Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 06:33:19 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Συλλογή μεταλλίων "12 άθλοι του Ηρακλή"  (Αναγνώστηκε 3456 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ashur
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« στις: Μάιος 20, 2015, 02:49:24 μμ »

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στη παρέα σας και πρόσφατα ξεκίνησα να ασχολούμαι με τη συλλογή νομισμάτων που είχε ο πατέρας μου και μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί με το συγκεκριμένο χόμπυ!
Ανάμεσα στη συλλογή, που είναι σχετικά μικρή, βρήκα μια κασετίνα από τον ελληνικό συλλεκτικό κύκλο με μια συλλογή μεταλλίων "12 άθλοι του Ηρακλή". Όπως φαίνεται, ο ελληνικός συλλεκτικός κύκλος έχει κλείσει και δε μπόρεσα να βρω πληροφορίες σχετικά με τη συλλογή. Ελπίζω κάποιος από εσάς να μπορέσει να πει κάποια πράγματα για την εν λόγω συλλογή. Παραθέτω και δυο φωτογραφίες της κασετίνας μήπως σας βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 20, 2015, 11:44:21 μμ »

Ιδιωτικες κοπες ειναι φιλε μου χωρις συλλεκτικη αξια.....αξια τους χρηματικη το βαρος τους σε οτι μεταλλο ειναι.........αξια συναισθηματικη για σενα ανεκτιμητη αφου την βρηκες απο τον πατερα σου.....καλη συνεχεια στις νομισματικες σου αναζητησεις
Καταγράφηκε
ashur
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 21, 2015, 07:36:36 μμ »

Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν έχω σκοπό να τα πουλήσω απλά ήθελα να μάθω πότε κόπηκαν, σε τι ποσότητα και για ποιόν λόγο. Όπως και να χει, είναι αρκετά όμορφα μετάλλια με ωραίες λεπτομέρειες!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences