Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 07:06:48 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τούρκικα χρυσά εκτίμηση  (Αναγνώστηκε 1742 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 08, 2015, 04:50:50 μμ »

Καλησπέρα σε όλους.Είναι 4 τούρκικα 25 kurus βάρους 1.8 γραμμάρια έκαστος με περιεκτικότητα 917 σε χρυσο.Έχουν κάποια αξία σαν νομίσματα η απλά όσο είναι το βάρος τους σε χρυσό???
Καταγράφηκε
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 08, 2015, 07:49:15 μμ »

 Απορία κανένας  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2015, 03:21:45 πμ »

εδω ειμαστε! Χαμόγελο

απο οτι εχω καταλαβει τα ζυγισες ειδες το χρυσο κτλ... ετσι; Χαμόγελο  απλα για να ειμαστε οκ οτι δεν ειναι κοπιες μιας και δεν μπορω να δω καλα απο τις φωτο και δυσκολευομαι και λιγο λογο πυρετου!

δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και στο καλυτερο σου η φθορα ειναι αστα να παει! μαλιστα μου κανει εντυπωση πως εγινε ετσι μονο η μια μερια.... μαλλον ηταν σε κοσμημα;;

αν εχουν καλληματα ή σημαδια απο στεφανακι... πανε ετσι κι αλλιως μονο στο χρυσο τους...

αυτο με ημερομηνια 1293/32 κοπηκε σε 112.000 τεμαχια αλλα δεν θεωρητε μικρος αριθμος!

δυσκολοτερο ειναι το 12277/6 αν μπορω να δω καλα λογο φθορας... που βγηκε σε 73.000 τεμαχια... αλλα ο κραους κι αυτο το εχει στην ιδια τιμη με τα αλλα ιδια του...
Καταγράφηκε
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2015, 03:47:11 πμ »

εδω ειμαστε! Χαμόγελο

απο οτι εχω καταλαβει τα ζυγισες ειδες το χρυσο κτλ... ετσι; Χαμόγελο  απλα για να ειμαστε οκ οτι δεν ειναι κοπιες μιας και δεν μπορω να δω καλα απο τις φωτο και δυσκολευομαι και λιγο λογο πυρετου!

δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και στο καλυτερο σου η φθορα ειναι αστα να παει! μαλιστα μου κανει εντυπωση πως εγινε ετσι μονο η μια μερια.... μαλλον ηταν σε κοσμημα;;

αν εχουν καλληματα ή σημαδια απο στεφανακι... πανε ετσι κι αλλιως μονο στο χρυσο τους...

αυτο με ημερομηνια 1293/32 κοπηκε σε 112.000 τεμαχια αλλα δεν θεωρητε μικρος αριθμος!

δυσκολοτερο ειναι το 12277/6 αν μπορω να δω καλα λογο φθορας... που βγηκε σε 73.000 τεμαχια... αλλα ο κραους κι αυτο το εχει στην ιδια τιμη με τα αλλα ιδια του...
Έυχαριστώ πολύ.Ήσουν λεπτομερέστατος.τα έχω τσεκαρει ναι και στο βάρος τους και σαν χρυσό.Νομίζω το φθαρμένο ήταν σε κόσμημα αν και δεν φαίνονται σημάδια στη στεφάνη του.Μαλλον απο ότι βλέπω δεν έχουν και μεγάλη ζήτηση απο τους συλλέκτες.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences