Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 11:09:56 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σετ Χούντας  (Αναγνώστηκε 10474 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 01:17:08 μμ »



Δεν έχει γίνει καμία επεξεργασία στις εικόνες, ούτε διόρθωση χρωμάτων.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 01:52:24 μμ »

Και το 20αρικο...



Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 02:06:03 μμ »

ισως κανω Λαθος αλλα στο Εικοσοδραχμο,το ονομα του Χαρακτη ειναι περιεργα? Πατημενο.Απο Κοντα κανεις μπορει να βγαλη Ασφαλη Συμπερασματα!Χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 02:09:09 μμ »

Καλημερα

Για το 100ρικο,πάρε και μια δεύτερη γνώμη ως προς την γνησιότητα του. Πάντως κανένα δεν βγαινει πανω απο 64-64+. Ετςι νομιζω. Τώρα αν αξίζει να τα πιστοποιήσεις  η όχι εσυ θα το κρίνεις. Αν ειναι όντως 64ρια η γνώμη μου ειναι πως όχι.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 02:26:33 μμ »

 Καλησπέρα και ευχαριστώ, για τις απαντήσεις Χαμόγελο. Ως προς την γνησιότητα, δεν έχω καμία αμφιβολία και είναι τσεκαρισμένα. Στο εκατόδραχμο όμως θα ήθελα λίγο πιο αναλυτικά την εκτίμηση, καθώς είστε οι πιο καλοί γνώστες! Το νόμισμα έχει αρκετό λούστρο, είναι καθαρό, στο θυρεό έχει κάποια κάποια ανεπαίσθητα bagmarks, και στην πλευρά του Φοίνικα με εξαίρεση το ξύσιμο είναι πολύ όμορφο. Συγκρίνοντας το με πιστοποιημένα 64άρια το προτιμώ χωρίς επιφύλαξη.
Αλλά δεν έχω την εμπερία σας και ίσως να μου διαφεύγει κάτι, γιαυτό και θα ήθελα λίγο πιο αναλυτικά την εκτίμηση...
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 02:34:17 μμ »

ισως κανω Λαθος αλλα στο Εικοσοδραχμο,το ονομα του Χαρακτη ειναι περιεργα? Πατημενο.Απο Κοντα κανεις μπορει να βγαλη Ασφαλη Συμπερασματα!Χαιρετω,γιαννης.


Στις σημερινές φωτό η μια είναι με το χέρι μπροστά απο το φως γιαυτό και είναι σκοτεινή και η άλλη με μεγάλη γωνία. Νομίζω στις πρώτες δείχνει το όνομα το χαράκτη πιο σωστά.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 02:38:52 μμ »

Αν ειναι οπως τα λες μπορει να πάρει και 65. Εγω προςωπικα δεν το βλεπω το λούστρο για πιο πανω.

Συνοψίζοντας θα επαναλάβω αυτο που λεω παντα σε όλους. Αν τα έχεις για συλλογή ειναι μια χαρα κρατά τα ετςι. Αν ψάχνεις υπεραξίες (για πιθανή πώληση με κέρδος) να ξέρεις οτι ειδικά αυτα έχουν υπεραξία απο 67 και πανω!
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 02:47:49 μμ »

Αρχικά να ενημερώσω ότι σε τέτοιες κοπές δεν έχουμε bug marks... έχουμε χτυπήματα
Επίσης λόγω του ότι είναι αναμνηστικά, ο βαθμός που θα τους δώσει αξία είναι αρκετά υψηλός, που δεν επιτρέπει χτυπήματα. Οπότε κατά τη γνώμη μου, δεν αξίζει να πιστοποιηθούν.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 04:09:06 μμ »

Ευχαριστώ κύριοι για τις απαντήσεις σας!
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 04:23:03 μμ »

Θα πιστοποιούσα το 100ρικο Χρυσό , τον λόγο τον νιώθεις βαθιά μέσα σου .....Αφού σε τρώει που σε τρώει μήπως γράψει 65 κ πάνω δεν έχεις παρά να το τολμήσεις ..........Έτσι θα πάψεις να το σκέφτεσαι διαρκώς το ρημάδι το "Αν" και τα αποτελέσματα θα σου δείξουν αν πρέπει από τώρα να εμπιστεύεσαι την κρίση σου (νομισματική)............Το κόστος είναι 45€ ...ΑΛΛΑ αν γράψει 65+ ή 66 σίγουρα δεν έχει την ίδια τιμή με raw κομμάτι .............ούτε  φυσικά με spot price που πολλοί μπορεί να σου πουν.
Αυτά...........

Υ.Γ: καλή και η φωτογραφική προσπάθεια ...........αντιλήφθηκες βλέπω που πρέπει να εστιάζεις.Καλή συνέχεια.
Καταγράφηκε

lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 29, 2014, 07:32:41 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο. Μου θύμισες λίγο τον προπονητή μου, στις άπνοιες! Τι μου έλεγε ο φανταστικός κος Γίωργος? Ο οποίος ήταν αρχηγός της Εθνική ομάδας άπνοιας και 5ος στον κόσμο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Έγω έκανα προπόνηση με σανίδα και κόντευα να πνιγώ και όταν συναντιόμασταν στην πισίνα μου έλεγε "Γεια σου συνάδελφε!"
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 29, 2014, 08:43:27 μμ »

www.youtube.com/watch?v=wTtcEpzdnow
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences