Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:09:51 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: CASH or GOLD ???  (Αναγνώστηκε 36891 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 04:07:02 πμ »

Εσεις τι προτιματε   Απορία  Κλείσιμο ματιού

Gold Bullion or Cash
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 07:51:25 πμ »

Πολυ καλο Αντωνη...

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 04:17:46 μμ »

και τα δυο,ειναι οτι καλυτερο.δεν συμφωνειτε;;;;;;;
 Έκπληξη
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 04:38:45 μμ »

Ασημακι πρωτα σε νομισματα ,τα υπολοιπα 20%
Καταγράφηκε
yannis7777
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 04:44:49 μμ »

Πολύ καλό το βίντεο το οποίο λέει αλήθειες που δε θα διαβάσει κανείς ούτε στη Ναυτεμπορική ούτε στον Επενδυτή. Αν τώρα συνδυάσεις το μέταλλο με όψη σε νόμισμα συλλεκτικό ακόμα καλύτερα.
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 05:00:34 μμ »

Πέρα από την πλακα το ιδανικότερο ειναι το 40% χρυσό-ασήμι κ 40%  σε ριαλ(βραζιλίανικο νόμισμα)και το υπόλοιπο 20% ευρώπουλα ..... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
compomotive
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 05:26:52 μμ »

33% χρυσο,33% cash,33% ακινητο....εβραικο συστημα....   Σαρκασμός
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 05:41:21 μμ »

και το 1% δωρο σε'μενα τελεια Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 05:51:32 μμ »

33% χρυσο,33% cash,33% ακινητο....εβραικο συστημα....   Σαρκασμός
 

Θα συμφωνησω κατα 100 % !!!!

ΥΓ: Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που κυβερνουν...
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 06:05:52 μμ »

Το ρευστο χρειαζεται και πρεπει να βρισκεται παντα σε ετοιμοτητα. Ρωτησα προ ημερων φιλο που εχει ενεχυροδανειστηριο στο Συνταγμα και μου ειπε οτι το μετρητο ειναι εξισου σημαντικο με το εμπορευμα για αυτους που ασχολουνται με χρυσο/ασημι/νομισματα, κ.λ.π. Μου εχει τυχει περιπτωση να καιγεται καποιος να δωσει Ασημικα με δουλεια δισκους, ταμπακιερες Αγγλικες, μπιμπελο Αγγλικα και Περσικα με 0,45 το γραμμαριο για λιωσιμο δηλαδη και εβγαινε ενα συνολο 1500 ευρω περιπου αλλα την προηγουμενη μερα ειχα δωσει ολα μου τα μετρητα για νομισματα και ... παει η κλη περιπτωση. ΑΛΛΑ μου εχει τυχει να χρειαστω χρηματα για να παρω π.χ. ενα νομισμα η κατι αλλο και να θελω να δωδω 2,3 λιρες η κατι παρομοιο και να "πεφτω" στην λυση των κορακων που κυριολεκτικα "δερνουν" και να χανω καποια χρηματα επειδη δεν εχω αμεσα μετρητα.
Καταγράφηκε
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 07:26:53 μμ »

Εγω παλι νομιζω οτι στις εποχες που ερχονται οποιος παραγει τροφιμα οπως (Κοτες,αυγα,κατσικακια,γαλα,τυροκομικα προιοντα,κρεατικα,κηπευτικα,φρουτα κτλ.) θα ξεσκιστει στα φραγκα και θα σκουπισει οτι εχει απομεινει στην αγορα απο χρυσο και ασημι μεχρι νομισματα και οικοπεδα.
Δεν εζησα την εποχη του πολεμου αλλα ξερω οτι ζητουσαν μια λιρα το αυγο.....Και οταν τους ελεγαν καλα ρε ανθρωποι εισαστε με τα καλα σας...... ΜΙΑ ΛΙΡΑ.....για ενα αυγο!!!!!! Η απαντηση ηταν απλη.....καλα τοτε φαε την ΛΙΡΑ!!!!!!
Ο πλουτος συνηθως δεν γυαλιζει παιδια.......και ο νοων νοητο............
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
georgius iii
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 457


ισχύς εν τη ενώσει


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 08, 2013, 03:28:31 μμ »

Εγω παλι νομιζω οτι στις εποχες που ερχονται οποιος παραγει τροφιμα οπως (Κοτες,αυγα,κατσικακια,γαλα,τυροκομικα προιοντα,κρεατικα,κηπευτικα,φρουτα κτλ.) θα ξεσκιστει στα φραγκα και θα σκουπισει οτι εχει απομεινει στην αγορα απο χρυσο και ασημι μεχρι νομισματα και οικοπεδα.
Δεν εζησα την εποχη του πολεμου αλλα ξερω οτι ζητουσαν μια λιρα το αυγο.....Και οταν τους ελεγαν καλα ρε ανθρωποι εισαστε με τα καλα σας...... ΜΙΑ ΛΙΡΑ.....για ενα αυγο!!!!!! Η απαντηση ηταν απλη.....καλα τοτε φαε την ΛΙΡΑ!!!!!!
Ο πλουτος συνηθως δεν γυαλιζει παιδια.......και ο νοων νοητο............
Για αυτό λέμε από 33% γιατί σε τέτοια περίπτωση δίνεις ένα μέρος από το 33% που έχεις  σε χρυσό το μετατρέπεις σε κότες κατσικάκια …..τα οποία τα εκτρέφεις στο υπόλοιπο 33% που έχεις σε ακίνητο και μετά ……χρυσοπουλάς αυγά!!!!!!!!
Το  33% τις εκατό που έχεις σε ρευστό το έχεις για το τώρα .γιατί αν έρθει η στιγμή που θα δίνεις λίρα για να πάρεις αυγό τότε τα ευρωπουλα θα είναι μόνο για μελλοντικούς συλλέκτες
Προσωπική μου άποψη… με χρυσό και γη ποτέ δεν χάνεις  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"Τα αγαθά κόποις κτώνται".
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 08, 2013, 03:42:58 μμ »

για να μην δουλευόμαστε μεταξύ μας, αυτός που αγοράζει χρυσό το κάνει επειδη του αρεσει το κιτρινακι, το βλεπει και καβλώνει δε μπορω να το πω αλλιως συγγνώμη κ.Διαχειριστά...

Μη μου λέτε πως κάνετε κατάτμηση του κεφαλαίου σας. Λες και εχετε 5εκ ευρώ κάνετε. Μπατίρια είμαστε οι περισσότεροι απο δω μέσα. Αν φομάστε μην παθει τιποτα το χρήμα σας, αγοράστε με το 33% σας έναν πινακα ζωγραγικής του Μόραλη , του Λύτρα , του Βολανάκη κλείστε τον σε μια θυρίδα και κοιμηθείτε ήσυχος.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ ποτέ διαλυθεί το χρήμα , οι ΠΛΟΥΣΙΟΙ της μςλλοτικής εποχής θα σας τον αγοράζουν για κάναν τόνο χρυσάφι.

Λίρες αγοράζετε επειδη σας αρεσουν και καλά κάνετε, ούτε λόγος για αυτό...

Με γη δεν χανεις ποτε ::::::: Τώρα που θα φορολογήσουν και το οικοπέδα τα εκτος οικισμού είσαι σίγουρος φίλτατε?Απορία Θα πληρώσουμε σε 10 χρόνια σε φορους κατοχης αλλο ένα ακίνητο.....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 08, 2013, 04:12:14 μμ »

Μπατίρια είμαστε οι περισσότεροι απο δω μέσα.


Σωστά. Γι' αυτό υπάρχει και αυτή η προοπτική:

Ο μπατίρης ο Λουκάς - Μπιθικώτσης


Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
georgius iii
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 457


ισχύς εν τη ενώσει


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 08, 2013, 04:21:24 μμ »

για να μην δουλευόμαστε μεταξύ μας, αυτός που αγοράζει χρυσό το κάνει επειδη του αρεσει το κιτρινακι, το βλεπει και καβλώνει δε μπορω να το πω αλλιως συγγνώμη κ.Διαχειριστά...

Μη μου λέτε πως κάνετε κατάτμηση του κεφαλαίου σας. Λες και εχετε 5εκ ευρώ κάνετε. Μπατίρια είμαστε οι περισσότεροι απο δω μέσα. Αν φομάστε μην παθει τιποτα το χρήμα σας, αγοράστε με το 33% σας έναν πινακα ζωγραγικής του Μόραλη , του Λύτρα , του Βολανάκη κλείστε τον σε μια θυρίδα και κοιμηθείτε ήσυχος.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ ποτέ διαλυθεί το χρήμα , οι ΠΛΟΥΣΙΟΙ της μςλλοτικής εποχής θα σας τον αγοράζουν για κάναν τόνο χρυσάφι.

Λίρες αγοράζετε επειδη σας αρεσουν και καλά κάνετε, ούτε λόγος για αυτό...

Με γη δεν χανεις ποτε ::::::: Τώρα που θα φορολογήσουν και το οικοπέδα τα εκτος οικισμού είσαι σίγουρος φίλτατε?Απορία Θα πληρώσουμε σε 10 χρόνια σε φορους κατοχης αλλο ένα ακίνητο.....
Ναι φίλε μου εγώ είμαι κ####νως  με το κιτρινακι όπως το λες και ούτε εκατομμυριούχος είμαι ….ούτε περιουσία βρήκα …….ήλιο με ήλιο δουλεύω και ότι παίρνω το παίρνω με κόπο και είμαι υπερήφανος για αυτό !!!! Αλλά στη στραβή θα έχω κάτι τουλάχιστον για την επιβίωση και όσο για τον Μόραλη και τον Βολανάκη ……σε κατοχικές συνθήκες μόνο σε σόμπα για προσάναμμα…….. ενώ με τη λιριτσα ……..θα την παλέψεις την κατάσταση. Για τα δύσκολα μιλάμε τι να το κάνω εγώ που θα ζητάτε πίνακες οι πλούσιοι της μελλοντικής εποχής όταν εγώ είμαι εν τόπο χλοερό εν τόπο αναπαύσεως και από πάσης σατανικής φαντασίας απελλαγμένος  από την πίνα  ;;;;
Εν πας την περίπτωση εμένα αυτή είναι η άποψη μου ……καθένας κατά που στρώνει κοιμάται πάρε εσύ τον Μόραλη και παρακάλα να μη γίνει το μπαμ  και ασε με εμενα να είμαι σαν την Μαρία με τα κίτρινα …
Φιλικά Γιώργος

Καταγράφηκε

"Τα αγαθά κόποις κτώνται".
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences