Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 01:40:06 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 λεπτο 1842  (Αναγνώστηκε 1852 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 29, 2011, 12:07:56 πμ »

Θα ζητήσω τη βοήθειά σας σε μια πιθανή αγορά μου.
Ας υποθέσουμε ότι κάνετε τη βόλτα σας στους γνωστά σας στέκια, έχετε και κάποιο σεβαστό ποσό στην άκρη και έχει έρθει το πλήρωμα του χρόνου για να προσθέσετε ένα ακόμη πραγματικά καλό κομμάτι στη συλλογή σας.
...Όπου ξαφνικά πέφτετε πάνω σε ένα πραγματικά UNC, μη πιστοποιημένο 5 λεπτο του 1842. Το εν λόγω κομμάτι είναι άψογο από άποψη καταστάσεως, είναι BN, με εκείνο στιλπνό βάθος στο πεδίο και μια αύρα χαλκόχρωμης χροιάς γύρω από γράμματα, δάφνες και αριθμούς (σε λίγο θα γράψω και ποίημα όπως πάω...). Το νόμισμα με όση εμπειρία και διαίσθηση έχω δε δείχνει να έχει καθαρισθεί, ντιπαριστεί, ψηθεί ή τηγανιστεί ποτέ.
Παραβλέψτε το γεγονός ότι το κομμάτι σας κλείνει το μάτι και με ψυχρή λογική πέστε μου... μέχρι πόσα θα δίνατε?? Απορία
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 08:41:43 πμ »

θα σου μιλησω τελειως αντικειμενικα,αν δεν το δω?να μου κατεβει και εμενα,ο ποιητικος οιστρος,δεν μπορω να σου πω τιμη, στον βροντο που λεμε.με φωτο,η συναντηση,για να το δω,μιας και το εχω, σε εξαιρετικο,και θα με ενδιεφερε καλυτερη κατασταση,αν τα βρουμε τελικως,ισως σου πω,και την αξια που νομιζω, (εγω) παντα!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.παντως οι οθωνικες πενταρες, ειναι αξιολογες,απο πλευρας οικονομικης,σε καλες καταστασεις φυσικα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences