Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 05:09:21 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγορά ασημένιων νομισμάτων μέσω ΕSB  (Αναγνώστηκε 7567 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 15, 2014, 09:29:06 μμ »

Καλησπέρα και πάλι, αποφάσισα λοιπόν και εγώ να κάνω την πρώτη μου αγορά και κατέληξα στην παραπάνω εταιρεία με έδρα την εσθονία, λόγω του ότι μπορούσα να πληρώσω με PayPal και γιατί είχα διαβάσει κάποια καλά λόγια εδώ, η πληρωμή από μέρους μου έγινε κανονικά και μου στείλανε το δελτίο παραγγελίας μου. Ύστερα από λίγες μέρες επικοινωνεί μια κυρία από την εταιρεία μαζί μου και μου λέει ότι η διεύθυνση μου δεν είναι επιβεβαιωμένη από το PayPal και ότι μόνο αν την επιβεβαιώσω θα μου στείλουν αυτά τα οποία έχω αγοράσει. Εγώ πάλι πρώτη φορά μου ακουγα ότι δεν είχα επιβεβαιωμένη διεύθυνση, καθως ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με συναλλαγή μου, αλλά ψάχνοντάς το ανακάλυψα ότι κανείς σε όλο τον κόσμο εκτός Ηνωμένων Πολιτειών, Ηνωμένου Βασιλείου και Καναδά δεν έχει επιβεβαιωμένη διεύθυνση. Επικοινώνησα με το PayPal και μου είπαν να τους πω ότι στη χώρα μας καμιά διεύθυνση δεν είναι επιβεβαιωμένη και καλό θα ήταv να επικοινωνήσουv αυτοί με το PayPal για να τους πουν τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσουν για να είναι καλυμένοι. Περιμένω λοιπόν και εγώ τώρα να δω τι θα μου απαντήσουν από εκεί. Παρεπιμπτόντως πουθενά στην ιστοσελίδα τους δεν αναφέρουν ότι δε στέλνουν σε μη επιβεβαιωμένη διεύθυνση. Αναρωτιέμαι είναι στην Ευρώπη δε γνωρίζουν ότι κανεις Ευρωπαίος δεν έχει πιστοποιημένη διεύθυνση? ο πρώτος πολίτης Ευρωπαικης χώρας είμουν που τους έκανε παραγγελία μεσω PayPal? Τέσπα αυτά τα λίγα για την ώρα, ελπίζω μόνο να έχω βάλει αυτό το θέμα στη σωστή ενότητα.
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 15, 2014, 10:05:51 μμ »

Και στο eBay μόνο μέσω επιβεβαιωμενης PayPal διεύθυνσης στέλνουν οι περισσότεροι.Μηπως έχεις άλλη διεύθυνση δηλωμενη στο PayPal και άλλη τους έδωσες για αποστολή;Αν είναι ετσι πρέπει να αλλάξεις διεύθυνση στο PayPal.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 15, 2014, 10:24:23 μμ »

Ευχαριστώ κώστα για την απάντηση, όχι την ίδια διεύθυνση τους έστειλα. Είναι λίγο μπέρδεμα τα πράγμα, από το PayPal μου λένε ότι κανένας στην Ελλάδα δεν έχει πιστοποιημένη διεύθυνση, τώρα που κοίταξα απόδειξεις από άλλες αγορές που έχω κάνει, αναφέρεται σε αυτές η διεύθυνση μου πιστοποιημένη, ενώ μόνο στην αγορά από τη συγκεκριμένη εταιρεία λέει ότι δεν είναι πιστοποιημένη η διεύθυνση μου, τρελά πράγματα Απορία
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 15, 2014, 11:44:09 μμ »

παντως δεν χρειαζετε να ανησυχεις για την παραγγελια σου.Αυτες ειναι σοβαρες εταιριες που δεν ρισκαρουν την φημη τους.Τα νομισματα μολις λυθει η παρεξηγηση θα στα στειλουνε.
Καταγράφηκε
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 16, 2014, 06:19:14 μμ »

Μακάρι Μίλτο να είναι όπως τα λές, αλλά γενικά νομίζω ότι θα έπρεπε και στην επικοινωνία τους να είναι πιο άμεσοι, από χθές που τους έστειλα μύνημα με αυτό που μου είπαν από το paypal, δεν πείρα καμία απάντηση, ούτε πείρα απάντηση για το ότι από εχθές δε μπορώ να κάνω log in στο λογαριασμό πελάτη που έφτιαξα εκει. Θέλω να είμαι αισιόδοξος αλλά έχω ξενερώσει. Λύπη
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 16, 2014, 07:36:25 μμ »

Σε καταλαβαίνω φίλε!
Καταγράφηκε
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 17, 2014, 01:35:44 πμ »

Να είσαι καλά Χρήστο, ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να λυθεί το θέμα.
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 17, 2014, 02:15:43 μμ »

Το μέγεθος της εταιρίας και η χρήση PayPal, με κάνουν να βλέπω φώς στο τούνελ.
Τώρα το ξενέρωμα είναι ξενέρωμα, όμως αργότερα, που θα λάβεις τα νομίσματα θα ηρεμήσεις.....
Καταγράφηκε
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 08:02:10 μμ »

Σε συνέχεια των μυνημάτων μου, η εταιρεία τελικά επικοινώνησε με το PayPal, είδαν ότι από εκεί δεν πιστοποιούν για τώρα τουλάχιστον ελληνικές διευθύνσεις, οπότε μου έκαναν refund.
Η απάντηση που είχα πάρει από PayPal σχετικά με πιστοποίηση διεύθυνσης ήταν η εξής:  I can confirm that we are currently unable to confirm addresses in your country. We only mark an address as confirmed when we verify that the credit card billing and shipping address are the same. We use automated verification methods supplied by credit card issuers or third party vendors to confirm the addresses of our customers. These verification methods are not supplied by all card issuers and as such are currently only available to customers in the US, UK and Canada.
PayPal will continue to upgrade our systems for the foreseeable future in order that you will be able to confirm your Greek address as soon as possible.
Εν ολίγοις έμεινα με την όρεξη Κλάμα 
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 18, 2014, 09:03:25 μμ »

Μπορεις να συναλλαχθεις με τραπεζικη καταθεση, αυτο κανουν οι περισσοτεροι.
Μεσω e-banking ειναι και φτηνοτερα.
Πρεπει βεβαια να εχεις εμπιστοσυνη στην εταιρεια, γιατι δεν θα υπαρχει η προστασια του paypal.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 08:47:19 μμ »

Βγαλε την prepaid της Πειραιώς,που έχω βάλει εγώ στο PayPal,και σίγουρα μου έκαναν επιβεβαίωση διεύθυνσης.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 20, 2014, 01:08:06 πμ »

Μπορεις να συναλλαχθεις με τραπεζικη καταθεση, αυτο κανουν οι περισσοτεροι.
Μεσω e-banking ειναι και φτηνοτερα.
Πρεπει βεβαια να εχεις εμπιστοσυνη στην εταιρεια, γιατι δεν θα υπαρχει η προστασια του paypal.

θα το κοιταξω αυτό που λες, απλά είχα στο paypal καποια λεφτα κ ηθελα να τα χρησιμοποιησω.
Καταγράφηκε
mandragoras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 20, 2014, 01:11:07 πμ »

Βγαλε την prepaid της Πειραιώς,που έχω βάλει εγώ στο PayPal,και σίγουρα μου έκαναν επιβεβαίωση διεύθυνσης.

το περιεργο ειναι οτι την εχω βγαλει κ ειναι συνδεδεμενη με το λογαριασμο του paypal.... Απορία
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences