Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:05:07 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 4 λιρες  (Αναγνώστηκε 6150 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
stelios88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:34:25 μμ »

Ειχα διαβασει καπου οτι το 1925 ειχαν βγαλει καποιες ελατωματικες με πιο κοντη ουρα στο αλογο και αξιζαν περιπου 10.000 δολαρια.Στην τραπεζα μπορω να πουλησω θα μου ζητησουν τιποτα χαρτια?Τα μαγαζια που αγοραζουν χρυσο τις αγοραζουν 180 ευρω την μια και δεν υπαρχει περιπτωση να τις δωσω κατω απ το κοστος τους.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:34:40 μμ »

Καλοριζικες Θωμα Γλώσσα Γλώσσα


O ιδιοκτήτης αυτής της ιστοσελίδας http://www.cruzis-coins.com/sovs/Sovmintage.html σε ευχαριστεί πολύ Γιάννη μου. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:36:12 μμ »

Ειχα διαβασει καπου οτι το 1925 ειχαν βγαλει καποιες ελατωματικες με πιο κοντη ουρα στο αλογο και αξιζαν περιπου 10.000 δολαρια.Στην τραπεζα μπορω να πουλησω θα μου ζητησουν τιποτα χαρτια?Τα μαγαζια που αγοραζουν χρυσο τις αγοραζουν 180 ευρω την μια και δεν υπαρχει περιπτωση να τις δωσω κατω απ το κοστος τους.

Βάλε εδώ μια αγγελία εδω στο σαιτ σε καλη τιμη και καλη τυχη. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:36:47 μμ »

Καλοριζικες Θωμα Γλώσσα Γλώσσα


O ιδιοκτήτης αυτής της ιστοσελίδας http://www.cruzis-coins.com/sovs/Sovmintage.html σε ευχαριστεί πολύ Γιάννη μου. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Αααααα είπα και εγω Γλώσσα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:40:20 μμ »

Ειχα διαβασει καπου οτι το 1925 ειχαν βγαλει καποιες ελατωματικες με πιο κοντη ουρα στο αλογο και αξιζαν περιπου 10.000 δολαρια.Στην τραπεζα μπορω να πουλησω θα μου ζητησουν τιποτα χαρτια?Τα μαγαζια που αγοραζουν χρυσο τις αγοραζουν 180 ευρω την μια και δεν υπαρχει περιπτωση να τις δωσω κατω απ το κοστος τους.

Στου 1891 υπάρχει και η ποικιλία short tail, όχι στου 1925. Βγάλε μια καθαρή φωτογραφία να σου πούμε αν η δική σου είναι τέτοια. Αλλά και πάλι 10.000 δολάρια είναι υπερβολικά αστρονομικό νούμερο. Μια μικρή υπεραξία μόνο έχει.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:42:39 μμ »

Καλοριζικες Θωμα Γλώσσα Γλώσσα


O ιδιοκτήτης αυτής της ιστοσελίδας http://www.cruzis-coins.com/sovs/Sovmintage.html σε ευχαριστεί πολύ Γιάννη μου. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Αααααα είπα και εγω Γλώσσα


Αυτές που ανέβασα φωτό είναι χρέπια. Εγώ έχω καλύτερες. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
stelios88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 09:44:45 μμ »

Με γυμνο ματι που τις βλεπω δεν διακρινο καμια διαφορα στις ουρες οποτε λογικα δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι σπανια.Οπως και να χει θα πουλησω τις δυο του 1912 να ειμαι σιγουρος.Αν γνωριζει καποιος ας μου πει αν μπορω να πουλησω στην τραπεζα και αν θα ζητησουνε χαρτια φορολογηκες δηλωσεις η οτιδηποτε...
Καταγράφηκε
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 11:31:16 μμ »

Στην τράπεζα της Ελλάδος μπορείς να τις πουλήσεις, ζητάνε ταυτότητα και κάποιο έγγραφο που να πιστοποιείται ο Α.Φ.Μ. σου, ήτοι εκκαθαριστικό ή λογαριασμός οργανισμού κοινής ωφελείας, εφόσον φυσικά είναι στο όνομα σου.
Καταγράφηκε
stelios88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 04, 2014, 11:53:27 μμ »

οταν λες στην τραπεζα της ελλαδος στην εθνικη εννοεις?σε οποιοδηποτε καταστημα?γιατι διαβασα και ελεγε νομιζω μονο στο κεντρικο καταστημα στην αθηνα.Εκκαθαριστικο εφοριας εχω ναι αυτο φτανει?αν εννοεις αν οι λιρες ειναι στο ονομα μου οχι δεν ειναι πουθενα αγορασμενες λογικα απο χρυσοχοειο ειναι.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 05, 2014, 01:21:17 πμ »

οταν λες στην τραπεζα της ελλαδος στην εθνικη εννοεις?σε οποιοδηποτε καταστημα?γιατι διαβασα και ελεγε νομιζω μονο στο κεντρικο καταστημα στην αθηνα.Εκκαθαριστικο εφοριας εχω ναι αυτο φτανει?αν εννοεις αν οι λιρες ειναι στο ονομα μου οχι δεν ειναι πουθενα αγορασμενες λογικα απο χρυσοχοειο ειναι.
Οταν λεει τραπεζα της Ελλαδος εννοει  τραπεζα της Ελλαδος.....ουτε Εθνικη ουτε αλφα ουτε πειραιως.....στο κεντρικο καταστημα στην  Αθηνα επι της Πανεπιστημιου
Καταγράφηκε
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 05, 2014, 10:07:38 πμ »

Nαι σωστά, στο κεντρικό κατάστημα της Πανεπιστημίου, εννοούσα στο όνομα σου να είναι ο λογαριασμός της ΔΕΚΟ. Ναι, το εκκαθαριστικό σου φτάνει.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences