Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 06:18:54 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποσειδώνας  (Αναγνώστηκε 16445 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 08, 2012, 11:00:39 μμ »

το τελευταιο αποκτημα μου

θα ηθελα το σχολιασμο σας για τι βαθμο πιστευεται οτι θα παρει

επιπλεων οι φιλοι που εχουν και θελουν ας ανεβασουν φωτογραφιες δικων τους
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 08, 2012, 11:14:06 μμ »

Ωραιο Λεωνιδα , μπραβο!!
Ωριακα ακυκλοφορητο το βλεπω με την πρωτη ματια!!
Οι φωτο δεν ειναι και τοσο καλες , αλλα φαινονται κατι χτυπηματακια μικρα μικρα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 08, 2012, 11:31:54 μμ »

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280798119680

αυτη ειναι η δημοπρασια
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2012, 12:12:55 πμ »

Και ένα από εμένα
Πρόσφατο απόκτημα.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 10, 2012, 08:53:49 μμ »

και η δικη μου γνωμη ειναι, οτι σιγουρα ειναι au+,απο τα λιγα, αναιπαισθητα σημαδακια,αν και για την τιμη ,ειναι πολυ καλη αγορα.και του φιλου peros,μου αρεσει και το συγκρινω περιπου? στην ιδια κατασταση,αν και απο τις φωτογραφιες,δεν βγαζεις σαφη αποτελεσματα,προς αποφυγη παρεξηγησεως.παντως και του λεωνιδα,μπαινει ανετα σε συλλογη,με νομισματα καλων καταστασεων,παρολη την φθηνη τιμη αγορας.πρεπει να αρχισω, να βλεπω το αμπαυ πιο σοβαρα,μου φαινεται,χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.υγ,μπραβο λεωνιδα,ομορφος ποσειδωνας.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 10, 2012, 09:35:44 μμ »

γιαννη αν δεν ηταν ενα φιλαρακι να με επιβεβαιωσει   το πιθανοτερο ειναι να μην το αγοραζα
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 12:30:29 μμ »

σιγουρα,και η γνωμη ενος δευτερου ατομου,μερικες φορες,μας προφυλασει,απο ενθουσιασμους,η και το αντιθετο.μερικες φορες,μας ξεφευγουν λεπτομερειες,που αλλοτε ειναι υπερ της αγορας,και αλλοτε κατα.παντως βλεπω,οτι ψαχνωντας,μπορει καποιος,να δημιουργησει μια καλη συλλογη,με πολυ λιγωτερα χρηματα,απο τα γνωστα μαγαζια η παγκους,και απο το ιντερνετ!!!ισως? χρειαζεται λιγακι!!! παραπανω υπομονη,που στο τελος,σε ανταμειβη,και ευχομαι σε ολους, καλες αγορες.και να μην βιαζομαστε να κλεισουμε? τρυπες!!!!!,οπως λεγεται,στην συλλεκτικη γλωσσα.που για μενα,δεν ειναι συλλογη ευχαριστησης!!!αλλα εξαναγκασμος αποκτησης,με οτι βρουμε μπροστα μας.με την δικαιολογια,οτι θα ξαναξοδεψουμε χρηματα,αν το βρουμε καλυτερο?δηλαδη,πληρωνω κατι δυο φορες,για να μην μου μου λενε, οι φιλοι?οτι δεν το εχω,εστω και λιωμα.ισως εχω αδικο,αλλα η συλλογη δεν τελειωνει ποτε!!!εμεις τελειωνουμε καποτε,και ξεσαβουρωνουν,οι εξυπνοι,απο την αφελεια,και την βιασυνη μας!!!υγ.προς αποφυγη παρεξηγησεως,οι εμποροι,την δουλεια τους κανουν,δεν επιβαλουν σε κανεναν,να αγορασει,τα λεγομενα τρυπες,η βουλωμενα,η κοπιες,η λιωματα,κλπ.ηδη αγορασε φιλος,οθωνα ταλληρο μοναχου τρυπιο, (στην κυριολεξια)πιο ακριβα,απο οτι ειχα αγορασει, πριν λιγο καιρο,πανεμορφο,και πιστοποιημενο.κοιταξτε, την φωτογραφια του μοναδικου ταλληρου του μοναχου 1833,της προτελευταιας δημοπρασιας,της ΠΝΕ,και γραψτε μου την γνωμη σας?θα δινατε για τρυπιο χειροτερο,παραπανω,η και τα ιδια λεφτα?αυτα για το κλεινω τρυπες,παντα προσωπικη αποψη,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 01:03:21 μμ »

το ταληρακι σου ειναι φοβερο δεν το συζηταμε  αν και πιστευω οτι αδικιται μεσα στο κουτι εγω στη θεση σου θα το εσπαγα

σιγουρα μια δευτερη γνωμη παντα βοηθαει πχ εσυ μου ειπες για τη δητρουλα η οποια εινΑΙ πολυ ωραια
ο φιλος μου ο αλλος μου ειπε για το ποσειδωνα και καποιος αλλος για κατι αλλο και τελικα εχω βρεθει με καμια 10αρια καλα κομματια

σιγουρα τα ατομα που ειναι μεσα βοηθανε παρα πολυ στο να κανεις μια επιλογη σωστοτερη

γιαννη αυτους στους παγκους τους ξερεις οπως και εγω ,πολυ καλα.  τι γινεται και τι κανουν

εγω εχω πολλα λιωματα στην συλλογη μου αλλα δεν με πειραζει καθολου τη να με πειραξει που εχω λιωμα το 2 δρχ του 1868 αστο να υπαρχει εμενα δεν με πειραζει

την κυριακη στην λεσχη ημουν παρεα με ενα μελος της σελιδας μας και ειδα ενα ωραιο ταληρακι του 44 βουλομενο δεν το εχω,ζητησε 500 ,ο φιλος του απαντησε 200 καλα ειναι , δουλεια δεν εγινε εγω του ειπα στον φιλο μας οτι θα εδινα 250-300 και μου ειπε οτι ηταν παρα πολλα

ΥΓ Ποσες φορες σε εχω ρωτησει για κερματακια
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2012, 01:32:13 μμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 01:53:40 μμ »

και εγω πιστευω,οτι ειχε δικιο.θα εδινες φερειπιν 300ευρω,με την σημερινη κριση,και μπορει,φετος,μετα απο εξι μηνες,να το βρεις με 600-800 ευρω,εστωF-VF,ποιο για σενα θα επιανε τοπο?το τρυπιο,που θα το εδινες μετα? και ποσο?(αν και ξερω,οτι δεν πουλας γενικα),για να κανεις καποια αποσβεση!!!δεν μπορω να καταλαβω?δεν με κυνηγα κανεις,ουτε βιαζομαι να τελειωσω τα ελληνικα νομισματα(ειναι πρακτικα αδυνατον).τι σημαινει να κλεισω τρυπα?για ενα σπανιο,αλλα πραγματικα σπανιο το καταλαβαινω,να δειξης ανοχη.αλλα να πετας λεφτα,μετα να το ξαναγοραζεις καλυτερο!!!δεν ειναι λιγο,αφελες!!!ενταξει,να αγορασω,ενα τρυπιο,η πειραγμενο γενικα,σε μια ασημαντη τιμη,το καταλαβαινω!!!αλλα με 300 ευρω,αλλος περναει τον μηνα του!!!!και εσυ αγοραζεις τρυπιο?εστω,και του 44.το δικο μου το εχω παρει σε δραχμες, τοτε, σε δημοπρασια,αναλογικα αρκετα φθηνα,μιας και δεν ειναι φοβερη σπανιωτητα.θυμασαι παλι σε δημοπρασια,που δεν το πηρες,γιατι ξεχαστηκες,και εφυγε ακτυπητο τελειως,σε πολλη χαμηλη τιμη?κοιτα τις δημοπρασιες της πνε,που εχουμε πει μαζι.γενικα,ειμαι της αποψης ,οτι νομισματα,που βρισκωνται,καλυτερα,να τα αγοραζουμε,μια και ΚΑΛΗ,παρα,αλλαξε πληρωσε,κλπ.το να αγορασουμε και δυο τρεις σπανιωτητες,το καταλαβαινω,και ειναι λογικο.πολλα εγραψα συγνωμη,χαιρετω ολην την παρεα,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2012, 02:02:17 μμ από giannist » Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 03:11:40 μμ »

εκεινο ειχε 110 ευρω οποτε το συζητας το τρυπιο

το αλλο με 250-300 δεν το αγοραζεις
ειχε και τρυπια αλλα ωραι τρυπια ταλληρα του 33 με 75 ευρω αλλα ευχαριστω δεν θα παρω
αν ομως ηταν αθηνων τρυπιο  και ζηταγε κανενα χιλιαρικο θα το αγοραζα και θα ετρεχα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

το ποσειδωνα με 40 ευρω δεν θα τον αγοραζες?
εγω συμφωνω με το γιωργο οτι ειναι στο οριο του ΑΥ
ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 08:00:38 μμ »

αυτο σου ειπα, και στην αρχη,μου αρεσε το στεμμα,το φρυδι,κλπ.σιγουρα,στεκετε ανετα, διπλα στην ομορφη δημητρα,οσο για τιμη,το εχεις δει και μονο σου!!!σιγουρα,πλησιαζει το au,ισως και ειναι,αν και δεν το εχω δει, απο κοντα,γιατι ειναι στην μεση? και τα κτηπηματακια,που το χαλανε στο συνολο,αλλιως δεν θα το σχολιαζαμε!!!και σε αλλα με υγεια,θα τα πουμε την κυριακη,στην λεσχη,γιαννης.
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 09:24:32 μμ »

Θα μπορούσαν να είναι καλύτερα....
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 10:40:42 μμ »

Λεωνιδα θα σε παρακαλεσω αν εχεις παραλαβει το νομισμα η οταν το παραλαβεις να αναρτησεις δυο μεγαλυτερες ευκρινεστερες φωτογραφιες των δυο οψεων,θαθελα να δω καποια ψηλατου σημεια καλυτερα,επι τι ευκαιρια ρωτω οποιονδηποτε να απαντησει στο ποια ειναι τα ψηλοτερα σημεια κατα την αποψη του σε εναν ποσειδωνα,ευχαριστω ,
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 11:05:33 μμ »

το στεμμα.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 11:33:28 μμ »

δεν το εχω παραλαβει ακομα
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences