η πατινα ζωντανευει το νομισμα και δειχνει την αυθεντικοτητα και ομορφια  του. Φυσικα μου αρεσει η πατινα που δημιουργηται μονη της στο νομισμα και οχι η τεχνιτη!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:00:00 μμ »

Ακούω γνώμες για τα τεχνιτοπατιναρισμενα Μεγάλο χαμόγελο , και ειδικά για το 50αρακι του 1874 Άνεση.
Θες την αληθεια, η εισαι ευαισθητος και θα πληγωθεις?? Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:02:37 μμ »

Ακούω γνώμες για τα τεχνιτοπατιναρισμενα Μεγάλο χαμόγελο , και ειδικά για το 50αρακι του 1874 Άνεση.
Θες την αληθεια, η εισαι ευαισθητος και θα πληγωθεις?? Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Ευαίσθητο δεν θα με έλεγα Άνεση. Γιατί να πληγωθώ? ριξτα χαχαχα Μεγάλο χαμόγελο 
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:11:47 μμ »

Μια χαρα ειναι, να το χαιρεσαι.
Οχι βεβαια οτι δεν φαινονται οι συρματοβουρτσιες, αλλα απο πρωτα, καπως καλυτερα..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:14:53 μμ »

Γενικα υπαρχουν 2 κατηγοριες συλλεκτων, αυτοι που δεν μπορουν να δουν νομισματα με πατινα και αυτοι που αγοραζουν μονο πατινατα, εμενα προσωπικα μου αρεσουν τα νομισματα με πατινα γιατι η πατινα ζωντανευει το νομισμα και δειχνει την αυθεντικοτητα και ομορφια  του. Φυσικα μου αρεσει η πατινα που δημιουργηται μονη της στο νομισμα και οχι η τεχνιτη!

έχουν και οι δυο κατηγορίες τα ωραία τους Κλείσιμο ματιού . Έχω δει υπέροχα νομίσματα (στα φορουμ)με φανταστικές πατινες (δεν ξέρω αν είναι φυσικές η οχι, και ούτε με πολύ νοιάζει) αλλά είναι και κάποια κομμάτια που το λούστρο τους σε τυφλώνει. Οι τεχνητές πατινες ούτε εμένα μου αρέσουν Άνεση .
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:19:32 μμ »

Μια χαρα ειναι, να το χαιρεσαι.
Οχι βεβαια οτι δεν φαινονται οι συρματοβουρτσιες, αλλα απο πρωτα, καπως καλυτερα..

Ε μωρέ έτσι που μου το είπες λέω και εγώ τι θα μου σούρει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο....Να σου πω το είχα πάρει φτηνά λόγο των γρατζουνιών , και προσπάθησα να το σουλουπώσω λίγο , και μου άρεσε το αποτέλεσμα .Αυτό δεν θα το έκανα βέβαια σε άλλη περίπτωση ουτε με σφαίρες Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:22:03 μμ »

Ερώτηση.....Αφήνοντας ένα νόμισμα πάνω σε βελούδο ,πιάνει πατινα ναι? Είναι φυσική η τεχνίτη ? Τρέχω και λέω φυσική , ναι?
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 07:43:14 μμ »

Αστειευτηκα απλως.. Σαρκασμός Σαρκασμός
Κοιτα, μεγαλη κουβεντα πιανεις, δεν υπαρχει σαφης ορισμος, περα απο καποιες περιπτωσεις που η πατινα γινεται σε δευτερολεπτα με χρηση αλοιφων-χημικων - βραστων αυγων- πατατων-φουρνων κλπ κλπ, που κανει μπαμ βεβαια, ολες οι αλλες ειναι συζητησιμες.
Γιατι πχ ενα ασημενιο σε μια βελουδινη προθηκη σε ενα νομισματικο μαγαζι που απεκτησε με τον καιρο πατινα, να διαφερει απο ενα που τοποθετηθηκε επι τουτου σε ενα κουτι με βελουδο?
Θεωρητικα παντα, γιατι πρακτικα σε αυτα τα θεματα γινεται της κακομοιρας..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 09:29:29 μμ »

Επειδη η μητερα μου ειναι μοδιστρα Σαρκασμός εχω παρει καμια 10αρια διαφορα χρωματα βελουδα και εχω βαλει μεσα 30αρια -τα αγαπημενα μου- τα μεγαλα.Οταν με το καλο περασει κανα 8 μηνο θα σας ανεβασω φωτο μαζι με το χρωμα βελουδου και το νομισμα διπλα να δουμε τι γινεται...`η θα κλαιω `η θα γελαω.... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 10:10:05 μμ »

Επειδη η μητερα μου ειναι μοδιστρα Σαρκασμός εχω παρει καμια 10αρια διαφορα χρωματα βελουδα και εχω βαλει μεσα 30αρια -τα αγαπημενα μου- τα μεγαλα.Οταν με το καλο περασει κανα 8 μηνο θα σας ανεβασω φωτο μαζι με το χρωμα βελουδου και το νομισμα διπλα να δουμε τι γινεται...`η θα κλαιω `η θα γελαω.... Στριφογύρισμα ματιών
Θα έχει πολύ ενδιαφέρων , εγώ θα το περιμένω πάντως.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 26, 2016, 10:46:40 μμ »

Επειδη η μητερα μου ειναι μοδιστρα Σαρκασμός εχω παρει καμια 10αρια διαφορα χρωματα βελουδα και εχω βαλει μεσα 30αρια -τα αγαπημενα μου- τα μεγαλα.Οταν με το καλο περασει κανα 8 μηνο θα σας ανεβασω φωτο μαζι με το χρωμα βελουδου και το νομισμα διπλα να δουμε τι γινεται...`η θα κλαιω `η θα γελαω.... Στριφογύρισμα ματιών
Εγω σου λεω οτι θα γελασεις φιλε και θα ερωτευθεις κιολας Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 12:14:33 πμ »

μια χαρα ειναι....φαινονται μηπως και οι δακτυλιες εκει που φενεται ξεβαμενο?αν ειναι δακτυλιες θελει τσιμπιδα...........θα σκεφτω και γω μερικες πατινες..τι διαολο μαγειρας ειμαι...
Καταγράφηκε
Sbgate4
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 128


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 12:49:57 πμ »

Να ρωτήσω κατι.. Τα αυγά πρεπει να ειναι χωριάτικα και ελευθερας βοσκής; Γλώσσα
Πέρα απτην πλακα πολυ ωραία πατινα εχει το 50 λεπτο  Σαρκασμός
Τωρα που εχω τη συνταγή θα το δοκιμάσω κι εγω σε κανα χρέπι.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences