Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 03:32:10 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 λεπτα 1874  (Αναγνώστηκε 13432 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 07:31:23 μμ »

Χρήσιμο να ξέρουμε! Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 07:33:00 μμ »

οπως ειπα τον πωλητη τον εχουν διεγραψει,οποτε δνε θα τον ξαναδεις με αυτο το nick.
το πιο πιθανων να ανοιξει αλλον λογαριασμο με διαφορετικο nick!
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 08:13:49 μμ »

Αυτόν λέω και εγώ με το κρητικό!
Άνοιξα case την ίδια μέρα,ούτε μήνυμα δεν του έστειλα!
Άνοιξε και στο PayPal και οποίο κάνει δουλειά πρώτο
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 08:16:49 μμ »

δεν με αφηνει να ανοιξω στο παυπαλ case.με στελνει στο εβαυ γιατι εκρεμει εκει.
επρεπε να ειχα ανοιξει εκει απο την αρχη!
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 09:36:50 μμ »

Να προσθέσω οτι εγω ειμαι ο δεύτερος που εξαπατήθηκα απο τον βλάκα .το αστείο ειναι οτι δεν με δικαίωσαν. Φάγανε τα καντήλια της χρονιάς τους (βαρέθηκα να στέλνω mail σε ολα τα eBay )και μου δωσαν 5 μέρες περιθώριο απο χθες να συμπληρώσω μια εκθεση και να την στειλω. . .ακουσον άκουσον  Απορία

Dear Antonis,

I am writing you about Greece, 5 Drachmen 1833 (291350171018) that you recently purchased. We understand it can be disappointing when a package arrives and it is empty. We want to make sure we address your concerns today.

In order to continue with the investigation of your eBay Money Back Guarantee case, please provide eBay with a declaration confirming that you received an empty box.

Please make sure the declaration below is filled out completely and correctly, then sign, date, and return it to us. You can scan the document and then upload it via the link below. If you’re unable to scan the declaration, please fax it to (303) 395-2829. This is a US fax number. If you're faxing from outside the US, you'll probably need to dial 001 before the number.

Please upload document via this link:
https://ocs.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?OCSUploadMemberDocuments&action=signin&deptName=USMemberAppeals

In the comments section, please add "Case ID 5078400317"; this will allow us to track and link your documents with this concern. Once you have selected your documents, you will want to select the General document type. Select send and wait for the confirmation to appear to ensure your documents have been submitted for review.

Please make sure that your documents meet the following requirements:

They must be in the *.gif, *.jpg, *.png, or PDF file formats.
For security reasons, they must not be aggregated (compressed) or executable files.
The total size of the documents cannot be greater than 20 megabytes (MB).
Each file cannot be larger than 2 MB.
The declaration must be filled out with your name, case number, and eBay item number, then signed and dated. If the declaration doesn't contain all of this information, you may not receive a refund or be able to appeal a case. If you'd like to add additional information, please put it under the signature in the declaration. If the declaration is altered in anyway, we will not be able to accept it.

We must receive your documentation within 5 days of the date of this email so we can investigate your case. If we don't receive your fax by then, your case will be closed. Unfortunately, we can't give extensions to the time period. We'll reply with an update on your case within 72 hours of receiving your declaration.

Thanks for all your help. We're sorry for any inconvenience.

Sincerely,
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 10:54:40 μμ »

Να ρωτήσω κάτι;  Για να καταλάβω γιατί είχα διαφορετική αντιμετώπιση..
Έχετε αφήσει πάνω από 2-3 αρνητικές;
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 11:03:14 μμ »

Να ρωτήσω κάτι;  Για να καταλάβω γιατί είχα διαφορετική αντιμετώπιση..
Έχετε αφήσει πάνω από 2-3 αρνητικές;
εκανα πατάτα .ανοιξα και έκλεισα αμέσως return case ενω ειχα παραλάβει άδειο φάκελο .οποτε ηταν σαν να τους ειπα οτι τα βρήκα με τον πωλητή
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 11:14:44 μμ »

Α και όχι μόνο αυτό.
Εμένα δεν μου το έστειλε άδειο,αλλά έβαλε και κάτι για το καλό!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 12:32:47 μμ »

εγω πρωτη φορα εκανα αναφορα και αιτηση για να παρω τα λεφτα μου πισω!
τωρα δεν ξερω γιατι εσυ δικαιωθηκες!!!την αναφορα την εκανες στο εβαυ η στο παυπαλ?
Καταγράφηκε
reiko
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 27


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 05:27:10 μμ »

θα ήθελα και εγω να ρωτησω κατι για να μην ανοιξω νεο θεμα. Εκανα μια αγορα νομισματος απο το ebay το προηγουμενο Σαββατο (πριν 2 εβδομαδες). Ο πωλητης ειναι απο Ρουμανια και το νομισμα δεν εχει ερθει ακομα. Ποσο ακομα να περιμενω μεχρι να ανοιξω θεμα στο ebay?
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 05:36:22 μμ »

θα ήθελα και εγω να ρωτησω κατι για να μην ανοιξω νεο θεμα. Εκανα μια αγορα νομισματος απο το ebay το προηγουμενο Σαββατο (πριν 2 εβδομαδες). Ο πωλητης ειναι απο Ρουμανια και το νομισμα δεν εχει ερθει ακομα. Ποσο ακομα να περιμενω μεχρι να ανοιξω θεμα στο ebay?
Δες ποτε σου λεει οτι υπολογίζει να φτάσει σε εσενα... Estimated xx/xx/xxxx και αν έχεις ξεπεράσει αυτή την ημερομηνία καντο τότε....
Καταγράφηκε
reiko
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 27


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 05:48:18 μμ »

πρωτη Μαρτη αναφερει! αλλα καπου σαν να ειχα διαβασει οτι μπορεις να ζητησεις τα λεφτα σου πισω μονο μεχρι 21 μερες μετα την αγορα? Βεβαια πως δικαιολογειται τοσο αργη παραδοση απο τη Ρουμανια δεν μπορω να το καταλαβω!
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 06:22:39 μμ »

εγω πρωτη φορα εκανα αναφορα και αιτηση για να παρω τα λεφτα μου πισω!
τωρα δεν ξερω γιατι εσυ δικαιωθηκες!!!την αναφορα την εκανες στο εβαυ η στο παυπαλ?
Στο ebay και έγραψα μήνυμα ότι ο πωλητής επίτηδες έστειλε λάθος νόμισμα, έχει ήδη φάει διαγραφή και θέλω τα λεφτά πίσω
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 10:43:58 μμ »

δεν μπορω να το καταλαβω!εγω τους εξηγησα οτι εστειλε αδειο φακελο γιατι δεν ειχε το νομισμα,ειχε κλεψει τις φωτογραφιες απο αλλον στο εβαυ.τους εδωσα το λινκ του αλλου πωλητη που ειχε το νομισμα.
ξερεις τι εκαναν?εστειλαν μνμ αυτου νου που ειχε το νομισμα,που δεν ειχε καμια σχεση με την αγορα μου και του εγραψαν να μου στειλει μνμ να ξεκαθαρισουμε το θεμα γιατι μου εστειλε αδειο φακελο!
μπερδεψαν τους πωλητες!φυσικα τους ξαναστειλα μνμ και τους ξεκαθαρισα οτι ο συγκεκριμενος δεν εχει καμια σχεση με την αγορα που εκανα και οτι μπερδεψαν τα ατομα,αλλα ακομα περιμενω απαντηση!!
σημερα μιλησα ξανα στο chat που εχουν,μιας και δεν εχω παρει ακομα καμια απαντηση στο δευτερο αιτημα μου και μου ειπαν παλι το ιδιο,θα το κοιταξουμε το αιτημα σου και θα σου απαντησουμε σε 48 ωρες!!!
φεξε μου και γλυστρισα δηλαδη!!!!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 10:53:12 μμ »

πρωτη Μαρτη αναφερει! αλλα καπου σαν να ειχα διαβασει οτι μπορεις να ζητησεις τα λεφτα σου πισω μονο μεχρι 21 μερες μετα την αγορα? Βεβαια πως δικαιολογειται τοσο αργη παραδοση απο τη Ρουμανια δεν μπορω να το καταλαβω!
εχω την εντυπωση στο παυπαλ μπορεις να ζητησεις τα λεφτα σου πισω 45 μερες μετα την πληρωμη!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences