Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 05:23:08 πμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 25TH ANNIVERSARY AUSTRALIAN KOOKABURRA 2015 1OZ SILVER PROOF  (Αναγνώστηκε 48659 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #165 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:49:30 μμ »

 Δεν συνεχίζω το διάλογο μαζί σου. Μπορείς να συνεχίσεις με τα τέτοια σου που μάλλον έχετε καλύτερη επικοινωνία.
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #166 στις: Απρίλιος 07, 2015, 12:50:28 μμ »

Συγγνώμη από όλους τους υπόλοιπους για το επίπεδο.
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:02:06 μμ »

Ποιόν διάλογο?! Μπήκες, διάβασες μια στα γρήγορα τα 2/3 που έγραψα, τσαντίστηκες, παρεξηγήθηκες και άρχισες τις ειρωνίες και τις εξυπνάδες. Άμα ηρεμήσεις ξαναέλα να τα πούμε πιο ψύχραιμα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #168 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:49:03 μμ »

Σύντροφε Νίκο, αν κάποιος θέλει να τον πάρουν στα σοβαρά, πρέπει να το κερδίσει. Δεν είναι κάτι που δίνεται δωρεάν. Στην Ελλάδα μπορεί να είσαι "ό,τι δηλώσεις", αλλά καιρός είναι να γίνουμε Ευρώπη.

Μη παίρνεις στα σοβαρά ανθρώπους που δεν έχουν κερδίσει αυτό το δικαίωμα. :-)



Έλεγα πριν ότι η ΤτΕ, ανάμεσα στα άλλα, πάσχει και στη διαφήμιση (ελληνιστί: promotion). Αν έχει και τέτοιες "κυρίες" που τα κάνουν ακόμα χειρότερα, καταλάβαμε...

Η συγκεκριμένη κυρία καλό θα είναι να πάει να παίξει με τόποτα άλλο, πάρα να λέει στον κόσμο ποιος "παίζει" και ποιος δεν "παίζει" με το εθνόσημο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 01:58:47 μμ από sac » Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Απρίλιος 07, 2015, 02:01:58 μμ »

Σύντροφε Νίκο, αν κάποιος θέλει να τον πάρουν στα σοβαρά, πρέπει να το κερδίσει. Δεν είναι κάτι που δίνεται δωρεάν. Στην Ελλάδα μπορεί να είσαι "ό,τι δηλώσεις", αλλά καιρός είναι να γίνουμε Ευρώπη.

Μη παίρνεις στα σοβαρά ανθρώπους που δεν έχουν κερδίσει αυτό το δικαίωμα. :-)

Δεν ξέρω τι να πω, ειλικρινά. Τι είπα πια το τόσο βλάσφημο ώστε να προτρέπεις άλλους να μην με παίρνουν στα σοβαρά? Γιατί τέτοια προσωπική επίθεση δηλαδή? Εν τέλει εγώ είπα την άποψή μου (θυμίζω: προτιμώ πουλιά και ζώα από αρχαία θέματα) και ξαφνικά γίνομαι ανάξιος λόγου? Έχω εξηγήσει, έχω απολογηθεί, έχω αναπτύξει περισσότερο και τελικά προσπαθείς συνέχεια να με ξεφτιλίσεις. Τι να σου πω ρε φίλος. Κουβέντα προσπαθούμε να κάνουμε.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Απρίλιος 07, 2015, 02:07:17 μμ »

Φιλοι μου ειμαστε μεσα στην Μεγαλη Εβδομαδα........ηρεμηστε και σκεφτειτε οτι αυτα που μας ενωνουν ειναι περισσοτερα απο αυτα που μας χωριζουν....ολοι μας εχουμε νευρα και χιλιεςδυο σκοτουρες στο κεφαλι μας και εδω προσπαθουμε να περασουμε λιγο πιο ευχαριστα την ωρα μας.Τωρα αν ειναι να πιανομαστε καθε τρεις και λιγο απο τα μουτρα καλυτερα να αλλαξουμε σπορ.ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Απρίλιος 07, 2015, 02:11:30 μμ »

Φιλοι μου ειμαστε μεσα στην Μεγαλη Εβδομαδα........ηρεμηστε και σκεφτειτε οτι αυτα που μας ενωνουν ειναι περισσοτερα απο αυτα που μας χωριζουν....ολοι μας εχουμε νευρα και χιλιεςδυο σκοτουρες στο κεφαλι μας και εδω προσπαθουμε να περασουμε λιγο πιο ευχαριστα την ωρα μας.Τωρα αν ειναι να πιανομαστε καθε τρεις και λιγο απο τα μουτρα καλυτερα να αλλαξουμε σπορ.ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ

+1
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:02:24 μμ »

Φιλοι μου ειμαστε μεσα στην Μεγαλη Εβδομαδα........ηρεμηστε και σκεφτειτε οτι αυτα που μας ενωνουν ειναι περισσοτερα απο αυτα που μας χωριζουν....ολοι μας εχουμε νευρα και χιλιεςδυο σκοτουρες στο κεφαλι μας και εδω προσπαθουμε να περασουμε λιγο πιο ευχαριστα την ωρα μας.Τωρα αν ειναι να πιανομαστε καθε τρεις και λιγο απο τα μουτρα καλυτερα να αλλαξουμε σπορ.ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ
+1 Πεστα Μιχαλη,μαλλον συμβαδιζουμε με το πνευμα των Ημερων.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:14:42 μμ »

   Ναι ας χαλαρώσουμε λίγο, στο πνεύμα των ημερών, της Κορέας το κάναμε... Πολλά αρπάγματα και όχι τίποτα άλλο, αλλά την συζήτηση την παρακολουθεί και συμμετείχε κιόλας, ο κύριος Σταματόπουλος.

Ο οποίος από τα γραφόμενά του, φαίνεται ότι είναι μεγάλος γνώστης και από τα έργα του σπουδαίος καλλιτέχνης...

Μας τιμά, με την παρουσία του και με τις γνώσεις του, που μοιράζεται μαζί μας...
Ας μην απαξιώνουμε κάποια πράγματα.

 Νομίζω ότι τα δεδομένα που χρειάζεται να έχουμε, κατά νου, είναι τα εξής :

1) Η προσπάθεια που έγινε τα τελευταία χρόνια στα Ελληνικά είναι εξαιρετική
2) Το Perth κάνει σπουδαία δουλειά, έχει επενδύσει τεράστια ποσά σε τεχνολογία
3) Ο κάθε ένας έχει τις προτιμήσεις του
4) Δεν πειράζει να έχει διαφορετικές προτιμήσεις, αλλά ενοχλεί όταν μιλά απαξιωτικά για τις προτιμήσεις του άλλου
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:16:14 μμ »

   Ναι ας χαλαρώσουμε λίγο, στο πνεύμα των ημερών, της Κορέας το κάναμε... Πολλά αρπάγματα και όχι τίποτα άλλο, αλλά την συζήτηση την παρακολουθεί και συμμετείχε κιόλας, ο κύριος Σταματόπουλος.

Ο οποίος από τα γραφόμενά του, φαίνεται ότι είναι μεγάλος γνώστης και από τα έργα του σπουδαίος καλλιτέχνης...

Μας τιμά, με την παρουσία του και με τις γνώσεις του, που μοιράζεται μαζί μας...
Ας μην απαξιώνουμε κάποια πράγματα.

 Νομίζω ότι τα δεδομένα που χρειάζεται να έχουμε, κατά νου, είναι τα εξής :

1) Η προσπάθεια που έγινε τα τελευταία χρόνια στα Ελληνικά είναι εξαιρετική
2) Το Perth κάνει σπουδαία δουλειά, έχει επενδύσει τεράστια ποσά σε τεχνολογία
3) Ο κάθε ένας έχει τις προτιμήσεις του
4) Δεν πειράζει να έχει διαφορετικές προτιμήσεις, αλλά ενοχλεί όταν μιλά απαξιωτικά για τις προτιμήσεις του άλλου

Σοφα τα γραφομενα σου
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:33:49 μμ »

 Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του και τις αποψεις του, και φυσικα μπορει να τις εκφραζει οπως νομιζει, αρκει να μην παραβιαζει τους ορους του φορουμ.
 Η παρουσια του χαρακτη των Ελληνικων νομισματων σε ενα φορουμ συλλεκτων ειναι σιγουρα εξαιρετικα ενδιαφερουσα και σιγουρα επιθυμητη απο ολους μας.
 Αυτο ομως δεν συνεπαγεται οτι λογω αυτης θα πρεπει να υπαρχει αυτολογοκρισια, η, ακομα χειροτερα, να την πεφτουμε σε οποιον δεν του αρεσουν οι δημιουργιες του.
 Εξαλλου δεν νομιζω οτι και ο ιδιος θα επιθυμουσε κατι τετοιο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:40:55 μμ »

Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του και τις αποψεις του, και φυσικα μπορει να τις εκφραζει οπως νομιζει, αρκει να μην παραβιαζει τους ορους του φορουμ.
 Η παρουσια του χαρακτη των Ελληνικων νομισματων σε ενα φορουμ συλλεκτων ειναι σιγουρα εξαιρετικα ενδιαφερουσα και σιγουρα επιθυμητη απο ολους μας.
 Αυτο ομως δεν συνεπαγεται οτι λογω αυτης θα πρεπει να υπαρχει αυτολογοκρισια, η, ακομα χειροτερα, να την πεφτουμε σε οποιον δεν του αρεσουν οι δημιουργιες του.
 Εξαλλου δεν νομιζω οτι και ο ιδιος θα επιθυμουσε κατι τετοιο.

Συμφωνώ, εξάλλου εγω ήμουν αυτός που είπε : Aνάμεσα στον Ιπποκράτη και το πουλάκι, προτιμώ το πουλάκι, και ξεκίνησε αυτην η "διαφωνία".
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 05:00:45 μμ από lucky_louk » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Απρίλιος 07, 2015, 06:20:00 μμ »

   Ναι ας χαλαρώσουμε λίγο, στο πνεύμα των ημερών, της Κορέας το κάναμε... Πολλά αρπάγματα και όχι τίποτα άλλο, αλλά την συζήτηση την παρακολουθεί και συμμετείχε κιόλας, ο κύριος Σταματόπουλος.

Ο οποίος από τα γραφόμενά του, φαίνεται ότι είναι μεγάλος γνώστης και από τα έργα του σπουδαίος καλλιτέχνης...

Μας τιμά, με την παρουσία του και με τις γνώσεις του, που μοιράζεται μαζί μας...
Ας μην απαξιώνουμε κάποια πράγματα.

 Νομίζω ότι τα δεδομένα που χρειάζεται να έχουμε, κατά νου, είναι τα εξής :

1) Η προσπάθεια που έγινε τα τελευταία χρόνια στα Ελληνικά είναι εξαιρετική
2) Το Perth κάνει σπουδαία δουλειά, έχει επενδύσει τεράστια ποσά σε τεχνολογία
3) Ο κάθε ένας έχει τις προτιμήσεις του
4) Δεν πειράζει να έχει διαφορετικές προτιμήσεις, αλλά ενοχλεί όταν μιλά απαξιωτικά για τις προτιμήσεις του άλλου

Σοφα τα γραφομενα σου
+1
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #178 στις: Απρίλιος 07, 2015, 07:44:57 μμ »

Ειπα και γω  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα που ειναι ο "συν ενα"?? οεοοο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ...αλλα τελικα ηταν και εδω Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

m42b18 isT
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Απρίλιος 07, 2015, 10:11:28 μμ »

Ειπα και γω  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα που ειναι ο "συν ενα"?? οεοοο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ...αλλα τελικα ηταν και εδω Σφραγισμένα χείλη
+1 εδώ είμαι Πανο,μην φοβάσαι δεν Χανομε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2015, 10:47:13 μμ από giannist » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences