Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:11:45 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: δραχμη 1873  (Αναγνώστηκε 5135 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 17, 2015, 08:32:18 μμ »



Τσου ρε κυριε!!Δεν μας φτανει !!


 Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 17, 2015, 08:44:00 μμ »

Περιμενουμε Κοσμο?
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 17, 2015, 09:02:08 μμ »

kaλοριζικη
Καταγράφηκε

nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 17, 2015, 11:28:33 μμ »

Δήμαρχε πολυ ωραία η δραχμή και ας μην ειναι δικιά σου... ακόμα  Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 09:51:58 πμ »

Θα πω την άποψή μου με δημοτικοκαθαρευουσοαρχαιομπερδΕλληνική, καθότι πρέπει να γίνω κατανοητός.

Κε Δήμαρχε !!!

Η δραχμή τους έτους 1873, ανήκουσα εις την περίοδον του Βασιλέως Γεωργίου Α', χαίρει της άκρας εκτίμησής μου, ως προς τον βαθμό που μπορεί να αξιώσει μελλοντικά. Διότι δύναται ως προς τη βαθμολόγηση, να εφαρπάξει ευκόλως εκ των Γρέϊδερ των αξιότιμον βαθμόν των εξήκοντα τρία και τούτο διότι φέρει πλήθος λεπτομερειών και εις τον εμπροσθότυπον αλλά και εις το οπισθότυπον. Πάραυτα ίσως χρειασθεί η λήψη ειδικών μέτρων καθαρισμού και συντήρησης, από την γνωστή εταιρεία, διότι αν τούτο που βλέπομεν δεν εστί πατίναν, τότε πιθανότατα να εστί ζίχλα-μπίχλα, η οποία φαίνεται να υπερβαίνει εις βάθος τα 6 δάκτυλα.  Τούτο δεν επιτρέπει να έχομεν ολοκληρωμένη αντίληψη των λεπτομερειών που έχουν εναπομείνει (Παρακαλώ να μην εκληφθεί η έκφρασης 'έχουν εναπομείνει' ως υπόνοια της έστω και περιορισμένης χρήσης της εν λόγω δραχμής. Ήτο αδόκιμος η χρήσης της έκφρασης 'που ουδέποτεν έχουν εκλείψει', λόγω εκτίμησης εκ φωτογραφίας).

Στον εμπροσθότυπον, αν παρατηρήσετε εκ βαθέων, θα διαπιστώσετε την ύπαρξη αιχμών εις την οφρύς, όπως και εις την περίμετρον. Παράλληλα θα διαπιστώσετε την εξαιρετικά εύσχημη καμπύλη εις το ους και εις το μήλο των παρειών. Ταυτόχρονα υπάρχει η πλήρη εικόνα της πυκνότητας του τριχωτού της κεφαλής του Βασιλέως, και αν μου επιτρέψετε να πω, της εξαιρετικής εντύπωσης του τρόπου χτενίσματός του (Θου Κύριε τω στόματί μου).

Εις τον οπισθότυπον, δεν δύναται να γίνει λίαν εύκολη αξιολόγηση της εν λόγω δραχμής λόγω λάθους τρόπου φωτογράφισης. Πάραυτα κι αν εξαιρέσουμε την πιθανή ύπαρξη της υποτιθέμενης μεγάλης ποσότητος ζίχλας-μπίχλας, θα διαπιστώσουμε ότι και εκεί οι λεπτομέρειες είναι όλες εμφανείς.

Με τιμή.
Γ.Κ.

ΥΓ Σου εύχομαι να την πάρεις και να την χαρείς.
Τη δραχμή εννοώ Π@π@ρ@... άντε πρωί-πρωί.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 09:55:08 πμ »

Θα πω την άποψή μου με δημοτικοκαθαρευουσοαρχαιομπερδΕλληνική, καθότι πρέπει να γίνω κατανοητός.

Κε Δήμαρχε !!!

Η δραχμή τους έτους 1873, ανήκουσα εις την περίοδον του Βασιλέως Γεωργίου Α', χαίρει της άκρας εκτίμησής μου, ως προς τον βαθμό που μπορεί να αξιώσει μελλοντικά. Διότι δύναται ως προς τη βαθμολόγηση, να εφαρπάξει ευκόλως εκ των Γρέϊδερ των αξιότιμον βαθμόν των εξήκοντα τρία και τούτο διότι φέρει πλήθος λεπτομερειών και εις τον εμπροσθότυπον αλλά και εις το οπισθότυπον. Πάραυτα ίσως χρειασθεί η λήψη ειδικών μέτρων καθαρισμού και συντήρησης, από την γνωστή εταιρεία, διότι αν τούτο που βλέπομεν δεν εστί πατίναν, τότε πιθανότατα να εστί ζίχλα-μπίχλα, η οποία φαίνεται να υπερβαίνει εις βάθος τα 6 δάκτυλα.  Τούτο δεν επιτρέπει να έχομεν ολοκληρωμένη αντίληψη των λεπτομερειών που έχουν εναπομείνει (Παρακαλώ να μην εκληφθεί η έκφρασης 'έχουν εναπομείνει' ως υπόνοια της έστω και περιορισμένης χρήσης της εν λόγω δραχμής. Ήτο αδόκιμος η χρήσης της έκφρασης 'που ουδέποτεν έχουν εκλείψει', λόγω εκτίμησης εκ φωτογραφίας).

Στον εμπροσθότυπον, αν παρατηρήσετε εκ βαθέων, θα διαπιστώσετε την ύπαρξη αιχμών εις την οφρύς, όπως και εις την περίμετρον. Παράλληλα θα διαπιστώσετε την εξαιρετικά εύσχημη καμπύλη εις το ους και εις το μήλο των παρειών. Ταυτόχρονα υπάρχει η πλήρη εικόνα της πυκνότητας του τριχωτού της κεφαλής του Βασιλέως, και αν μου επιτρέψετε να πω, της εξαιρετικής εντύπωσης του τρόπου χτενίσματός του (Θου Κύριε τω στόματί μου).

Εις τον οπισθότυπον, δεν δύναται να γίνει λίαν εύκολη αξιολόγηση της εν λόγω δραχμής λόγω λάθους τρόπου φωτογράφισης. Πάραυτα κι αν εξαιρέσουμε την πιθανή ύπαρξη της υποτιθέμενης μεγάλης ποσότητος ζίχλας-μπίχλας, θα διαπιστώσουμε ότι και εκεί οι λεπτομέρειες είναι όλες εμφανείς.

Με τιμή.
Γ.Κ.

ΥΓ Σου εύχομαι να την πάρεις και να την χαρείς.
Τη δραχμή εννοώ Π@π@ρ@... άντε πρωί-πρωί.
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 09:57:32 πμ »

Λοιπόν με διαφορά η καλύτερη αξιολόγηση που έχω διαβάσει, χαίρε Κώστα Χαμόγελο
Λευτέρη η δραχμή είναι υψηλών προδιαγραφών, το θέμα είναι πόσο θα την πάρεις
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 02:46:22 μμ »

Κωστα μου!!προσκυνω!!!Η καλυτετρη αξιολογηση που εχω διαβασει!!
Γιαννη το ποσο θα παει ειναι και αυτο ενα θεμα Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγω παντως εχω την εντυπωση οτι κρυβει τρελα λουστρα η μπιχλοπατινα και ο βαθμος της θα ειναι πανω απο μσ63!!
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 18, 2015, 03:12:29 μμ »

Καλοριζικιαααααααααααααααααααααααα
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences