Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 11:34:05 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΙΣΚΩΝ  (Αναγνώστηκε 21380 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lampros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 08:34:08 πμ »

Καλημέρα....

Phos των Socrates ε. Λοιπόν...Μάλλον καλύτερα, θα σου πει ο Λάμπρος που τα ξέρει με π.μ.  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Του 'χω πει ήδη, αλλά προφανώς θέλει μια δεύτερη γνώμη. Εγώ πάντα είμαι υπέρ της δεύτερης και τρίτης, όπως είπα και πιο πριν. Ελευθερία λόγου έχουμε στο κάτω κάτω. Τώρα όσον αφορά για τις απαντήσεις, θα περίμενε κανείς να μην υπάρχει μεροληψία, αλλά προφανώς και σ'αυτό το μέρος της Ελλάδας, υπάρχει "κατεστημένο" και του θίξαμε την κυριαρχία. Κρίμα. Τουλάχιστον παρακαλώ να λείπει το πνεύμα και η ειρωνία επί προσωπικού, καθώς εγώ δεν είπα ή υπονόησα ποτέ τίποτα και για κανένα. Μπορεί απλά ο όποιος θιγμένος να μην απαντήσει.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 12:30:24 μμ »

Αρχικά κάνω πλάκα, εξού και το κλείσιμο ματιού. Αλλά που...

Κατεστημένο, κυριαρχία. Φίλε ξέρεις το topic του θέματος? Δισκάκια μουσικής. Ξέρει πόσα θέματα έχουν γραφτεί? 30 σε 6-7 χρόνια. Πλάκα μας κάνεις? Δεν ασχολείται κανένας. 2-3 άτομα, και εσύ που είσαι ένα χρόνο εδώ και η συνεισφορά σου είναι 5 μηνύματα. Προφανώς δεν είσαι εδώ για να συνεισφέρεις αλλά για πμ και προσφορές. Κάνε μας την χάρη, κάνεις και κριτική. Για ρώτα τον Αχιλλέα που έχετε επικοινωνία, του έστειλε κανένας άλλος πμ για να του φάει κανένα από τα δισκάκια του? Αν είμασταν κατεστημένο δεν θα οργανώναμε κανένα φοβερό σχέδιο να παίρνουμε από ανυποψίαστους τσάμπα δισκάκια? Πάντως ΜΟΝΟ ΕΣΥ έστειλες πμ, και προφανώς κάτι και θα πήρες, και θες να μας το αποθεώσεις τώρα.

Τώρα στο μήνυμα του Αχιλλέα, μόνο με πλάκα μπορούσα να απαντήσω, όταν λέει ότι δεν πούλησε αλλά πήρε και πικάπ και γουστάρει να ακούει και μετά από 10 λεπτά λέει ότι θέλει να πουλήσει το Phos, και πόσο πάει. Και ενώ του έχεις πει τα 3 site που υπάρχουν και υπάρχουν άφθονες πληροφορίες και τιμές για το συγκεκριμένο.

Προφανώς εγώ πρέπει να τσαντιστώ, που ενώ ξέρει τι έχει, με τεστάρει? Και τα περί ειρωνίας και πλάκας, αν σου αρέσει, αν δεν σου αρέσει τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία. Δεν σε πρόσβαλλα, εσύ είπες για κατεστημένα, και στην αρχή το έπαιξες ιστορία για ένα θέμα 1 χρόνου, και μας έκανες και παρατήρηση, και δεν ανέφερες περί πμ και τα λοιπά.

Και προσωπικό θέμα σε forum με nicknames δεν υπάρχει. Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις. Παιδάκι είσαι? Μήπως δέχτηκες και Cyber Bullying που έλεγε κάποιος άλλος?

Τέσπα πολύ ασχολήθηκα, έχω και σοβαρότερα πράγματα να κάνω, από το να τσακώνομαι για δισκάκια και ειδικά της σειράς. Τα λέμε...
Καταγράφηκε
lampros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 06:32:55 μμ »

Αρχικά κάνω πλάκα, εξού και το κλείσιμο ματιού. Αλλά που...

Κατεστημένο, κυριαρχία. Φίλε ξέρεις το topic του θέματος? Δισκάκια μουσικής. Ξέρει πόσα θέματα έχουν γραφτεί? 30 σε 6-7 χρόνια. Πλάκα μας κάνεις? Δεν ασχολείται κανένας. 2-3 άτομα, και εσύ που είσαι ένα χρόνο εδώ και η συνεισφορά σου είναι 5 μηνύματα. Προφανώς δεν είσαι εδώ για να συνεισφέρεις αλλά για πμ και προσφορές. Κάνε μας την χάρη, κάνεις και κριτική. Για ρώτα τον Αχιλλέα που έχετε επικοινωνία, του έστειλε κανένας άλλος πμ για να του φάει κανένα από τα δισκάκια του? Αν είμασταν κατεστημένο δεν θα οργανώναμε κανένα φοβερό σχέδιο να παίρνουμε από ανυποψίαστους τσάμπα δισκάκια? Πάντως ΜΟΝΟ ΕΣΥ έστειλες πμ, και προφανώς κάτι και θα πήρες, και θες να μας το αποθεώσεις τώρα.

Τώρα στο μήνυμα του Αχιλλέα, μόνο με πλάκα μπορούσα να απαντήσω, όταν λέει ότι δεν πούλησε αλλά πήρε και πικάπ και γουστάρει να ακούει και μετά από 10 λεπτά λέει ότι θέλει να πουλήσει το Phos, και πόσο πάει. Και ενώ του έχεις πει τα 3 site που υπάρχουν και υπάρχουν άφθονες πληροφορίες και τιμές για το συγκεκριμένο.

Προφανώς εγώ πρέπει να τσαντιστώ, που ενώ ξέρει τι έχει, με τεστάρει? Και τα περί ειρωνίας και πλάκας, αν σου αρέσει, αν δεν σου αρέσει τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία. Δεν σε πρόσβαλλα, εσύ είπες για κατεστημένα, και στην αρχή το έπαιξες ιστορία για ένα θέμα 1 χρόνου, και μας έκανες και παρατήρηση, και δεν ανέφερες περί πμ και τα λοιπά.

Και προσωπικό θέμα σε forum με nicknames δεν υπάρχει. Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις. Παιδάκι είσαι? Μήπως δέχτηκες και Cyber Bullying που έλεγε κάποιος άλλος?

Τέσπα πολύ ασχολήθηκα, έχω και σοβαρότερα πράγματα να κάνω, από το να τσακώνομαι για δισκάκια και ειδικά της σειράς. Τα λέμε...

Μπλα μπλα μπλα (να κάνω και γω "πλάκα)...

Κατάλαβες μια χαρά τι εννοούσα "κατεστημένο" και δημιουργείς εντυπώσεις, αλλά επίσης διόλου μ'ενδιαφέρει.

Άρα η απάντησή σου είναι ότι θα λέμε ότι θέλουμε ή δε θα λέμε ότι θέλουμε, μιας και κανείς δεν ασχολείται, οκ. Βολικό από τη μία.

Να το παίξω ιστορία... ωραίο κι αυτό. Συγνώμη, θα περιμένω να συμπληρώσω τις 1000 απαντήσεις πριν να αποκτήσω "κύρος". Αν και στην τελική δεν έχει σημασία, μιας και κανείς δεν ασχολείται, όπως είπες...

Επίσης, αυτοί που έχουν πάρει φθηνά κατά καιρούς δίσκους, για τους ίδιους ή για να τους πουλήσουν, το ξέρουν μόνο οι ίδιοι, εγώ και να το κανα, πρώτα θα έκανα μια δίκαιη προσφορά. Σου θυμίζω ότι στον Αχιλλέα ανέφερα ότι ενδιαφέρομαι για το Pinelli που είχε, ενώ παράλληλα του ανέφερα και ρεαλιστική τιμή αγορας... δημοσίως πάντα.

Όσον αφορά τα παιδάκια και τα σχετικά πνευματώδη, αφήνω τους άλλους να κρίνουν ποιός είναι το παιδάκι. Αν και μάλλον κανείς δεν ασχολείται. Τα περί cyber bullying, ομολογώ ότι δεν τα γνώρισα στη γενιά μου, κάνε μια ενημέρωση σε άλλο θέμα, αν και κανείς δεν ασχολείται...

Στο τελευταίο συμφωνούμε απόλυτα, πολύ χρόνο μου χει φάει αυτή η υπόθεση. Και συ έχεις ν'ασχοληθείς με δισκάκια "μεγάλα", 'οχι σειράς. Τα λέμε... δεν τα λέμε, το ίδιο μου κάνει.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 11:08:37 μμ »

Καλησπερα!
Σταματηστε να τσακωνεστε! Δεν τρεχει κατι ρε παιδια! Μια συζητηση κανουμε!
Εγω γι'αυτο που ειπε ο dimmarco οτι τεσταρω δεν ισχυει. Ειπα οτι εχω αγορασει πικαπ και ακουω δισκους ειπα ομως οτι δισκακια που δεν μ'ενδιαφερουν τα δινω σε ατομα που θα τα εκτιμησουν περισσοτερο απο εμενα και θα τους ακουν. Δεν βλεπω κατι λαθος σ'αυτο που λεω! Δεν ειμαι συλλεκτης δισκων,αν βρω κατι που μου αρεσει και θα τον ακουω τοτε ναι θα τον αγορασω,αν δεν μου κανει δεν τον παιρνω! ουτε με νοιαζει να εχω κατι σπανιο στην συλλογη μου μονο και μονο να λεω οτι εχω κατι σπανιο. Αν εχω χρηματικη αναγκη οπως κι εχω επειδη επαθε εγκεφαλικο ο πατερας μου και χρειαζομαι λεφτα,τοτε ναι θα δωσω οτι μπορω για να μαζεψω χρηματα.
Τα site με τους δισκους δεν μπορω να καταλαβω το τι παιζει γιατι εχει πολλες διαφορετικες τιμες και ψιλο χανομαι!! Γι'αυτο ρωταω εσας, που ξερετε το τι γινεται στην αγορα!
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:06:31 πμ »

Βαζω και τις φωτο που ειπα,για να μην νομιζετε οτι λεω ψεματα για τους δισκους.
Δεν τους εχω δωσει,μερικους τους ειχα δωσει σ'ενα παλικαρι εκτος φορουμ που τους ηθελε.
Οταν αγορασα το πικαπ τους κρατησα ολους,εκτος απο καποια 45αρια που δεν τα ηθελα. Ειλικρινα μιλαω,δεν με νοιαζει να εχω συλλογες κτλ. εχω πραγματικη αναγκη χρηματων και δινω οτι δεν το θελω. Καποιους βεβαια δισκους δεν τους δινω με τιποτα,αλλα αυτους που δεν ακουω δεν εχω κανενα προβλημα να τους δωσω!
Δειτε λιγο τις φωτο και πειτε μου αν ειναι σε καλη κατασταση η οχι. Οτι μπορειτε να καταλαβετε βεβαια!!
Εσωτερικα επισης ειναι σε πολλη καλη κατασταση οι δισκοι.
Τα μηνυματα που στελνω ειναι επειδη μ'ενδιαφερει η γνωμη σας!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:07:20 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:08:23 πμ »

 Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:09:14 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:10:09 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:11:01 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:11:55 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:12:45 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:13:52 πμ »

.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 12:16:23 πμ »

Ο τελευταιος δισκος ειναι σαν τους beatles το εξωφυλλο. Δεν τους ξερω! Ο δισκος γραφει απο πισω οτι ειναι απο γιουκοσλαβια.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 06:37:10 πμ »

Καλημέρα Αχιλλέα. Περαστικά στον πατέρα σου. Τα καλύτερα εύχομαι.

Το phos είναι επανέκδοση, μάλλον από τις τελευταίες αν βλέπω καλά το οπισθόφυλλο, είναι σε καλή κατάσταση, λογικά ένας μέσος όρος τιμής είναι τα 30-35.

Το γιουκοσλάβικο που μοιάζει με τους beatles στα 5 ευρώ.

Το beatles ότι είπαμε, vg φαίνεται, εγώ λέω 20-30 ευρώ.

Καλή κατάσταση δεν σημαίνει εξαιρετική ούτε άψογη. Βλέπεις τις γωνίες αν έχουν τσακίσει, αν έχει σχηματιστεί στο εξωφ το σχήμα του δίσκου (ring), ο δίσκος αν έχει εμφανείς γρατζουνιές στο φως, και άλλα πολλά. τα περισσότερα σου φαίνονται καλά/ πολύ καλά, ας πούμε vg/vg+/vg++.

Καλημέρα και περαστικά...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences