Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 11:05:47 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 lepto 1828  (Αναγνώστηκε 17276 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 12, 2012, 10:14:54 μμ »

ICG independent coin graders ειναι αμερικανικη εταιρια απο την Φλωριδα Βασιλη.Παλιοι graders του anacs.Ειναι μια απο τις τεσσερις εταιριες που επτρεπονται στο ebay.η καναδεζικη εταιρια ειναι η iccs.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 15, 2012, 07:19:05 πμ »

εχεις δικιο Αναργυρε,τα μπερδεψα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 17, 2012, 10:31:25 πμ »

θα ηθελα να κανω μια επισημανση ασχετη,αλλα μιας και το θεμα του αρθρου ειναι,τα καποδιστριακα μονολεπτα!εχει ενδιαφερον!!!εδω περιπου και εναν μηνα,ισως και περισοτερο?εχουν ενφανισθει στην αγορα απο διαφορους,ακυκλοφορητα λεπτα του 1831,σχεδον στην κατασταση που κοπηκαν?εχω δει συγκεγκριμενα 4!!! δυο σε παγκους του θησειου?σε δελεαστικωτατη τιμη,γυρω στα 6-7 κατοσδταρικα,και αλλα δυο σε χερια που δεν φημιζονται για τις συλλογες τους.το εντυπωσιακωτερο ειναι οτι εχουν το ιδιο χρωμα, σχεδον χρυση πατινα,κοι το πιο περιεργο?δεν ειχαν την ελαχιστη διαφορα μεταξυ τους,οπως στα  συνηθη καποδιστριακα.ας προσεξουν τα παιδια της παρεας,σε επικειμενες τετοιες αγορες,χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.προς επαληθευση των λεγομενων μου,σε δυο απο αυτα,ετυχε να ειναι και γνωστο μελος της ιστοσελιδας μας.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 17, 2012, 01:47:28 μμ »

Πολυ θα ήθελα να τα δώ.
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 18, 2012, 08:42:03 πμ »

αγαπητε δημητρη,την κυριακη αν βρεθουμε στην λεσχη,παμε στους παγκους στο θησειο να δεις τουλαχιστον μια,αν ειναι και ο αλλος? (γιατι δεν κατεβαινει καθε κυριακη)θα δεις και αλλην(αλλες), γιατι μου ανεφερε οτι εχει ΔΥΟ ιδιες?ο πρωτος μαλιστα, ειναι και η συμπαθεια του λεωνιδα!!!οσο για τις αλλες των συλλεκτων,μπορει να τις δουμε και στην λεσχη!!σε χαιρετω,καλη εβδομαδα γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 19, 2012, 09:22:13 μμ »

Καλησπερα και απο εμενα. Εχω δει και εγω μονολεπτο του 1831 στο Θησειο, σε εμπορο που δινει τιμες εκτος πραγματικοτητας, 350 ευρω. Μολις μου ειπε την τιμη εφυγα ευγενικα. Στην κατασταση που ητανε (πολυ καλη) και η τιμη (επισης καλη, εαν υπολογισει κανεις οτι θα εκοβε το 50αρικο σιγουρα, μην εκοβε και κανα 20αρικο ακομη) πονηρευτηκα. Αφηστε που μου εδινε την εντυπωση χυτου, ειχε και πορους (και αυτο πριν ρωτησω τιμη). Μπραβο σε οσους ανεφεραν την περιπτωση, η συλλεκτικη κοινοτητα ειναι μια ομαδα, οι περισσοτεροι γνωριζουν ο ενας τον αλλον και οι σωστοι μενουν αναλοιωτοι στο χρονο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences