Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 01:22:30 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Δραχμές 1875  (Αναγνώστηκε 6400 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 19, 2012, 02:48:14 μμ »

Θα ήθελα τη γνώμη σας για την αξία και την κατάσταση του παρακάτω ταλαιπωρημένου πεντάδραχμου?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 04:45:37 μμ »

Στα 30 θεωρητε ευκαιρια στα 50 καλοπληρωμενο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 05:07:00 μμ »

TO BAROS TOY SE METALLO
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 08:58:40 μμ »

Σας ευχαριστώ.

Να σας κουράσω με 2 ακόμα ερωτήσεις.

Αν δεν ήταν καθαρισμένο θα άλλαζε κάτι ?

Αν δεν είχε χτυπήματα στην περιφέρεια ?

Και μία ερώτηση φιλολογικού ενδιαφέροντος, ο έμπορος στο μοναστηράκι που δίνει σχεδόν ίδιο στα 120 ευρώ (με χτύπημα στην περιφέρεια) θα βρει πελάτη να το αγοράσει?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 09:03:50 μμ »

Δεν θα αλλαζε τιποτα και στις δυο ερωτησεις που μας υποβαλες.
Οσο για τον εμπορα στο μοναστηρακι : Οσο υπαρχουν κοροιδα θα ελπιζει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 10:13:22 μμ »

Σας ευχαριστώ.

Να σας κουράσω με 2 ακόμα ερωτήσεις.

Αν δεν ήταν καθαρισμένο θα άλλαζε κάτι ?

Αν δεν είχε χτυπήματα στην περιφέρεια ?

Και μία ερώτηση φιλολογικού ενδιαφέροντος, ο έμπορος στο μοναστηράκι που δίνει σχεδόν ίδιο στα 120 ευρώ (με χτύπημα στην περιφέρεια) θα βρει πελάτη να το αγοράσει?

Οχι δεν θα αλλαζε τιποτα το νομισμα ειναι λιωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2012, 10:41:10 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 11:12:36 μμ »

εαν ειναι δικο σου, κρατα το μεχρι να βρεις καλυτερη κατασταση και να αναβαθμησεις, οποτε το δινεις στην τιμη που σου ειπαν παραπανω. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 03:03:11 μμ »

ποιος ηταν αυτος που στο δινει 120
 αυτα που εχω δει προσφατα ηταν μεχρι 70 ευρω  και αρκετα καλυτερα απο το δικο σου
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 04:05:32 μμ »

εχει δικιο ο λεωνιδας,μια βολτα στο θησειο,την κυριακη,και διαλεγεις,απο  κουτια,που εχω δει σε παγκους,με 50 ευρω,στην κατασταση που δειχνης.παραπανω,αμα διαθεσεις κανενα τριανταρι ευρω,ισως? βρεις με καλυτερο θυρεο,μουστακι?πιο λιγα κτηπηματα,κλπ.σε δημοπρασια,αγοραζεις σχετικα καλο,γυρω στο κατοσταρικο,αλλα δεν εχει σχεση με το δικο σου.ειναι ενα, απο τα πολλα φθαρμενα, απο την χρηση ταλληρα,σιγουρα δεν το πετας,μεχρι να βρεις καλυτερο,για να το αλλαξεις,κλπ.αυτο που λεμε περιμενεις μεχρι να το αναβαθμισεις,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 05:21:45 μμ »

εαν ειναι δικο σου, κρατα το μεχρι να βρεις καλυτερη κατασταση και να αναβαθμησεις, οποτε το δινεις στην τιμη που σου ειπαν παραπανω. Χαμόγελο

Αυτό θα κάνω  Χαμόγελο

ποιος ηταν αυτος που στο δινει 120
 αυτα που εχω δει προσφατα ηταν μεχρι 70 ευρω  και αρκετα καλυτερα απο το δικο σου

Λεωνίδα, εχω πάρει και κάρτα του, (κος Νίκος) παραπάνω στοιχεία δεν είναι σωστό να ποστάρω εδώ, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου πω με π.μ.

εχει δικιο ο λεωνιδας,μια βολτα στο θησειο,την κυριακη,και διαλεγεις,απο  κουτια,που εχω δει σε παγκους,με 50 ευρω,στην κατασταση που δειχνης.παραπανω,αμα διαθεσεις κανενα τριανταρι ευρω,ισως? βρεις με καλυτερο θυρεο,μουστακι?πιο λιγα κτηπηματα,κλπ.σε δημοπρασια,αγοραζεις σχετικα καλο,γυρω στο κατοσταρικο,αλλα δεν εχει σχεση με το δικο σου.ειναι ενα, απο τα πολλα φθαρμενα, απο την χρηση ταλληρα,σιγουρα δεν το πετας,μεχρι να βρεις καλυτερο,για να το αλλαξεις,κλπ.αυτο που λεμε περιμενεις μεχρι να το αναβαθμισεις,σε χαιρετω,γιαννηςτ.

Γιάννη, διαβάζοντας διάφορα μηνύματα δικά σου, έχω ασπαστεί μια άποψη σου, "προτιμώ να έχω ένα καλό νόμισμα παρά ένα χάλια μόνο και μόνο για να γεμίζω τις ελείψεις μου".
Προς το παρόν προσπαθώ να μάθω, για να μπορώ να κρίνω τα νομίσματα που έχουν έρθει στην κατοχή μου και στην πορεία να συλλέξω κι εγώ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 05:32:19 μμ »

Γιαννη για προσπαθησε να κλεισεις τον Καποδιστρια και τον Οθωνα σε κατασταση VG / F και μετα μιλα μου για καλυτερες καταστασεις Κλείσιμο ματιού

Γιατι στο λεω αυτο?
Βαλε κατω τις τιμες που θα σου στοιχισουν τα νομισματα σε μετρια κατασταση και μετα βαλε τα ιδια νομισματα ποσο θα σου στοιχισουν AU (αν βρεθουν) βαλε και τον χρονο υπομονης για να σκασουν μυτη στην κατασταση που θες και αποφασισε μετα τι θα επιλεξεις βαση των οικονομικων σου!!
Μετρια ή σχεδον ακυκλοφορητα?
Για κανε την ερευνα και πες μας  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 05:51:48 μμ »

Γιαννη για προσπαθησε να κλεισεις τον Καποδιστρια και τον Οθωνα σε κατασταση VG / F και μετα μιλα μου για καλυτερες καταστασεις Κλείσιμο ματιού

Γιατι στο λεω αυτο?
Βαλε κατω τις τιμες που θα σου στοιχισουν τα νομισματα σε μετρια κατασταση και μετα βαλε τα ιδια νομισματα ποσο θα σου στοιχισουν AU (αν βρεθουν) βαλε και τον χρονο υπομονης για να σκασουν μυτη στην κατασταση που θες και αποφασισε μετα τι θα επιλεξεις βαση των οικονομικων σου!!
Μετρια ή σχεδον ακυκλοφορητα?
Για κανε την ερευνα και πες μας  Στριφογύρισμα ματιών

Γιώργο σωστή η παρατήρηση σου μιας και δεν εξήγησα ότι "προτιμώ να έχω ένα καλό νόμισμα παρά ένα χάλια μόνο και μόνο για να γεμίζω τις ελείψεις μου".
καλό νόμισμα δεν εννόω AU ούτε MS, εδώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω τη βούρτσα από τη χτένα. Έχουμε δρόμο μπροστά μας  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 06:09:40 μμ »

ποιος ηταν αυτος που στο δινει 120
 αυτα που εχω δει προσφατα ηταν μεχρι 70 ευρω  και αρκετα καλυτερα απο το δικο σου

Λεωνίδα, εχω πάρει και κάρτα του, (κος Νίκος) παραπάνω στοιχεία δεν είναι σωστό να ποστάρω εδώ, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου πω με π.μ.

δεν χρειαζομαι παραπανω πληροφοριες για αυτον
σε πιστευω οτι λες αληθεια
εγω στον τελευταιο παγκο δεξια οπως πας απο τον σταθμο του θησειου δεν παω Κλείσιμο ματιού

αθηναιοι φιλοι καθως και εσυ
γιαννη  καταλαβατε ποιον λεει  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2012, 06:26:44 μμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 06:38:49 μμ »


εγω στον τελευταιο παγκο δεξια οπως πας απο τον σταθμο του θησειου δεν παω Κλείσιμο ματιού

ούτε gps να σουν!!!!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:22:37 μμ »

αγαπητε φιλε γιωργο,ο χειροτερος σε κατασταση, καποδιστριας, που εχω, ειναι το κοτοπουλακι, που αγορασα τελευταια,στην πνε,κοιτα το, και αν αξιζει,εμενα δεν μου αρεσει, παντως και 250 ευρω!!!το να παρω ,κοινοτατο ταληρο του γεωργιου,φθαρμενο,για να κλεισω τρυπες?το θεωρω τσαμπα λεφτα,αφου με 100-150 ευρω,βρισκεις καλο σχετικα,σιγουρα οχι ακυκλοφορητο,αλλα να βλεπεται που λεμε.να δωσω μια περιουσια,να αγορασω μια φορα ολα φθαρμενα,επειδη ειναι σπανια?και μετα αλλες δυο!!!για να τα παρω ομορφα,δεν ειναι απερισκεψια?δεν κανουμε αγωνα ταχυτητος,αλλα συλεγουμε νομισματα,που σημαινει οτι μας αρεσει το ωραιο,και οχι,πως θα κλεισουμε(αδυνατον)την συλλογη μας,με οτι βρουμε,για να ξεσαβουρωνουν,οι μεγαλεμποροι,η να βγαζουν μεροκαματο,οι μικρεμποροι!!!ενα σπανιο το καταλαβαινω,αλλα ταλληρο φαιν?του γεωργιου.σε χαιρετω,ο φιλος σου,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences