Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 11:00:54 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: δρχ 1868  (Αναγνώστηκε 7784 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:08:28 μμ »

Αντώνη πολύ ωραίο νόμισμα . Αν ξεπεράσει τις μικρές γρατσουνιές στον λαιμό και στο μάγουλο από πιθανό παλιό ελαφρύ καθάρισμα AU 58 . Αλλά ότι και να το βγάλουν είναι ενα πολύ ωραίο νόμισμα με ωραία πατινά. Αν είναι δικό σου να το χαίρεσαι.

Έχεις δίκιο Στέργιο, έχει παλιό καθάρισμα αλλά είναι ελκυστικό κομμάτι ... έχει μάτι ο Αντώνης!
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:22:36 μμ »

Πολύ ωραία η δραχμή Αντώνη, να τη χαίρεσαι Κλείσιμο ματιού. Να ρωτήσω τον xmac γιατί να πάει NCS; Βλέπεις κάτι που χρειάζεται απομάκρυνση ή/και περιποίηση; Ρωτάω για να μαθαίνω.
Εγώ θα το έστελνα ώστε μια και έξω να φύγει και η παραμικρή μου υπόνοια για οτιδήποτε ...  κιτρινίλες ...!!! αλλά μια και θα έμενε σε μένα για πάντα κλειστό δεν θα είχα ποτέ πια την έννοια του εξασφαλισμένο δια παντός!  Κλείσιμο ματιού(πιστεύω να σε κάλυψα Νικόλα nikos11, είναι θέμα προσωπικό, με αυτό τον τρόπο το βλέπω εγώ).
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, με κάλυψες τουλάχιστον για το συγκεκριμένο νόμισμα. Η απορία μου πάντως είναι γενικότερη (και ίσως λάθος το σημείο που την εκφράζω αλλά είναι φίλος ο Αντώνης) και θα ήθελα και τη γνώμη άλλων, ίσως σε άλλο θέμα, γιατί βλέπω νομίσματα άλλα πεντακάθαρα και με λούστρα, άλλα σκούρα και μαυριδερά, άλλα μέσα στη μπίχλα στην κυριολεξία και προσπαθώ να καταλάβω τι είναι αυτό που οδηγάει ή δεν οδηγάει τον καθένα στην NCS.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:48:43 μμ »

την εχω καιρο μαζι με την αδελφουλα της....αλλα ελεγα μηπως και την στειλω για βαθμο μιας και παιζει και στοιχημα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:51:22 μμ »

για κουτι δεν ειναι.......για ματι ναι
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:56:17 μμ »

Θα το χασεις φιλαρακι  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:58:35 μμ »

την εχω καιρο μαζι με την αδελφουλα της....αλλα ελεγα μηπως και την στειλω για βαθμο μιας και παιζει και στοιχημα  Κλείσιμο ματιού

περιμενω αλλα ολο λογια εισαι!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 01:38:44 πμ »

για κουτι δεν ειναι.......για ματι ναι
Σωστος ο παικτης
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 01:39:56 πμ »

την εχω καιρο μαζι με την αδελφουλα της....αλλα ελεγα μηπως και την στειλω για βαθμο μιας και παιζει και στοιχημα  Κλείσιμο ματιού
αφου εχεις την αδερφουλα δεν μου την στελνεις εμενα αυτη που ειχα σκοπο να αρχισω να ψαχνω
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 08:51:52 πμ »

Για μενα δεν θελει καθαρισμο. Να καθαρισει τι? Αυτο το ομορφο χρωμα που εχει δημιουργηθει? Αντωνιε καλοριζικο ειναι μπομπα μην πετας λεφτα σε πιστοποιησεις! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 08:52:58 πμ »

Για μενα δεν θελει καθαρισμο. Να καθαρισει τι? Αυτο το ομορφο χρωμα που εχει δημιουργηθει? Αντωνιε καλοριζικο ειναι μπομπα μην πετας λεφτα σε πιστοποιησεις! Κλείσιμο ματιού
συμφωνω  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:18:18 πμ »

 το 58αρη  το εχει σιγουρα αντωνη ειναι πολυ ωραιο κατι μου θυμιζει??στο εδωσε ?? μπραβο καλοριζικο
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:41:17 πμ »

Θα σε στενοχωρήσω λιγάκι.
Το νόμισμα αυτό είναι XF (άσχετα τι θα γράψει το κουτί) και στη κατάσταση αυτή το βρίσκεις εύκολα.

Η πατίνα του όμως είναι τεχνητή. Συνήθως η χρυσίζουσα πατίνα εμφανίζεται σε ακυκλοφόρητα ασημένια και ξεκινάνε περιμετρικά σε ΟΛΟ το νόμισμα και όχι σε καταστάσεις σαν αυτό.
Η συγκεκριμένη πατίνα (εκτός εάν δεν έχει βγει σωστά η φωτό) θα παρατηρήσεις ότι έχει "καθήσει" στη περίμετρο του κεφαλιού σαν φωτοστέφανο. Σαν να έχει μπει υγρό το οποίο δεν στάθηκε στο πεδίο και κάθησε στις γωνίες των cameo. Παρατήρησέ το και γύρω από τα γράμματα.

Στο κουτί μπορεί να γράψει 55 ή 58. Εάν σε ικανοποιεί αυτό, "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Έχω όμως την εντύπωση ότι στα νομίσματα εσύ ειδικά είσαι πιο απαιτητικός απ ότι το συγκεκριμένο.

Θα συμφωνούσα να μη το "πακετάρεις" αλλά εάν το κάνεις, ξόδεψε πριν για τη συντήρησή του. Το ανέφεραν  αρκετοί αυτό και συμφωνώ να το κάνεις εάν έχεις χρήμα να ξοδεύεις.

Υ.Γ. Δεν έχω πρόβλημα με τις τεχνητές πατίνες, φτάνει να είναι σωστές.
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:55:56 πμ »


Η πατίνα του όμως είναι τεχνητή.
Υ.Γ. Δεν έχω πρόβλημα με τις τεχνητές πατίνες, φτάνει να είναι σωστές.

Φιλε Νικο, αν μου επιτρεπεις την παρεμβαση, ποιος απο ολους ειπε οτι ειναι φυσικη πατινα?
Προφανως και ειναι τεχνητη, αυτο που ειπωθηκε απο πολλα παιδια ειναι απλα οτι ειναι ωραια πατινα..
Κι οπως ξερεις φανταζομαι περι πατινας ειναι εντελως υποκειμενικα τα πραγματα,τι αρεσει στον καθενα δηλ,δεν υπαρχει ,(παντα κατα την γνωμη μου), σωστο και λαθος
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 10:00:38 πμ »


Η πατίνα του όμως είναι τεχνητή.
Υ.Γ. Δεν έχω πρόβλημα με τις τεχνητές πατίνες, φτάνει να είναι σωστές.

Φιλε Νικο, αν μου επιτρεπεις την παρεμβαση, ποιος απο ολους ειπε οτι ειναι φυσικη πατινα?
Προφανως και ειναι τεχνητη, αυτο που ειπωθηκε απο πολλα παιδια ειναι απλα οτι ειναι ωραια πατινα..
Κι οπως ξερεις φανταζομαι περι πατινας ειναι εντελως υποκειμενικα τα πραγματα,τι αρεσει στον καθενα δηλ,δεν υπαρχει ,(παντα κατα την γνωμη μου), σωστο και λαθος

Συγγνώμη δεν κατάλαβα ούτε πρόσεξα ότι αναφέρθηκε ότι είναι τεχνητή.

Για τα υπόλοιπα, αυτό έγραψα. Είναι θέμα γούστου.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 10:09:00 πμ »

ευχαριστω για τις γνωμες σας  Χαμόγελο..δεν εχω την γνωση να πω αν ειναι τεχνιτη η οχι..παντως σε αυτο που συμφωνουμε ολοι ειναι οτι στο ματι ειναι κουκλα  Σαρκασμός..οσο για την ποιστοποιηση το σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα την στειλω μαζι με την αδελφουλα της για να μου φυγει η περιεργεια
Υ.Γ.....Νικο οπως παντα κουβαρντας  Χαμόγελο.....αλλα οπως εχουμε ξαναπει ειναι αναλλογα απο πια μερια του πλανητη  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences