Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 10:31:10 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 Λεπτα 1882  (Αναγνώστηκε 7004 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 06:43:34 μμ »

Ανεβάζοντας ενα νόμισμα για αξιολογήσει αυτό που ελπίζω ειναι να πάρω οσο περισσότερες γνώμες , να εκμεταλλευτώ την εμπειρία σας και τις γνώσεις . Ελπίζω να έχετε όρεξη να ασχοληθείτε και με χαμηλής αξιας νομισματα γιατι εγω μονο κερδισμένος μπορώ να βγω . Να γίνει μια συζήτηση  για το νόμισμα ,που ξεκινά η φθορά , που πάσχει ένα νόμισμα ,πως  να διακρίνουμε το καθάρισμα , από πού προκύπτει ο βαθμός , τι βλέπεται ? που εγω δεν βλέπω γιατι πολύ απλα δεν ξέρω που να κοιτάξω  ( και αν ίσως σε κάποια ξέρω)  , μην ξεχνάμε ότι μας διαβάζουν 100αδες αλλοι νεοι συλλέκτες ….. Στον Γεώργιο Α  μου λείπει το μονόλεπτο του 1870 και τα χρυσά βέβαια (για το 50Λ 1868 ουτε λεξη) , τα υπόλοιπα τα ειχα συμπληρώσει πριν πάω φαντάρος το 1985 , η κατάσταση τους? G,VG,αιντε F . Αποφάσισα τωρα να την αναβαθμίσω οσο μπορώ , μακάρι να την κάνω  όλη VF – XF  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  φιλικά Ευθυμης  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 06:56:09 μμ »

Xf καθαρισμένες είναι Μίμη!
Ίσως δε παίρνεις πολλές απαντήσεις γιατί συμφωνούν με τους προηγουμενους
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 07:05:32 μμ »

Να είσαι καλά Γιώργο , ευχαριστω ... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 12:24:51 πμ »

Να μην ανοιγω αλο θεμα ....Ενα μονόλεπτο προς αναβάθμιση του παλαιού ...μικρο τιραζ 397.600 κομμάτια. Απο κατάσταση πως το βλέπετε ?  (όσο γίνετε απο τις φωτογραφίες μου) Χαμόγελο . οι δυο ειναι με λάμπα μέσα στο σπίτι και οι άλλες δυο έξω στον ήλιο .
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 05:40:50 μμ »

Ακυκλοφορητο του 1879 με μονο μειον το σημαδι? στο προσωπο του Γεωργιου,Χαιρετω γιαννης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2015, 05:50:00 μμ από giannist » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 05:43:06 μμ »

Σιγουρα μπαινει σε μια συλλογη Χαμηλων αξιώσεων και την Οριοθετώ στο Vf-30,5,αλλα δεν είναι αυτό που λεμε Εμπορευσιμη(κοινη ημερομηνια,στραβο πατημα,καθαρισμενη ευτυχως καλα).Εξαιρετικη δεν την λες και η αξια της είναι οσο αγορασθηκε.Στην καλη εποχη πριν 5-10 χρονια εβρισκες στην λεσχη εξαιρετικη με 10 ευρω.Χαιρετω,γιαννηςτ.
+1 Εάν πεις σε Συλλεκτη ότι η δεκαρα αυτή είναι Εξαιρετικη θα σε κοιταξει με Συμπαθεια!!!
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 06:36:10 μμ »

Ακυκλοφορητο του 1879 με μονο μειον το σημαδι? στο προσωπο του Γεωργιου,Χαιρετω γιαννης.

Σε ευχαριστώ  Γιάννη Χαμόγελο Χαμόγελο χαίρομαι που είσαι εδώ  . . Ευθύμης  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 06:39:57 μμ »

Σιγουρα μπαινει σε μια συλλογη Χαμηλων αξιώσεων και την Οριοθετώ στο Vf-30,5,αλλα δεν είναι αυτό που λεμε Εμπορευσιμη(κοινη ημερομηνια,στραβο πατημα,καθαρισμενη ευτυχως καλα).Εξαιρετικη δεν την λες και η αξια της είναι οσο αγορασθηκε.Στην καλη εποχη πριν 5-10 χρονια εβρισκες στην λεσχη εξαιρετικη με 10 ευρω.Χαιρετω,γιαννηςτ.
+1 Εάν πεις σε Συλλεκτη ότι η δεκαρα αυτή είναι Εξαιρετικη θα σε κοιταξει με Συμπαθεια!!!

 θα έχεις ακούσει για την κουκουβάγια και το κουκουβαγιοπουλο?  αυτό εχω πάθει και πιστεύω οτι όλοι οι συλλέκτες το παθαίνουν αυτο , άλλοι πολύ άλλοι λίγο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο γι αυτό εξαλου  υπάρχει η online εκτίμηση ....
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 06:59:14 μμ »

Διατηρώ μονο μια επιφύλαξη για το αν ειναι καθαρισμένη η οχι η δεκαρα . Πιστεύω οτι όντος ειναι σημάδι φυσιολογικής φθοράς , εξαλου εχει σχεδον τον ιδιο αποχρωματισμο και το ταλιρο στην φωτογραφεία απο τον κατάλογο του Καραμητσου . Ευθυμης  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 08:05:40 μμ »

Καθαρισμενη!!!αστην(περιββαλον δωματιου) εξω να ξαναγινει η Πατινα,γιαννης.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 08:20:05 μμ »

ok Γιάννη , μάλλον θα το κάνω . Ευχαριστώ  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences