Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:12:46 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγγελίες Πωλήσεων, τί γινετε?  (Αναγνώστηκε 4904 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dnmntpns
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 24, 2011, 05:21:49 μμ »

Δεν ξερω εαν ειναι το καταληλο μερος , αλλα αυτο ειδα κ γραφω το μηνυμα μου.
Αν δεν ειναι σωστα εδω, παρακαλω ας μετακινηθει!


Η αληθεια ειναι οτι "ιντερνετικα" δεν εχω ασχοληθει παρα ελαχιστα εως καθολου με τις συλλογες, κ με τις δημοπρασιες κ αγγελιες πωλησεις,κλπ!

  Θα ηθελα ομως την γνωμη σας , για αυτες, κ  στα διαφορα πολυ γνωστα ελληνικα σαιτς!
Απο οτι βλεπω εδω κ 2 χρονια περιπου, περιδιαβαινοντας τες, μετα λυπης μου βλεπω οτι σε καθε αγγελια, κατα 99% το ποσοστο επισκεψεως της ειναι μηδενικο!
 Και εγω ειμαι ο πρωτος που κοιταει την αγγελια! Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

  Οι αγγελιες,(δημοπρασιες) αυτες κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ενδιαφερουσες κ κατα βαση ειναι μεταχειρισμενα, δισκοι μουσικης, περιοδικα κ νομισματα,κρανη, οπλα,μαχαιρια,ξιφη αλλα κ αρκετες αλλες .

Νομιζετε οτι λογω δυσκολης οικονομικης καταστασης των πολιτων αυτης της πολυπαθης χωρας κανεις πλεον δεν ενδιαφερεται για αγορα παλαιων αντικειμενων;;
 Συμφωνειτε οτι οι τιμες ειναι σε σχετικα καλα επιπεδα;;  η εχουν "ξεφυγει" σε ασχημα κ κακα επιπεδα;;

Η συμβαινει κατι αλλο;; π.χ. οτι ο κοσμος ειδε οτι κατι δεν παει καλα, με τιμες"περιεργες" η "χασιμο" αντικειμενων απο τις μεταφορικες! 
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 24, 2011, 06:47:22 μμ »

Αγαπητε φιλε εν μερη εχεις δικιο οτι η αγορα-επισκεψιμοτητα σε ολα τα σαιτ εχει πεσει!!
Οπως εχουν πεσει και οι τιμες , αρα οποιος εχει χρημα ζει τον δικο του παραδεισο ευκαιριων!!  Κλείσιμο ματιού
Τωρα για χασιμο επιστολων μονο δυο περιπτωσεις ακουστηκαν σοβαρες απο δυο χρηστες συγκεκριμενους οι οποιοι χρησιμοποιωντας μια συγκεκριμενη κουκουρουκου μεταφορικη για να κερδισουν τεσσερα ευρω σε καθε αποστολη εχασαν τα αυγα και τα καλαθια!!
Δικο τους προβλημα αφου ΑΥΤΟΙ ηθελαν την συγκεκριμενη εταιρια!!
Χρησιμοποιωντας αξιοπιστα επωνυμα μεταφορικα  μεσα οι ιντερνικες συνναλαγες δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dnmntpns
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 24, 2011, 11:47:25 μμ »

Αγαπητε φιλε εν μερη εχεις δικιο οτι η αγορα-επισκεψιμοτητα σε ολα τα σαιτ εχει πεσει!!
Οπως εχουν πεσει και οι τιμες , αρα οποιος εχει χρημα ζει τον δικο του παραδεισο ευκαιριων!!  Κλείσιμο ματιού

εχουν πεσει οι τιμες;;;; χεχχε!
προτεινω στην κατηγορια, ανεκδοτα κ γελιο να ριχνουμε συνδεσμους απο αγγελιες που εχουμε δει κ ζητανε εξωφρενικα νουμερα για να πωλησουν "το τελευταιο παρα πολυ σπανιο κομματι που κληρονομησαν  απο την γιαγια τους,(ασημενιο 30δραχμο του 1964)"
 και το δινουν μονο 250 η 350 ευρω! χαχαχαχαχααα!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 25, 2011, 07:57:01 πμ »

φιλε δημητρη,καλως ηρθες στην παρεα μας,η γνωμη μου για τις αγορες μεσω ιντερνετ,ειναι απλες.καποιος που εχει αμεση αναγκη,σιγουρα δεν θα περιμενει,να εκθεσει τα νομισματα,η οτι αλλο υπαρχει,στο ιντερνετ,θα παει στο κοντινοτερο μαγαζι,στεκι,κλπ με συναφη ειδη,και με διαφορα παζαρια,θα παρει, ισως,ενα ποσο σιγουρα κατω της εμπορικης του αξιας.ειδικα με την κριση που διανυουμε.στο ιντερνετ,τωρα ειναι τρεις κατηγοριες,θα μπορουσα να πω,απο την μικρη μου εμπειρια(αν δε δω τι θα παρω?δεν αγοραζω,ειδικα σε σοβαρο ποσο.η πρωτη και η πιο σωστη, και σοβαρη,ειναι συλλεκτες η εμποροι,με λογικη!!! που περιμενουν να παρουν, με την καλυτερη τιμη που θα μπορουσαν,απο ενα συλλεκτικο νομισμα, κλπ,η δευτερη ειναι,τα λεγομενα εμποροι κορακια,που στηριζομενοι στην αφελεια ωρισμενων(κυνηγοι θησαυρων- τσαμπα?)εξυπνων και τυχερων συλλεκτων,καραδοκουν,για να μοσχοπουλησουν την σαβουρα τους.ισως σε αυτην την περιπτωση,ενας στους χιλιους, παρει κατι καλο.τελευταια κατηγορια,και χειροτερη,ειναι αυτη,που με αντικειμενα αμφιβολου προευλεσεως,δελεαζουν,με διαφορες πατεντες, ατομα περιορισμενης αντιληψεως,και ετσι ειναι ολοι ευχαριστημενοι.παντως ενα καλο αντικειμενο παντοτε πουλιεται,στην αναλογη τιμη,οι ασχετοι ,και οι ευκαιριες δυστυχως εχουν πεθανει,πολλα χρονια.απο εκει και περα ο καθενας μπαινει στην κατηγορια που του ταιριαζει,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Kinnison
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 11:39:41 μμ »

Καλησπέρα, Δημήτρης και εγώ. Στην οικογένεια μου έχουμε ορισμένες συλλογές (χρυσό και ασήμι) αγορασμένες από τη mailink μία από όλες: (http://www.mailink.gr/high/products.php?id=26) . Λόγω οικονομικού πρόβληματος στο σπιτικό μας (η μάνα είναι άρωστη και θέλει φροντίδα, ο πατέρας δε βρίσκει δουλειά... τα δάνεια και λοιπές υποχρεώσεις μας πιέζουν)... έχουμε αποφασίσει να τα πουλήσουμε. Θα ήθελα όποιος ξέρει ανάλογα site όπου μπορούμε να βάλουμε τέτοια αγγελία να ενημερώσει.. δυσκολευόμαστε αρκετά να βρούμε κάτι τέτοιο, και σε σελίδες γενικών αγγελιών δεν υπάρχει ενδιαφέρον.. θα είμαι ευγνώμων για τη βοηθειά σας!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 06:48:44 πμ »

Βαλε τα εδω στα πωλουντε ή σε σαιτ δημοπρασιων οπως αυτο εδω http://www.emarket.gr .
Αλλα μια συμβουλη.
Ξεχνα τα λεφτα που δωσατε στην mailink , δεν θα πιασεις ποτε αυτα τα χρηματα ξανα.
Ζυγιζε ολα σου τα αποκτηματα απο αυτη την εταιρια και βαλε την τρεχουσα τιμη του χρυσου με ενα 5% πανω και στην τιμη του ασημιου κοιτα να πιασεις ακριβως το ασημι!!
Ετσι καποιος ισως τα παρει.
Επειδη θα ρωτησης το ΓΙΑΤΙ,  με λιγα λογια σου λεω οτι ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΚΟΠΕΣ και στον συλλεκτικο μας κυκλο δεν εχουν καμια συλλεκτικη αξια !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 09:11:16 πμ »

στην ολη υποθεση,οπως του φιλου,που μας περιγραφει τις οικονομικες του, αμεσες αναγκες,ηθελα να τονισω,οτι ο λυκος στην αναμπουμπουλα χαιρεται!!!εχουνε κατακλυσει,τα μεσα μαζικης ενημερωσης,σε αυτα φυσικα ειναι και το ιντερνετ,αγγελιες,καθε ειδους και εφευρηματικοτητας!!!αετονυχηδες,χωρις τις σχετικες αδειες ενεχυροδανειστου,αγοραζουν τιμαλφη,αντικες,κλπ,απο ανθρωπους καθημερινους,που λογω αναγκης,τους σφαζουν στην κυριολεξια.με λιγα ευρω αγοραζουν αντικειμενα μεγαλης εμπορικης αξιας.γνωστη μου κυρια ,αφελης εδωσε κατι κοσμηματα οικογενειακα κειμηλια,χρυσα,εναντι της κανονικης τους αξιας σαν χρυσο.η πλακα ηταν,οτι δεν ειχε ρωτησει την αδελφη της,οτι ενα δαχτυλιδι,γυναικειο,ειχε επανω ενα παλαιας κοπης μπριγιαν 1,5 καρατιου,αξιας  γυρω στα 20.000 ευρω,απο εκτιμηση που ειχε κανει,σε γνωστο κοσμηματοπωλη,ετσι ενα δαχτυλιδι 20.000 ευρω, συν τον χρυσο του,σε αυτα ο αγοραστης ηταν κυριος,το αγορασε κανονικα, με το βαρος του και τα καρατια του.η εν λογω κυρια ,απλως δεν ειχε ρωτησει την αδελφη της,για το συγκεγκριμενο δακτυλιδι,απο ντροπη,μην μαθει,οτι το πουλησε.τετοια συμβαινουν συχνα,και οι εν λογω αγοραστες εξαφανιζονται δια μαγειας,μετα απο μια καλη μπαζα,πανε παρακατω.οσο για τα τριανταδραχμα των 500 ευρω,ειναι απλως,διχτυ,για να μαθουν αν εχεις εκτος απο κανενα σπανιο τριανταρι,τιποτα αλλα φθηνα ταλληρα παλλια ,η μπακιρενια,γενικα σαβουρα απο τιποτα παλια αχρηστα με τον οθωνα επανω κλπ.ισως αρκετοι καταλαβαν που απευθυνονται οι πλουσιοι?,που αγοραζουν τριανταρικα μεσων αγγελιων!!!λιγο μυαλο,και αρκετη επιφυλακτικοτητα,στις μερες μας,δεν βλαπτει,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences