Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 07:34:52 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Δραχμές 1875  (Αναγνώστηκε 6332 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:49:17 μμ »

λεωνιδα,αφου οπως σωστα λες,ολοι σχεδον σημερα,οι εμποροι,ξεκινουν απο μια τιμη,και καταληγουν πιο κατω,απο την μιση αρχικη περιπου.αν εισαι λιγο λαρτζ,που λεμε το αγοραζεις,και 200.εδω σημερα,κανουν αμαν!!! καθε κυριακη,η, στα μαγαζια.να πουλησουν,κανενα για σεφτε,και εγω? θα δινω πεταμενα λεφτα,οσο και αν ειναι σπανιο(εκτος εξαιρεσεων10-20 νομισματων,οχι δοκιμια,κλπ,).ολα βρισκωνται,την καταλληλη στιγμη,αλλα μας πιανει η μανια αποκτησης,η,και η λεγομενη αβαντα ωρισμενων,παρτο!!! ειναι δυσκολο κομματι!!!και μετα αν πας, να το πουλησεις,σε κοιτανε περιφρονητικα,αυτο!!καλο βρε παιδι μου,αλλα λιωμα,εκει τι κανεις?τα παρατας και λες,δεν παω για ψαρεμα?ισως φαω και κανενα μεζε,απο το να με δουλευουν τα λαμογια.υπομονη, συνεση,και οταν πρεπει να αγοραζουμε,ειναι η μονη λυση.τα περι σπανιωτητων ,και κλεινω τρυπες,ειναι ευρεσιτεχνια,των κλασικων επιτηδιων,που περιμενουν,να βγαλουν μεροκαματο,απο νεους,η αφελεις,σε χαιρετω,οπως και ολη την παρεα,ο φιλος σου,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:50:38 μμ »

Εγω παιδια ενα ξερω , ο μονος που εχει σχεδον τα παντα ειναι ο Τριανταφυλλος
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1458.0
και το παλικαρι δουλεψε σκληρα και μαζευε τα παντα!! Ειτε ακυκλοφορητα, ειτε τρυπια, ειτε ισα ισα να φαινωνται τα γραμματα και οι ημερομηνιες καταφερε να μαζεψει σχεδον τα παντα κυκλοφοριας!!
Και λεω σχεδον διοτι ακομη του λειπουν καποια <σκληρα> νομισματα να βρεθουν!!
Προτιμω λοιπον Γιαννη να μαζευω τα παντα σε οτι κατασταση και αν τα βρω και μετα ας τα αναβαθμισω!!
Αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
Πχ μεχρι τωρα για τρια χρονια ειχα αυτο το διλεπτο http://www.emarket.gr/item.php?id=34588005
τωρα εχω αυτο http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1988.0
οποιος καταλαβε , καταλαβε Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:57:57 μμ »

λεωνιδα,αφου οπως σωστα λες,ολοι σχεδον σημερα,οι εμποροι,ξεκινουν απο μια τιμη,και καταληγουν πιο κατω,απο την μιση αρχικη περιπου.αν εισαι λιγο λαρτζ,που λεμε το αγοραζεις,και 200.εδω σημερα,κανουν αμαν!!! καθε κυριακη,η, στα μαγαζια.να πουλησουν,κανενα για σεφτε,και εγω? θα δινω πεταμενα λεφτα,οσο και αν ειναι σπανιο(εκτος εξαιρεσεων10-20 νομισματων,οχι δοκιμια,κλπ,).ολα βρισκωνται,την καταλληλη στιγμη,αλλα μας πιανει η μανια αποκτησης,η,και η λεγομενη αβαντα ωρισμενων,παρτο!!! ειναι δυσκολο κομματι!!!και μετα αν πας, να το πουλησεις,σε κοιτανε περιφρονητικα,αυτο!!καλο βρε παιδι μου,αλλα λιωμα,εκει τι κανεις?τα παρατας και λες,δεν παω για ψαρεμα?ισως φαω και κανενα μεζε,απο το να με δουλευουν τα λαμογια.υπομονη, συνεση,και οταν πρεπει να αγοραζουμε,ειναι η μονη λυση.τα περι σπανιωτητων ,και κλεινω τρυπες,ειναι ευρεσιτεχνια,των κλασικων επιτηδιων,που περιμενουν,να βγαλουν μεροκαματο,απο νεους,η αφελεις,σε χαιρετω,οπως και ολη την παρεα,ο φιλος σου,γιαννηςτ.
τον κυριο νικο!! λες? που με παρακαλαγε να του πουλησω,ενα με 2.500ευρω σπανιωτατο νομισμα,λες και εγω επεσα αλεξιπτωτιστης?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 10:20:42 μμ »

φιλε γιωργο,οπως εχουμε πει ολοι, και συμφωνησει,ο καθενας μας,κανει οτι νομιζει αυτος σωστο.σιγουρα αξιεπαινος,ο κυριος τριανταφυλλος,που ειχε σκοπο ζωης,και το καταφερε!!!εγω,γιατι να μαζεψω τρυπια?φθαρμενα?κλπ?με βιαζει κανεις?η θα τελειωσουν τα νομισματα.οσο για το μονολεπτακι του 42, δεν ειναι το νομισμα!!!που δεν το βρισκεις ευκολα,εκτος και αν το θες τσαμπα?.ακυκλοφορητο αυστηρα,καλυτερο απο το δικο σου εχω πουλησει,σε ατομο του προεδρειου της πνε,και σοβαρωτατο συλλεκτη,ισως?μεσα στους 10-20 καλυτερους ελληνες γνωστες,του παγκοσμιου νομισματος,και εχει φαει μια ζωη στο νομισμα.αν σου πω ποσο του το πουλησα,θα αλλαξεις γνωμη,για σπανιωτητες,κλπ.δεν παιζει ρολο η αποκτηση,αλλα τι?αποκτας.το πρωτο λεπτο τι σου αρεσε?και το αγορασες.μηπως δεν θα το ξαναβρισκες?αν μαζευεις με αυτην την λογικη!!!παω πασο,και καλα κανεις.αλλα θα το ξαναπω,οπως το ειπα,και στον λεωνιδα,και το εχει καταλαβει πληρως.δεν κανω τον δασκαλο,αλλα πρωτιμω,να εχω μια συλλογη,με 100 νομισματα,οχι αναγκαστικα ακυκλοφορητα,αλλα ομορφα,παρα 1000!!και να παιρνω την λουπα,για να διαβασω τι λενε?η το σχεδιο τους.σιγουρα,καθε επιλογη,ειναι σεβαστη,αλλα πρεπει στην ζωη μας,να μπαινει,και η ομορφια,και εσεις οι κρητικοι ξερω,οτι διακρινεστε, για το γουστο και το ομορφο,απο την μερια μου, δεν εχω να προσθεσω τιποτε αλλο,παντα φιλικα οπως παντα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences