Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 11:13:49 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τι αγορασα?  (Αναγνώστηκε 7090 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 01:37:34 μμ »

αν ξερει καποιος να μου πει τι αγορασα? Απορία  Σαρκασμός Σαρκασμός

http://www.ebay.com/itm/160687977479?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649


οποιος εχει και μαγικες ικανοτητες ας μου προβλεψει το διλεπτακι ποια χρονολογια ειναι


υγ ευχαριστω τον αγαπητο μου φιλο για την βοηθεια του  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 02:12:12 μμ »

οπως και να εχει,ειναι ενδιαφερον,απο πλευρας,ποικιλιας!!!το διλεπτο το βαζω,για 42?μην μου πεις 36!!!!,γιατι θα αρχισω, να μαζευω πεταλουδες με αποχη!!!το βενετσιανικο ειναι σε καλη καταταση?καλοριζικα,ενδιεφεροντα κοματια,απο πλευρας ιστορικης αποψης.εχει τοσες διαφορετικες πολεις κρατη ιταλικα,συν το ελληνικο,και αιθιοπικο?σε χαιρετω,και σε αλλα με υγεια,γιαννης.
Καταγράφηκε
bruce
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 93


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 03:37:07 μμ »

το πανω πανω σαν τουρκικο δν ειναι?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 01, 2011, 10:32:31 μμ »

απο οτι βλεπω ειναι ιταλικα απο τις τοτε, πολεις κρατη,ενα ελληνικο,ενα αιθιοπια,και το αλλο μαλλον τουρκικο? στην αιγιπτιακη αποικια,της πανισχυρης οθωμανικης τοτε αυτοκρατοριας.λεωνιδα,ωραια επιλογη.θελλει προσεκτικη παρατηρηση,γιατι υπαρχουν σε αυτα τα νομισματα,ποικιλιες,της ιδιας εποχης με τεραστιες,διαφορες,στην αξια,φθαρμενα,αλλα ομορφα,και ενδιαφεροντα κομματια.αν και οι ιταλοι, πιστευω,θα τα εχουν ελενξει,παντως,καλυπτουν μεγαλο μερος της ιταλικης,νομισματοκοποιας,συν το διλεπτο,που εχω,περιεργεια?γιαννης.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:12:28 μμ »

οτι και να ειναι καλο λοτακι ειναι
ακομα και τρυπιο να ειναι το ελληνικο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:15:21 μμ »

για να μην μιλας εσυ κατι κρυβεις?θα χαρω να ψαρεψες κατι ενδιαφερον!!!παντως μου αρεσει!!! που ειναι διαφορα,και αρκετα ομορφα κομματια.τωρα το αν ειναι, τρυπιο καποιο,δεν εχει σημασια.μιας και ξερω,οτι δεν πουλας κατι ευκολα,εστω,και αν στοιχιζει ενα ευρω!!!τωρα, αν τα χαριζεις ,αλλο θεμα.εγω παντως σου εμαι υποχρεως,περα απο, τιμες,σπανιοτητες,καταστασεις,κλπ,ο φιλος σου, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:54:24 μμ »

ειχα καλους δασκαλους απο την κρητη (ηρακλειο-της)ως την αλεξανδρουπολη και σταση στην πατρα και στους Αγ.Αναργυρους

Στην Θεσ/νικη ομως εκανα διανηκτερευση (με της μυστικες υπηρεσιες) μιας που ηταν μεγαλο το ταξιδι  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


τωρα οσο αφορα το θεμα της πωλησης αρχιζω και το σκεφτομαι πολυ στα σοβαρα να αρχισω να πουλαω κομματια μετα απο μια κουβεντα που ειχα με εναν φιλο απο την λεσχη την αλλη εβδομαδα θα σου φερω μερικα στη λεσχη να τα δεις σιγουρα καποια θα σε ενδιαφερουν.

Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:37:14 μμ »

αντε ντε, να δουμε και εμεις, ασπρη μερα,που λεμε!!!δεν πιστευω,να εγινες κυνηγος θησαυρων?αν υπαρχει, κανενα μεροκαματο? ειμαι μεσα,(μπλακ χιουμορ που λεμε!!)γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 03:05:05 μμ »

θα δεις και θα μου πεις

εγω δεν ασχολουμε με χρυσα

ασχολουμε με χαρτι αλλα

τα χαλκινα εχουν αξια  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 08:42:41 μμ »

σιγουρα,ειδικα εσυ το καταλαβες,αρκετα,πιο γρηγορα,απο αλλους.που ακομη αρκετοι επιμενουν,να αγοραζουν,λιρες προυφ!!!,η αλλα αναμνηστικα νομισματα.τα επενδυτικα χρυσα,οπως οι λιρες,σιγουρα ειναι τα πιο συμφεροντα,και για ατομα,που δεν εχουν ακομα εμβαθυνει στο ορο νομισμα,με το απαγοητευτικα αποτελεσματα,που συναντουν μετεπειτα,οταν θελησουν να τα ρευστοποιησουν,με εξαιρεσεις,ωρισμενα μικρου τιραζ,οπως το -οχι- και αλλα γνωστα, και πανακριβα.χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 08:55:37 μμ »

σιγουρα,ειδικα εσυ το καταλαβες,αρκετα,πιο γρηγορα,απο αλλους.που ακομη αρκετοι επιμενουν,να αγοραζουν,λιρες προυφ!!!,  ατομα,που δεν εχουν ακομα εμβαθυνει στο ορο νομισμα,

Ευχαριστω Γιαννιο μου που μου θυμιζεις οποτε μπορεις οτι δεν εχω εμβαθυνη στο ορο νομισμα!! Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 09:41:11 μμ »

αμεσως να γκρινιαξεις!!! ξερω,οτι οι λιρες,για εσενα,ειναι οτι για μενα, τα αυστριακα ,η γερμανικα θαλλερς του 1600-1700,η ακομα τα βενετσιανικα δουκατα.που δινω,αρκετα σημαντικα ποσα,για να τα αποκτησω!!!αλλα ξερω,οτι στην ελληνικη αγορα,σχεδον απαξιωνονται,γιατι δεν υπαρχει σημαντικο συλλεκτικο κοινο, του ειδους.ξερω,οτι μια λιρα προυφ, οτι μπορει να ειναι πανεμορφη,σε σχεση με την απλη,αλλα οπως γραφεις και εσυ,στο εμποριο,αυτη η υπεραξια,που σιγουρα εχει,λογω,της ειδικης επεξεργασιας,χανεται,γιατι το εμποριο ειναι σκληρο,και σου λεει εγω αγοραζω,χρυσο,τι με νοιαζει αν ειναι προυφ? η BU,κλπ.εχω αδικο?σιγουρα μεταξυ συλλεκτων,η τιμη,παραμενει υψηλη,αυτο το βλεπουμε και στους καταλογους,αφου πλεον γινονται συλλεκτικα,και μερικες φορες πανακριβα.αυτο το γνωριζεις,απο τις τιμες που αναγραφουν,για τις απλες (ακυκλοφορητες) φυσικα,η για τις προυφ.μερικες φορες,οι προυφ,η επιμελημενης κοπης,ειναι πολλαπλασιας αξιας,απο τις απλες.αν διαβασεις το εχω γραψει,σε αλλο αρθρο.αλλα  αμεσως να πειραξεις, τους Νεωτερους σου!!!.αν ειδες στα γραφομενα μου,τα συμπερασματα μου για την ιστοσελιδα,και την προσφορα σου,με το στεκι συλλεκτων,στο ελληνικο νομισμα,και γενικωτερα,στα συλλεκτικα δρωμενα,της πατριδας μας.χαιρομαι,για τους νεους συλλεκτες,που πλησιαζουν,και αποδεχονται την ιστοσελιδα ΜΑΣ,γιατι ετσι την νιωθω,αφου ξερεις,ειναι η μονη,που εχω,κανονικη συμμετοχη.αν δεν σε θεωρουσα,συλλεκτη,με γνωσεις,θα ασχολουμουν,με αλλες ιστοσελιδες.δεν  μου αρεσει, να απολογουμε,αλλα ριξε μια ματια,ποσες συνολικα μερες!!!.σε ενα χρονο σχεδον,που κλεινω,σαν μελος,εχω,κλειση,σαν ενεργα συμετασχον.σε χαιρετω,ο φιλος σου γιαννης.γκρινιαρη, καπεταν μιχαλη.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 10:03:35 πμ »

γιωργο εσυ ξερεις καλυτερα απο ολλους τι αγοραζεις
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 11:06:16 πμ »

αμεσως να γκρινιαξεις!!! ξερω,οτι οι λιρες,για εσενα,ειναι οτι για μενα, τα αυστριακα ,η γερμανικα θαλλερς του 1600-1700,η ακομα τα βενετσιανικα δουκατα.που δινω,αρκετα σημαντικα ποσα,για να τα αποκτησω!!!αλλα ξερω,οτι στην ελληνικη αγορα,σχεδον απαξιωνονται,γιατι δεν υπαρχει σημαντικο συλλεκτικο κοινο, του ειδους.ξερω,οτι μια λιρα προυφ, οτι μπορει να ειναι πανεμορφη,σε σχεση με την απλη,αλλα οπως γραφεις και εσυ,στο εμποριο,αυτη η υπεραξια,που σιγουρα εχει,λογω,της ειδικης επεξεργασιας,χανεται,γιατι το εμποριο ειναι σκληρο,και σου λεει εγω αγοραζω,χρυσο,τι με νοιαζει αν ειναι προυφ? η BU,κλπ.εχω αδικο?σιγουρα μεταξυ συλλεκτων,η τιμη,παραμενει υψηλη,αυτο το βλεπουμε και στους καταλογους,αφου πλεον γινονται συλλεκτικα,και μερικες φορες πανακριβα.αυτο το γνωριζεις,απο τις τιμες που αναγραφουν,για τις απλες (ακυκλοφορητες) φυσικα,η για τις προυφ.μερικες φορες,οι προυφ,η επιμελημενης κοπης,ειναι πολλαπλασιας αξιας,απο τις απλες.αν διαβασεις το εχω γραψει,σε αλλο αρθρο.αλλα  αμεσως να πειραξεις, τους Νεωτερους σου!!!.αν ειδες στα γραφομενα μου,τα συμπερασματα μου για την ιστοσελιδα,και την προσφορα σου,με το στεκι συλλεκτων,στο ελληνικο νομισμα,και γενικωτερα,στα συλλεκτικα δρωμενα,της πατριδας μας.χαιρομαι,για τους νεους συλλεκτες,που πλησιαζουν,και αποδεχονται την ιστοσελιδα ΜΑΣ,γιατι ετσι την νιωθω,αφου ξερεις,ειναι η μονη,που εχω,κανονικη συμμετοχη.αν δεν σε θεωρουσα,συλλεκτη,με γνωσεις,θα ασχολουμουν,με αλλες ιστοσελιδες.δεν  μου αρεσει, να απολογουμε,αλλα ριξε μια ματια,ποσες συνολικα μερες!!!.σε ενα χρονο σχεδον,που κλεινω,σαν μελος,εχω,κλειση,σαν ενεργα συμετασχον.σε χαιρετω,ο φιλος σου γιαννης.γκρινιαρη, καπεταν μιχαλη.

και για εμενα η 3αδα του 54
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 11:10:55 πμ »

<και για εμενα η 3αδα του 54>??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences