Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 09:03:38 μμ
Σελίδες: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 712980 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giorgos04
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59


Προφίλ
« Απάντηση #1635 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 06:57:04 μμ »

Ο άνθρωπος σκοπεύει να σπρώξει 102 χιλιάρικα σε λίρες. Έχει κανει,ήδη,την διασπορά των χρημάτων του. Αν καταλαβαίνω καλά, επενδύσεις που ίσως ξεπερνούν τα 500 χιλιάρικα. Δεν νομίζω να είναι κάποιος που "δαγκωνεται" εύκολα. .

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #1636 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 08:41:01 μμ »

Σε μια BU λίρα, ποια ειναι η πραγματική διαφορά στην τιμή πώλησης της αν είναι άπιαστη μέσα στο κουτί της ή αν είναι με λίγες επιφανειακές γρατσουνιές ή κάποιο μικρό κτυπημα;


BU σε κουτί δεν υπάρχει. Μόνο προυφ. Κανεις δεν του αρέσει να παίρνει ένα γρατζουνισμενο  νομισμα άρα μια διαφορα θα υπάρχει πιθανότατα η γρατζουνισμενη στο μέταλλο η και πιο κάτω ακόμα σε σύγκριση με μια άθικτη  που είναι στα 260 περίπου σήμερα.

Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #1637 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 09:11:19 μμ »

Σε μια BU λίρα, ποια ειναι η πραγματική διαφορά στην τιμή πώλησης της αν είναι άπιαστη μέσα στο κουτί της ή αν είναι με λίγες επιφανειακές γρατσουνιές ή κάποιο μικρό κτυπημα;


BU σε κουτί δεν υπάρχει. Μόνο προυφ. Κανεις δεν του αρέσει να παίρνει ένα γρατζουνισμενο  νομισμα άρα μια διαφορα θα υπάρχει πιθανότατα η γρατζουνισμενη στο μέταλλο η και πιο κάτω ακόμα σε σύγκριση με μια άθικτη  που είναι στα 260 περίπου σήμερα.


Οι proof είναι για τους συλλέκτες :-)

Συγκρινω μια άπιαστη (ή προσεγμένα πιασμένη ή ελαφρά πιασμένη) BU μέσα στην πλαστική θήκη ή σε quadrum σε καλή κατάσταση σε σύγκριση με μια ταλαιπωρημένη. Όχι ελλιποβαρής αλλα εμφανισιακά να έχει λίγα κτυπήματα ή τριβή.
Π.χ. να έχει 2-3 τετοια κτυπήματα


Καταγράφηκε
gus326
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #1638 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 09:19:25 μμ »

Ο άνθρωπος σκοπεύει να σπρώξει 102 χιλιάρικα σε λίρες. Έχει κανει,ήδη,την διασπορά των χρημάτων του. Αν καταλαβαίνω καλά, επενδύσεις που ίσως ξεπερνούν τα 500 χιλιάρικα. Δεν νομίζω να είναι κάποιος που "δαγκωνεται" εύκολα. .

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μπράβο για τη διαίσθηση σου. Στο μονο που κάνει λάθος ειναι το μεγάλο νούμερο που ειναι πολύ μεγαλύτερο. Εδω δε με δάγκωσε το BTC που το αγόρασα στα 250 τον Ιούνιο του 15 και το πούλησα τον Δεκέμβριο του 17 στα 18000. Το ίδιο έκανα με την έφοδο του Putin στην Κριμαία οταν αγόρασα δολλαρια στο 1,40 και τα πούλησα 1,08 πρόσφατα το ίδιο έχω κάνει με τις λιρες του Πασσα. Αν αρχισω νααναλυω τη διασπορά πρέπει να γράφω μια ώρα. Άρα μάλλον δε δαγκωνομαι εύκολα. Α πρόσφατα τσίμπησα και δεύτερη υπηκοότητα για να δαγκωνομαι ακόμη πιο δυσκολα απο τα αριστερά λαμογια. Αυτά.






Καταγράφηκε
man0l0
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #1639 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 10:55:58 μμ »

Εγώ πάλι νομίζω πως τρολαρεις αλλά δεν έχει και καμιά σημασία τι νομίζω εγώ.
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #1640 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 11:16:23 μμ »

Να'χαμε όλοι την μύτη σου gus326 θα είμασταν πολύ τυχεροί.

Δείξε μια αγορά (screenshot) BTC στα 250 και μια πώληση πάνω απο 15.000 και θα σε πιστέψουμε.
Καταγράφηκε
gus326
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #1641 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 05:11:19 πμ »

Να'χαμε όλοι την μύτη σου gus326 θα είμασταν πολύ τυχεροί.

Δείξε μια αγορά (screenshot) BTC στα 250 και μια πώληση πάνω απο 15.000 και θα σε πιστέψουμε.

. Εγώ μια γνώμη ζήτησα για την τιμή της λίρας. Α για ρίξε μια ματια στο Ripple μήπως μετά από λίγο καιρό με πιστέψεις.
Καταγράφηκε
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #1642 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 07:20:11 πμ »

Η περιπτωση θυμιζει τον τυπο για οσσους θυμαστε με την γκομενα στη citibank. Που στο τελος μας βγηκε περαν απο εκατομυριουχος παρτουζακιας.
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #1643 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 08:29:00 πμ »

O εν λόγω κύριος μου είναι γνωστός απο. . . .αλλου. . .δεν είναι τρολ.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #1644 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 09:29:14 πμ »

ολα καλα παιδια..καλη τυχη στον φιλο μας με ολα αυτα..τωρα αν ειναι τρολ η δεν ειναι δεν το ξερω παντως ενας εξυπνος ανθρωπος με τοσα παρασημα επενδυτικα δεν βγαινει σε ενα φορουν κ να λεει εχω πανω απο ενα μυριο το λιγοτερο απο τις τρελες προβλεψεις μου κ να μην νιωθει ενα φοβο η κινδυνο απο αυτο που κανει..καλη τυχη κ το δαγκωμα ειτε ερθει τωρα η αυριο η σε μερικα χρονια ισως ειναι κατα πολυ πιο επικιδυνο απο μερικες ιταλικες λιρες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού..καλη τυχη με σεβασμο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2018, 09:30:04 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
gus326
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #1645 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 11:23:08 πμ »

Δε βαριεσαι. Η τυχη βοηθά τους τολμηρούς. Το παιχνίδι έχει κέρδη και ζημιές αλλά και μεγάλη ευχαρίστηση. Αρκεί να θυμάσαι όπως εγώ το βασικό κανόνα. Ρισκάρεις από το ανθυποπερίσσευμα.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #1646 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 11:39:02 πμ »

σωστωωωωωωωωωωωωςςςςςςςςςςςςςςςςς..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #1647 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 09:19:58 μμ »

Να'χαμε όλοι την μύτη σου gus326 θα είμασταν πολύ τυχεροί.

Δείξε μια αγορά (screenshot) BTC στα 250 και μια πώληση πάνω απο 15.000 και θα σε πιστέψουμε.

. Εγώ μια γνώμη ζήτησα για την τιμή της λίρας. Α για ρίξε μια ματια στο Ripple μήπως μετά από λίγο καιρό με πιστέψεις.

Σε αυτο το τρένο ανεβήκαμε λίγο, καλά ηταν. Δεν θα υπάρχει άλλο σαν αυτο στο σύντομο μέλλον :-)
Καταγράφηκε
kirkinezi
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 34


Προφίλ
« Απάντηση #1648 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 04:12:15 μμ »

Εγώ πάλι νομίζω πως τρολαρεις αλλά δεν έχει και καμιά σημασία τι νομίζω εγώ.
Ακριβώς τα ίδια πιστεύω κι εγώ...
Σοβαρός επενδυτής που έχει πολλά παραπάνω από 500Κ , έχει επενδυτικές γνώσεις πάνω σε μετοχές EFT , bitcoins και δεν συμαζεύεται , και μπήκε εδώ μέσα για να μάθει για τις χρυσές λίρες που είναι το νο1 must που πρέπει να γνωρίζει ο τελευταίος των τελευταίων επενδυτών....
Αλλά φυσικά ούτε τι νομίζω εγώ έχει σημασία...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
gus326
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #1649 στις: Νοέμβριος 16, 2018, 08:18:26 πμ »

Εγώ πάλι νομίζω πως τρολαρεις αλλά δεν έχει και καμιά σημασία τι νομίζω εγώ.
Ακριβώς τα ίδια πιστεύω κι εγώ...
Σοβαρός επενδυτής που έχει πολλά παραπάνω από 500Κ , έχει επενδυτικές γνώσεις πάνω σε μετοχές EFT , bitcoins και δεν συμαζεύεται , και μπήκε εδώ μέσα για να μάθει για τις χρυσές λίρες που είναι το νο1 must που πρέπει να γνωρίζει ο τελευταίος των τελευταίων επενδυτών....
Αλλά φυσικά ούτε τι νομίζω εγώ έχει σημασία...  Σαρκασμός

Καλά αυτό ρώτησα εγώ; Εγώ ρωτησα για τα φυσικά καταστήματα εν Ελλάδι γιατί μέχρι τώρα αγόραζα απο coininvest, ukbullion, bullionbypost Κλπ. Τώρα ουτε εμένα με νοιάζει (μα καθόλου) τι νομίζεις.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences