Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 06:34:24 πμ
Σελίδες: 1 ... 26 27 [28] 29
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ  (Αναγνώστηκε 114920 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #405 στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:46:48 μμ »

Δεν τα πηρα ρε συ...τον εστειλα σπιτι του  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μετα βεβαια βρεθηκαν καποιοι ''καλοθελητες'' και του το εφαγαν κ αυτο, μαζι με τους υπολοιπους οροφους, αλλα τι να πεις  Θυμός   ... θα το βρουν μπροστα τους
Καταγράφηκε
mpompos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #406 στις: Αύγουστος 04, 2015, 09:08:11 μμ »

Θέλω να ευχαριστήσω τον φίλο θοδωρή
΄΄Smartmorpheus΄΄ για την εξυπηρέτηση που μου έκανε με τα ΄΄balance PayPal΄΄
ευχαριστώ!!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #407 στις: Αύγουστος 04, 2015, 09:15:39 μμ »

Να εισαι καλα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #408 στις: Αύγουστος 04, 2015, 09:17:22 μμ »

Και από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Θοδωρή για την βοήθεια του με το Paypal!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #409 στις: Αύγουστος 26, 2015, 08:32:19 μμ »

Πριν φύγω διακοπές κάποιος μου είχε ζητήσει αν έχω χρήματα στην Paypal να του στείλω και διέγραψα κατά λάθος το μήνυμα του. Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει μήνυμα να τον εξυπηρετήσω.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #410 στις: Αύγουστος 26, 2015, 09:25:55 μμ »

με επιφύλαξη και χωρίς νά θέλω νά κινδυνολογησω,έχω πληροφορίες ''από μεσα'' ότι προεκλογικά θα ξανακλεισουν οι τράπεζες.. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #411 στις: Αύγουστος 26, 2015, 10:20:34 μμ »

Ο λόγος της τραπεζικής αργίας ήταν για να προστατευθεί το τραπεζικό σύστημα από κατάρρευση όταν ο κόσμος πριν το δημοψήφισμα θα πήγαινε σαν τρελός να κάνει ανάληψη των καταθέσεών του.
Με τα capital controls σε πλήρη ισχύ, ποιός ο σκοπός του να κλείσουν οι τράπεζες;

Aκριβώς αντίθετα απότι λες, σημερινή συνέντευξη του Σταθακη στο Βήμα:
http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=732185
"Σύντομα θα αρθούν οι τραπεζικοί περιορισμοί"
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #412 στις: Αύγουστος 31, 2015, 03:33:48 μμ »

Την υπηρεσία των εξερχόμενων εμβασμάτων (Western Union Money Transfer®) από την Ελλάδα προς το εξωτερικό, μέσω του συνεργάτη της στη χώρα, το Ίδρυμα Πληρωμών WorldBridge (Paylink®), ενεργοποίησε η Western Union Company, επιτρέποντας στους πελάτες της να πραγματοποιούν εμβάσματα από την Ελλάδα σε περισσότερες από 200 χώρες και περιοχές.

Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, οι πελάτες της Western Union μπορούν να πραγματοποιήσουν εμβάσματα έως και 500 ευρώ το μήνα ανά πελάτη, ενώ για το συνεργάτη της (WorldBridge), ισχύουν τα όρια πληρωμών που έχει θέσει η Τράπεζα της Ελλάδος

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/997581/western-union-energopoiei-tis-metafores-xrimaton-apo-tin-ellada-sto-eksoteriko
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #413 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 11:17:11 πμ »

Θέλουν πίσω καταθέσεις 30 δισ. ευρώ


Της Νένας Μαλλιάρα
""Σε ζήτημα πρώτης προτεραιότητας θέτουν οι τράπεζες την επιστροφή μέρους των καταθέσεων που έχουν χαθεί από την αρχή του έτους, υπολογίζοντας στον φιλόδοξο στόχο να ανακτήσουν 30 δισ. ευρώ μέχρι τον Ιούνιο του 2016. Το πλάνο επιστροφής των καταθέσεων και ενίσχυσης της ρευστότητας θα περιέχεται στα νέα πλάνα αναδιάρθρωσης που θα υποβάλουν στον SSM αρχές Σεπτεμβρίου οι τράπεζες.

Βεβαίως, η επιστροφή των καταθέσεων είναι καθαρά θέμα εμπιστοσύνης, η οποία συναρτάται άμεσα τόσο με την πολιτική σταθερότητα, όσο και με την εφεξής εφαρμογή της συμφωνίας που υπογράφηκε με τους εταίρους.
Τις προηγούμενες ημέρες, η πρόεδρος της Ελληνικής Ένωσης Τραπεζών κ. Λούκα Κατσέλη, χαρακτηρίζοντας ως σημαντικά βήματα οικοδόμησης εμπιστοσύνης στο ελληνικό τραπεζικό σύστημα την απόφαση του Eurogroup να μην υπάρξει κανένα "κούρεμα" καταθέσεων, καθώς και την αποδέσμευση 10 δισ. ευρώ για την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών, τόνισε ότι "τώρα είναι σειρά του Έλληνα πολίτη να δείξει έμπρακτα τη στήριξή του στο δικό του τραπεζικό σύστημα".
Χθες, απαντώντας σε επίκαιρη ερώτηση στη Βουλή, ο υπουργός Οικονομικών Ευκλείδη Τσακαλώτος, κάλεσε τον λαό να εμπιστευτεί το ελληνικό τραπεζικό σύστημα και να επιστρέψει τα χρήματα που έχει, είτε "κάτω από το στρώμα", είτε στο εξωτερικό.""


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εδω γελαμε.Βασικα επρεπε να το βαλω στην ενοτητα ''χιουμορ και αστεια''


Θα απαντησω στον Κ.Τσακαλωτο και ας μην με ακουει:

You first...μεγαλοκαταθετη του εξωτερικου...

Πηγη:capital.gr
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #414 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 11:23:21 πμ »

Ενα πολυ ωραιο σχολιο που με εκανε να γελασω πολυ  Σαρκασμός Σαρκασμός

"1. To 2009 είχα δει που πήγαιναν τα πράγματα και τα εστειλα ταξίδι στο εξωτερικό (εκτός ΕΕ βέβαια).
2. Ενα μεγάλο μέρος από τα πιο πάνω τα έκανα USD και τα έχωσα σε θυρίδα (ομοίως εκτός ΕΕ).
3. Ενα εξίσου μεγάλο μέρος τα έκανα χρυσό στις ανω θυρίδες.
4. Οτι έμεινε εδώ (γιατί λόγω δουλειάς ξεχάστηκα) γίνεται μετρητό (έχω καμιά 30ρια κάρτες σε όλα τα μέλη της οικογένειας και τραβάμε αβέρτα) και μάλιστα σε USD και μέσω Βουλγαρίας πάει εκεί που πρέπει.  
Δε θα αφήσω λέπι.  
Σημείωση! ΟΛΑ τα πιο πάνω είναι καραφορολογημένα και νόμιμα. Σιγά μην τα αφήσω στο Δραχμαβίτσα να κάνει εφαρμογή θεωριών."


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #415 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 11:28:03 πμ »

Και ακομα ενα.Θεος ο τυπος. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Απαγορευεται να δανεισω  την τραπεζα??  εχω  1 ευρω και σαν τοκο θελω

5%  τοκο
καταθεση του Ε9 της τραπεζας
το εκαθαριστικο αυτης
 και αν ειναι φερρεγυα  θα της το δωσω

Περιμενω προτασεις
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #416 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 12:21:29 μμ »

Ενα πολυ ωραιο σχολιο που με εκανε να γελασω πολυ  Σαρκασμός Σαρκασμός

"1. To 2009 είχα δει που πήγαιναν τα πράγματα και τα εστειλα ταξίδι στο εξωτερικό (εκτός ΕΕ βέβαια).
2. Ενα μεγάλο μέρος από τα πιο πάνω τα έκανα USD και τα έχωσα σε θυρίδα (ομοίως εκτός ΕΕ).
3. Ενα εξίσου μεγάλο μέρος τα έκανα χρυσό στις ανω θυρίδες.
4. Οτι έμεινε εδώ (γιατί λόγω δουλειάς ξεχάστηκα) γίνεται μετρητό (έχω καμιά 30ρια κάρτες σε όλα τα μέλη της οικογένειας και τραβάμε αβέρτα) και μάλιστα σε USD και μέσω Βουλγαρίας πάει εκεί που πρέπει.  
Δε θα αφήσω λέπι.  
Σημείωση! ΟΛΑ τα πιο πάνω είναι καραφορολογημένα και νόμιμα. Σιγά μην τα αφήσω στο Δραχμαβίτσα να κάνει εφαρμογή θεωριών."


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

"Γάτα" ο τύπος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο σε λίγα χρόνια θα του έχει μείνει μόνο ο χρυσός   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #417 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 08:55:20 μμ »

http://www.cretalive.gr/economy/view/erchontai-epta-allages-sta-capital-controls-ti-anakoinwse-o-armodios-upourg/270763
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #418 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 10:43:24 πμ »

Δεν ξέρω τι λένε μέσα και έξω, αυτό που ξέρω είναι ότι στο προσεχές μέλλον το πιο ακριβό αγαθό θα είναι τα μετρητά.
Ολα τα άλλα θα είναι πολύ μα πολύ πιο φθηνά.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #419 στις: Σεπτέμβριος 06, 2015, 10:48:15 πμ »

+ 1.000
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 26 27 [28] 29
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences