Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 02:24:06 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 ΛΕΠΤΑ (ΔΙΩΒΟΛΟΝ)  (Αναγνώστηκε 37604 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 02:06:20 πμ »

Χαχα! Την ωρα που αποσυνδεομουν λεω ας διαβασω και το τελευταιο μηνυμα. Και βλεπω το ονομα μου! Να σαι καλα Geonet75.
Οχι δεν εγκατελειψα. Μπαινω και διαβαζω το βραδυ.
Ουτε τα νευρα μου εσπασες. Αλοιμονο.
Καλα τα λετε. Στις τιμες των νομισματων θα εχουμε παντα διαφορες, αλλα δε βαριεσαι. Εσεις θα ειστε ανοιχτοχερηδες και εγω ο τσιγκουνης.
Καληνυχτα!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 12:07:29 μμ »

Nα με συμπαθατε αλλα θα ηθελα να εκφερω μια αποψη.
Διαβασα ελαφρως το θεμα και μπορω να πω οτι στεναχωρεθηκα λιγο.
Παρατηρω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που νεα μελη , απειρα εστω και καχυποπτα αν θελετε στην χειροτερη, κατι λογικο οταν βαδιζεις στο αγνωστο,ή εχεις λαναθασμενες εντυπωσεις για το πολυπλοκο θεμα του κοστους , τυγχανουν σκληρης μεταχειρησης απο αλλα μελη παλια ή και εμπειρα στον χωρο.
Δεν θελω να επεκταθω ιδιαιτερα αλλα νομιζω οτι αυτο δεν ειναι σωστο.
Μπορει ο αλλος να μην εχει ουτε το ενα χιλιοστο των γνωσεων σας, αλλα νομιζω οτι χρειαζεται λιγη μετριοφροσυνη , καλοσυνη και ευγενεια, δικα οταν ειναι πασιφανες οτι με μια χουφτα φτηνα νομισματα δεν προσπαθει καποιοςε ουτε να εξαπατησει, ουτε να πουλησει μουρη
Ευχαριστω

Οπως και στο κυνηγι τους νεους κυνηγους πρεπει να τους συμβουλευουμε. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 01:06:00 μμ »

Nα με συμπαθατε αλλα θα ηθελα να εκφερω μια αποψη.
Διαβασα ελαφρως το θεμα και μπορω να πω οτι στεναχωρεθηκα λιγο.
Παρατηρω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που νεα μελη , απειρα εστω και καχυποπτα αν θελετε στην χειροτερη, κατι λογικο οταν βαδιζεις στο αγνωστο,ή εχεις λαναθασμενες εντυπωσεις για το πολυπλοκο θεμα του κοστους , τυγχανουν σκληρης μεταχειρησης απο αλλα μελη παλια ή και εμπειρα στον χωρο.
Δεν θελω να επεκταθω ιδιαιτερα αλλα νομιζω οτι αυτο δεν ειναι σωστο.
Μπορει ο αλλος να μην εχει ουτε το ενα χιλιοστο των γνωσεων σας, αλλα νομιζω οτι χρειαζεται λιγη μετριοφροσυνη , καλοσυνη και ευγενεια, δικα οταν ειναι πασιφανες οτι με μια χουφτα φτηνα νομισματα δεν προσπαθει καποιοςε ουτε να εξαπατησει, ουτε να πουλησει μουρη
Ευχαριστω

Οπως και στο κυνηγι τους νεους κυνηγους πρεπει να τους συμβουλευουμε. Κλείσιμο ματιού

kαι να τους εχουμε παντα μπροστα και ποτε πισω μας.ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ.

Φυλαξου απο καινουριο εμπορα και απο παλια ######.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 02:55:23 μμ »

, τυγχανουν σκληρης μεταχειρησης απο αλλα μελη παλια ή και εμπειρα στον χωρο.

Τωρα σε λιγο θα εφαρμοσουμε και το μαρτυριο της σταγονας.Αυτο ηταν χιουμορ εστω και κρυο απο μερους μου.
Τεσπα που λεει και ο φιλος coll ,απο λογια και προτασεις εχουμε πηξει. Να κανετε ετσι ετσι και ετσι.Κανενας δεν λεει να κανω ετσι ετσι και ετσι. Ιδιον του νεοελληνα θα μου πειτε.Κανει προτασεις βγαζχοντας τον εαυτο του απεξω. Συμφωνω. Αλλα μην το θετετε  σαν απαιτηση συνεχεια. Οποιος εχει διαθεση και χρονο να βοηθησει κανει καταλογο δινει και τιμες και εξηγει τα παντα.
μεχρι τοτε για τιμες
http://www.krausebooks.com/




Mια παρατηρηση εκανα Αναργυρε , χωρις να αναφερθω σε καποιον συγκεκριμενα.
Κατα βαθος γνωριζουν ολοι οτι εχω δικιο, και δεν ειναι η πρωτη φορα που το παρατηρω.
Ο φιλος πιο πανω ειπε κατι σωστο. Αν θες να σνομπαρεις καποιον γιατι εχει δυο τριανταρια και εσυ καμια 20αρια φοινικακια για τα οποια δεν δυναται να ενδιαφερθει, καντο ευγενικα. Απλα μην ασχολεισαι μαζι του.
Και δεν κανω αναφορα στο προσωπο σου , μην παρεξηγηθω αδικα. (Εκτος και αν τα εχεις τα δεκα φοινικακια) Γλώσσα

Επισης οσοι ρωτουν τιμες νομιζω οτι πρεπει να καταλαβαινουν οτι αλλη ειναι η τιμη που αγοραζει ο ερωτηθεντας , και αλλη αυτη που ειναι διατεθημενος να πουλησει το αυτο αντικειμενο αν το κατεχει.
Επιπλεον ειναι πασιφανες οτι δεν βρισκομαστε εδω ολοι για τους ιδιους ακριβως λογους.
Κατα συνεπεια ολοι πρεπει να ατιμετωπιζονται  με ευγενεια και ολοι να χωρεσουν
 
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 03:00:23 μμ »

(Εκτος και αν τα εχεις τα δεκα φοινικακια) Γλώσσα

δυστηχως δεν εχω ουτε δειγμα απο φοινικακι.απεχω πολυ απο το να θεωρουμαι μεγαλοσυλλεκτης.
Καταγράφηκε
john72
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 04:47:09 μμ »

παιδιά είμαι ο νέος που άνοιξε αυτό το θέμα και ξεπώ ότι αναγνωστικέ 373 φορές. είναι πολύ καλά αυτά που λέτε  και συμφωνώ και τα σεβομέ. δεν ξέρω απλά θέλω να μάθω κάποια πράγματα για τα νομίσματα! οκ.εως εδω!
θέλω να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση ,εσείς και ο συντονιστής  εάν θέλει!!!!!!!!!!!!
Γιατί να με βρίζει κάποιος? επειδή ρωταω για τα νομίσματα μου?δεν ξέρω !ρωταω!ετσι απλα και έρχεται κάποιος γνωστής του αντικειμένου με βρίζει και ο συντονιστής που επρεπε να το διαγράψει άμεσος το άφησε περίπου 1,5 λεπτά ανεβασμένο στο forums  για να το δω στο  forums        .αυτό  ήταν πολύ άσχημο προς το πρόσωπο μου που έγινε .εγώ απλός  ρωταγα δεν έβριζα!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω!!john72
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 05:26:30 μμ »

Φιλε john72
μπορει το θεμα να το ανοιξες εσυ, αλλα γραψαν πολλοι.
Διαβασα ολο το θεμα χτες το βραδυ που ενημερωθηκα για το συμβαν αρκετες φορες για να διαπιστωσω αν στα λογια του εποπ υπηρχε κατι που σε προσβαλε.
Ολοι ξερουν οτι τα στραβα ματια δεν τα κανω για κανεναν και ειδικα προς τους φιλους μου, αν φταινε αυτοι θα τα <ακουσουν> και οχι τα θυματα.
Απο τα οσα ειπε χτες ο εποπ δεν ειδα πουθενα τα λογια του να στοχευουν εσενα, τον βλεπω να μιλαει <γενικα> και οποιος βλεπει κατι το αντιθετο ας βγει ανοιχτα να μου το δειξει!!
Απο την αλλη γραφτηκαν πραγματα τα οποια δεν αρμοζαν στους ορους χρησης του σαιτ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ προς το προσωπο σου τα οποια ο εποπ φροντισε να διαγραφουν αμεσως ωστε να μην γινουν προσκομα για εσενα!!
Πιστευω οτι δεν προλαβες να τα διαβασεις εκτος και αν εχεις τσεκαρη να παιρνεις σε αλληλογραφια τα νεα μυνηματα οποτε εχουν ηδη πεσει στην αντιληψη σου.
Τελικα ο εποπ χτες τι εκανε? Σε προστατευε ή σου επιτεθωταν?
Θελω ολοι να ξερετε οτι οι εποπτες και οι συντονιστες εχουν παρει απο μενα οδηγιες να προσεχουν και το πως μιλανε αλλα και το πως θα κρινουν δικαια καταστασεις!!
Και για να ειναι <καλυμενοι> σε οτι προβλημα δημιουργητε μου το αναφερουν απευθειας με μηνυμα να το δω και εγω οποτε μπορεσω!!
Ολοι οι παλιοι ξερετε οτι το στεκι εχει κατι το διαφορετικο στο <στησιμο> του.
Αυτο το διαφορετικο εχει κανει πολλους συλλεκτες που ΠΑΛΙΑ μονο διαβαζαν ΤΩΡΑ να συμετεχουν ενεργα.
Το σαιτ μας παντα θα προσπαθει να ειναι κοντα στους νεους και αυτο φαινετε αν διαβαστουν μερικα ποστ οπως αυτο εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2226.msg17542#msg17542
'η απο εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2230.0
και ρωτω : Αληθεια ποσους νεους εχει βοηθηση ο εποπ να ανεβουν φωτο?
Kαι οχι μονο ο Εποπ αλλα και αλλα παιδια τωρα τελευταια.
Αυτα ειναι δυο προσφατα παραδειγματα τα οποια δειχνουν οτι δεν εχουμε προβλημα με τους νεους!!
Αλλα και οι νεοι καλο ειναι να διαβαζουν πριν ρωτησουν!!
Μην τα θελουμε ολα στο χερι!!
<Αη Γιωργη βοηθαμε>
(Μα συρε και εσυ τα ποδια σου)  Κλείσιμο ματιού
Για το κλεισιμο καθε παρεξηγησης που πιθαναν να υπηρχε.
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 07:04:20 μμ »

Δεν χρειαζεται τοση νευρικοτητα φιλε νεε συλλεκτη ,οντως ο epop σε προστατεψε κυριολεκτικα, και εγω ειμαι λιγο καιρο στο φορουμ ,δεν γνωριζω κανενα προσωπικα ,και οι περισσσοτεροι οταν χρειαστηκα κατι με συμβουλεψαν ,δεν πεταμε τις γνωσεις της δωριζουμε ,δεν λιδωρουμε με το παραμικρο  προσπαθειες αλλων ,διαβασα ολα οσα γραφησαν και πιστευω οτι θα ειναι σωστο να παραμεινεις στο φορουμ διοτι θα βγεις απο την κινηση αυτη οφελημενος ,να εισαι καλα και να μαθαινεις διοτι θα αποφυγεις πολλα μελλοντικα λαθη ,καλο σου βραδυ.
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:13:00 μμ »

παιδιά είμαι ο νέος που άνοιξε αυτό το θέμα και ξεπώ ότι αναγνωστικέ 373 φορές. είναι πολύ καλά αυτά που λέτε  και συμφωνώ και τα σεβομέ. δεν ξέρω απλά θέλω να μάθω κάποια πράγματα για τα νομίσματα! οκ.εως εδω!
θέλω να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση ,εσείς και ο συντονιστής  εάν θέλει!!!!!!!!!!!!
Γιατί να με βρίζει κάποιος? επειδή ρωταω για τα νομίσματα μου?δεν ξέρω !ρωταω!ετσι απλα και έρχεται κάποιος γνωστής του αντικειμένου με βρίζει και ο συντονιστής που επρεπε να το διαγράψει άμεσος το άφησε περίπου 1,5 λεπτά ανεβασμένο στο forums  για να το δω στο  forums        .αυτό  ήταν πολύ άσχημο προς το πρόσωπο μου που έγινε .εγώ απλός  ρωταγα δεν έβριζα!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω!!john72


Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο. Πρέπει να ξέρεις όμως ότι η "συγγνώμη" που σου οφείλουν δεν θα την εισπράξεις γιατί αυτό απαιτεί γενναιότητα και "γνώση ανδρός".

Πραγματικά λυπάμαι για ότι συνέβη και μη δίνεις σημασία σε συμπλεγματικές συμπεριφορές.  Αυτό που πρέπει να συγκρατήσεις είναι αυτό που έγραψε ο rakosyllekths

Φυλαξου απο καινουριο εμπορα και απο παλια ######. (Γιατί θα σου κάνει το συλλέκτη να προσθέσω εγώ).
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:20:00 μμ »

Ενταξει ρε φιλαρακια ας το ληξουμε το θεμα.
Καποια στιγμη ανεβηκαν οι τονοι αλλα δεν εγινε και τιποτα.
Ο γραπτος λογος συχνα γινεται αντικειμενο παρεξηγησεων.
Ας ασχοληθουμε με το αντικειμενο που μας ενδιαφερει και νομιζω αλλωστε οι εξηγησεις δοθηκαν.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:37:22 μμ »

συμπλεγματικές συμπεριφορές. 
ο αναμαρτητος πρωτος χορευει μπαλετο
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:45:34 μμ »

Εάν έγραψα κάτι και αισθάνθηκες ότι σε αφορούσε, σου ζητώ συγγνώμη γιατί σε καμμιά περίπτωση δεν θα ήθελα να έχεις τέτοιες ενοχές.
Λυπάμαι που το πήρες πάνω σου.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:05:26 μμ »

Παρακαλω τους φιλους να <κλεισουν> εδω το λογο με τον αντιλογο!!
Αν καποιος θελει να πει κατι παραπανω ειναι ο john72
ο οποιος θα μας πει αν καλυφθηκε ή οχι απο τα οσα εγραψα!!
Φιλικα herakliotis.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
adramytinos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:06:38 μμ »

Υπάρχει πάντως  σνομπισμός ,ελιτισμός και εξυπνακιδισμός από κάποιους παλιούς προς τους νέους, στον χώρο.
Γιατι να το κρύψωμεν άλλωστε... Φιλί
Κάτι σαν το στρατό δηλαδή που ο παλιός ψαρώνει τον νέο.., Μεγάλο χαμόγελο
Θα θυμάστε όμως ότι και στον στρατό όσοι είχαν ωριμότητα και ευρύτητα πνεύματος  απέφευγαν να καψονάρουν τον νέο. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 24, 2012, 11:35:47 πμ »

αγαπητε φιλε adramytinos,δεν θα συμφωνησω με τα γραφομενα σου, στο σημειο του σνομπισμου η ελιτισμου,ειδικα σε αυτην την ιστοσελιδα!!!αν εχεις δει,δινει σε ολους βημα, να πουν την αποψη τους,χωρις να γραφουν μονο, δυο τρια ατομα συνεχως.τωρα αν καποιος υπερβαινει τα εσκαμενα,αυτα γυρνουν σε αυτον μπουμερανκ.εχω δει οτι καμμια ερωτηση δεν μενει αναπαντητη.ισως μερικες φορες,μερικοι να βαριουνται να απαντουν, σε απλα και κοινης λογικης θεματα,οπως τα περιφημα τριανταρια των 500 ευρω!!!αλλα γενικα βλεπω, οτι ολοι προσπαθουν να βοηθησουν,οπως μπορει ο καθενας,τους νεωτερους η τυχων αποριες.αν και εγω,ειμαι απο του λεγομενους παλαιους συλλεκτες,εχω πολλες αποριες,κανω λαθη,ζηταω συγνωμη,κλπδεν θελω να το παιξω, υπερανω και τελειος,αλλα πιστευω,καθε ανθρωπος αντιδρα διαφορετικα στις διαφορες συναλλαγες του,αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να κολλαμε σε μικροπρεπειες,σνομπισμους,εγω εχω!!!και αλλα τετοια νεολληνικα προσοντα.πιστευω, οτι το στεκι συλλεκτων,ειναι απο τις λιγοστες ιστοσελιδες,που σχεδον καθε μερα βλεπω νεα μελη,αλλοι για τιμες?και αλλοι απο πραγματικο συλλεκτικο παθος,γραφουν αβιαστα.σιγουρα σε μια κοινωνια θα υπαρχουν, και οι λεγομενοι ξερολες,αλλα αυτο επιβεβαιωνει τον κανονα,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences