Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 09:19:32 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: εκτιμηση δισκον  (Αναγνώστηκε 2488 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
νικος καρδιτσ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 12:09:53 πμ »

καλησπερα ευχαριστω για την αποδοχη θα ηθελα αν ειναι δυνατον να με βοηθησει καποιος εχω περιπου 680 δισκους και  δεν γνωριζω την αξια θα μπορουσε καποιος να τους εκτιμηση οταν μπορεσετε https://www.facebook.com/NPDV650 , https://drive.google.com/folderview?id=0BwGoKgheJTEFSDBsTVFzTFNIcmc&usp=sharing ,ειναι στο λινγκ παραπανο σας ευχαριστω εκ τον προτερων.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 01:59:43 πμ »

Αφού είσαι από Καρδίτσα, να σου πω την γνώμη μου.

Έχεις κάποια δισκάκια που έχουν ενδιαφέρον, αλλά φίλε μου η κατάστασή τους είναι τραγική. Και βλέπουμε μόνο το εξώφυλλο, αν είναι και μέσα γραντζουνιές, στραβοί κλπ άσχημα τα πράγματα. Εγώ ακόμα και για κάποια που μου αρέσουν, δεν θα έδινα πάνω από 1-2 ευρώ για να τα πάρω.

Ξεχώρισε ποια είναι σε καλή κατάσταση, γιατί στις Photo πολλά τα έχεις σε zoom και δεν φαίνονται οι άκρες του εξώφυλλου, και γράψε μας μια λίστα, να σου πούμε για αυτά εκτίμηση. Και πες μας και πως είναι μέσα οι δίσκοι, ακούγονται?
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 02:00:23 πμ »

Γεια χαρά...άνοιξες facebook πριν 7 ώρες για να τα βάλεις...γιατί ? εφόσον το google drive βολεύει μια χαρά.

Και αυτά που έβαλες στο Facebook ..δεν είναι όλα...ξέχασες πολλά από έξω.

Μέσα στους 600 τόσους δίσκους έχει κάποια κομμάτια που δεν είναι του σωρού...
Αν τολμούσα να πω νούμερο είναι περίπου 15 αλλά..

Αυτά που αξίζουν έχουν πολύ έντονο ringwear(η ασπρίλα που κάνει γύρω γύρω το εξώφυλλο σημάδι πίεσης του δίσκου) η είναι σκισμένα σε σημεία ..η ακόμα και στην μέση η ξεφτισμένα...και όλα αυτά χωρίς να δούμε σε τι κατάσταση είναι το βινύλιο...

Η άποψη μου είναι ότι

α/Σίγουρα δεν είμαστε τα πρώτα μάτια που τα βλέπουν...τα έχουν δει πρώτα άλλοι.(αυτό δεν μας χαλάει γιατί όλο και κάποιος θα βρει κάτι που να μην έκανε στον προηγούμενο)

β/έχει πολλή φύρα ....άλμπουμ που τα αγοράζουν  από 0,30 ως 0,50 σε μοναστηράκια και τέτοια.

γ/ Εμένα μου άρεσε το "σ αγαπώ" της Τζένη Βανου ...αλλά γράφει απάνω με κόκκινο στυλό " ΔΕΝ ΠΩΛΕΊΤΕ)

Θα ακολουθήσουν και άλλοι οι οποίοι  θα εμβαθύνουν πιο πολύ στους τίτλους...
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 02:09:28 πμ »

Που το είδες το πωλείται ρε...αυτό είναι μάτι...

Τα now που έχεις, οι συλλογές, πάνω από το νούμερο 15, δηλαδή το 24, 23 που έχεις, αν είναι σε καλή κατάσταση, πάνε 10-15 ευρώ. Θα σου γράψω αργότερα και για άλλα, κάτσε να ανοίξει το μάτι μου, είναι νωρίς ακόμα... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
νικος καρδιτσ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 10:17:15 πμ »

σας ευχαριστω που απαντησατε σας ανημερωνο πως ολλοι οι δισκοι ακουγονται καλα δεν εχουν γρατσουνιες και οι περισοτεροι εχουν πλαστικη θυκη να σας πως οι δισκοι βρεθηκαν στα χερια μου πριν 3 χρονια οταν αγορασα καποιο μαγαζι <καφετερια> απλα τους εχω στο σπιτι μου και δεν ξερω τι να τους κανω,οσο για αυτο που ειπατε οτι πηγα και σε αλλους σας λεω οτι ειστε πρωτοι.θα τους κανω μια διαλογη  ακομα καλητερα και τα ξαναλεμε
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 02:45:51 μμ »

Φίλε μου, μην το παίρνεις στραβά, δυστυχώς στο μαγαζί που βρίσκονταν, δεν ήταν σε καλές συνθήκες, και αν δεις, σχεδόν όλοι, στο εξώφυλλο στις άκρες είναι φαγωμένοι.(υγρασία, τρίψιμο). Εμένα με ενδιαφέρουν κάποιοι, αν τους δίνεις.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 04:35:26 μμ »

Καλημέρα... με ενδιαφέρουν και εμένα αυτοί οι δίσκοι αν τους πουλάς.
Όλοι από:Πάριος, Πανταζής, Άντζελα Δημητρίου


Και αυτοί
1.Θάνος Μικρούτσικος ‎– Σταυρός Του Νότου
2.Βασίλης Καζούλης ‎– Κάτι Να Γυαλίζει
3.Ανδρέας Μικρούτσικος - Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό
4.Various-the best of dance 92
5.Robert Williams ‎– Η Λάμψη
6.Samantha Fox ‎– Touch Me
7.Σάκης Μπουλάς ‎– Ζαμανφού


ίσως και μερικοί ακόμα...
Καταγράφηκε
νικος καρδιτσ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 02:37:08 μμ »

φιλε μου για πουλημα ειναι αλλα εγω δεν ξερω την αξεια τους κανε μια πρωταση και το σηζηταμε πιστευω θα τα  βρουμε
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences